ROK SZKOLNY 2012/2013
Uroczystości pod Kopcem
        30.06.2013r.
- galeria zdjęć


Zakończenie roku szkolnego
        28.06.2013r.
- galeria zdjęć


Pożegnanie klasy szóstej
        26.06.2013r.
- galeria zdjęć


Wybory do SU
        Dnia 21 czerwca odbyły się wybory pezwodniczacego i zastepcy SU oraz opiekuna. W głosowaniu wzięli udział uczniowie kl. IIII, IV i V. Przewodniczącym SU został Szymon Sala, a zastępcą Wiktoria Skowronek - uczniowie kl. V. Opiekunem została p.L.Samek
- galeria zdjęć


Dzień Rodziny
        20.06.2013r.
- galeria zdjęć


Zielona Szkoła klas IV-VI
        03.06-07.06.2013r.
- galeria zdjęć
- fotorelacja

Zielona Szkoła klas II-III
        W dn. 3-7.06.2013r. uczniowie kl.III i kilkoro uczniów kl. II przebywało na "Zielonej Szkole" w Ośrodku "Michasiówka", który znajduje się nad przepięknym i krystalicznie czystym jeziorem Powidzkim w Giewartowie. Wyjazd zorganizowany był przy współpracy z firmą SUN-SPORT. Postawiliśmy na aktywny wypoczynek. Piękny ośrodek, super wyposażona baza, wykfalifikowani instruktorzy oraz pogoda przyczyniły się do tego, że zabawom nie było końca. Dzieci miały szereg atrakcji: park linowy, ścianka wspinaczkowa, skrzynki, kajaki oraz strzelanie z łuku i wiatrówki. To tylko nieliczne przyjemności. Ponadto zabawy z chustą, animacje taneczne, rozgrywki, podchody, zabawy ruchowe i dyskoteka. To wszystko spowodowało, że uśmiech i radość nie schodziły z twarzy uczestników. Odbyliśmy również dwie wycieczki i ciekawe lekcje. Pierwsza: to wycieczka do Biskupina i udział w zajęciach "Jak żyli dawniej ludzie", druga: to wycieczka do Gołuchowa, gdzie znajduje się przepiękny zamek podobny do francuskich zamków nad Loarą. W tym niezwykłym miejscu Pani przewodnik opowiedziała nam o tym, "Czy zamek to miejsce niezwykłe". Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały i oglądały wspaniałe zbiory tam zgromadzone. PóŸniej udaliśmy się do parku w którym oglądaliśmy: żubry, daniele, dziki i koniki polskie. Na zakończenie "Zielonej Szkoły" każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe zdjęcie oraz certyfikat. Dzieciaki tak wspaniale się czuły, że nie chciały wyjeżdżać, a i instruktorzy nas polubili, bo nie chcieli nas wypuścić z ośrodka, to już wszystko mówi. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Lichenia, gdzie znajduje się przepiękne Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Tam spędziliśmy kilka godzin napełniając się duchowo. I tak ubogaceni fizycznie i duchowo w godzinach nocnych wróciliśmy do domu. Zmęczeni, ale szczęśliwi. Wychowawcy dziękują dzieciom za wspaniałą postawę i wspólną zabawę. Miło było patrzeć na beztroskie szaleństwa, uśmiech i radość naszych wychowanków.


Wycieczka klas IV-VI
        29 maja 2013r. uczniowie kl. IV-VI byli na wycieczce na zamku w Lipowcu i w skansenie w Wygiełzowie, koło Chrzanowa. Była to trochę inna wycieczka ponieważ uczniowie zwiedzali obydwa obiekty uczestnicząc w projektach edukacyjnych. Gra Na Zamku Lipowiec składała się z kilku części: Przyroda, czyli lekcja w terenie, która ukazała uczniom piękno Rezerwatu Lipowiec; Historia średniowieczna oparta na przykładzie Zamku obronnego Lipowiec. Następnie uczniowie rozwiązywali Krzyżówkę oraz wzięli udział w zabawach plebejskich, no i ognisku, gdzie upiekli smaczne kiełbaski. Potem udaliśmy się do Skansenu, by przejść Szlakiem Wiejskich Rzemiosł. Mogliśmy na własne oczy zobaczyć, jak ludzie dawniej radzili sobie bez komputerów, specjalnych urządzeń, czy automatów. Wędrówkę rozpoczęliśmy od studni poprzez kuŸnię, olejarnię i in. Mieliśmy okazję złożyć beczkę z przygotowanych klepek oraz zobaczyć, koło garncarskie, krosna tkackie, piękne malowane skrzynie i wiele innych przedmiotów. Szczególną uwagę uczniowie zwrócili na wygląd izby lekcyjnej w dawnych czasach.
- galeria zdjęć


