ROK SZKOLNY 2007/2008Zakończenie roku szkolnego 2007/2008
        20 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2007/2008. W tym dniu wszyscy uczniowie odebrali świadectwa szkolne, wielu otrzymało nagrody książkowe. Wszystkim życzymy udanych wakacji!
Pożegnanie klasy szóstej
        W środę, 18 czerwca, odbyło się pożegnanie uczniów klasy szóstej. Podczas uroczystości szóstoklasiści programem artystycznym pt. "Ostatni dzwonek" podziękowali wszystkim nauczycielom za trud jaki włożyli w ich edukację. W szczególny sposób swoich kolegów pożegnała klasa piąta, życząc im powodzenia w gimnazjum.
        W tym dniu, jak co roku, przyznano statuetkę najlepszego absolwenta, najlepszej sportsmenki - obie dostała Kinga Mardosz oraz najlepszego sportsmena - tę otrzymał Adrian Leśniak. Najlepsi absolwenci zostali wpisani do Złotej Księgi.
        Po części oficjalnej uczniowie klas V i VI bawili się na komersie.
190. rocznica śmierci gen. J.H. Dąbrowskiego
        W sobotę 14 czerwca, przy kopcu usypanym ku czci urodzonemu w Pierzchowie generałowi J.H. Dąbrowskiemu, odbyła się uroczystość z okazji 190. rocznicy śmierci generała. Uroczystość uświetnił m.in. występ naszych uczniów, przybliżający historię powstania "Mazurka Dąbrowskiego".
Wyniki sprawdzianu po klasie szóstej
        No i są! Mamy już wyniki sprawdzianu po klasie szóstej. Nasi uczniowie, na tym pierwszym w życiu egzaminie, spisali się na medal. Wynik jaki osiągnęli (średnia 28,6) jest lepszy od średniego wyniku osiągniętego przez ogół uczniów w kraju, woj. małopolskim, powiecie i gminie.

Kinga Mardosz zdobyła 39 pkt. na 40 możliwych, a Krzysztof Kostuch i Marci Mętel po 37 pkt. Znaleźli się oni wśród 5% najlepszych uczniów w Polsce (w tzw. 9 staninie). Gratulujemy!
Zielona Szkoła klasy II
        W dniach 24.05-01.06.08r. w Sianożętach nad morzem odbyła się Zielona Szkoła, której uczestnikami byli uczniowie klasy II. Celem pobytu na Zielonej Szkole było poznanie krajobrazu nadmorskiego i kształtowanie przynależności od natury.
         W czasie wycieczek uczniowie poznali walory miejscowości nadmorskich. Dużym przeżyciem był rejs statkiem "Viking" oraz obserwacja krajobrazu z latarni morskiej w Gąskach. Pobyt w Indiańskiej Wiosce w Zieleniewie był wspaniałą przygodą. Dzieci również miały możliwość bliższego zapoznania się z tradycyjnym wypiekiem chleba podczas pobytu w Skansenie Chleba w Ustroniu Morskim. Podczas tego pobytu nie można było się nudzić. Dla wielu dzieci była to jedyna forma wypoczynku poza miejscem zamieszkania. Wspólne przebywanie poza domem daje dzieciom możliwość sprawdzenia siebie w wielu nowych sytuacjach oraz usamodzielnienia się.
        Zielona Szkoła była dla dzieci innym sposobem kształtowania umysłu, charakteru i osobowości. Dzieci wróciły do domu pełne niezapomnianych wrażeń.
"Najdroższa sercu Pieśń Nasza i moja Mała Ojczyzna"
        21 maja, w naszej szkole, odbył się VI Gminny Konkurs "Najdroższa sercu Pieśń Nasza i moja Mała Ojczyzna". Wzięło w nim udział 11 drużyn klas VI naszej gminy. Naszą szkołę reprezentowali: Błażej Długosz, Kinga Mardosz i Dominika Skowronek. Konkurs składał się z 3 części. W I uczniowie odpowiadali na 3 pytania dotyczące życia i działalności gen. J.H.Dąbrowskiego i J.Wybickiego oraz na pytania związane z Mazurkiem Dąbrowskiego. W II części drużyny prezentowały prace plastyczne związane ze swoją miejscowością. III część to recytacja wiersza o treści patriotycznej. Nasza drużyna zajęła II miejsce, rzegrywając tylko połową punktu. Szkoda, Puchar był tak blisko.
"Super Szkoła" - nasze refleksje
         "Super Szkoła" - nasze refleksje -> ściągnij
IX Rajd Szlakiem Papieskim z Niegowici do Łapanowa
        17 maja miał miejsce już IX Rajd Szlakiem Papieskim z Niegowici do Łapanowa. Hasłem rajdu były słowa Jana Pawła II "Wracam pamięcią do (...) parafii w Niegowici", a dominującyjm kolorem - kolor biały.
        Wędrówkę, po krótkiej modlitwie w Kościele w Niegowici, rozpoczęliśmy o godzinie 10:00. Zmęczeni, ale radośni przebyliśmy 14km mijając kapliczki, przy których modlił się Karol Wojtyła kiedy był wikarym w Niegowici. Na metę dotarliśmy po godzinie 12:00, a w Łapanowie czekała na nas smaczna grochówka i kiełbaska. Najedzeni czekaliśmy na to, że ktoś z naszej grupy okaże się "szczęściarzem rajdu" i wygra rower. Niestety nie udało się. Może za rok...
Sprzątanie Świata
        Dnia 5 maja, już kolejny raz, wszyscy nasi uczniowe wraz z nauczycielami, brali udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie Świata". Sprzątaliśmy Pierzchów. Niestety jak co roku dzieci nazbierały pełne worki śmieci!
Zielona szkoła klas III i VI
        W dniach od 28 kwietnia do 2 maja, uczniowie klas III i VI przebywali na "Zielonej Szkole" w Serwach koło Augustowa. Podczas pobytu dzici pływały na jakach i łodziach, wspinały się na profesjonalnej ściance wspinaczkowej, próbowały swoich sił w "Małpim gaju" oraz na torze łuczniczym, uczestniczyły w wycieczkach rowerowych oraz fantastycznych lekcjach przyrody. Wieczorami bawiliśmy się na dyskotece, spędzaliśmy czas przy ognisku lub braliśmy udział w nocnej grze terenowej.
        Żal nam było wracać do domu.
Występy iluzjonisty
        25 kwietnia w naszej szkoły odbył się pokaz iluzjonisty. Wszyscy świetnie się bawili. Niektórzy próbowali "rozgryźć" tajniki magika.
217 rocznica uchwalenia Konstytucji
        Dnia 25 kwietnia, w naszej szkole, odbył się apel z okazji 217 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Apel przygotowały klasy V i VI. Uczniowie przedstawili historię uchwalenia tej najważniejszej dla Polski ustawy oraz jej znaczenie dla naszych dziejów. Na koniec uczniowie klasy III zatańczyli Poloneza.
Sprawdzian kompetencji po klasie szóstej
        8 kwietnia uczniowie klasy szóstej napisali sprawdzian kompetencji. W tym roku tematem przewodnim było Słońce. Jak im poszło? Dowiemy się 28 maja. Trzymamy kciuki!
