ROK SZKOLNY 2014/2015
Piknik Historyczny - Gdów

        22.08.2015r.

- galeria zdjęćReforma podręcznikowa - informacja MEN

        Darmowe podręczniki i ćwiczenia dla kl. I, II i IV w roku szkolnym 2015/2016 -> INFORMACJA DLA RODZICÓWZakończenie Projektu


        Miło nam poinformować, iż 30.06.2015r. została zakończona realizacja wszystkich zadań w ramach Projektu "Zmniejszenie nierówności upowszechaniania edukacji przedszkolnej na terenie Gminy Gdów".
        W ramach Projektu zostały zakupione: pomoce dydaktyczne (gry dydaktyczne, zabawki, materiały plastyczne), sprzęt AGD (pralka, zmywarka, odkurzacze), wyposażenie kuchni (naczynia, sztućce, garnki, bateria kuchenna, zlewozmywak), multimedia (komputery, drukarki, skanery, tablice interaktywne, kserokopiarki, projektory, odtwarzacz DVD, ekrany ścienne, radioodtwarzacze, telewizor, mikrofony, rzutnik, aparaty fotograficzne), meble (krzesła, stoły, regały, szafy, pyfy, materace, krążki do siedzenia, pojemniki, rolety, biurka, poduszki, szafa gastronomiczna), osprzęt BHP (apteczki, instrukcje udzielania pierwszej pomocy, oznaczenia ewakuacyjne, gaśnice, zabezpieczenia gniazdek, zabudowy grzejników) - zgodnie z wnioskiem o dofinansowanie
        W ramach oszczędności zakupiono pomoce dydaktyczne (kąciki manipulacyjne, artykuły plastyczne), sprzęt AGD (kuchnia gazowo-elektryczna) oraz multimedia (laptopy).


Zakończenie roku szkolnego

        26.06.2015r.

- galeria zdjęćPożegnanie klasy VI

        24.06.2015r.

- galeria zdjęćDzień Sportu klas IV-VI

        23.06.2015r. w naszej szkole odbył się Dzień Sportu klas IV-VI, podczas którego gościliśmy Pana Adama Szostaka z klubu FitAs w Gdowie.

- galeria zdjęćWybory do Samorządu Uczniowskiego

        22 czerwca 2015r. odbyły się w naszej szkole wybory na przewodniczącego SU oraz opiekuna. Po piątkowej debacie między dwiema kandydatkami Julią Danaj i Elżbietą Seweryn uczniowie klas I - V w głosowaniu tajnym wybrali przewodniczącą nowego SU, została nią Ela Seweryn, jej zastępcą Julka Danaj. Natomiast opiekę nad nowym samorządem sprawować będą panie: Kinga Badura-Pysz i Urszula Chanek. Gratulujemy i życzymy sukcesów w nowym roku szkolnym.

- galeria zdjęćWycieczka w Bieszczady

        Wszyscy uczniowie kl. VI oraz kilkoro dzieci z kl. IV i V wzięli udział w trzydniowej wycieczce w Bieszczady. Zanim dotarliśmy w ten najbardziej dziki i tajemniczy zakątek Polski zatrzymaliśmy się w Kamiannej, tu znajduje się słynna pasieka "Barć" prowadzona przez naszego krajana z Cichawy p. Jacka Nowaka. Kolejnym punktem była cerkiew w miejscowości Polany, gdzie zachwycił nas piękny ikonostas. I tak dotarliśmy do naszego punktu wypadowego - Przysietnicy koło Brzozowa z magicznym "Czardworkiem". Tu na uczniów czekało wiele atrakcji: lot miotłowy z "Wieży Świętego Spokoju", zdobywanie wieży skrzynkowej, gdzie mistrzyniami zostały uczennice: Oliwia Sendorek z kl. IV oraz Kamila Mikuła z kl. VI, udało im sie ustawić wieżę z 28 skrzynek, poległy przy 29. W strugach deszczu przejechaliśmy krajoznawczą kolejką "Strzała Południa" i chociaż padało humor nam dopisywał. Po przyjeździe nad "Bieszczadzkie Morze" jak nazywa się Jezioro Solińskie przeszliśmy ścieżką do przystani, by popłynąć statkiem "Tramp", gdzie z pokładu ujrzeliśmy "zielone wzgórza nad Soliną", o których tak pięknie śpiewał Wojciech Gąsowski. W czasie powrotu zahaczyliśmy o miasteczko Biecz, w którym znajdowała się druga po Krakowie szkoła katów. Po oglądnięciu kopii narzędzi tortur i wysłuchaniu mrocznych opowieści wróciliśmy cali i zdrowi do Pierzchowa.

- galeria zdjęćSzkoła Podstawowa w Pierzchowie - Laureatem Ogólnopolskiego "Konkursu Dobrej Formy" w ramach realizacji projektu "Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej"


        W roku szkolnym 2014/2015 kontynuowaliśmy realizację programu "Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej", w ramach którego przystąpiliśmy do ogólnopolskiego konkursu "KONKURS DOBREJ FORMY".
        Podjęte przez nas działania polegały na:
- Wykonaniu przez uczniów klas I-VI prac plastycznych typu plakat edukacyjny o tematyce prawidłowego żywienia i aktywności fizycznej w dowolnej technice, w formacie A4 lub A3, które odzwierciedlały wybraną zasadę zdrowego żywienia. Przed wykonaniem prac dzieci zostały zapoznane z zasadami prawidłowego żywienia. Obejrzały również film z udziałem Pascala Brodnickiego "Zachowaj równowagę". Za najlepszą uznano pracę plastyczną Martynki Chojeckiej z klasy II.
- Zorganizowaniu w szkole wystawy prac uczniów w ramach działań edukacyjnych, dostępnej dla całej społeczności szkolnej.
- Realizacji lekcji do wyboru z wychowania fizycznego (1 godzina w tygodniu dla każdej klasy IV-VI) w okresie od września 2014 r. do czerwca 2015 r. uwzględniających różnorodne zajęcia aktywności fizycznej - piłka ręczna, siatkówka, gry i zabawy. Podczas tych zajęć, które są szczególnie lubiane przez uczniów, mieli Oni okazję wykazać się kolejno jako zawodnicy, sędziowie, pomocnicy oraz organizatorzy.

Jak się okazało, nasze działania zostały docenione przez Jury Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie czego ukoronowaniem jest przyznanie nagrody w postaci sprzętu sportowego dla szkoły o wartości ok. 2200 zł.

- galeria zdjęć16 batalion powietrznodesantowy - Dzień Otwartych Koszar

Dnia 12 czerwca 2015 r. uczniowie klas IV, V, VI wzięli udział w Dniu Otwartych Koszar Jednostki Wojskowej w Krakowie. XVI Batalion Powietrznodesantowy przygotował z tej okazji mnóstwo atrakcji. Jako pierwsza zaprezentowała się orkiestra. Dzieci podziwiały nie tylko wyśmienitą muzykę, ale także defiladowy krok, który prezentowali członkowie wojskowego bandu. Następnie przydzielony nam przewodnik poprowadził nas w głąb jednostki, gdzie w różnych punktach przygotowane były kolejne niespodzianki: możliwość obejrzenia i przeładowania broni, zapoznanie się z ekwipunkiem żołnierza w trakcie misji, logistyczne przygotowanie do skoku spadochronowego, możliwość obejrzenia wojskowego ambulansu, zaznajomienie się ze sprzętem policyjnym i strażackim, czy pokaz spadochronowy. Największą frajdę sprawił uczniom symulator skoku spadochronowego. Kolejną atrakcją był samolot i helikopter. Każde dziecko mogło zasiąść za sterami owych maszyn i poczuć się przez chwilę jak pilot. Na koniec uczniowie zaproszeni zostali do "małpiego gaju"- miejsca treningowego żołnierzy z Jednostki Wojskowej przy ul.Wrocławskiej. Tam radości nie było końca. Przeprawy po ruchomych balach i podwieszonych linach, wspinaczka i zjazd z wysokości były idealnym zakończeniem dnia. Zadowoleni i pełni wrażeń uczniowie zapowiedzieli rewizytę w przyszłym roku.

- galeria zdjęć"Zostań Olimpijczykiem"

        W piątek, 12 czerwca 2015 r., na krynickim Deptaku odbyła się impreza sportowo - edukacyjna "Zostań Olimpijczykiem". W programie znalazły się m.in.: zawody biegowe dla dzieci i młodzieży alejkami krynickiego Deptaka, pokazy sportowe, występy artystyczne, spotkanie z polskimi Olimpijczykami.
        "Zostań Olimpijczykiem" to projekt, którego głównym założeniem jest popularyzacja sportu i idei olimpijskiej w naszym społeczeństwie, zachęcenie Polaków do uprawiania sportu, jak również wpieranie wszelkich form aktywności ruchowej.
        Podczas tej imprezy w biegach naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy kochają sport, zabawę i rywalizację:
- z kl.IV - Dudek Karol,
- z kl. V - Danaj Julia, Dudek Jan, Dudek Mateusz i Stankowicz Mateusz
- z kl. VI - Zając Szymon.
Wszyscy zmęczeni choć szczęśliwi dobiegli do mety cali i zdrowi.