Wycieczka klas I-III
        Na dzień 29.05.2013 roku uczniowie z klasy I i II wraz z wychowawczyniami zaplanowali wycieczkę do Zakopanego. Pogoda dopisała, więc z uśmiechem zaczęliśmy od marszu przez Ząb na Gubałówkę, skąd podziwialiśmy przepiękne widoki na Tatry i Giewont. W naszej wędrówce towarzyszył nam tatrzański przewodnik, pan Roman. Następnie zjechaliśmy kolejką linowo-terenową wprost do Zakopanego. Kolejną atrakcją było zwiedzenie najstarszego kościoła w Zakopanem oraz pobliskiego cmentarza zasłużonych na Pęksowym Brzyzku, na którym spoczywa Kornel Makuszyński, znany z twórczości dla dzieci i młodzieży. Nie mogliśmy ominąć słynnych Krupówek, tam kupiliśmy pamiątki dla siebie i naszych bliskich. W dalszej części naszego harmonogramu wycieczki była skocznia narciarska, na niejednym uczniu zrobiła ogromne wrażenie! Potem autokarem pojechaliśmy do Sanktuarium na Krzeptówkach i zobaczyliśmy cudowny ołtarz polowy. Uwieńczeniem naszej wycieczki był pobyt w jedynej w Polsce miejscowości Murzasichle, gdzie w chacie góralskiej zjedliśmy grilowane kiełbaski i napiliśmy się gorącej herbaty. Potem był czas na zabawę. Zadowoleni i pełni wrażeń powróciliśmy do domu.
- galeria zdjęć


"Rachmistrz" - etap gminny
        29 maja w naszek szkole, już po raz drugi, odbył się gminny etap konkursy matematycznego "Rachmistrz". W konkursie wzięli udział najlepsi matematycy z 10 szkół naszej gminy. Oto wyniki:
KLASA IV:
    Rachmistrz - Daniel Per (SP Gdów)
    V-ce Rachmistrz - Michał Wójtowicz (SP Niegowić)
    V-ce Rachmistrz - Aleksandra Rokosz (SP Gdów)
KLASA V:
    Rachmistrz - Szymon Kwapiszewski (SP Gdów)
    V-ce Rachmistrz - Zuzanna Bartosik (SP Marszowice)
    V-ce Rachmistrz - Wiktroria Pisarska (SP Gdów)
Klasa VI:
    Rachmistrz - Jacek Stasiak (SP Gdów)
    V-ce Rachmistrz - Maksymilian Stańczyk (SP Niegowić)
    V-ce Rachmistrz - Magdalena Gumułka (SP Zręczyce)
Zwycięzcy wezmą udział w etapie powiatowym konkursu, który odbędzie się 19 czerwca w SP w Niepołomicach. Trzymamy za nich kciuki!
- galeria zdjęć


"REAGUJ. MASZ PRAWO" - kampania społeczna
        27 maja 2013 roku wystartowała kampania społeczna Rzecznika Praw Dziecka "REAGUJ. MASZ PRAWO". Jej głównym celem jest zmiana biernej postawy ludzi wobec aktów krzywdzenia dzieci oraz zmniejszenie społecznego przyzwolenia na stosowanie przemocy.
                  Z poważaniem,
                  Dział Komunikacji Społecznej - Biuro Rzecznika Praw Dziecka

Kampania - materiały -> otwórz


Solilandia
        W styczniu nasza szkoła przystąpiła do I Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego "Książka-przyjaciel prawdziwy" pod hasłem "W krainie Solilandii" adresowanego do uczniów klas I-III. Celem konkursu było promowanie głośnego czytania dzieciom, rozbudzanie pasji czytania, poszerzenie wiedzy na temat legend Polski i skarbów kultury. Konkurs przebiegał w dwóch etapach: I etap – szkolny, który poprzedzały eliminacje klasowe (test) i II etap – ogólnopolski. Dzięki książce „Solilandia- pamiętnik wielickiego skrzata” autorstwa p. Beaty Kołodziej dzieci mogły uczestniczyć we wspaniałej wędrówce przez bajkowe solne podziemia w towarzystwie solnych skrzatów. Po wyłonieniu trzyosobowych drużyn nastąpiły eliminacje szkolne. Dzieci oprócz tego, że odpowiadały na pytania, przygotowały również pomysłowe scenki zainspirowane lekturą. Konkursowi towarzyszyła wspaniała atmosfera, wielkie emocje, śmiech i zabawa. Do ostatnich chwil nie wiadomo było, kto zwycięży. Ostatecznie na pierwszym miejscu uplasowała się drużyna z klasy III, w składzie: Nikola Turakiewicz, Julia Danaj i Filip Siudak. To oni reprezentowali naszą szkołę w etapie ogólnopolskim, który odbył się 27.05. w Krakowie. Uczestnicy zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami oraz symbolicznymi nagrodami. Dodatkowo wszyscy uczestnicy konkursu zostali wyróżnieni przez pana Dyrektora na apelu szkolnym. Gratulujemy!
- galeria zdjęć