4. Biały Marsz z Gdowa do Niegowici
        3 kwietnia, ponad tysiąc osób brało udział w 4. Białym Marszu z Gdowa do Niegowici. Wśród nich byli też nasi uczniowie z klas IV-VI. Maszerowaliśmy dokładnie tą samą trasą, którą przed laty pokonał ks. Karol Wojtyła.
        Relację z tego wydarzenia będzie można obejrzeć w "TVP3 Kraków" 18 kwietnia o godz. 19:05 i 19 kwietnia o godz. 8:00.
Mamy mundurki!!
        Mamy śliczne, niebieskie mundurki!
Wystawa "Pisanka ludowa i plastyka obrzędowa związana z Okresem Wielkanocy"
        "Galeria Chełm" jest pierwszą i jak do tej pory jedyną galerią działającą na terenie Gminy Bochnia oraz jedną z nielicznych galerii wiejskich w Małopolsce. Powstała w miejscu XIX-sto wiecznego budynku dawnej szkoły, a jej oficjalne otwarcie miało miejsce 3.10.2004r. Od początku swego istnienia Galeria corocznie organizuje cykliczne wystawy, w których biorą udział świetlice i biblioteki działające pod patronatem Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Bochni.
        Dnia 26 marca 2008 roku, uczniowie klas IV-VI, pojechali do Galerii aby obejrzeć wystawę p.t. "Pisanka ludowa i plastyka obrzędowa związana z Okresem Wielkanocy". Na wystawie nie zabrakło palm, ciast obrzędowych, różnorodnych figurek z masy solnej, gaików, bibułkowych kwiatów, a przede wszystkim barwnych kraszanek i pisanek. Ta ekspozycja jest formą kultywowania i pielęgnowania rodzimych tradycji kulturowych.
Apel Wielkanocny
        19 marca odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Świąt Wielkanocnych. Najpierw dzieci 5 i 6-letnie z oddziału przedszkolnego oraz kilku uczniów z klasy VI przedstawiło część artystyczną p.t. "A tu jest Wielkanoc". Była to inscenizacja przedstawiająca zwyczaje i polskie tradycje związane z tymi świętami oraz zjawiska przyrodnicze występujące w okresie wiosennym. Po części artystycznej, przedstawiciele SU oraz Samorządu "Junior" złożyli wszystkim zabranym życzenia. Na apelu byli również obecni rodzice dzieci z zerówki.
Dom moich marzeń
        Na lekcji techniki, uczniowie klasy piątej, wykonali makiety "domów swoich marzeń". O czym marzą nasi uczniowie? Zapraszamy do galerii.
V Festiwal Nauki w gimnazjum w Niegowici
        18 marca, już po raz piąty, odbył się w gimnazjum w Niegowici "Festiwal Nauki". Na tę uroczystość tradycyjnie zaproszeni zostali uczniowie klas szóstych okolicznych szkół - również naszej.
        Uczestnicy festiwalu mieli możliwość pogłębić swoją wiedzę dotyczącą plastiku, oglądając prezentacje multimedialne oraz pokaz mody (stroje wykonane były z różnego rodzaju odpadów). Uczniowie gimnazjum zaprezentowali również koła zainteresowań działające w szkole.
Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz z wizytą duszpasterską w naszej szkole
        13 marca, z wizytą duszpasterską, zawitał do naszej szkoły ks. Kardynał Stanisław Dziwisz.
Dzień kobiet
        10 marca, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. Uczniowie ze szkolnego koła teatralnego próbowali odpowiedzieć na pytanie "Po co na świecie są kobiety?", przywołując śmieszne anegdoty i przedstawiając ciekawostki z życia kobiet (oczywiście na wesoło). Po przedstawieniu wszystkie Panie zostały obdarowane kwiatkiem, a nasze koleżanki słodkim lizakiem w kształcie serduszka.
Wizyta w domu pamięci Sługi Bożego O.Anzelma Gądka w Marszowicach
        3 marca, uczniowie klas IV-VI, na zaproszenie Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus, pojechali do domu pamięci Sługi Bożego O.Anzelma Gądka w Marszowicach.
Realizacja projektu "Super Szkoła" - luty 2008r.
Rozmiar: 66100 bajtów
Opis przebiegu realizacji programu rozwojowego szkoły, realizowanego w ramach Projektu "Super Szkoła" w lutym 2008r.
        W ramach Działania II "Spotkanie ze sztuką" uczniowie wyjechali do kina na wieloekranowy trójwymiarowy film "Morskie stwory", prehistoryczną przygodę produkcji National Geographic. Uczniowie mieli możliwość poznania praprzodków stworzeń zamieszkujących oceaniczne głębiny przyswajając wiedzę poprzez formę interaktywnej edukacji. Przeżyli oni prehistoryczną przygodę wśród niezwykłych gadów morskich, które żyły podczas ery dinozaurów i poznali nowe, fascynujące fakty naukowe ich dotyczące. Zaistniałym problemem była nieobecność kilku uczniów, spowodowana chorobą.
W ramach tego działania uczniowie wyjechali również do Teatru Ludowego na spektakl "Niezwykły dom pana A. czyli skradzione dźwięki". Poznali opowieść o tym jak ważna jest miłość rodzicielska, jak zachować się w najtrudniejszych momentach życia, jak pokonać strach przed nieznanym. Żywy kontakt z aktorem oraz udział dzieci w przedstawieniu, a także kultura żywego słowa podniosły poziom odbioru sztuki teatralnej przez uczniów. Zaistniałym problemem była nieobecność kilkunastu uczniów, spowodowana chorobą.
        W ramach Działania V "Nasze tradycje" odbyły się zajęcia kursu tańca i śpiewu ludowego prowadzone przez instruktora Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Gdowie. W zajęciach brało udział 16 uczniów. Dzieci utrwalały i doskonaliły poznane dotychczas elementy tańca (krakowiaka i poloneza), utrwalały poznane piosenki ludowe. Zapoznali się z utworami: "Hej, bystra woda", "Idzie dysc", "Miała baba koguta", "Tańcuj, tańcuj", "Zasiali górale". Uczniowie poznali także podstawowy krok polki oraz brali udział w zabawach rytmicznych inspirowanych tańcami ludowymi, w tym śląskimi.
W ramach tego działania także przeprowadzono 7 godzin zajęć prac ręcznych - haftu artystycznego z grupą 15 uczniów naszej szkoły. Uczniowie nauczyli się wykonywać zakładki z wyszywaniem wzorów i ściegów na kanwie plastikowej. Przyszywali gotowe elementy ozdobne, wyszywali napisy oraz litery wybranymi ściegami. Wyszywali ściegiem gobelinowym wybrane przez siebie obrazki na kanwach z nadrukiem i wykańczali prace. Uczniowie brali także udział w zajęciach "Robótek ręcznych" (grupa 16 uczniów naszej szkoły), gdzie uczyli się szydełkowania wykonując z włóczkowych łańcuszków bransoletki na rękę. Wykonywali opaski na głowę, ucząc się na szydełku półsłupków, oraz szaliki, posługując się drutami z wykorzystaniem prostych wzorów. Wyszywali wybranymi przez siebie ściegami serwetki i bieżniki oraz tworzyli pisanki wielkanocne przyszywając gotowe elementy na plastikowej kanwie. Na zakończenie wykańczali prace i oprawiali obrazki.