- galeria zdjęćWycieczka kl.III

        9 czerwca 2015 r. o godzinie 7:00 wyruszyliśmy na wycieczkę w Pieniny w celu poznania polskich gór. Kiedy dotarliśmy na miejsce przewodnik przeprowadził nas przez Wąwóz Homole. Po krótkim przystanku przy Kamiennych Kręgach, gdzie według legendy zapisane są losy świata, udaliśmy się w dalszą wędrówkę do bacówki na rozległej polanie. Tam kupiliśmy sobie oscypki i podziwialiśmy przepiękne krajobrazy Beskidu Sądeckiego oraz mieliśmy czas na jedzenie i zabawę. W trakcie schodzenia dowiedzieliśmy się że najwyższym szczytem Pienin jest Wysoka 1050 m n.p.m. oraz podziwialiśmy wygasły wulkan. Bus zawiózł nas pod Wyciąg Krzesełkowy na Palenicę w Szczawnicy. Gdy wyjechaliśmy na górę ogromną frajdę sprawiła nam jazda samochodzikami elektrycznymi w rynnie. Po przejażdżce zeszliśmy stromą drogą przez las w kierunku Szczawnicy. Po drodze odwiedziliśmy źródełko "Szymon" z leczniczą wodą. Następnie dojechaliśmy do Niedzicy. Tam płynęliśmy statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim, obejrzeliśmy zaporę, elektrownię, a ze statku zamek Dunajec i zamek Czorsztyn. Mieliśmy też sporo czasu na zakup pamiątek. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się i przeszliśmy Drogę Krzyżową w Sromowcach, która jest od niedawna pienińską atrakcją turystyczną. Na górę prowadziło 150 żwirowo- drewnianych schodów, a widoki ze szczytu były bardzo malownicze. Po godzinnej przejażdżce busem, w Nowym Sączu poszliśmy do McDonalda kupić sobie mała przekąskę. Do Pierzchowa wróciliśmy ok. 19:30. Tak oto skończyła się nasza ciekawa i radosna wycieczka. Myślimy, że wszystkim ta wycieczka się podobała. Nawet pogoda spisała się na medal. Chciałybyśmy, aby takie wycieczki mogły być częściej.
                                                                       Ola i Nikola z kl. III

- galeria zdjęćZielona Szkoła kl. II

        W dniach 7.06-15.06.2015r. klasa II przebywała na "Zielonej Szkole" nad morzem w miejscowości Sianożęty. Pierwszą atrakcją wyjazdu była podróż pociągiem. Jechaliśmy kilkanaście godzin. Jadąc zapisywaliśmy kolejne stacje i godziny przyjazdu, aby potem dokonywać obliczeń zegarowych. Po przyjeździe i zakwaterowaniu w ośrodku wypoczynkowym "Neptun" zjedliśmy smaczne śniadanko i udaliśmy się na powitanie z morzem. Było to dla wszystkich ogromne przeżycie. Poznawaliśmy morze wieloma zmysłami. Wszyscy mokrzy, rozbawieni i szczęśliwi wróciliśmy do ośrodka na obiad. Po południu odbywały się zajęcia sportowe. Chłopcy oddali się grze w ulubioną piłkę nożną na wspaniałym boisku sportowym. Wykończeni podróżą i pełni wrażeń zrezygnowaliśmy z zachodu słońca i poszliśmy spać. I tak minął pierwszy dzień. Przez kolejne dni rozpieszczała nas piękna, słoneczna pogoda, dzięki temu bardzo dużo czasu spędzaliśmy na plaży budując zamki z piasku, różne budowle, wykopy oraz piękne rzeźby. Nie zabrakło też zawodów sportowych i konkursów. Przekonaliśmy się, że uczyć można się wszędzie, nawet na plaży układaliśmy opowiadanie, "O czym szumią muszelki?". Kiedy woda w morzu była ciepła korzystaliśmy z kąpieli, która sprawiała nam ogromną radość. Każdego dnia przybywało odważnych morsów. W czwartek udaliśmy się na całodniową wycieczkę autokarową do Kołobrzegu, gdzie najpierw zwiedzaliśmy miasto z przewodnikiem, a potem udaliśmy się na spotkanie z Piratami, aby przeżyć piracką przygodę. Następnie spacerkiem przeszliśmy do portu skąd wypłynęliśmy w rejs po morzu statkiem "Viking", wszyscy spisali się wspaniale, bo nikt nie miał choroby morskiej. Kolejnym punktem wycieczki było pokonanie wielu schodów, aby wejść na latarnię morską, z której podziwialiśmy wspaniałe widoki. Skorzystaliśmy również z wstępu na ciekawą wystawę minerałów, na której szczególnie zainteresowała nas największa muszla świata. Idąc do autokaru podziwialiśmy Pomnik Zaślubin Polski z Morzem. Wieczorem mieliśmy zajęcia pt. "Wypływamy w rejs oraz Kapitan i jego załoga". Każdy dzień nad morzem kończył się niepowtarzalnym zachodem słońca, który często podziwialiśmy i na długo zostanie w naszej pamięci. Bardzo lubiliśmy spacery brzegiem morza w czasie, których zbieraliśmy różne skarby: (muszelki, kamyczki, szkiełka). Jedną z wielu atrakcji było ognisko z pieczeniem kiełbasek w czasie, którego bawiliśmy się w ciekawe i wesołe zabawy, śpiewaliśmy piosenki i nie zabrakło także tańców. Wyjazd nad morze miał też cel zdrowotny, oprócz wdychanego z powietrza jodu mieliśmy także inhalacje jodowo-solankowe, po których nie wolno było mówić pół godziny i to skłoniło nas do wymyślania różnych innych sposobów porozumiewania się, było wesoło?. Ostatniego dnia odbył się chrzest morski, bez którego nikt nie powinien wrócić do domu. Było to wydarzenie spektakularne! Najpierw musieliśmy zdać egzamin z wiedzy odpowiadając na trzy pytania. Potem śpiewaliśmy piosenkę o Neptunie w czasie, której z morza ku naszemu zdziwieniu wyłonił się Neptun wraz z Nimfą, po czym wygłosił do nas mowę i każdego zanurzali w wodzie. Wszyscy byli odważni, nawet najmłodsi. Dopełnieniem tych wielu wrażeń była "Zielona noc", której nigdy nie zapomnimy!!! Pobyt na "Zielonej Szkole" był również czasem nauki nie tylko zdobywania wiedzy, ale także nauki życia i radzenia sobie w różnych sytuacjach życiowych oraz integracji naszej klasy w myśl zasady "Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego". Wszyscy, bez wyjątku zdali ten egzamin celująco! Dziękujemy rodzicom, którzy nam towarzyszyli za pomoc i wsparcie. To były wspaniałe chwile, które zostaną na zawsze w naszej pamięci.

Mamy powiatowego V-ce Rachmistrza

        Miło nam poinformować, iż 3 czerwca uczennica kl. 6 - Kamiła Mikuła wywalczyła w SP w Niepołomicach tytuł V-ce Rachmistrza w powiatowym etapie tego konkursu. Warto wspomnieć, iż z Rachmistrzem przegrała tylko 1 punktem. Gratulujem i życzymy dalszych sukcesów!

- galeria zdjęćDzień Dziecka

        1 czerwca uczniowie naszej szkoły brali udział w dyskotece zorganizowanej z okazji Ich święta. O podniebienia uczniów zadabała Rada Rodziców przygotowując słodki poczęstunek.

- galeria zdjęćKonkurs plastyczny "Moja ulubiona postać z bajki" rozstrzygnięty

         30 maja 2015r. w Zespole Szkół im. Brata Alojzego Kosiby w Wieliczce rozstrzygnięto konkurs plastyczny "Moja ulubiona postać z bajki". Miło nam poinformować, iż trójka naszych uczniów została nagrodzona. Szczegóły -> TUTAJ

- galeria zdjęćSprawdzian 2015 - wyniki

         29 maja 2015r. uczniowie klasy 6 poznali swoje wyniki z tegorocznego Sprawdzianu Szóstoklasistów. Oto one:


Nasza szkoła w I części sprawdzianu (j.polski i matematyka) osiągnęła 7 stanin (tzn. poziom wysoki), a w II części (j.angielski) - stanin 6 (poziom wyżej średni).

Wycieczka kl. IV i V

         W dniach 27-28 maja 2015 r. uczniowie klasy IV i V wzięli udział w wycieczce szkolnej do Rytra oraz Starego i Nowego Sącza. Po dojechaniu na miejsce, mimo deszczu i wiatru, dzieci zdobyły wzgórze (463m n.p.m.), na którym znajdują się ruiny zamku w Rytrze. Tam też odbył się konkurs plastyczny. Następnym punktem wycieczki była wizyta w parku linowym "ABlandia", gdzie uczniowie spędzili ponad 4 godziny. Przejście trasą linową, przeprawa na tratwie, wyścig w gaciach potrójnych, czy wieża gazdy to tylko nieliczne atrakcje. Drugiego dnia przyszedł czas na spotkanie z kulturą i historią doliny nad Popradem. Jako pierwsze odwiedziliśmy Muzeum Regionalne w Starym Sączu, gdzie dzieci zapoznały się z topografią i historią miasta oraz jego słynnymi mieszkańcami: św. Kingą, ks. Józefem Tischnerem, czy Adą Sari - polską śpiewaczką operową. Nowy Sącz był kolejnym, odwiedzonym przez nas miastem. Najpierw, wraz z przewodnikiem, pojechaliśmy do Miasteczka Galicyjskiego, gdzie zwiedzaliśmy kompleks Muzeum Okręgowego, a w nim m.in. budynek sklepu, szewca, fryzjera, strażnicę i gabinet dentystyczny pochodzące z wieku XIX. Potem udaliśmy się na spacer po Nowym Sączu, podczas którego zobaczyliśmy ruiny zamku królewskiego, Ratusz - Do Trzech Razy Sztuka, pomnik św. Jana Pawła II, teren getta żydowskiego i Synagogę, a także słynną wytwórnię lodów "Koral".