Badania stomatologiczbe
        Tematyka próchnicy zębów od lat niezmiennie stanowi poważny problem u dzieci w całej Polsce. Ogólne statystyki są alarmujące: 45-77% 3-latów ma zdiagnozowaną próchnicę uzębienia, w grupie 4-latów procenty wahają się w przedziale 50-66%. Wartości te są wyższe wraz z wiekiem dzieci i już u 6-latków wynoszą 57-94%. Środowiska stomatologiczne zdają się mówić jednym tonem i podkreślają konieczność wprowadzenia szeroko pojętej - systemowej opieki profilaktyczno-leczniczej nad dziećmi z uzębieniem mlecznym.
        24 maja odwiedzili nas pracownicy "Fundacji Wiewiórki Julii" i przeprowadzili badania stomatologiczne naszych uczniów. Badania zostały przeprowadzone tylko tym dzieciom, których rodzice wyrazili pisemną zgodę.
- galeria zdjęć


Prezentacja Szkoły Muzycznej
        22 maja gościliśmy nauczycieli i uczniów Szkoły Muzycznej w Gdowie, którzy przygotowali dla nas krótki koncert. Pan dyrektor Adam Czyżowski zaprosił naszych uczniów do swojej szkoły. Chętni proszeni są o zgłoszenie się do sekretariatu Szkoły Muzycznej w Gdowie.
- galeria zdjęć


XIV Rajd szlakiem papieskim
        18 maja 2013r. 13 uczniów z naszej szkoły wyruszyło, jak co roku na pieszy rajd śladami Jana Pawła II, tym razem z Łapanowa do Niegowici. Szlak Rajdu został wytyczony po raz pierwszy w 2000r. w 80. rocznicę urodzin Karola Wojtyły i wiedzie ścieżkami, którymi wędrował młody wikariusz Wojtyła będąc na parafii w Niegowici w latach 1948-49. W tym roku hasło Rajdu brzmiało "Wiara żywa uczynkami". W czasie wędrówki trzeba było zastanowić się nad czynami miłosierdzia względem duszy/ciała (Wątpiącym dobrze radzić) z życia bł. Jana Pawła II. Było to dosyć trudne zadanie, ale przemyśleliśmy kilka pielgrzymek Jana Pawła II m in. do Meksyku, Polski i Francji, w których udało nam się dopatrzeć takich czynów. Trasę rajdu w tym roku pokonaliśmy w dosyć krótkim czasie, z czego byliśmy bardzo zadowoleni. Na mecie, jak zawsze czekał na nas ciepły posiłek i możliwość wylosowania super rowerów. Z żalem odjeżdżaliśmy z Niegowici, bo nikt z nas nie wylosował wspaniałych dwóch kółek. Może szczęście uśmiechnie się do nas za rok.
- galeria zdjęć


"Najdroższa sercu pieśń nasza i moja mała Ojczyzna"
        15 maja 2013r. w naszej szkole odbył się XI Gminny Konkurs "Najdroższa sercu pieśń nasza i moja mała Ojczyzna". W turniejowe szranki stanęło 11 drużyn ze szkół naszej gminy. Składał się on z 2 części. W pierwszej uczniowie pisali test wiedzy o gen. J.H.Dąbrowskim, J.Wybickim oraz Mazurku Dąbrowskiego. W 2 części drużyny przedstawiły recytację wybranego utworu literackiego związanego z walkami Polaków o niepodległość wzbogacone o prezentacje multimedialne oraz rekwizyty. Nasza drużyna w składzie: Natalia Chojecka, Krystian Pieprzyk zajęła III miejsce.
- galeria zdjęć


Gdów - Święto Konstytucji 3-go Maja
        03.05.2013r.
- galeria zdjęć


3-go Maja - apel
        30.04.2013r.
- galeria zdjęć


73. rocznica zbrodni katyńskiej
        10 kwietnia 2013r. w naszej szkole odbył się apel z okazji 73. rocznicy zbrodni katyńskiej dokonanej przez NKWD na polskich jeńcach oraz 3. rocznicy katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem.
        "Katyń - przebaczyć TAK, zapomnieć - NIE" - takie motto przewijało się w czasie tego apelu. Uczniowie kl. VI i IV wierszem i piosenką oddali hołd ofiarom Katynia, Starobielska i Ostaszkowa oraz uczcili pamięć 96 osób, które zginęły w tragicznej katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.
- galeria zdjęć


Biały Marsz
        5 kwietnia 2013r. uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Białym Marszu z Gdowa do Niegowici. Marsz ten organizowany jest od 2005r. tj. od śmierci papieża Jana Pawła II. Trasa wędrówki biegnie wśród łąk i pól uprawnych. W tym roku ze względu na utrzymujący się śnieg i błoto szlak Białego Marszu został skrócony. Po Mszy Œw. w Sanktuarium Matki Bożej Gdowskiej uczestnicy zostali przewiezieni autokarami do Niegowici. Pieszo przeszliśmy tylko drogę od pomnika św. Ojca Pio, a to tylko mała część trasy, którą w 1948 r. pokonał Karol Wojtyła. Po dotarciu na miejsce odmówiliśmy modlitwę o kanonizację bł. Jana Pawła II i złożyliśmy kwiaty przy replice grobu Papieża oraz zapaliliśmy znicze. Na koniec odśpiewaliśmy "Barkę".
- galeria zdjęć