        W ramach Działania VI "Sekcja sportowa dzieci" wyjeżdżały na basen do Proszówek. W dniach 11, 18 oraz 25 lutego 2008 roku uczniowie pod okiem instruktorów poznawali i doskonalili technikę pływania. 20 najlepszych pływaków zostało nagrodzonych książkami. Zaistniałym problemem była nieobecność kilku uczniów, spowodowana chorobą.
W ramach tego działania prowadzono także 4 h zajęć tenisa stołowego, gdzie uczniowie poznali i ćwiczyli obronę lobami i grę defensywną oraz sposoby rozgrywania akcji, a także zagrania dla zaawansowanych z taktyką gry pojedynczej oraz udziałem w zawodach.
Morskie stwory w trójwymiarze
27 lutego, w ramach projektu "Super szkoła", uczniowie klas I-VI pojechali do kina IMAX na film pt. "Morskie stwory 3D". Ten wielkoekranowy film to prehistoryczna przygoda produkcji National Geographic, która przywraca do życia w technice 3D niezwykłe gady morskie, które żyły podczas ery dinozaurów. Osiemdziesiąt milionów lat temu, obszar środkowo-zachodniej części Ameryki pokryty był ogromnym morzem śródlądowym, gdzie wśród morskich fal rządziły kolosalne stworzenia. Te zdumiewające bestie rzuciły wyzwanie naszej wyobraźni - począwszy od Styxosaurusa o żyrafiej szyi oraz morskich ptaków z uzębionymi dziobami, a skończywszy na T-Rexie oceanów - super drapieżcy o nazwie Tylosaurus o cielsku osiągającemu do ok. 12 metrów długości. W tej niezwykłej podróży National Geographic pozwolił nam zagłębić się w jeszcze niezbadany świat "tych drugich dinozaurów", dostarczając nowych, fascynujących faktów naukowych oraz przeniesioną na duży ekran wizję historii największych stworzeń żyjących kiedyś w oceanach.
Spektakl "Niezwykły dom pana A, czyli skradzione dźwięki"
21 lutego, w ramach projektu "Super szkoła", uczniowie klas I-VI pojechali do Teatru Ludowego w Krakowie na spektakl pt. "Niezwykły dom pana A, czyli skradzione dźwięki". To przedstawienie o dzieciach i dla dzieci. O tym, że wiara w miłość rodzica nie tylko uskrzydla małego człowieka, ale i dodaje odwagi w najtrudniejszych momentach, pomaga wejść do ciemnego pokoju, pokonać strach przed nieznanym. To także opowieść o wspaniałej przyjaźni dziewczynki i jej psa, który towarzyszy swojej pani w wyprawie do niezwykłego domu, gdzie tajemniczy pan Akustykus ukrywa skradzione głosy i dźwięki. Wędrówka dwójki przyjaciół po labiryncie nieznanego domostwa wśród ciemnych korytarzy i tajemniczych przejść była ekscytująca, i co więcej, aktywnie uczestniczyli w niej nasi uczniowie.
Walentynki
        Walentynki to dzień obchodzony 14 lutego. Tego dnia zakochani obdarowują się drobnymi prezencikami oraz wyznają sobie miłość, wysyłając kartki z życzeniami tzw. "Walentynkami". Takie kartki - walentynki powinny być anonimowe podpisane tylko "Twój Walenty" lub "Twoja Walentynka", ale naprawdę zakochani szybko orientują się, kto przysłał to wyznanie miłosne. Walentynki to również dobry moment do okazania uczuć przez osoby nieśmiałe - można wysłać sympatyczną walentynkę z serduszkiem... i czekać na reakcją obdarowanej osoby, może miłość zostanie odwzajemniona. Walentynki to nowe dla nas święto ale... bardzo miłe.
        W ten niezwykły dzień Samorząd Uczniowski zorganizował "Pocztę Walentynkową", która dostarczyła wielu miłych słów od szkolnych "Walentynek" i "Walentych".
Realizacja projektu "Super Szkoła" - styczeń 2008r.
Rozmiar: 66100 bajtów
Opis przebiegu realizacji programu rozwojowego szkoły, realizowanego w ramach Projektu "Super Szkoła" w styczniu 2008r.
        W ramach Działania II "Spotkanie ze sztuką" uczniowie wyjechali do kina na film "Don Chichot". Celem wyjazdu było wdrażanie dzieci do aktywnego wypoczynku, integracja grupy, nauka poprawnego zachowania w kinie, autobusie, zagospodarowanie czasu wolnego dzieci, a przede wszystkim poznanie historii o Don Quixocie przedstawionej w żartobliwej formie z elementami humoru słownego i sytuacyjnego.
        W ramach Działania IV "Do you speak English" - koło j.angielskiego został przeprowadzony konkurs piosenki angielskiej "Sing and have fun", w którym wzięło udział 20 uczniów naszej szkoły. Soliści, duety oraz grupy zaprezentowały piosenki począwszy od repertuaru z podręczników do j.angielskiego, aż po piosenki z repertuarów znanych wykonawców takich jak: The Beatles, Celine Dion czy George Michael. Wyróżniono i nagrodzono pięknymi książkami 12 najlepszych uczniów.
        W ramach Działania V "Nasze tradycje" odbyły się zajęcia kursu tańca i śpiewu ludowego prowadzone przez instruktora Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Gdowie. W zajęciach brało udział 16 uczniów. Dzieci utrwalały poznane dotychczas elementy tańca (krakowiaka i poloneza) oraz ćwiczyły nowe figury walczyka ludowego - krok podstawowy. Dzieci utrwalały piosenki ludowe regionu krakowskiego oraz zapoznały się z piosenkami: "W zielonym gaju" i "Kukułeczka kuka". Uczniowie ćwiczyli składowe elementy oraz całość programu artystycznego z okazji Dnia Babci i Dziadka, utrwalali poznane piosenki, przyśpiewki, wierszyki. Ćwiczyli śpiew solowy i zespołowy. W ramach tego działania, po uroczystych obchodach z okazji Dnia Babci i Dziadka, dzieci przedstawiły program artystyczny dla rodziców w ramach podsumowania projektu "Super Szkoła". Rodzice z dumą podziwiali swoich małych artystów nagradzając ich gromkimi brawami. Po występach rodzice zaproszeni na poczęstunek mieli możliwość podzielić się wrażeniami z występów. Dzień ten upłynął wszystkim w miłej atmosferze. W ramach tego działania przeprowadzono także 8 godzin zajęć prac ręcznych - haftu artystycznego z grupą 15 uczniów naszej szkoły. Uczniowie nauczyli się podstawowych ściegów: gobelinowego, krzyżykowego, łańcuszkowego. Wykonywali serwetki i serwety z wyszywaniem drobnych motywów kwiatowych poznanymi ściegami. Nauczyli posługiwać się szydełkiem, obrębiając serwetki i wykonując prace wykończeniowe. Wykonywali także obrusy obszywając je gotowymi taśmami ozdobnymi. Dzieci korzystały z zakupionych 15 kompletów materiałów do ww. zajęć.