- galeria zdjęćDzień Rodziny

         26 maja 2015r.

- galeria zdjęćWycieczka kl.III

        12 maja uczniowie kl. III odwiedzili zamek Kmitów i Lubomirskich w Nowym Wiśniczu.
        Dzieci zgromadzone wokół pani przewodnik rozpoczęły zwiedzanie. Poznały wiele legend związanych z zamkiem m.in. dotyczącą Królowej Bony, której imieniem nazwano jedną z zamkowych baszt, czy legendę o tureckich jeńcach, którzy próbowali uciec z wieży na skonstruowanych przez siebie skrzydłach.
        Największą atrakcją była wspaniała akustyka jednej z komnat przy zamkowej kaplicy, która jest tak zbudowana, że będąc w jednym jej kącie, można doskonale słyszeć cicho wypowiedziane słowa w przeciwległym rogu.
        W jednej z komnat znajdowały się zdjęcia. Pozwoliły one dzieciom zgłębić historię zamku, który był doszczętnie zniszczony. Inspiracją dla uczniów była ogromna sala balowa, z której balkonu roztaczał się piękny widok na Wiśnicz i okolice. Zamek z fragmentami renesansowymi, galerią widokową oraz sam wystrój wnętrza zrobiły na wszystkich uczestnikach wycieczki ogromne wrażenie.

- galeria zdjęćWycieczka kl.II

        W dniu 20 maja 2015r. uczniowie kl. II udali się na wspaniałą wycieczkę do Krakowa. Pierwszą atrakcją był Ogród Botaniczny, w którym znajduje się ok. 5000 gatunków i odmian roślin z całego świata, w tym prawie 1000 gatunków drzew i krzewów i ponad 2000 gatunków i odmian roślin szklarniowych. Parkowa część Ogrodu, skupia kolekcję drzew i krzewów i zajmuje największą powierzchnię. Częściowo skomponowane jest, jako park krajobrazowy, a częściowo, jako grupy tematyczne – geograficzne lub ozdobne. Kolekcja roślin drzewiastych liczy ok. 1000 gatunków i odmian, najcenniejsze grupy to klony oraz dęby Wśród wielu pięknych i znakomitych roślin króluje mający około 230 lat "Dąb Jagielloński". Ogród Botaniczny zauroczył nas piękną paletą kolorów, którą tworzą kwitnące o tej porze roku kwiaty i krzewy.
        Następnie spacerkiem udaliśmy się do Opery Krakowskiej, gdzie obejrzeliśmy ekologiczną baśń teatralno-muzyczną pt. "Księga Lasu", której przesłaniem jest poszukiwanie wartości nadających życiu sens i harmonię. Treść baśni, piękne stroje oraz muzyka wywarły na nas niezapomniane wrażenie.
        Kolejnym punktem naszej wycieczki była Galeria Sztuki Starożytnej w Muzeum Narodowym, gdzie eksponowane są zabytki starożytnych kultur śródziemnomorskich. Największe wrażenie zrobiły na nas mumie oraz sarkofagi.
        Po obejrzeniu wystawy przyszedł czas na krakowski Rynek, gdzie wysłuchaliśmy hejnału z wieży mariackiej, odwiedziliśmy Kościół Mariacki i obowiązkowo nakarmiliśmy gołębie.
        Na zakończenie wycieczki udaliśmy się do McDonald'a, tu każdy znalazł coś dobrego do zjedzenia. Po wielu atrakcjach wróciliśmy szczęśliwie do domów. Wycieczka na długo pozostanie w naszej pamięci.

- galeria zdjęć"Najdroższa sercu pieśń nasza i moja mała Ojczyzna"

         20 maja 2015r. w naszej szkole odbył się XIII Gminny Konkurs "Najdroższa sercu pieśń nasza i moja mała Ojczyzna". Oto wyniki:
I miejsce - SP Pierzchów (Emilia Sala, Marek Pilch)
II miejsce - SP Zręczyce (Magdalena Mycek, Zuzanna Kural)
III miejsce - SP Gdów (Julia Sala, Martyna Trela)
Zwycięzcom gratulujemy.

- galeria zdjęćSpotkanie z Ojcem Misjonarzem z Madagaskaru

        18.05.2015r.

- galeria zdjęćKontynuujemy realizację projektu "Zmniejszenie nierówności w stopniu upowszechniania edukacji przedszkolnej na terenie Gminy Gdów"


         Nasze dwa oddziały przedszkolne biorą udział w projekcie "Zmniejszenie nierówności w stopniu upowszechniania edukacji przedszkolnej na terenie Gminy Gdów", nr POKL.09.01.01-12-115/14, którego realizatorem jest Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół w Gdowie (projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego).
         W ramach tego projektu w ostatnim tygodniu m.in. umeblowano dwa oddziały przedszkolne (m.in. zakupiono meblościanki, stoliki, ławeczki, dywany), zakupiono sprzęt multimedialny (m.in. komputery, tablice multimedialne, rzutniki, wizualizer, aparaty cyfrowe), wiele wspaniałych zabawek i materiałów plastycznych oraz doposażono szkolną kuchnię (m.in. zakupiono zmywarkę, meble kuchenne, talerze, sztućce, kubki, dzbanki, garnki oraz pralkę automatyczną).

- galeria zdjęć3 Maja - apel

         30 kwietnia 2015r.

- galeria zdjęćWycieczka kl. IV-VI

         21 kwietnia 2015r. uczniowie klas IV-VI zwiedzili renesansowy Wawel, ostatnich Jagiellonów. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od pięknego dziedzińca pałacowego. Z lekkich, wspartych na smukłych kolumnach arkadowych krużganków weszliśmy do przestronnych i pełnych światła komnat. Wnętrza zamku, ze wspaniałą Salą Poselską i jej kasetonowym stropem, to świadectwo dużych umiejętności zarówno włoskich, jak i naszych rzemieślników różnych specjalności. Zachwyt wzbudziły w nas piękne arrasy, których pokaźną kolekcję zgromadził Zygmunt August. Potem udaliśmy się, by oglądnąć ekspozycję przedstawiającą sztukę Wschodu. Wśród trofeów tureckich największe zainteresowanie wzbudziły: buńczuk oraz legendarna szabla Kara Mustafy pozbawiona kosztownej oprawy.

- galeria zdjęćAkcja społeczno-edukacyjna "Żonkile"


         Uczniowie klasy VI wzięli udział w Akcji "Żonkile" organizowanej przez Polin Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. Akcja ta związana była z obchodami 72. rocznicy powstania w getcie warszawskim. Samorząd Uczniowski przygotował dla społeczności naszej szkoły papierowe żonkile, które są symbolem powstania z 1943r. W klasie VI przeprowadzone zostały zajęcia edukacyjne dotyczące historii Żydów polskich oraz przebiegu powstania w warszawskim getcie 19 kwietnia 1943r. Na zajęciach czytelniczych młodsi uczniowie wysłuchali opowiadania pt. "Hania i Chana. O tym, jak Żydzi do Polski dotarli i tu zamieszkali".

- galeria zdjęćWarsztaty dla kl.II i III "Magiczne Kryształy"


         16 kwietnia uczniowie klasy II oraz III wzięli udział w warsztacie pt. "Magiczne Kryształy" organizowanym przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Wieliczce. Zajęcia prowadziła Pani pedagog Małgorzata Woźniak.
         Celem warsztatów był m.in. rozwój możliwości twórczego spędzania czasu z rodziną i rówieśnikami, przeciwdziałanie naśladowaniu zachowań agresywnych proponowanych przez telewizję i gry komputerowe, pogłebiony rozwój więzi w rodzinach uczestników, zachęta do odnowienia lub kultywowania tradycji rodzinnych.
Odnowiona Izba Pamięci

        
- galeria zdjęćFestiwal Nauki

         16 kwietnia 2015r. uczniowie klasy VI wzięli udział w Festiwalu Nauki w Gimnazjum w Niegowici. Hasło tegorocznego dnia otwartego "Niech nauka będzie zabawą a zabawa nauką". Uczniowie zobaczyli swoją przyszłą szkołę. Na sali gimnastycznej starsi koledzy i koleżanki zaprezentowali zumbę, zaśpiewali piękne piosenki w języku angielskim, wykazali się swoimi umiejętnościami sportowymi, następnie zaprezentowali nam "stoiska przedmiotowe". Na koniec skosztowaliśmy smakołyków z projektu "Kuchnie świata".