Sprawdzian szóstoklasisty
        04 kwietnia nasi sóstoklasiści napisali swój pierwszy poważny egzamin - sprawdzian szóstoklasity.
        Sprawdzian szóstoklasisty odbywa się co roku w kwietniu. We wszystkich szkołach w Polsce przeprowadzany jest on w tym samym dniu i o tej samej godzinie. Termin egzaminu wyznacza i ogłasza z wyprzedzeniem Centralna Komisja Egzaminacyjna. Sprawdzian trwa 60 minut, dla uczniów z dysfunkcjami może być przedłużony o 30 minut. Każdy uczeń otrzymuje identyczny zestaw pytań oraz kartę odpowiedzi. Uczniowie nie podpisują się na kartach odpowiedzi, ich dane zostają zakodowane. Sprawdzian szóstoklasisty sprawdzany jest przez specjalnie przeszkolonych i przygotowanych egzaminatorów. Ustalony przez nich wynik jest ostateczny i jest on sumą zadań zamkniętych i otwartych uzyskanych przez ucznia na egzaminie. Maksymalna liczba punktów, którą uczeń może na egzaminie osiągnąć, to 40. Wynik sprawdzianu nie zostaje odnotowany na świadectwie szkolnym, lecz uczeń uzyskuje oddzielne zaświadczenie o szczegółowych wynikach sprawdzianu wystawione przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną, które odbiera w szkole. Oficjalne wyniki sprawdzianu szóstoklasisty zostaną podane 22 czerwca br. Trzymamy kciuki za naszych uczniów!


Apel Wielkanocny
        27.03.2013r.
- galeria zdjęć


Powitanie Wiosny
        Jak tradycja każe 21 marca pożegnaliśmy zimę. Wiosna powitała nas iście zimową aurą. Uczniowie klas I-III wraz ze swoimi wychowawcami wrzucili Marzannę do Królewskiego Potoku, mając nadzieję, że zima odejdzie już na dobre. Natomiast uczniowie starszych klas przygotowali konkurs piosenki klasowej oraz konkurs tańca. Najwięcej emocji wzbudzały wybory Miss i Mistera szkoły. Jury po naradzie ogłosiło swój werdykt: V-ce Miss szkoły została Zuzanna Piotrowska z klasy V, a korona Miss przypadła w udziale Weronice Jarosz z klasy VI. Z kolei V-ce Misterem szkoły wybrano Rafała Kapustę z kl. V, zaś tytuł Mistera przypadł w udziale uczniowi klasy IV Kamilowi Turakiewiczowi. Na koniec przeprowadzony został teleturniej "Jeden z wielu". W turniejowe szranki stanęło bardzo wielu uczniów z klas IV-VI, po utracie trzech szans o zwycięstwo walczyli: Rafał Kapusta z kl. V i dwaj uczniowie kl. VI Krystian Pieprzyk i Mateusz Mardosz. Zwycięzcą został Mateusz Mardosz
- galeria zdjęć


Spotkanie z Olimpijczykiem
         05 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie z 40-krotnym mistrzem Polski, 3-krotnym wicemistrzem kraju, medalistą Mistrzostw Świata i Europy, czterokrotnym olimpijczykiem (Lillehammer-1994, Nagano-1998, Salt Lake City-2002, Turyn-2006) w jednej osobie - łyżwiarzem szybki, p.Pawłem Zygmuntem.
         Spotkanie, w którym wzięły udział dzieci ze szkół w Pierzchowie, Jaroszówce i Wiatowicach, zorganizowane zostało w ramach ogólnopolskiej akcji "Zostań Olimpijczykiem". Głównym założeniem tej akcji edukacyjej jest oddziaływanie, poprzez autorytety gwiazd sportu, na budowanie wysokiej samooceny wśród dzieci i młodzieży oraz popularyzacja sportu i idei olimpijskiej w naszym społeczeństwie.
         W swoim wystąpieniu p.Paweł Zygmunt przedstawił historię igrzysk olimpijskich, rozwój olimpizmu na świecie i w Polsce oraz zachęcał młodzież do uprawiania sportu. Nasz gość pod koniec spotkania przeprowadził wśród dzieci konkurs wiedzy o olimpizmie. Główną nagrodę - Telefon Samsung Galaxy wygrała nasza uczennica, Natalia Chojecka z klasy VI.
- galeria zdjęć