        W ramach Działania VI "Sekcja sportowa" dzieci wyjeżdżały na basen do Proszówek. W dniach 7, 14 oraz 24 stycznia 2008 roku uczniowie pod okiem instruktorów poznawali i doskonalili technikę pływania. Zaistniałym problemem była nieobecność 25 uczniów, spowodowana chorobą bądź innymi sytuacjami losowymi, a także mniejszym zainteresowaniem wyjazdami uczniów ze strony ich rodziców. W ramach tego działania przeprowadzono także 4 godziny zajęć tenisa stołowego, gdzie uczniowie poznali i ćwiczyli uderzenia topspinu forhendowego i bekhendowego. Ćwiczyli także blokowanie piłek topspinowych oraz uderzenie kończące.
Nasze tradycje - haft artystyczny, prace ręczne
W czasie ferii, w ramach projektu "Super Szkoła", odbyły się zajęcia z haftu artystycznego i robótek ręcznych. Brało w nich udział 15 uczniów z naszej szkoły. Dzieci zaczynały od podstaw; tzn. najpierw uczyły się podstawowych ściegów, takich jak: ściegu za igłą, ściegu krzyżykowego i gobelinowego. Początkowo wyszywały najmniejsze serwetki, potem serwety i obrusy. Uczniowie wykorzystywali materiały zakupione w ramach projektu "Super Szkoła". Dzieci uczyły się również posługiwać szydełkiem oraz robić na drutach wykonując takie prace jak: bransoletki na ręce, opaski na głowę i szaliki. Jako, że czas Wielkiego Postu już się rozpoczął, haftowaliśmy również motywy wielkanocne, związane ze Świętami Wielkanocnymi: pisanki na kanwach plastikowych, serwetki, itp. Największym jednak wyzwaniem dla biorących udział w zajęciach było wykonanie obrazka na gotowych kanwach z nadrukiem. Dzieci doskonale poradziły sobie z wyszyciem owych obrazków, doskonaląc nie tylko techniki, ściegi podane przez prowadzącego, ale również swoje własne, wykorzystując swoją inwencję twórczą. Na zakończenie oprawiały obrazki w przeznaczone do tego celu ramki.
        Dzieci były bardzo zadowolone z tego rodzaju działalności, gdyż jak twierdziły jest to dobry sposób spędzania wolnego czasu i łączenia ze sobą tego co nazywamy "przyjemne z pożytecznym".Szkolny konkurs piosenki angielskiej
W konkursie piosenki angielskiej "Sing and have fun", w ramach projektu "Super Szkoła", dnia 25.01.2008r. wzięło udział 20 uczniów naszej szkoły. Soliści, duety oraz grupy zaprezentowały piosenki począwszy od repertuaru z podręczników do j.angielskiego, aż po piosenki z repertuarów znanych wykonawców takich jak: The Beatles, Celine Dion czy Georege Michael. Wyróżniono i nagrodzono pięknymi książkami 12 uczniów, którzy zajęli miejsca I-VII. Oto zwycięzcy konkursu:
  1. Leśniak Adrian
  2. Skowronek Dominika, Skowronek Mariola
  3. Mętel Sara, Skowronek Weronika
  4. Dudek Justyna
  5. Skowronek Monika, Danaj Natalia, Rumer Aneta
  6. Danaj Patrycja, Świętek Justyna
  7. Kasprzyk Wiktoria, Długosz Weronika
Konkurs przygotował i przeprowadził nauczyciel j.angielskiego Pan Adam Kasprzyk.
Zabawa choinkowa
        W dniu 22.01.08r w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa. Zabawa choinkowa została rozpoczęta występami maluchów z "zerówki". W trakcie wesołej zabawy, która odbywała się w dyskotekowych rytmach, można było zobaczyć nie tylko księżniczki, wróżki i rycerzy, ale również piratów, motylki, żabki a nawet klowna. Wśród uczniów panowała wielka radość, a uśmiech nie znikał z twarzy! Na zakończenie zabawy przygotowany był dla uczniów słodziutki poczęstunek.


Przedstawienie dla Rodziców
21 stycznia, po uroczystych obchodach z okazji Dnia Babci i Dziadka, dzieci przedstawiły program artystyczny dla rodziców w ramach podsumowania projektu "Super Szkoła". Rodzice z dumą podziwiali swoich małych artystów nagradzając ich gromkimi brawami. Po występach rodzice zaproszeni na poczęstunek gastronomiczny mieli możliwość podzielić się wrażeniami z występów. Dzień ten upłynął wszystkim w miłej atmosferze.Dzień Babci i Dziadka
        Rodzina międzypokoleniowa jest niezbędna do pełnego rozwoju osobowości młodego człowieka. Rozwijaniu i umacnianiu jej służą także uroczystości organizowane w szkole. Dnia 21 stycznia 2008r. wzorem lat ubiegłych w naszej szkole odbyła się uroczystość, na którą licznie przybyli zaproszeni Dziadkowie i Babcie. Gości powitał p.Dyrektor, składając najserdeczniejsze życzenia. Program artystyczny, który przygotowały dzieci był bardzo bogaty. Nie zabrakło w nim wzruszających życzeń, piosenek i podziękowań za okazaną dobroć, miłość, ciepło i uśmiech. Taniec w strojach krakowskich (zakupionych w ramach projektu "Super Szkoła") był niewątpliwie dużą atrakcją występów. Śpiew ludowych piosenek oraz muzyka wydobywana z akordeonu porywały nogi do tańca. Dzieci przedstawiły również inscenizacje pt.: "Babcia Jaga", "Dzień Babci i Dziadka" i "Nowy Rok", które pozwoliły na przeżycie chwil beztroskiej radości. Atmosferę niedawno minionych Świąt Bożego Narodzenia przypomnieli uczniowie odgrywając "Jasełka". Dziadkowie gorąco oklaskali wnuczęta, a niejednemu z nich zakręciła się łza w oku. Wszyscy goście zostali obdarowani własnoręcznie wykonanymi przez dzieci bardzo oryginalnymi prezentami. Następnie seniorzy rodu zostali zaproszeni na słodki poczęstunek z kawą i herbatą.Don Chichot
Dnia 14 stycznia, w ramach projekt "Super Szkoła", klasy I-VI pojechały na wycieczkę do kina. Byliśmy na filmie animowanym p.t. "Don Chichot". Osiołek Rucio opowiedział nam prawdziwą historię o Don Kichocie. Według niego Don Kichot nie był szalonym rycerzem, tylko bardzo inteligentnym, wesołym i pełnym życia kompanem. Wraz z rumakiem Rosynantem i wiernym pomocnikiem Sancho Pansą, wyruszyli na pojedynek z Rycerzem z Księżyca, od wyniku którego wszystko miało zależeć. Po drodze spotkało ich wiele przygód, a przeciw nim stanęło wielu wrogów, którym musieli stawić czoła.
Realizacja projektu "Super Szkoła" - grudzień 2007r.
Rozmiar: 66100 bajtów
Opis przebiegu realizacji programu rozwojowego szkoły, realizowanego w ramach Projektu "Super Szkoła" w grudniu 2007r.