- galeria zdjęćPrzedszkolaki w OSP w Pierzchowie

         16 kwietnia 2015r. nasze przedszkolaki zwiedzały strażnicę w Pierzchowie, dowodzoną przez Pana komendant Romana Majkę. Pracują tam również młodzi, dzielni strażacy tacy jak Matesz Kostuch i Karol Kasprzyk. Dzięki Nim przedszkolaki miały okazję poznać ten trudny zawód, który wymaga odwagi, siły, pracowitości i zawziętości. Strażacy pokazali nam sprzęt, jakim posługują się podczas zadań gaśniczych, wypadków na drogach i w innych sytuacjach wymagających pomocy straży. Dzieci były niesamowicie zainteresowane wszystkim, ale najbardziej podobała im się jazda wozem strażackim z włączonymi sygnałami dźwiękowymi.
Zbrodnia Katyńska - apel

         14 kwietnia 2015r. w naszej szkole odbył się apel poświęcony zbrodni katyńskiej oraz pamięci o katastrofie samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem, w którym zginęło 96 osób, w tym prezydent RP z małżonką oraz prezydent RP na uchodźstwie.
         13 kwietnia 1943 roku Radio Berlin podało informacje o odnalezieniu zwłok kilku tysięcy polskich żołnierzy w lesie katyńskim. Tego dnia okupowana Polska dowiedziała się o tej makabrycznej zbrodni. W rocznicę ujawnienia tych informacji przypada "Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej".
Katyń - to miejsce i nazwa, które pozostanie na zawsze w pamięci każdego Polaka.
Katyń - to słowo kojarzące się z okrucieństwem, bestialstwem i podstępem. Okrucieństwem wobec jeńców wojennych, nienawiścią do ludzi mówiących polskim językiem i wyznających odmienny światopogląd.
Katyń - to także oszustwo popełnione wobec ludzi, którym wpierw kazano wierzyć, że mają być uwolnieni i powrócą do swoich rodzin, aby później wymordować ich jednego po drugim bez żadnego ostrzenia, bez możliwości napisania ostatniego listu, nawet odmówienia ostatniej modlitwy.

- galeria zdjęćWycieczka kl.III

         Dnia 09.04.2015r. uczniowie klasy III udali się do Wieliczki, by zwiedzić Kopalnię Soli. Tym razem wyprawa była szczególna, gdyż dzieci podążały tzw. Trasą Górniczą. W górniczym stroju i pod czujnym okiem przewodnika - Przodowego, mogli oni dokonywać pomiarów, wykuwać i transportować sól oraz wyznaczać drogę za pomocą mapy. Pod koniec spotkania każdy z uczestników mógł wykonać symboliczny skok z beczki przez skórę. Wszyscy otrzymali również certyfikaty potwierdzające zdobycie pierwszych szlifów w zawodzie górnika. Dzieci bardzo miło wspominają wyprawę, choć nie ukrywają, iż była ona dość wyczerpująca - maszerowali przez blisko trzy godziny pokonując trasę długości trzech kilometrów. "Ale było warto przeżyć tę przygodę" - podkreślają zgodnie i deklarują, że z pewnością tu wrócą.

- galeria zdjęćBiały Marsz

         Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Białym Marszu, który przeszedł z Gdowa do Niegowici. Pielgrzymka, po raz pierwszy została spontanicznie zorganizowana w 2005r., kilka dni po śmierci Papieża - Jana Pawła II. Jedenasty raz uczestnicy przeszli tą samą drogą, którą w 1948r. przemierzył młody Karol Wojtyła udając się na swoją pierwsza parafię w Niegowici.
         Zatrzymaliśmy się, podobnie jak młody wikary w 1948r. przy kapliczce w Marszowicach. Po dotarciu do kościoła w Negowici, po krótkiej modlitwie złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze przy replice grobu Jana Pawła II.

- galeria zdjęćApel Wielkanocny

         31 marca 2015r. w naszej szkole, na nowej sali gimnastycznej, odbyło się przedstawienie pt.: "Wesoła Wielkanoc" w wykonaniu przedszkolaków. Dzieci wystąpiły ze zwyczajami i obrzędami związanymi ze Świętami Wielkanocnymi. Były postacie zajączków, kurek, kurczaków oraz krakowianki i krakowiacy, którzy przedstawiali to najważniejsze dla nas chrześcian święto w myśl hasła "Wielkanoc, wielka radość w sercu".
         Przedszkolaki życzyły wszystkim zebranym uczniom, nauczycielom i rodzicom radości bez liku, rozkicanych króliczków, rozczochranych baranków, pisanek w koszyczku oraz mokrego "Śmigusa Dungusa".

- galeria zdjęćOgólnopolska Akcja Wyboru Książek


         Biblioteka naszej szkoły wzięła udział w Ogólnopolskiej Akcji Wyboru Książek. Wg Ministerstwa w najbliższych latach biblioteki dostaną więcej pieniędzy na zakup książek. Ponieważ statystyki czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży nie są dobre, a badania wskazują, że uczniowie nie przepadają za obowiązkowymi lekturami. Akcja ta ma na celu dowiedzieć się u źródła, co chcą czytać sami zainteresowani.
         24 marca 2015r. uczniowie naszej szkoły wrzucili do urny karty do głosowania, gdzie wypisali tytuły od 1 do 3 najciekawszych książek, które czytali w ostatnim czasie lub chcieliby przeczytać. Wśród najmłodszych zdecydowanie zwyciężyła książka pt. "Moje Bullerbyn", dalej uplasowała się seria "Pingwiny z Madagaskaru", "SpongeBob" oraz "Paddington". W klasach IV - VI największą popularnością cieszył się "Hobbit", "Władca Pierścieni", Saga "Zmierzch" oraz "Pamiętnik nastolatki".

- galeria zdjęćOdwiedziny ks. biskupa Jana Zająca

         23.03.15r.

- galeria zdjęćPowitanie wiosny - kl.I-III

         Wiosnę powinno się witać na otwartej przestrzeni z Marzanną przy boku. Takim tropem poszli uczniowie kl. I-III i oddali hołd tradycji stosowanej od wieków. Wszystko po to, aby odprawić zimę, a w jej miejsce powitać wiosnę. Piękna pogoda sprzyjała wyruszeniu korowodem i 20 marca przy wiosennych okrzykach, kolorowo przebrane dzieci z kwiatami w dłoniach wrzuciły Marzannę do Królewskiego Potoku mając nadzieję, że zima już nie wróci.

- galeria zdjęćPowitanie wiosny - kl.IV-VI

         Uczniowie klas IV-VI uroczyście powitali wiosnę już 19 marca 2015r. Uwolnieniu przez Zimę Pani Wiosny pomogły piosenki wykonane przez chętnych uczniów oraz zabawy i rozgrywki sportowe, na które uczniowie czekali z niecierpliwością. Chłopcy wzięli udział w konkursie sportowym, gdzie mogli wykazać się wiedzą o takich dyscyplinach jak: piłka nożna, piłka ręczna, siatkówka oraz narciarstwo. Najwięcej punktów zdobył duet Bartosz Kowal i Kuba Zając z kl. V, którzy 1 punktem pokonali Szymka Zająca i Marka Pilcha z kl. VI. W konkurencjach sportowych wygrała drużyna kl. V. Tradycyjnie spośród uczniów wybrano Miss i Mistera Szkoły, w tym roku tytuł ten zdobyli: Weronika Pilch z kl. IV oraz Sebastian Gajec z kl. VI. Mamy nadzieję, że wiosna na dobre zawita już do nas.

- galeria zdjęćFinał Wojewódzki IX Memoriału im. Andrzeja Grubby

         Dnia 18 marca 2015 roku w Pierzchowie odbył się Finał Wojewódzki IX Memoriału im. Andrzeja Grubby. Wzięły w nim udział reprezentacje 13 szkół z terenu całej Małopolski. Turniej ma na celu promocję tenisa stołowego oraz zachęcenie jak największej liczby dzieci do uprawiania tej dyscypliny sportu. Turniej zorganizował UKS Rokicie Szczytniki przy wsparciu Urzędu Gminy Gdów oraz Fundacji im. Andrzeja Grubby.
         Reprezentacja naszej szkoły w składzie Dudek Jan, Dudek Mateusz i Bartosz Kowal z klasy V dobrze się spisała, zajmując 9 miejsce. Gratulujemy!!!

- galeria zdjęćChris and Collin's challenge! Wyzwanie od Chrisa i Collina!

         Ogłaszamy konkursowe wyzwanie dla wszystkich chętnych uczniów, biorących udział z zajęciach z native speakerami! Pomysłodawcami tego przedsięwzięcia są sami prowadzący, którzy zaproponowali, aby uczniowie napisali krótkie wypowiedzi na podane przez nich tematy. Co miesiąc prace te będą czytane, poprawiane, oceniane i omawiane przez Brytyjczyków. Na ostatnim, czerwcowym spotkaniu najlepsi uczniowie zostaną nagrodzeni podarunkami osobiście wybranymi i zakupionymi przez native-ów!! Jest o co walczyć!!
Tematy, na które należy napisać prace brzmią:
- My winter break. ( Moje ferie zimowe.) - marzec.
- Easter in Poland. ( Wielkanoc w Polsce.) - kwiecień.
- My summer holiday's plans. (Moje plany na letnie wakacje.) - maj
Powodzenia !!

Koniec remontu w oddziale przedszkolnym

         Ferie zimowe zbliżają się ku końcowi, a w naszym oddziale przedszkolnym skończył się właśnie remont. W poniedziałek na przedszkolaki czeka niespodzianka - nowa łazienka.

         Częściowo wyposażenie łazienki pochodzi z projektu "Zmniejszenie nierówności w stopniu upowszechniania edukacji przedszkolnej na terenie Gminy Gdów", nr POKL.09.01.01-12-115/14, którego realizatorem jest Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół w Gdowie (projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego).
         W ramach tego projektu doposażono również łazienki w oddziale przedszkolnym w Nieznanowicach oraz zamontowano m.in. bezpieczne nawierzchnie na placach zabaw w Pierzchowie i Nieznanowicach.