"Zielona lekcja" - ptaki drapieżne
        27 lutego uczniowie klas "0" - VI wzięli udział w niesamowitej lekcji przyrody "na żywo". Była to lekcja poświęcona sowom, sokołom i jastrzębiom. Zajęcia te były przeprowadzone nieodpłatnie przez zespół "Zielone lekcje". Prowadzący spotkanie przywieźli żywe ptaki - puchacza bengalskiego, sowę płomykówkę, sowę pójdźkę, pustułkę, sokoła wędrownego i jastrzębia Harrisa. Ptaki te zostały specjalnie ułożone do pracy z dziećmi. Podczas tej niesamowitej lekcji przekazano nam wiele ciekawych informacji dotyczących wyglądu i zachowania tych drapieżców. Zademonstrowano zarówno ptaki siedzące, jak i latające nad głowami dzieci. Mogliśmy przekonać się m.in. jak:
- cicho latają sowy – zamykając oczy ptaka nie było słychać, czuć było jedynie ruch powietrza,
- zwinny jest jastrząb – z wielką gracją przefruwał przez obręcze zrobione z dziecięcych rąk,
- szybki jest sokół - zawsze wygrywał wyścig z dzieckiem.
Pod koniec zajęć te dzieci, których rodzice wyrazili zgodę, zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie z Fioną - sową płomykówką.
- galeria zdjęć


Wycieczka kl.IV-VI do Krakowa
        26.02.2013r.
- galeria zdjęć


"Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania w klasach I-III szkół z terenu Gminy Gdów" - dodatkowe zajęcia

        Ze względu na poczynione oszczędności, od 13 lutego 2013r. do czerwca 2013r. w naszej szkole realizowane będą dodatkowe zajęcia realizowane w ramach projektu pt. "Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania w klasach I-III szkół z terenu Gminy Gdów". Udało się zorganizować dodatkowe:
- zajęcia logopedyczne dla dzieci z zaburzeniami mowy,
- zajecia dla dzieci ze spec. trudnościami w czytaniu i pisaniu,
- zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów ze szczególnym uwzględnieniem nauk przyrodniczo-matematycznych.
Zakupiono również kolejne pomoce dydaktyczne.


Finał "Kolędników Misyjnych" w Krakowie.
         Sobota 02.02.2012, Piaski Nowe. Od samego rana na teren parafii Matki Boskiej Różańcowej zjeżdżają autokary z całej archidiecezji krakowskiej. Na parkingu i na ulicy wolontariusze kierują ruchem samochodów, czuwając by nic nie zakłóciło sprawnego przebiegu imprezy. Tego dnia na terenie parafii w Piaskach Nowych odbył się finał "Kolędników Misyjnych". Jest to cykliczna akcja organizowana przez Wydział Duszpasterstwa Misyjnego archidiecezji krakowskiej, której celem jest pobudzenie świadomości misyjnej wśród dzieci. W tym roku zjechało ich ok. 1000. Od początku roku szkolnego razem ze swoimi katechetami poznawali zagadnienia związane z misjami, a w okresie bożonarodzeniowym chodzili po domach śpiewając kolędy. Datki zebrane przy okazji kolędowania zostaną przeznaczone na cele misji.
         Po przyjeździe opiekunowie mieli za zadanie zarejestrować swoje grupy w recepcji i odebrać dla nich przydział do jednego z czterech kontynentów (Afrykę, Amerykę, Oceanię i Azję), następnie przebrani w kolorowe stroje weszli do kościoła, gdzie uczestniczyli w Eucharystii, której przewodniczył bp. Jan Szkodoń. Różne kolory waszych strojów symbolizują wielokulturowość świata – mówił.
         Po mszy świętej, nadszedł czas zabaw i konkursów. Mali misjonarze wzięli udział w specjalnie przygotowanym na tę okazję quizie misyjnym. Obowiązywał ścisły zakaz podpowiadania. „Którego kraju nie odwiedził Jan Paweł II?”, „Wymień pięć krajów Afryki”, „Wyjaśnij skrót PDMD” – to tylko niektóre z pytań. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali wolontariusze. Podczas gdy jedna grupa ćwiczyła swoje umysły szukając odpowiedzi w misyjnym quizie pozostali oglądali film, będący opowieścią misjonarza pracującego w Mongolii.
         Misjonarz też człowiek, więc i zjeść musi. Na terenie Szkoły Podstawowej w Piaskach Nowych tego dnia funkcjonowała prawdziwa kuchnia misjonarza. Daniem głównym był bigos z bułką, a na deser herbata i ciasto.
         Tradycją finału akcji "Kolędnicy Misyjni" jest spotkanie z misjonarzem. W tym roku swoimi wspomnieniami dzieliła się misjonarka Dorota Kozieł. Przez 15 lat pracowała w Peru, gdzie pomagała kapłanom w posłudze duszpasterskiej. Obecnie p. Dorota jest już w Polsce. Wróciła do kraju z adoptowanym synkiem Izmaelem. Finałem spotkania było wręczenie nagród za udział w misyjnym quizie. Rozlosowano nagrody za pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Część szkół, w tym nasza, zdobyło wyróżnienie. Następny finał „Kolędników” odbędzie się w parafii Wniebowzięcia NMP w Niegowici. A zatem do zobaczenia za rok...
- galeria zdjęć