        W ramach Działania II "Spotkanie ze sztuką" uczniowie wyjechali do kina na "Film o pszczołach". Celem wyjazdu było wdrażanie dzieci do aktywnego wypoczynku, integracja grupy, nauka poprawnego zachowania w kinie, autobusie. Również w ramach tego działania dzieci pojechały z wycieczką do muzeum lalek w Pilźnie, zwiedziły wystawę baśni braci Grimm. Uczniowie mieli możliwość wysłuchania prezentacji ulubionych baśni oraz brali udział w warsztatach ćwiczeniowych, wykonywali pacynki z powierzonego materiału. W Gminnym Ośrodku Kultury i Bibliotece w Gdowie odbyły się zajęcia pt: "Spotkania ze sztuką - świat teatru", w trakcie których odbyła się prezentacja spektaklu teatralnego "Serenada" Sławomira Mrożka w wykonaniu grupy teatralnej "ASKONT" poprzedzona prelekcją na temat źródeł teatru i jego roli w historii. Dzieci brały udział w warsztatach teatralnych z udziałem grupy teatralnej i instruktora teatralnego, na których przygotowywały krótkie etiudy teatralne, wykonywały ćwiczenia dykcyjne i oddechowe.
        W ramach Działania IV "Do you speak English" - koło j.angielskiego zostały przeprowadzone 3 godziny zajęć lekcyjnych, na których uczniowie opisywali sławne osoby, używali przysłówków częstotliwości oraz formowali przymiotniki potrzebne do opisywania zwyczajów życia codziennego ludzi. Na zajęciach dzieci korzystały także z zakupionych w miesiącu sierpniu słowników oraz zostały im wypożyczone w ramach pracy własnej lektury w j.angielskim.
        W ramach Działania V "Nasze tradycje" odbyły się zajęcia kursu tańca i śpiewu ludowego prowadzone przez instruktora Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Gdowie. W zajęciach brało udział 16 uczniów. Dzieci utrwalały poznane dotychczas elementy tańca oraz ćwiczyły nowe figury: poloneza - "kółeczka" oraz "przeprowadzanie partnerki na drugą stronę", "bramki", Krakowiaka - zeskok na dwie nogi, potrójny przytup "koło zębate", "karuzela". Uczniowie opanowali nowy układ taneczny do kolędy "Bóg się rodzi" z wykorzystaniem wszystkich poznanych figur. Dzieci zostały zapoznane z piosenkami ludowymi regionu krakowskiego "Na Wawel na Wawel", "Płynie Wisła, płynie", "Krakowskie hejnały", "Krakowiaczek ci ja", "Głęboka studzienka", "Zielony mosteczek" oraz zapoznali się z pastorałkami "Oj, Maluśki", "Dnia jednego o północy", "Dziecina mała". Również w ramach tego działania w Gminnym Ośrodku Kultury i Bibliotece w Gdowie odbyły się zajęcia pt. "Wokół tradycji - folklor naszego regionu" - warsztaty folklorystyczne z udziałem Kapeli Ludowej Zespołu Regionalnego "GDOWIANIE" i dziecięcego zespołu folklorystycznego "Mali GDOWIANIE". Uczniowie mieli możliwość wysłuchania koncertu Kapeli Ludowej oraz zobaczenia występu dziecięcego zespołu folklorystycznego. W trakcie zajęć odbyła się prezentacja instrumentów muzycznych - heligonka, kontrabas, skrzypce, trąbka, klarnet. Celem zajęć była edukacja w zakresie szeroko pojętej wiedzy o kulturze naszego regionu, prezentacja dorobku zespołu folklorystycznego "Gdowianie" oraz pobudzenie zainteresowania wśród dzieci muzyką ludową poprzez prezentację poszczególnych instrumentów.
        W ramach Działania V "Nasze tradycje" w Gminnym Ośrodku Kultury i Bibliotece w Gdowie odbyły się zajęcia pt: "Szopka inna - papierowy teatr cieni". Celem tych zajęć było zapoznanie i przypomnienie tradycji świątecznych związanych ze swoim regionem, uświadomienie potrzeby nawiązywania do kultury ludowej oraz poznanie nowej techniki plastycznej jaką jest papieroplastyka trójwymiarowa.
        W ramach Działania VI "Sekcja sportowa" dzieci wyjeżdżały na basen do Proszówek. W dniach 3, 10 oraz 17 grudnia 2007 roku uczniowie pod okiem instruktorów poznawali i doskonalili technikę pływania. Zaistniałym problemem była nieobecność kilkunastu uczniów spowodowana chorobą. W ramach tego działania przeprowadzono także 4 godziny zajęć tenisa stołowego, gdzie uczniowie poznali i ćwiczyli uderzenia z bekhendu oraz serwis i odbiór serwisu.
Jasełka
W dniu 21 grudnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel świąteczny w czasie którego wszyscy czuliśmy się jak wielka szkolna rodzina. Łamiąc się opłatkiem życzyliśmy sobie wszystkiego co dobre i piękne. Apel ten uświetnił występ uczniów klasy III pt. "Zabawa w jasełka", który wprowadził nas w nastrój Bożego Narodzenia.Wokół tradycji - folklor naszego regionu
13 grudnia 2007r. dzieci z naszej szkoły, w ramach projektu "Super Szkoła", brały udział w warsztatach folklorystycznych z udziałem kapeli ludowej zespołu regionalnego "Gdowianie" i dziecięcego zespołu folklorystycznego "Mali Gdowianie". Celem tego wyjazdu było przede wszystkim pobudzenie zainteresowania wśród dzieci muzyką ludową, a także umożliwienie bezpośredniego kontaktu z twórcami ludowymi. Po występie kapeli ludowej nastąpiła prezentacja instrumentów muzycznych takich jak: heligonka, kontrabas, skrzypce, trąbka i klarnet. Dzieci były bardzo zainteresowane grą na tych instrumentach i zadawały pytania dotyczące nauki gry. Muzycy chętnie udzielali im wyjaśnień i zachęcali do prób użyczając im na chwilę własnych indtrumentów.
        Uczniowie mieli również okazję oglądać występ dziecięcego zespołu folklorystycznego, który zaprezentował dwa tańce: "Krakowiaka" i "Poloneza". Pomimo skomplikowanego układu dzieci nasze bardzo dobrze radziły sobie w czasie późniejszej nauki kroków podstawowych do tych tańców. Na pewno zajęcia te pozostaną im na długo w pamięci i zachęcą ich do rozwoju własnych zainteresowań muzycznych i tanecznych.
Film o pszczołach
Dnia 10 grudnia, w ramach projekt "Super Szkoła", klasy I-VI pojechały na wycieczkę do kina. Byliśmy na filmie animowanym p.t. "Film o pszczołach". Była to zabawna opowieść o pewnej pszczółce, która postanowiła stanąć w obronie wszystkich pszczół świata i wytwarzanego przez nie miodu. W filmie było wiele śmiesznych i wzruszających scen.