- galeria zdjęćLekcje z Native Speakerem

         Z radością patrzymy na zaangażowanie i chęć uczestnictwa naszych uczniów w comiesięcznych spotkaniach z native speakerem pochodzącym z Walii - Chrisem. Wiemy dobrze, że nie wszyscy mają taką możliwość, tym bardziej jeśli prowadzących jest dwóch!!
         Na ostatnie zajęcia przed feriami, do naszej szkoły, wraz z Christopherem Nunnerly, zawitał również Colin - Anglik z krwi i kości! Obaj Panowie odpowiadali na pytania uczniów i sprawnie prowadzili konwersację, dostosowaną do poziomu językowego dzieci. Wygląda na to, że od marca obaj Brytyjczycy staną się stałymi bywalcami szkoły, za co pragniemy serdecznie podziękować ... robią to bowiem bezpłatnie i bezinteresownie, twierdząc, że najlepszą zapłatą jest radość z jaką uczniowie czekają na nich co miesiąc. Aż miło patrzeć...

- galeria zdjęćKlub Szkół UNICEF


         Nasza szkoła dołączyła do grona Klubu Szkół UNICEF!!! Klub ten to inicjatywa edukacyjna, która zrzesza placówki zainteresowane propagowaniem wśród swoich podopiecznych idei niesienia pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie. Szkoły należące do Klubu nie tylko uczestniczą w akcjach edukacyjnych przygotowywanych przez UNICEF, ale także organizują działania zaplanowane na dany rok szkolny. Każdego roku harmonogram prac ulega zmianie - raz będziemy uczyć ważnych dni międzynarodowych, innym razem zorganizujemy w szkole specjalne wydarzenia. Zawsze jednak przyświecał nam będzie ten sam cel - budzenie świadomości uczniów i kształtowanie postawy propomocowej.Udział w projekcie "Odejść na zawsze, by stale być blisko..."


         Uczniowie klasy V zgłosili chęć udziału w wielomiesięcznym projekcie fundacji "Bo Warto" noszącym tytuł "Odejść na zawsze, by stale być blisko..." - ks. Jan Twardowski w oczach młodych. Obecnie dzieci przygotowują się do pierwszego etapu, w którym to muszą wykonać ciekawe ilustracje, inspirowane wybranym wierszem ks. Jana Twardowskiego. Kolejny etap to rapowanie o księdzu Janie, co oznacza, że powstanie kolejny teledysk z udziałem naszych pociech. O następnych przedsięwzięciach informować będziemy na bieżąco.Dyskoteka Walentynkowa

         12 lutego 2015r. Samorząd Uczniowski zorganizował Walentynki dla uczniów kl. IV-VI. Oprócz tradycyjnych tańców dyskotekowych były zabawy i konkursy, podczas których uczniowie świetnie się bawili.

- galeria zdjęćPozdrowienia z Madagaskaru

         Na początku lutego do naszej szkoły dotarł list z Tanantstsoa (Madagaskar) od ks. J.Klatki z podziękowaniem za pomoc finansową złożoną na potrzeby Misji. Treść listu znajduje się w galerii.

- galeria zdjęćSzkolny konkurs kolęd

         Kolejny już raz SU był organizatorem Szkolnego Konkursu Kolęd, który cieszy się wśród uczniów dużą popularnością. W tym roku szkolnym konkurs odbył się 2 lutego na zakończenie okresu Bożego Narodzenia. W konkursie wzięli udział uczniowie z kl. I-III oraz IV-VI. Całemu wydarzeniu towarzyszyła ciepła i miła atmosfera, a największą popularnością cieszyła się pastorałka "Gore gwiazda". A oto wyniku konkursu:
Klasy I-III
         I miejsce zajęli uczniowie z kl. II: Martyna Chojecka, Maja Boguta oraz Sebastian Danaj
         II miejsce zajęła solistka z kl. II: Katarzyna Szostak
         na III miejscu uplasował się duet z kl. I: Oliwia Kostuch i Wioletta Kołos
Klasy IV-VI
         I miejsce zajęli ex aequo trio z kl. V i VI: Patrycja Horabik, Julia Danaj i Kamil Turakiewicz oraz duet Eliza Skowronek i Brunon Żyła
         II miejsce grupa z kl. IV pod przewodnictwem Kuby Rozuma
         III miejsce przypadło duetowi Kacpra i Marka Pilchów z kl. VI.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy i zapraszamy za rok.

- galeria zdjęćWarsztaty dla kl.IV "Jesteśmy klasą, ale każdy z nas jest inny"


         30 stycznia uczniowie klasy IV wzięli udział w warsztacie pt. "Jesteśmy klasą, ale każdy z nas jest inny" organizowanym przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Wieliczce. Zajęcia prowadziła Pani pedagog Dorota Baran.
         Celem warsztatu była integracja grupy, budowanie więzi w zespole klasowym, rozwijanie samooceny oraz świadomości uczniów o posiadanych zasobach i mocnych stronach, rozwijanie wrażliwości na problem tolerancji, promowanie wzorów tolerancji i akceptacji w relacjach interpersonalnych.
Zabawa Choinkowa

         27.01.2015r. .


- galeria zdjęć"Kocham Te Święta" - II miejsce w Polsce

         Z ogromną przyjemnoącią informujemy, że nakręcony przez naszych uczniów i nauczycieli teledysk do piosenki "Kocham Te Święta" zajął II miejsce w Polsce.
Zapraszamy do obejżenia naszego teledysku -> TELEDYSK. Szczegóły na stronie fb .

Spektakl ekologiczny "Czy śmieci muszą nas zasypać?"

         26.01.15r. uczniowie kl.4-6 uczestniczyli w spektaklu ekologicznym pt. "Czy śmieci muszą nas zasypać?" realizowanym przez Studio Małych Form Teatralnych. Spektakl poruszał zagadnienia związane z ochroną środowiska naturalnego i recyklingu. Dużym jego walorem było zaangażowanie uczniów w przedstawieniu.


- galeria zdjęćProjekt UNICEF "Wszystkie kolory świata""Sudan Południowy" (prezentacja) - ściągnij


         Uczniowie Szkoły Podstawowej im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego wzięli udział w trzeciej edycji projektu "Wszystkie kolory świata" organizowanego w całej Polsce przez światową organizację UNICEF. Tegoroczna odsłona skierowana była na niesienie pomocy dzieciom z Sudanu Południowego - najmłodszego, lecz zarazem jednego z najbiedniejszych krajów na świecie - kraju, w którym z powodu toczących się nieustannie konfliktów zbrojnych oraz fatalnych warunków higieniczno-sanitarnych wciąż umierają dzieci stanowiące połowę społeczeństwa Sudanu. Dzieciom zagrażają takie choroby jak polio, odra czy cholera. Najprostszym, a zarazem najbardziej efektywnym sposobem jest zapobieganie zachorowaniom poprzez szczepienia. Celem UNICEF jest objęcie programem szczepień jak największej ilości dzieci w Sudanie Południowym tak, aby ograniczyć ich śmiertelność spowodowaną powyższymi chorobami.
         Po zapoznaniu się uczniów z projektem zostali oni poproszeni o wybranie sobie dowolnego kraju na świecie i zebranie jak największej liczby informacji na temat jego mieszkańców, a dokładniej strojów regionalnych, popularnych imion, zwyczajów. Na podstawie tych informacji mieli oni stworzyć charytatywną szmacianą laleczkę będącą odpowiednikiem ich rówieśnika z wybranego kraju. Uczniowie otrzymali wykroje laleczek, oraz dokładną instrukcję określającą, w jaki sposób ową lalkę stworzyć. Ich zadaniem było również uzupełnienie tak zwanego aktu urodzenia, w którym umieścili fotografię bądź rysunek ilustrujący ich laleczkę oraz wpisali informacje takie jak jej imię, kraj pochodzenia, wiek, a także zainteresowania.
         Uczniowie mieli dwa i pół miesiąca na uszycie laleczek. W międzyczasie w szkole zostały przeprowadzone lekcje obejmujące zagadnienie ciężkiej sytuacji w Sudanie Południowym mające na celu uświadomienie młodym ludziom, że na świecie żyje mnóstwo osób potrzebujących natychmiastowej pomocy oraz że niesienie takiej pomocy może być nie tylko pożyteczne, ale i przyjemne.
         Dnia 22 stycznia w Szkole Podstawowej w Pierzchowie odbyła się coroczna impreza z okazji Dnia Babci i Dziadka - na uroczystość przybyło ponad 130 osób. To podczas tego eventu, tuż po krótkiej prezentacji, charytatywne laleczki trafiły w ręce nowych właścicieli - babć i dziadków uczniów naszej szkoły. Zebrano kwotę 630 złotych, która drugiego dnia została wpłacona na konto UNICEF'u. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

Ta akcja nie była pierwszym przypadkiem współpracy naszej szkoły z UNICEF -> historia współpracy

- galeria zdjęć
Dzień Babci i Dziadka

         22.01.15r..

- galeria zdjęćPrelekcja o grzybach

         7 stycznia odwiedził naszą szkołę Pan Justyn Kołek - znany nie tylko w Polsce grzybiarz i grzyboznawca. Pan Justyn na zajęciach szkolnych uczy dzieci i młodzież, jak odróżniać grzyby jadalne od trujących. Jego prelekcje z ekspozycją grzybów cieszą się ogromnym zainteresowaniem, odwiedził już blisko 200 szkół.
         Pan Justyn zaprezentował nam gatunki grzybów jadalnych, niejadalnych i trujących, wśród których najniebezpieczniejsze są dwa gatunki: muchomor jadowity oraz muchomor sromotnikowy. Podkreślał, iż ze względu na szybszą przemianę materii u dzieci niż u dorosłych, to dzieci częściej padają ofiarą groźnych, czasem tragicznie kończących się zatruć grzybami. Spotkanie okazało się wspaniałą lekcją przyrody oraz lekcją o tym, że ostrożności nigdy za wiele, a rutyna może zgubić nawet najlepszego grzybiarza. Powinni oni uważać i dokładnie sprawdzać, co wkładają do koszyków.
         A oto historia Pana Justyna Kołka -> "Moja historia z grzybami..." oraz film z jego udziałem -> "Grzyby zimową porą".