Dzień Babci i Dziadka
        W dniu 31 stycznia w naszej szkole panowała niezwykle ciepła atmosfera, a to za sprawą naszych kochanych Babć i Dziadków. Cała sala wypełniona była po brzegi. Swoją obecnością zaszczycili nas również Pani Julita Natkaniec - kierownik Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół oraz Pan Józef Kostuch - sołtys naszej miejscowości. Dyrektor szkoły Pan Adam Kasprzyk powitał szanownych seniorów oraz zgromadzonych gości ciepłymi słowami. Dziękując za miłość, dobroć i serdeczną troskę, uczniowie wszystkich klas przygotowali program artystyczny. Były wzruszające wiersze, piosenki, przedstawienia, tańce i jasełka. Po występach Dziadkowie otrzymali od swoich wnucząt własnoręcznie wykonane upominki. Uściskom i całusom nie było końca. Na zakończenie Babcie i Dziadkowie udali się na słodki poczęstunek. Był czas na rozmowy przy kawie oraz miłe wspomnienia...
- galeria zdjęć


"Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania w klasach I-III szkół z terenu Gminy Gdów"

        Od stycznia ruszają kolejne zajęcia logopedyczne dla dzieci z zaburzeniami mowy.


Kolęda Misyjna
        Mt 5,13-16 [13] Wy jesteście solą ziemi. Lecz jeśli sól straci swój smak, czy da się ona czymkolwiek posolić? Już do niczego się nie nadaje, chyba do wyrzucenia na dwór i podeptania przez ludzi.
[14] Wy jesteście światłem świata. Nie może się ukryć miasto leżące na górze.
[15] Ani nie zapalają lampy i nie kładą jej pod korcem, lecz na świeczniku, i świeci wszystkim w domu.
[16] Niech tak świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i oddali chwałę Ojcu waszemu w niebie.
Uczniowie słuchają dalszego ciągu Kazania Na Górze i słyszą, że są solą ziemi i światłem świata. Oni w Niego uwierzyli i zostali nazwani błogosławionymi. Jezus jest solą ziemi i światłem świata. Uczniowie mają dobry wzór do wypełnienia misji. Sól nadaje smak pożywieniu. Prawdziwa sól nie może utracić swojego smaku. Być solą ziemi, to naśladować Jezusa. Być światłem świata, to ogłaszać w świecie plan związany z królestwem Bożym, pokazać światu Króla królestwa Bożego, Jezusa- Mesjasza, Chrystusa narodów. Chrystus wzywa każdego z nas do bycia solą ziemi. Pragnie, abyśmy nadawali życiu smak, byśmy byli dobrymi jak chleb by inni patrząc na nas mogli umacniać się naszą wiarą. Poprzez przykład własnego życia mamy pomagać tym, którzy żyją blisko nas i tym, którzy są daleko na drodze wiary.
Kolędnicy misyjni do doskonała okazja pogłębiania swojej wiary, dawania świadectwa poprzez głoszenie orędzia o Bożym Narodzeniu, okazja do bycia solą dla świata. Dlatego dzieci i młodzież z parafii Niegowić, podobnie jak w latach ubiegłych, podjęła trud kolędowania misyjnego. W czwartek 27 grudnia 2012r. 21 grup wraz opiekunami wyruszyło do wszystkich wiosek na terenie parafii, aby dzielić się swoją wiarą, a zarazem pomóc dzieciom na misjach. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Pierzchowie oraz Gimnazjum w Niegowici kolędowali na terenie Pierzchowa, Nieznanowic i Niewiarowa. Ofiary, które dzieci zebrały to 3257 zł. Łączna kwota ofiar wyniosła 11800zł i została przekazana do Sekretariatu Misyjnego w Krakowie na potrzeby misji. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za przyjęcie kolędników misyjnych, poczęstunek oraz wyrazy szacunku i uznania, a w Nowym Roku 2013 życzymy obfitości łask Bożych. Szczęść Boże!
                  kat. Jolanta Zając
- galeria zdjęć


Jasełka
        Apel świąteczny w naszej szkole odbył się w czwartek 20 grudnia. Słowo wstępne wygłosił Pan Dyrektor, po czym zaprosił wszystkich gości, nauczycieli i dzieci do obejrzenia jasełek o Bożym Narodzeniu. Jasełka przedstawiły dzieci z klas IV-VI pod przewodnictwem Pani Jolanty Zając i Pani Jadwigi Rybak-Ziembickiej. Uczniowie przypomnieli tajemnicę narodzenia Jezusa, pokłon pasterzy i Trzech Mędrców oraz złe zamiary króla żydowskiego Heroda. Po jasełkach samorząd szkolny jak również samorząd "Junior" przekazali życzenia świąteczne oraz drobne upominki. Następnie ks.Mieszko Ćwiertnia odczytał fragment z Pisma Świętego o Bożym Narodzeniu. Po jego wysłuchaniu rozpoczęło się łamanie opłatkiem oraz składanie życzeń.
Apel przebiegał się w bardzo miłej atmosferze.
- galeria zdjęć