Warsztaty w GOKiB w Gdowie
Dnia 8 grudnia, w ramach programu "Super Szkoła" w GOKiB w Gdowie odbyły się warsztaty plastyczne p.t. "Szopka inna - papierowy teatr cieni". Program zajęć uwzględniał różnorodność wiekową dzieci i ich różne etapy rozwoju plastycznego. Spotkanie miało charakter wprowadzający w atmosferę świąt. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem. Początkowo uczniowie rysowali postacie z szopki, które zostały naklejone na szybę. Wykonali też piękne kartki świąteczne techniką wydzierania. Po krótkiej przerwie obiadowej dzieci podziwiały różne techniki prac plastycznych wyświetlane przez prowadzącą Panią Annę Suchoń za pomocą projektora. Kolejnym etapem warsztatów była praca w grupach. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów powstało kilka papierowych marionetek. Uczniowie mieli też okazję poczuć się jak prawdziwi aktorzy - przedstawiając na scenie jasełka. W świątecznych nastrojach zakończyliśmy wycieczkę o godzinie 15:00.Muzeum lalek
6 grudnia, w ramach projekt "Super Szkoła", uczniowie klas I-III byli na wycieczce w muzeum lalek w Pilźnie. Dzieci oglądały ciekawe lalki pochodzące z wielu krajów i różnych epok. Zapoznały się z techniką powstawania lalek. Wzięły udział w warsztatach, na których wykonały z powierzonych materiałów kukiełki, które potem mogły zabrać do domu.
        Ponadto dzieci obejrzały wystawę baśni braci Grimm, po której oprowadzał ich wiedźmin i wiedźma. Dzieci miały możliwość utrwalić znajomość j.angielskiego.
        Wycieczkę można zaliczyć do bardzo udanych. Podobała się dzieciom i ich opiekunom.
Mikołajki
         6 grudnia, do naszej szkoły, zawitał Mikołaj - a tak właściwie aż dwóch! Dostaliśmy wiele prezentów.
Warsztaty teatralne w GOKiB w Gdowie
Dnia 1 grudnia, w ramach projekt "Super Szkoła", uczniowie klas IV-VI w godzinach 10:00-15:00, brali udział w warsztatach teatralnych w Gminnym Ośrodku Kultury w Gdowie. W skład zajęć wchodziły ćwiczenia ruchowe, dykcyjne, artykulacyjne i inne. Uczniowie tworzyli różne scenki dramowe i wesoło się przy tym bawili. W trakcie przerwy dzieciom zapewniono ciepły posiłek (obiad). W drugiej części zajęć dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi aktorzy, biorąc udział w przedstawieniu o śpiącej królewnie.
Realizacja projektu "Super Szkoła" - listopad 2007r.
Rozmiar: 66100 bajtów
Opis przebiegu realizacji programu rozwojowego szkoły, realizowanego w ramach Projektu "Super Szkoła" w listopadzie 2007r.
        W ramach Działania II "Spotkanie ze sztuką" uczniowie klas I-IV pojechali do Krakowa gdzie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach teatralnych zawierających zestaw ćwiczeń przygotowujących uczniów do występów na scenie, także ćwiczeń relaksujących, oddechowych, ruchowych i artykulacyjnych. Zwiedzili także teatr "Groteska" "od kuchni" poznając różne rodzaje lalek, kukiełek i masek oraz ich role w przedstawieniu teatralnym. Mieli także żywy kontakt z aktorem i możliwość zadawania pytań.
        W ramach Działania III "Nasz Kraków" 30 listopada, w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o Krakowie i konkurs plastyczny związany z zabytkami i legendami krakowskimi. Konkurs plastyczny przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych: kl.I-III i IV-VI. W konkursie wzięło udział 35 uczniów. W klasach I-III nie przyznano głównych nagród, tylko 6 wyróżnień. Wyróżnienia otrzymali następujący uczniowie: Sebastian Sobczyk (kl.I), Sara Mętel (kl.II), Krzysztof Owsianka (kl.II), Wiktoria Kasprzyk (kl.III), Patrycja Kowalska (kl.III), Justyna Świętek (kl.III).W klasach IV-VI:
- I miejsce zdobył Kamil Szymański - kl.V
- II miejsce zdobyły Agata Strojna i Weronika Ból - kl.IV
- III miejsce zdobyli Michał Michalik i Dawid Skowronek - kl.VI
Wszyscy otrzymali nagrody książkowe. Następnie przeprowadzony został konkurs wiedzy o Krakowie. Z klas I-III wzięło w nim udział 14 uczniów.
- I miejsce zdobył Mateusz Strojny - kl.I
- II miejsce zdobyła Weronika Długosz - kl.III
- III miejsce zdobyła Oliwia Mętel - kl.II
W kategorii klas IV-VI na pytania dotyczące historii Krakowa odpowiadało 8 uczniów. Po dogrywce:
- I miejsce zajął Dawid Szostak - kl.V
- II miejsce zajął Krzysztof Kostuch - kl.VI
- III miejsce zajął Dawid Długosz - kl.VI
Laureaci zostali nagrodzeni pięknymi książkami. Pozostali uczniowie, którym niestety nie udało się zdobyć czołowych miejsc jako nagrodę pocieszenia, na osłodzenie żalu, dostali słodycze.
        W ramach Działania IV "Do you speak English" - koło j.angielskiego zostały przeprowadzone 3 godziny zajęć lekcyjnych, na których uczniowie mieli możliwość poznania opisu cech charakteru oraz wyglądu zewnętrznego osób. Opisywali zainteresowania osób oraz używali zaimków: who, whose, wchich. Na zajęciach dzieci korzystały także z zakupionych w miesiącu sierpniu słowników oraz zostały im wypożyczone w ramach pracy własnej lektury w j.angielskim.
        W ramach Działania V "Nasze tradycje" odbyły się zajęcia kursu tańca ludowego prowadzone przez instruktora Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Gdowie. W zajęciach brało udział 16 uczniów. Dzieci ćwiczyły poczucie rytmu, zapoznawały się z rytmem poloneza oraz charakterem tańca. Ćwiczyły pierwsze i drugie trzymanie polonezowe, także z ukłonem w stronę widzów oraz utrwalały umiejętności przechodzenia z pierwszego trzymania do drugiego z ukłonem. Poznały także podstawowy krok krakowiaka.
        W ramach Działania VI "Sekcja sportowa" dzieci wyjeżdżały na basen do Proszówek. W dniach 12, 19, oraz 26 listopada 2007 roku uczniowie pod okiem instruktorów poznawali i doskonalili technikę pływania. Zaistniałym problemem była nieobecność kilku uczniów spowodowana chorobą.W ramach tego działania prowadzono także zajęcia tenisa stołowego, gdzie uczniowie poznali i ćwiczyli uchwyt rakietki, pozycję wyjściową, rodzaje uderzeń i rotacji oraz szczególnie ćwiczyli uderzenie z forhendu.
Szkolny konkurs plastyczny i wiedzy o Krakowie
30 listopada, w ramach projektu "Super Szkoła", w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o Krakowie i konkurs plastyczny związany z zabytkami i legendami krakowskimi.
        Konkurs plastyczny przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych: kl.I-III i IV-VI. W konkursie wzięło udział 35 uczniów. W klasach I-III nie przyznano głównych nagród, tylko 6 wyróżnień. Wyróżnienia otrzymali następujący uczniowie: Sebastian Sobczyk (kl.I), Sara Mętel (kl.II), Krzysztof Owsianka (kl.II), Wiktoria Kasprzyk (kl.III), Patrycja Kowalska (kl.III), Justyna Świętek (kl.III).