- galeria zdjęćKolęda misyjna 2014

         Parafia Wniebowzięcia NMP w Niegowici to nie tylko parafia papieska, ale również misyjna, ponieważ bliska jest jej sprawa misji. Już od kilkunastu lat dzieci i młodzież angażują się w dzieło pomocy misjom. Również i w tym roku nie pozostała obojętna na potrzeby dzieci, tym razem z Indii. Tegoroczna kolęda misyjna odbyła się 27 grudnia tj. w sobotę i objęła całą parafię Niegowić. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Pierzchowie wsparci kolegami i koleżankami z Gimnazjum w Niegowici, jak co roku, kolędowali w następujących wioskach: Niewiarów, Pierzchów i Nieznanowice. Od godziny 8:30 sześć potężnych grup w liczbie 44 dzieci, w kolorowych strojach, reprezentujących kraje misyjne głosiło Dobrą Nowinę, dzieliło się z ludźmi wiarą i radością z Bożego Narodzenia oraz zapraszało ich do wspólnej troski o misje. Serca naszych parafian okazały się bardzo czułe na potrzeby dzieci z Indii co zaowocowało zebraną kwotą pieniężną w wysokości 4100 zł. Dzieci zakończyły trud kolędowania w godzinach popołudniowych i bezpiecznie wróciły do swoich domów. Część pieniędzy (1500 zł) została przekazana zaprzyjaźnionej szkole na Madagaskarze, a pozostała trafiła na potrzeby dzieci w Indiach.
         Wszystkim, którzy zaangażowali się w dzieło kolędowania misyjnego tzn. dzieciom, młodzieży, opiece, rodzicom bardzo serdecznie dziękuję i wyrażam nadzieję na dalszą współpracę, a zarazem wsparcie tego, jakże pięknego dzieła w przyszłym roku.
                                        Szczęść Boże!

- galeria zdjęć
Jasełka
         18.12.14r.
- galeria zdjęć

"National Geographic ODKRYWCA"

Zachęcamy do zapoznania się z wrześniowym, październikowym i listopadowym numerem "ODKRYWCY".
E-magazyn: grudzień nr 19
E-magazyn: listopad nr 18
E-magazyn: październik nr 17
Program Edukacyjny "National Geographic ODKRYWCA"


         Program edukacyjny "National Geographic ODKRYWCA" jest to program spod znaku żółtej ramki, stworzony z udziałem najlepszych ekspertów edukacji. Powstał głównie z myślą o uczniach klas 4-6 szkoły podstawowej.
         "National Geographic ODKRYWCA" to zestaw zintegrowanych ze sobą materiałów edukacyjnych w wersji drukowanej, elektronicznej i multimedialnej zgodnych z nową podstawą programową. Pozwala odkryć przed uczniami jak fascynujący jest świat.
         Każde wydanie magazynu "National Geographic ODKRYWCA" składa się z artykułów o tematyce przyrodniczej, historycznej oraz artykułów w języku angielskim. Teksty w języku angielskim zostały przygotowane na różnych poziomach trudności. Są to autentyczne historie opowiedziane żywym językiem i zilustrowane fantastycznymi zdjęciami.
"Szlachetna Paczka" - finał
         12.12.14r.

Informacja zwrotna z Fundacji
Drogi Darczyńco,
Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze! Miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarkiem, ale strzałem prosto w serce. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne. Cieszymy się, że uczestniczyłeś w radości obdarowanej rodziny podczas dostarczenia paczki.

Wolontariusz, który opiekował się rodziną (oznaczonej numerem MLP II-856-032376), chciał przekazać kilka słów od siebie.
Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.
"Wszyscy byli zdziwieni, że jednak ktoś chciał im pomóc. Gdy wnieśliśmy paczki najmłodsza córka trochę się wstydziła, ale gdy powiedzieliśmy jej, że te prezenty są dla nich bardzo się ucieszyła. Gdy rozpakowała paczkę z zabawkami i plecakiem widać było szczęście w jej oczach. Zaczęła wszystko przeglądać i bardzo się przy tym uśmiechała. Starszy syn też nie mógł wyjść z podziwu, przez całą naszą wizytę uśmiechał się. Pan Franciszek natomiast przyglądał się dzieciom i temu, jaką miały radość na twarzach, dziękował nam i zaproponował kawę, przy której opowiadał nam jak wiele dla niego znaczy ta pomoc i ile szczęścia wnieśliśmy do ich życia. Wszyscy bardzo się ucieszyli. Nawet sparaliżowana matka widziała wszystko i uśmiechała się przez całą naszą wizytę."
Co chce Państwu przekazać wolontariusz:
"Dziękuję za współpracę i okazaną pomoc rodzinie. Paczka została przygotowana na wysokim poziomie. Jest mi bardzo miło i cieszę się, że mogłem współpracować z Państwem w projekcie Szlachetna Paczka. Najmłodsza córka chce przygotować laurkę, którą postaram się przekazać Darczyńcy."
Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:
"Dziękujemy z całego serca. Naprawdę jesteśmy zaskoczeni tym wszystkim, ale też jesteśmy szczęśliwi. Nie ma słów, które mogłyby to opisać. Jesteście niesamowici. Chcielibyśmy przekazać najlepsze życzenia dla darczyńcy."

- galeria zdjęć


"Niewiarygodne uczymy myślenia"         W dniu 5.12.2014r. uczniowie klasy drugiej wzięli udział w zajęciach otwartych dla rodziców, podczas zajęć pokazali rodzicom, jak pracuje się z narzędziami TOC.
         TOC to program, który pozwala na identyfikację i zarządzanie ograniczeniami występującymi w otaczającym nas świecie. Narzędzia te uczą krytycznego myślenia. Rodzice poznali chmurkę, która służy do analizy i rozwiązywania konfliktów. Dzieci samodzielnie zaproponowały ciekawe rozwiązania konfliktu zewnętrznego i wewnętrznego. Następnie wspólnie z rodzicami przeanalizowały swoje konflikty. Zajęcia dostarczyły dzieciom i rodzicom nowej wiedzy i nauczyły sposobu rozwiązywania konfliktów, które tak często zdarzają się w dzisiejszym świecie. Po zakończeniu spotkania zawitał do nas św. Mikołaj, przyniósł prezenty i sprawił dzieciom wielką niespodziankę. Odbierając prezent trzeba było wykazać się swoimi zdolnościami i talentami. Radości nie było końca. Dziękujemy Mikołajowi i zapraszamy za rok.
- galeria zdjęć
Kocham Te Święta - nasz teledysk

         Zapraszamy do obejrzenia efektów naszej pracy -> TELEDYSK1 oraz grupy "21 AllStars" -> TELEDYSK2 .
         Zachęcamy również do odwiedzenia oficalnego profilu projektu na fb .

"Szlachetna Paczka"

         Samorząd Uczniowski wybrał rodzinę, której przygotujemy w tym roku świateczną paczkę w ramach akcji "Szlachetna Paczka" stowarzyszenia "Wiosna". Z góry dziękujemy wszystkim, którzy włączą sie do naszej akcji. Dary można przynosić do szkoły lub włożyć do kartonu znajdującego się w sklepie w Pierzchowie (do 10 grudnia).

Zbieramy m.in.:
- niepsującą się żywność (np. makarony, cukier, kasze,ryż, olej, dżemy, konserwy mięsne i rybne, warzywa w puszkach, słodycze,itp.),
- przybory szkolne (zeszyty, bloki, kredki, farbki, plastelina, papier kolorowy, nożyczki, klej, piórnik, przybory do pisania),
- środki czystości (proszek do prania, płyny czyszczące, płyny do mycia naczyń, szampon, pasta do zębów, szczoteczka do zębów, mydło/żel myjący, itp.),
Poszukujemy: kołdry, koca, pościeli, ręczników.
Potrzebna też jest odzież (może być używana, niezniszczona) dla:
- szczupłej dziewczynki 10 lat - 130cm (szczególnie spodnie, obuwie sportowe rozm.32),
- chłopca - 186 cm (szczególnie spodnie, obuwie sportowe rozm.45).
Dziewczynka marzy o nowej lalce.