Mikołajki
        6 grudnia 2012r. z Bieguna Północnego jak co roku wraz z Królową Zimą przybył do nas św. Mikołaj. Najgoręcej przywitały go przedszkolaki z naszego oddziału przedszkolnego oraz młodsze dzieci z Pierzchowa czyli "przyszłe przedszkolaki". Była piosenka na powitanie św. Mikołaja, była recytacja wierszy dla niego. Najbardziej zadowoliły wszystkich otrzymane prezenty.
- galeria zdjęć


Dzień Misia Pluszowego
        3 grudnia 2012r. odbył się w oddziale przedszkolnym przy SP w Pierzchowie spóźniony "Dzień Misia Pluszowego". Z tej okazji przedszkolaki paradowały ze swoimi pluszakami misiami po korytarzach szkolnych. Misie miały swoje imiona; największy z nich i najważniejszy to "Pieszczoch", którego dzieci tak nazwały. Później dzieci bawiły się z misiami w "trampolinę" oraz zjeżdżalnię dla misiów. Poznały również historię pluszowego misia, która dotyczy Stanów Zjednoczonych, gdzie narodził się ten dzień.
Dzień zakończył się konsumpcją kanapek z miodem, czyli ulubionego przysmaku misiów.
- galeria zdjęć


Andrzejki
         Andrzejki (znane też jako Jędrzejki lub Jędrzejówki) - wieczór wróżb z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja, patrona Szkocji, Grecji i Rosji. Dzień ten przypada na końcu lub na początku roku liturgicznego. Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. Tak też było w naszej szkole. 28.11.2012r., po wróżbach, przygotowanych przez przedstawicieli SU uczniowie bawili się świetnie na dyskotece.
- galeria zdjęć


Gdów, Niegowić - Obchody 94. rocznicy Odzyskania Niepodległości
        11.11.2012r.
- galeria zdjęć


11 Listopada - apel
        Narodowe Święto Niepodległości - obchodzone co roku 11 listopada, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię. Ustanowione w ostatnich latach II RP, przywrócone w roku 1989. By uczcić pamięć tych, co polegli za naszą Ojczyznę uczniowie kl. IV i VI przygotowali uroczysty apel z wierszami i popularnymi pieśniami patriotycznymi.
- galeria zdjęć


Odblaskowa Szkoła
        Już po raz kolejny nasza szkoła bierze udział w akcji "Odblaskowa szkoła". Celem akcji jest zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci do lat 15 z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym. W ramach akcji odbył się szkolny konkurs plastyczny związany z bezpieczną drogą do szkoły. Uczniowie wykonali również ścienna gazetkę tematyczną. Dodatkowo dzieci zostały wyposażone w kamizelki odblaskowe oraz odblaski. Całą akcję w szkole koordynuje pani Jadwiga Rybak-Ziembicka.
- galeria zdjęć


Wszystkich Świętych
        31.10.2012r.
- galeria zdjęć


Ślubowanie klasy I
        
- galeria zdjęć


Dzień Nauczyciela
         Jak co roku w naszej szkole Dzień Edukacji uczciliśmy częścią artystyczną przygotowaną przez uczniów klas III i VI. Największy aplauz wzbudziły scenki żartobliwe z życia uczniowskiego. Podziękowaliśmy nauczycielom za ich trud wkładany w wychowanie młodzieży. Gościliśmy również byłych pracowników naszej szkoły, pana dyr. Bronisława Gawłowicza i panią dyr. Helenę Wojtas. Do życzeń uczniowskich dołączyli się również rodzice.
- galeria zdjęć


Spotkanie z Policjantem
         W dniu 5.10.2012r. niecodzienny gość zawitał do naszej szkoły - policjant, mł. asp. Krzysztof Dąbrowski z Komisariatu Policji w Gdowie. Wygłosił krótką prelekcję na temat bezpieczeństwa. Na spotkaniu były obecne dzieci z klas 0-III. Dzieci z zaciekawieniem słuchały najważniejszych rad. Dowiedziały się m.in. jak k orzystać z chodnika, którą stroną poruszać się po jezdni i jak zachować szczególną ostrożność na drodze. Uświadomiły sobie, jak bardzo ważne dla ich bezpieczeństwa są materiały odblaskowe. Na zakończenie pan policjant zabrał wszystkie dzieci na ulicę przy szkole, by mogły sobie utrwalić zdobyte wiadomości. W parach dzieci przechodziły przez jezdnię. To była naprawdę pouczająca lekcja dla wszystkich.
- galeria zdjęć


Dzień Chłopaka kl.I-III
         W dniu 28 września dziewczęta z kl.III wspólnie z Samorządem "Junior" złożyły życzenia wszystkim chłopcom z kl.I-III oraz przygotowały z okazji Dnia Chłopaka zabawy i konkurencje sportowe takie jak: bieg z przeszkodami, dmuchanie balona z koleżanką, zjadanie cukierka bez użycia rąk i bieg z jajkiem na łyżce. Na koniec każdy chłopiec dostał słodki upominek. Wszyscy świetnie się bawili.
- galeria zdjęć