W klasach IV-VI:
  - I miejsce zdobył Kamil Szymański - kl.V
  - II miejsce zdobyły Agata Strojna i Wronika Ból - kl.IV
  - III miejsce zdobyli Michał Michalik i Dawid Skowronek - kl.VI
Wszyscy otrzymali nagrody książkowe. Następnie przeprowadzony został konkurs wiedzy o Krakowie. Z klas I-III wzięło w nim udział 14 uczniów.
  - I miejsce zdobył Mateusz Strojny - kl.I
  - II miejsce zdobyła Weronika Długosz - kl.III
  - III miejsce zdobyła Oliwia Mętel - kl.II
W kategorii klas IV-VI na pytania dotyczące historii Krakowa odpowiadało 8 uczniów. Po dogrywce:
  - I miejsce zajął Dawid Szostak - kl.V
  - II miejsce zajął Krzysztof Kostuch - kl.VI
  - III miejsce zajął Dawid Długosz - kl.VI
Wszyscy laureaci zostali nagrodzeni pięknymi książkami. Pozostali uczniowie, którym niestety nie udało się zdobyć czołowych miejsc jako nagrodę pocieszenia, na osłodzenie żalu, dostali słodycze.Andrzejki
         28 listopada, w naszej szkole, odbyły się Andrzejki. Młodsi uczniowie (klasy 0-III) bawili się od 11:00 do 13:00, a starsi od 13:30 do 15:30. Główna atrakcją tego dnia były ciekawe wróżby przygotowane dla dzieci młodszych przez panią M.Bęben, a dla dzieci starszych przez uczniów i uczennice z klasy VI. dzieci z klas V i VI przedstawiły humorystyczną inscenizację o Zuzi, która chciała jak najszybciej wyjść za mąż.
        Andrzejkowe wróżby przyniosły wiele radości i śmiechu nie tylko dzieciom, ale i ich opiekunom (wychowawcom).
Warsztaty teatralne
20 listopada, w ramach projekt "Super Szkoła", uczniowie klas I-III i część klasy IV byli w Krakowie na warsztatach teatralnych oraz zwiedzali od kulis teatr "Groteska".
        Warsztaty teatralne zawierały zestaw różnych ćwiczeń relaksujących, oddechowych, artykulacyjnych i ruchowych. Zajęcia te bardzo podobały się dzieciom.
        Oprócz tego zwiedzaliśmy teatr "Groteska" od kuchni. Uczniowie poznali różne rodzaje lalek, kukiełek i masek oraz ich rolę w przedstawieniach teatralnych. Dzieci miały możliwość kontaktu z aktorką, która opowiadała o różnych maskach i odpowiadała na pytania dzieci.


Ziemia z daleka i z bliska - prelekcja dla klas IV-VI
        19 listopada, pracownik Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach p. Grzegorz Sęk, poprowadził w naszej szkole prelekcję p.t. "Ziemia z daleka i z bliska". Prelekcja, połączona z projekcją multimedialną, adresowana była do uczniów klas IV-VI. Pan Grzegorz z wielka pasją opowiadał dzieciom o naszej planecie (Błękitnej Planecie) widzianej z przestrzeni kosmicznej.
        Prelegent przedstawił Ziemię jako element - jedną z planet Układu Słonecznego, wpływ Słońca i Księżyca na życie na Ziemi oraz udokumentował (za pomocą zdjęć) na czym polega zaćmienie Słońca. Zjawisko to obserwowaliśmy na różnych szerokościach geograficznych.Wstań Polsko Moja!
         Dnia 9 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji 89 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Montaż słowno-muzyczny przygotowali uczniowie kl V i VI. Przedstawili nam historię walk Polaków o wolność od ostatniego rozbioru do listopada 1918r., kiedy to Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapy świata.
Wycieczka do Warszawy
        5 i 6 listopada, 7 osób z naszej szkoły, wzięło udział w wycieczce do Warszawy.
        W pierwszym dniu wyjechaliśmy bardzo wcześnie po to, aby zdążyć na odsłonięcie obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Następnie pojechaliśmy już bezpośrednio do Warszawy. Najważniejszym punktem pobytu w stolicy było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Charakter tego muzeum wywarł na nas bardzo duże wrażenie. Uświadomiliśmy sobie czym jest wolność i jaką cenę musiało zapłacić pokolenie naszych dziadków za wolność i niepodległość. Niektórzy z nas pomyśleli także, czy nas dziś byłoby stać na takie bohaterstwo, na takie poświęcenie i narażenie życia. Pobyt w tym Muzeum nauczył nas pokory w naszym działaniu i postępowaniu. Oddaliśmy również hołd tym 200 tys. ludzi, którzy zginęli. Po dniu pełnym wrażeń, wieczorem, poszliśmy na Stare Miasto, pod Zamek Królewski i Kolumnę Zygmunta. Na zakończenie wędrówki po Warszawskiej Starówce zapaliliśmy znicz przy Pomniku Młodego Powstańca.
        W drugim dniu pobytu pojechaliśmy do Łazienek Królewskich, po których bardzo pięknie opowiadała nam pani Ania - przewodnik warszawski. Następnie podjechaliśmy pod Pałac Prezydencki oraz na Wiejską - pod siedzibę Sejmu RP. Wyjechaliśmy także na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki skąd podziwialiśmy panoramę Warszawy. Z Pałacu Kultury i Nauki przejechaliśmy parę przystanków metrem i późnym popołudniem weszliśmy na Cmentarz Powązkowski. Ta największa w Warszawie nekropolia wprawiła nas w zachwyt swoją architekturą, bogactwem płyt i rzeźb nagrobnych. Na zakończenie, w gęsto padającym śniegu listopadowym, mieliśmy okazję podziwiać największe w Polsce lotnisko - Okęcie.
        Szkoda, że tylko 7 osób z naszej szkoły mogło pojechać na tę wycieczkę.
Realizacja projektu "Super Szkoła" - październik 2007r.
Rozmiar: 66100 bajtów
Opis przebiegu realizacji programu rozwojowego szkoły, realizowanego w ramach Projektu "Super Szkoła" w październiku 2007r.
         W ramach Działania II "Spotkanie ze sztuką" uczniowie klas IV-VI pojechali do Opery Krakowskiej na spektakl pt. "Mozart b/o". Spektakl ten przygotowano w ramach obchodów roku mozartowskiego, z okazji 250 rocznicy urodzin kompozytora. Celem projektu "Mozart b/o" jest przedstawienie młodym widzom sylwetki kompozytora w możliwie najpełniejszej formie. Muzyczną treść spektaklu stanowią wybrane fragmenty dzieł operowych, symfonicznych, kameralnych oraz koncertów instrumentalnych - dobrane w sposób różnicujący je pod względem formy, stylu, charakteru, nastroju. Cytowane, przez narratorów, listy Mozarta - opowiadające o jego twórczych zmaganiach, o problemach dnia codziennego, a także o sprawach miłosnych, umożliwiają poznanie kompozytora jako człowieka. Spektakl bardzo nam się podobał. Była to niezwykła lekcja muzyki opowiedziana słowami i muzyką W.A. Mozarta.