Oto opis rodziny (kod: MLP II-856-032376):
Pan Franciszek (49 l.) opiekuje się sparaliżowaną żoną Martą (45 l.) oraz dziećmi : Wacławem (19 l.) oraz Patrycją (10 l.). Rodzina Pana Franciszka jest w trudnej sytuacji od 4 lat, gdy to Pani Marta miała wylew przez co została sparaliżowana. Koszty leczenia są bardzo duże (600 zł), dochodzą do tego koszty utrzymania mieszkania (515 zł). A rodzina żyje z pensji pana Franciszka i zasiłków (łącznie 1923 zł). Dochód na jednego członka rodziny po odliczeniu kosztów mieszkania i leczenia wynosi 202 zł. Pan Franciszek mimo wielu trudności jakie spotkały go w życiu, stara się wyjść z trudnej sytuacji. Pracuje a mimo to znajduje czas, aby opiekować się żoną i dziećmi. Pan Franciszek mówi, że jest dumny z siebie oraz z tego, że są szanującą i kochającą się rodziną. Rodzina najbardziej potrzebuje żywności, wyposażenia mieszkania (pościele, koce), które przy sparaliżowanej żonie wymagają częstej wymiany. Potrzebny jest również opał, gdyż na jego zakup ich nie stać.Mikołaj w Teatrze - kl.IV

         02.12.2014r.
- galeria zdjęć
Mikołaj w Kopalni Soli - kl.III

         1.XII.2014r. uczniowie klasy III pojechali do najstarszej w Polsce kopalni soli w Bochni, aby wziąć udział w programie specjalnie przygotowanym na okazję "Mikołajek", zwiedzić kopalnię i ciekawie spędzić czas. Dzieci podczas zwiedzania zupełnie odmienną trasą turystyczną, przeniosły się w czasie do XIII wieku, dzięki ekspozycji multimedialnej. Wizualizacja pomogła przybliżyć historię kopalni, dzieci mogły poznać dawne zawody górnicze, podziemne żywioły, narzędzia i urządzenia, które służyły do urobku soli. Dużą atrakcją była również przejażdżka podziemną kolejką. W Komorze Ważyn czekało wiele atrakcji – spotkanie ze Świętym Mikołajem i jego pomocnikami, zajęcia plastyczne, teatrzyk dwóch elfów, konkursy z nagrodami oraz dyskoteka. Uczniowie bardzo miło, zabawnie i pouczająco spędzili czas, a 5-godzinny pobyt w unikalnym mikroklimacie, był dla gardeł naturalnym inhalatorem.
- galeria zdjęć
Program wczesnej profilaktyki "Cukierki"


         27 listopada przedszkolaki z naszych oddziałów przedszkolnych wzięły udział w pierwszym z dwóch spotkań w ramach programu wczesnej profilaktyki "Cukierki". Zajęcia prowadziła Pani Małgorzata Woźniak z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wieliczce.
         "Cukierki" to program profilaktyczny oparty na bajce p. Agnieszki Grzelak. Głównym zadaniem tego programu jest przybliżenie podstawowych informacji na temat środków uzależniających i zagrożeń z nimi związanych oraz uczenie postawy dystansu w relacjach z osobami nieznajomymi, które mogą zagrażać zdrowiu i bezpieczeństwu.
         Drugie spotkanie dbędzie się 4 grudnia.
Andrzejki kl.I-III

         Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Dzieci z niecierpliwością oczekują na ten magiczny, inny niż wszystkie dni dzień, pełen tajemniczych wróżb i czarów. Ten niezwykły czas miał miejsce w czwartek 27. listopada, kiedy nasi uczniowie z kl. 1-3 świetnie się bawili na zabawie andrzejkowej. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Starsze koleżanki z kl. IV i VI, w magicznych strojach wróżbitek spoglądały w przyszłość za pomocą kart, kolorów, patyczków, kostek, andrzejkowych serc, kubeczków czy wróżb cukierkowych. Później wszystkie dzieci wesoło bawiły się przy muzyce. Scenografia sprzyjała zabawie. Szkoda, że ten czas tak szybko minął...
- galeria zdjęć
Andrzejki kl.IV-VI

         26 listopada
- galeria zdjęć
Światowy Dzień Rzucania Palenia


         20 listopada obchodzony był kolejny raz Światowy Dzień Rzucania Palenia. Uczniowie kl. IV-VI przygotowali plakaty informujące o szkodliwości palenia papierosów.

- galeria zdjęć


Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka


         20 listopada 2014r. obchodzony był Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Uczniowie z klas I-III i IV-VI namalowali plakaty, w których przedstawili niektóre prawa widziane swoimi oczami.

- galeria zdjęć


Kocham Te Święta

         Nasza szkoła została zaproszona do udziału w projekcie grupy 21 Allstars "Kocham Te Święta" polegającym na nagraniu nowej wersji piosenki pt. "Kocham Te Święta" i nowego teledysku, który zostanie wykorzystany w celach charytatywnych. Udział w w/w projekcie potwierdziły już takie gwiazdy jak m.in.: Dawid Kwiatkowski, Marina Łuczenko, Aleksandra Szwed, Sławek Uniatowski, Anna Karwan, Mateusz Krautwurst, Michał Kwiatkowski, Georgina Tarasiuk, Natalia Lesz, Julian Eichholzer, Klara Szymańska-Santos i Amelia Łuczenko.


         Nasi uczniowie nagrali swoje wykonanie piosenki. Efektem końcowym jest profesjonalny teledysk, który zostanie udostępniony 6 grudnia (start promocji projektu).
- galeria zdjęć
Szkoła Przyjazna Żywieniu i Aktywności Fizycznej

         14 listopada nasza szkoła otrzymała, jako jedna z 10 szkół podstawowych w woj. małopolskim i jedyna w gminie Gdów, certyfikat "Szkoła Przyjazna Żywieniu i Aktywności Fizycznej". Więcej informacji -> TUTAJ.
Łódzki duet akordeonowy

         W dniu 14 listopada gościliśmy w naszej szkole muzyków p. Zbigniewa Sobieraja i p. Kazimierza Barasińskiego z Łódzkiego Duetu Akordeonowego. Panowie z humorem zaprezentowali nam przeboje muzyki klasycznej oraz omówili instrumenty smyczkowe i budowę akordeonu. Nasi uczniowie z zainteresowaniem słuchali utworów i zdobywali wiedzę poprzez zabawę. Muzycy stworzyli przyjazną atmosferę i zadbali o bezpośredni kontakt z odbiorcami.

- galeria zdjęć


11 listopada - uroczyste obchody

         11 listopada

- galeria zdjęć


Udział kl.II w ogólnopolskim programie edukacyjnym "Śniadanie daje moc"

         W dniu 7 listopada klasa 2 wzięła udział w programie edukacyjnym "Śniadanie Daje Moc".
...Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!...
        Przy pomocy rodziców dzieci przygotowały śniadanie w oparciu o 12 zasad zdrowego żywienia. Śniadanie poprzedziło spotkanie z profesjonalnym kucharzem p. Łukaszem Grabowskim mistrzem oraz jurorem wielu konkursów kulinarnych, który najpierw w teorii, a potem w praktyce udzielił rad i wskazówek jak przygotować zdrowe śniadanie. Uczniowie pracowali w pięciu grupach po dwoje dzieci w każdej. Każda grupa przygotowała inną "wyspę". Były to: wyspa jarzynowa, owocowa, nabiałowa, kanapkowa oraz wyspa soków ze świeżych owoców. Dzieci zadbały o to, aby śniadanie było nie tylko smaczne, ale też estetycznie przygotowane i podane. Następnie każdy samodzielnie komponował swoje śniadanie, aby go wspólnie w klasie spożyć. Śniadanie zakończyliśmy hasłem "To jest bardzo ważna sprawa jeść śniadanie to podstawa". Te zajęcia dostarczyły dzieciom niesamowitych przeżyć i doświadczyły, że śniadanie daje moc! Bardzo serdecznie dziękujemy p. Łukaszowi Grabowskiemu oraz rodzicom za pomoc w przygotowaniu tego wspaniałego wydarzenia.
         Zapraszamy do obejżenia -> FILMIKU

- galeria zdjęć


"Dziób w dziób" - internetowy teatr TVP dla szkół


         6 listopada uczniowie klas IV-VI wzięli udział w projekcie "Internetowy teatr TVP dla szkół". Dzieci uczestniczyły "na żywo" w spektaklu pt. "Dziób w dziób" Teatru "Baj Pomorski" z Torunia.Informacja o spektaklu umieszczona na stronie teatru:
        "Dziób w dziób" to współczesny dramat sięgający do tradycji bajki zwierzęcej. Opowieść rozgrywa się w przestrzeni jednego z miejskich blokowisk pomiędzy zaślepioną pragnieniem władzy subkulturą gołębi i ich chęcią dominacji na podwórku, kotem, który jest odwiecznym wrogiem ptaków i wróblem poszukującym swojej wspólnoty. Paradoksalnie to wróbel, czyli ten najmniejszy i najwrażliwszy, ratuje gołębie z opresji i uczy ptaki, czym jest prawda, przyjaźń, oddanie i honor. Bajka Maliny Prześlugi prezentuje wyraźne typy i modele więzi międzyludzkich oraz mechanizmy rządzące grupą. Wskazuje na wartości, jakie niesie ze sobą Inność i zagrożenia płynące z postaw wobec niego wrogich i agresywnych. Mimo że dramat nie ma konstrukcji klasycznej komedii, utrzymany jest w nastroju komediowym. Dzieje się to przede wszystkim dzięki wartkiemu językowi.
         Dramat został nagrodzony w 24. Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Odblaskowa szkoła - podsumowanie akcji
         We wrześniu 2014r. nasz szkoła zgłosiła udział w akcji "Odblaskowa Szkoła". Zadania realizowane były w miesiącu wrześniu i październiku. Udział w akcji miał na celu zwiększenie bezpieczeństwa uczniów naszej szkoły. W działania zaangażowana była cała społeczność szkolna - uczniowie klas I-III i IV-VI wraz z nauczycielami oraz oddział przedszkolny.
Najważniejsze czynności prowadzone w szkole, przez różnych nauczycieli, w celu upowszechnienia bezpieczeństwa dzieci na drodze i konieczności noszenia odblasków to:
1. Realizacja zadań na godzinach wychowawczych dotyczących "Odblaskowej Szkoły".
2. Przeprowadzenie konkursu plastycznego.
3. Sposoby udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku na zajęciach wychowania fizycznego.
4. Zorganizowanie spotkania z policjantem w klasach I-III celem poszerzenia wiedzy o ruchu drogowym oraz niebezpieczeństwach wynikających z nieostrożności pieszych i kierowców.
5. Wyposażenie całej społeczności szkolnej w kamizelki odblaskowe.