Dyskoteka kl. IV-VI
        27 września 2012 r. odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym dyskoteka - integracyjna. Dziewczynki z klasy VI przeprowadziły kilka konkursów dla chłopców z kl. IV-VI z okazji zbliżającego się Dnia Chłopaka. Wszyscy bawili się świetnie. Z niecierpliwością czekamy na kolejną dyskotekę.
- galeria zdjęć


Rozkręcamy akcję. Odkręcamy zakrętki!
        Nasza szkoła włączyła się do akcji "Zakręcony Świat Pomocy". Jest to niezwykły program charytatywno-ekologiczny zbierania plastikowych zakrętek od butelek na rehabilitację chłopca, mieszkańca naszej gminy. Uprzejmie prosimy o wsparcie przez Państwa naszej akcji. Punkt zbierania zakrętek znajduje się w szkole (parter budynku). Z GÓRY DZIĘKUJEMY ZA POMOC!Pożegnanie lata
         Dnia 26 września 2012 r. uczniowie klas IV-VI pożegnali lato, które wróci do nas dopiero za rok. Jesień powitaliśmy ogniskiem z pieczonymi kiełbaskami, niestety na grillu oraz śpiewem i zabawą na boisku szkolnym. Wszystkim dopisywały dobre humory!!!
- galeria zdjęć


Wycieczka do skansenu dobczyckiego
        Dnia 26 września w pięknej jesiennej aurze uczniowie II i III klasy udali się do pobliskiego skansenu budownictwa ludowego w Dobczycach. Celem wycieczki było poznanie obrzędowości Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Był to wyjątkowy czas spędzony w starodawnych izbach, w których można było zobaczyć piękne, stare eksponaty z długoletnią tradycją. Dzieci miały okazję zobaczyć i wykonać własnoręcznie bombki choinkowe i pisanki wielkanocne z różnych materiałów. "Gdyby tylko Państwo wdzieli jakie cuda powstały...?". Były to dla dzieci bardzo ciekawe warsztaty. Oprócz tego uczniowie wzięli udział w wyrabianiu ciasta chlebowego, z którego również tworzyli ciekawe formy. Na zakończenie spotkania wszyscy mogli spróbować przepysznych wypieków i powideł domowej roboty. Wycieczka ta była niezwykle interesująca. Wszyscy wrócili zadowoleni i bogatsi w nowe doświadczenia. Polecamy wszystkim odwiedzić to miejsce i zachwycić się pięknem staropolskich tradycji.
- galeria zdjęć


Wybory do SU "Junior"
         W dniu 24.09.2012r. odbyły się wybory do Samorządu "Junior". Uczniowie z klas I-III wybierali spośród 3 kandydatów Przewodniczącego, Zastepcę oraz Sekretarza. Wybory były poprzedzone kampanią wyborczą. Kandydaci przygotowali plakaty wyborcze na których zamieścili swoje zdjęcia, hasła wyborcze oraz propozycje planu pracy na rok szkolny 2012/2013. W drodze tajnych, demokratycznych wyborów, którym towarzyszyła podniosła atmosfera przewodniczącą Samorządu "Junior" została Patrycja Horabik, zastępcą Jakub Zając, a sekretarzem Julia Danaj, którym serdecznie gratuluję i życzę owocnej pracy oraz realizacji założonych planów.
                         Opiekun Samorządu "Junior" - Dorota Bobowska-Szostak
- galeria zdjęć


"Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania w klasach I-III szkół z terenu Gminy Gdów"

        Od 1 września 2012 r. do grudnia 2013 w naszej szkole realizowany jest projekt pt. "Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania w klasach I-III szkół z terenu Gminy Gdów" prowadzony przez Gminę Gdów, realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Celem projektu jest zaproponowanie uczniom z klas I-III oferty edukacyjno-wychowawczej zgodnej z indywidualnymi potrzebami, możliwościami edukacyjnymi i rozwojowymi dziecka oraz wzbogacenie oferty edukacyjnej szkoły.
W naszej szkole realizowane są:
- zajęcia logopedyczne dla dzieci z zaburzeniami mowy,
- zajecia dla dzieci ze spec. trudnościami w czytaniu i pisaniu,
- zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów ze szczególnym uwzględnieniem nauk przyrodniczo-matematycznych.
W ramach projektu do szkoły zakupiono wiele ciekawych pomocy dydaktycznych.


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013
        3 września 2012r. odbyła się w naszej szkole uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2012/2013.
- galeria zdjęćROK SZKOLNY 2011/2012
ROK SZKOLNY 2010/2011
ROK SZKOLNY 2009/2010
ROK SZKOLNY 2008/2009
ROK SZKOLNY 2007/2008
ROK SZKOLNY 2006/2007