Wyniki V Edycji Małopolskiego Konkursu "Odblaskowa Szkoła" -> TUTAJ.
- galeria zdjęćWszystkich Świętych - apel
        31 października 2014r.

- galeria zdjęćWszystkich Świętych - lekcja patriotyzmu
        29 października 2014r. uczniowie kl. I, II i III odwiedzili groby żołnierskie z 1914-1915r. znajdujące się na cmentarzu w Niegowici. Celem wycieczki było złożenie hołdu tym, którzy oddali życie za Ojczyznę. Dzieci zapoznały się historią grobów wojennych i zapaliły na nich znicze. Wyprawa ta była dobrą lekcją historii oraz patriotyzmu..

- galeria zdjęć


Muzeum Historii Żydów Polskich - internetowa lekcja na żywo
        W czwartek 23 października 2014r. o godz. 9:00 uczniowie każdej szkoły w Polsce mogli za pomocą transmisji internetowej wziąć udział w specjalnej lekcji przygotowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich. Także uczniowie naszej szkoły - kl. VI uczestniczyli w lekcji, podczas której mogli dowiedzieć się kim byli polscy Żydzi. Lekcję, oglądaną na żywo poprowadzili 13-letni bracia bliźniacy, Andrzej i Kamil Tkaczowie. Chłopcy w bardzo ciekawy sposób opowiedzieli o obyczajowości, tradycji i kulturze żydowskiej.

Ślubowanie klasy I
         21 października 2015r. w wypełnionej sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się uroczystość Ślubowania i Pasowania Pierwszoklasistów na Uczniów. Uroczystość rozpoczęła się od ceremonii Ślubowania. Dzieci ślubowały w podniosłej i wyjątkowej atmosferze. Potem odbyła się część artystyczna klay I. Dla niektórych był to pierwszy tak ważny debiut przed szerszą publicznością. Wszystko poszło zgodnie z planem i dzieciaki zostały nagrodzone brawami. Po programie artystycznym Pani Dyrektor pasowała ołówkiem każde dziecko na Ucznia Szkoły Podstawowej im. gen. J.H.Dąbrowskiego w Pierzchowie. Potem uczniowie kl. II pokazali swoje przedstawienie. Nie zabrakło również prezentów. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki od rodziców. O Pierwszakach pamiętali także starsi koledzy i koleżanki, którzy wręczyli uczniom kl. I ciekawe upominki. Podczas uroczystości nie zabrakło również pysznego poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Niezapomniane przeżycia długo zostaną w pamięci dzieci i ich rodziców.

- galeria zdjęćDzień Nauczyciela
Z okazji Dnia Nauczyciela
życzymy
Nauczycielom, Wychowawcom
oraz pozostałym Pracownikom Szkoły
takich myśli i marzeń,
które dają się urzeczywistnić,
pięknych i szlachetnych pomysłów,
które podszeptuje serce,
cierpliwości i wytrwałości,
aby służba dzieciom
tym starszym i tym młodszym
zrodziła wiele szlachetnych owoców.

Samorząd Uczniowski
2014

- galeria zdjęćNative Speaker w naszej szkole
        9 października naszą szkołę odwiedził Christopher Nunnerly - Walijczyk, który obecnie mieszka w Gdowie, emerytowany strażnik Jej Królewskiej Mości. Celem wizyty było spotkanie z uczniami klas IV-VI, którzy z niecierpliwością oczekiwali gościa. Spotkanie odbyło się w dwóch grupach wiekowych, klasa IV i połączone ze sobą klasy V i VI. Christopher starał się dostosować poziom rozmowy do umiejętności uczniów, opowiadając im o pracy w straży Królowej. Dzieci mogły zadawać mu również pytania. To co jednak najważniejsze było dla Dyrekcji i nauczycieli, to uzmysłowienie uczniom, jak ważna jest nauka języka angielskiego. Żywy kontakt z językiem oraz osobą posługującą się nim na co dzień, bardzo spodobał się uczniom, dlatego Christopher będzie stałym bywalcem w naszej szkole. Raz na miesiąc pojawi się on na dodatkowych zajęciach, zorganizowanych dla chętnych uczniów. Już nie możemy doczekać się kolejnej wizyty!!

- galeria zdjęćUroczystość otwarcia sali gimnastycznej oraz 50. rocznicy otwarcia szkoły i nadania jej imienia gen. J.H.Dąbrowskiego
        08.10.2014r.- galeria zdjęćWycieczka kl.III
        Dnia 30 września 2014r. wybraliśmy się na klasową wycieczkę do gospodarstwa p.Stanisławy Grzyb, które znajduje się z Zalesianach. Głównym celem naszego wyjazdu było zapoznanie się z tradycyjnym sposobem wypieku chleb, a także spacer po lesie. Pojechaliśmy tam autokarem. Była piękna pogoda. Gdy przyjechaliśmy na miejsce przywitała nas gospodyni i zaprowadziła do budynku, w którym znajdował się piec i wszystkie potrzebne produkty do wypieku chleba. Zabraliśmy się ochoczo do pracy, myjąc wcześniej porządnie ręce. Wyrabialiśmy ciasto, formowaliśmy bochenki, pomagaliśmy wyciągać je z pieca. Podczas kiedy ciasto musiało wyrosnąć konkurowaliśmy w zabawie sportowej oraz graliśmy w piłkę nożną. W drugiej dłuższej przerwie, gdy chleb był już w piecu poszliśmy na lekcję w głąb lasu. Przypomnieliśmy sobie informacje o warstwach roślinności w lesie, a następnie nazywaliśmy napotkane rośliny i zwierzęta. Z większych zwierząt udało nam się spotkać bażanta, a z mniejszych poobserwować mała żabkę i ślimaka winniczka. Dowiedzieliśmy się również, dlaczego mech rośnie na północnej tronie drzew. Po powrocie zjedliśmy smaczna kiełbaskę, a na koniec, każdy z nas otrzymał gorący bochenek chleba do domu. Podziękowaliśmy za miłe przyjęcie i wróciliśmy do szkoły uradowani.Uważamy, że wycieczka była bardzo interesująca.
                                                Klasa III
- galeria zdjęćWycieczka do teatru kl. IV-VI
        Dnia 29 września 2014r. uczniowie klas IV-VI pojechali na wycieczkę do Teatru Współczesnego. Spektakl, którego byliśmy świadkami nosił tytuł "Chłopcy z Placu Broni" i stanowił adaptację lektury szkolnej autorstwa Ferenca Molnara. Wszystkich nas zachwyciły piękne piosenki, kolorowa scenografia, ciekawe dekoracje i wspaniała gra aktorska. Wielką niespodzianką był dla nas fakt, że dwukrotnie w ciągu przedstawienia, publiczność została włączona w przebieg spektaklu. Ten interaktywny zabieg spotkał się z wielkim uznaniem dzieci. Niewątpliwie sztuka pt. "Chłopcy z Placu Broni" zasługuje na obejrzenie przez przyszłe pokolenia naszych wychowanków.Spotkanie z Policjantem
        W dniu 29.09.2014r. uczniowie kl. I-III uczestniczyli w spotkaniu z policjantem. Spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Najpierw odbyła się część teoretyczna, w której zostały przypomniane zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz obowiązku noszenia odblasków!!! Następnie dzieci mogły zastosować poznane wiadomości w praktyce. Wszyscy bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu. Na koniec p.Dzielnicowy zaprosił dzieci do oglądania samochodu policyjnego oraz pokazał atrybuty policjanta. Sprawił tym dzieciom ogromną radość. Bardzo dziękujemy Panu Krzysztofowi Dąbrowskiemu za ciekawe spotkanie i radosną atmosferę.
- galeria zdjęćLas wita nas!
         W dniu 19.09.2014 klasa II wybrała się na jesienną wycieczkę po lesie. Celem tej wycieczki była ścieżka dydaktyczna w Puszczy Niepołomickiej. Dzieci dowiedziały się jakie znaczenie ma las dla człowieka oraz poznały piętra lasu i obserwowały ich mieszkańców. Uczyły się także rozróżniać i nazywać drzewa iglaste i liściaste. Piękna pogoda sprawiła, że mogliśmy wiele zobaczyć i pobawić się w lesie. Wszyscy wrócili z głowami pełnymi wiadomości i świadomością, że trzeba chronić las!
- galeria zdjęćUroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015
        1 września 2014r. odbyła się w naszej szkole uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2014/2015. Uczniowie wraz z Rodzicami po raz pierwszy mieli okazję zobaczyć nową salę gimnastyczną. Z okazji rozpoczętego roku szkolnego wszystkim nauczycielom, wychowawcom i uczniom życzymy powodzenia i dużo zdrowia. Uczniom życzymy sukcesów w nauce oraz prawdziwej radości ze zdobywanej wiedzy.
ROK SZKOLNY 2013/2014
ROK SZKOLNY 2012/2013
ROK SZKOLNY 2011/2012
ROK SZKOLNY 2010/2011
ROK SZKOLNY 2009/2010
ROK SZKOLNY 2008/2009
ROK SZKOLNY 2007/2008
ROK SZKOLNY 2006/2007