        W ramach Działania III "Nasz Kraków" uczniowie klas I-III w ramach projektu "Super Szkoła" pojechali na wycieczkę do Krakowa szlakiem legend. Dzieci poznały wiele krakowskich legend m.in. "O smoku Wawelskim", "O Wandzie", "O hejnale Mariackim" i "O krakowskich gołębiach". Po zwiedzaniu Wzgórza Wawelskiego i Rynku uczniowie udali się do dworku Heleny Modrzejewskiej na "Smocze zawody". Dzieci poiły smoka, rozbijały smocze jaja, przeciągały smoka. Pełni wrażeń i zadowoleni, najmłodsi, wrócili do domów.
        W ramach Działania IV "Do you speak English"-koło j.angielskiego zostały przeprowadzone 4 godziny zajęć lekcyjnych, na których uczniowie opisywali charakter oraz ubiór osób wykorzystując słownictwo poznane na wcześniejszych zajęciach. Dodatkowo dzieci poznawały użycie czasu Present Simple oraz Present Continuous. Zajęcia zakończyły pisaniem listu do przyjaciela. Na zajęciach dzieci korzystały także z zakupionych w miesiącu sierpniu słowników oraz zostały im wypożyczone w ramach pracy własnej lektury w j.angielskim. W ramach działanie V "Nasze tradycje" zostały zakupione stroje ludowe, które będą wykorzystane na kursie tańca ludowego od miesiąca listopada 2007.
        W ramach Działania VI Sekcja sportowa dzieci wyjeżdżały na basen do Proszówek. W dniach 15, 22 oraz 29 października 2007 roku uczniowie pod okiem instruktorów poznawali i doskonalili technikę pływania. Zaistniałym problemem była nieobecność uczniów spowodowana chorobą.
Wszystkich Świętych
         "Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą..." - 31 października 2007 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Dnia Wszystkich Świętych.
Ślubowanie klasy I
         23 października 2007 r. odbyła się w naszej szkole coroczna uroczystość przyjęcia pierwszoklasistów w poczet pełnoprawnych członków społeczności uczniowskiej. W roku szkolnym 2007/2008 rozpoczęło swą edukację 21 pierwszaków. Część oficjalną imprezy rozpoczął dyrektor szkoły oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Moment ślubowania był niezwykle ważny i podniosły. Wszyscy pierwszoklasiści powtarzali słowa przysięgi. Po części oficjalnej pierwszakom zostały wręczone pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Następnie rozpoczęła się część artystyczna, którą początkowo przygotowali uczniowie klasy pierwszej, a następnie drugiej i trzeciej (trzecia klasa dała kolegom lekcję "dobrego wychowania").
        Życzymy Wam drodzy pierwszoklasiści, aby pobyt w naszej szkole był dla Was fascynującą przygodą, spotkaniem z nauką - odkrywaniem jej tajemnic. Życzymy radości, wspaniałej zabawy i wielu nowych przyjaźni!
Święto pieczonego ziemniaka
         W dniu 16 października Samorząd "Junior" zaprosił uczniów klas I-III do gospodarstwa p. R.T.Mętlów na "Święto Pieczonego Ziemniaka". Najpierw dzieci poszerzyły swoją wiedzę o wartościach odżywczych i uprawie ziemniaków. Następnie zaprezentowały wiersze o jesieni, a uczniowie kl. III przeczytali wiersze o ziemniakach własnego autorstwa. Były także gry i zabawy sportowe. Wszyscy z niecierpliwością czekali na główną część imprezy, t.j. zajadanie się pysznymi pieczonymi w ognisku ziemniaczkami z masłem i solą (Pycha! Palce lizać!), które przygotowały mamy z klas I-III. Na zakończenie podsumowano konkursy i wręczono nagrody.
Góra Grosza
        W dniach od 15 do 26 października, Samorząd Uczniowski (kl.VI), przeprowadził na terenie naszej szkoły akcję "Góra Grosza". Zebrane pieniążki zostały przekazane na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie nowych domów dla dzieci. Patronat nad akcją objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Dzień Nauczyciela
        15.X uroczyście obchodziliśmy Dzień Nauczyciela. Obchody tego święta uwieńczył występ przgotowany przez szkolne koło teatralne. Wszysce świetnie się bawili, a nauczyciele zostali obdarowani "królewskimi jabłkami".
Mozart bez ograniczeń
8 października, w ramach projektu "Super Szkoła", uczniowie klas IV-VI pojechali do Opery Krakowskiej na spektakl pt. "Mozart b/o". Spektakl ten przygotowano w ramach obchodów roku mozartowskiego, z okazji 250 rocznicy urodzin kompozytora. Celem projektu "Mozart b/o" jest przedstawienie młodym widzom sylwetki kompozytora w możliwie najpełniejszej formie. Muzyczną treść spektaklu stanowią wybrane fragmenty dzieł operowych, symfonicznych, kameralnych oraz koncertów instrumentalnych - dobrane w sposób różnicujący je pod względem formy, stylu, charakteru, nastroju. Cytowane, przez narratorów, listy Mozarta - opowiadające o jego twórczych zmaganiach, o problemach dnia codziennego, a także o sprawach miłosnych, umożliwiają poznanie kompozytora jako człowieka. Spektakl bardzo nam się podobał. Była to niezwykła lekcja muzyki opowiedziana słowami i muzyką W.A. Mozarta.
Międzynarodowy Zlot Młodych Miłośników Mazurka Dąbrowskiego
        W dniach od 4.X do 8.X.2007r uczniowie kl.VI: Błażej Długosz i Krzysztof Kostuch reprezentowali naszą szkołę na IV Międzynarodowym Zlocie Młodych Miłośników Tradycji Mazurka Dąbrowskiego w Gdańsku. Chłopcy zwiedzili Starówkę Gdańską, Westerplatte, Malbork, Sikorzyno - miejsce rodowe Wybickich, Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie oraz Szymbark, w którym zobaczyli najdłuższą deskę świata. Zwiedzili również Dom Sybiraka oraz przeżyli w schronie pozorowany atak lotniczy z czasów II wojny światowej. Wieczorami uczestniczyli oni w seminariach. Wysłuchali odczytu pana Czesława Skonki o słynnych Gdańszczanach, opowieści byłego żołnierza Pomorskiego "Gryfa" Edmunda Konkolewskiego oraz kapitana Żeglugi Wielkiej Andrzeja Pinińskiego. Bardzo miło spędzili oni te 5 dni na Pomorzu, poznali wielu młodych ludzi z Białorusi. Obdarowani upominkami z Urzędu Miasta Gdańska wrócili do szkoły.
Szlakiem legend
2 października, w ramach projekt "Super Szkoła", uczniowie klas I-III w ramach projektu "Super Szkoła" pojechali na wycieczkę do Krakowa szlakiem legend. Dzieci poznały wiele krakowskich legend m.in. "O smoku Wawelskim", "O Wandzie", "O hejnale Mariackim" i "O krakowskich gołębiach". Po zwiedzaniu Wzgórza Wawelskiego i Rynku uczniowie udali się do dworku Heleny Modrzejewskiej na "Smocze zawody". Dzieci poiły smoka, rozbijały smocze jaja, przeciągały smoka. Pełni wrażeń i zadowoleni, najmłodsi, wrócili do domów.
Dyskoteka klas IV-VI
        2 października, samorząd uczniowski, zorganizował dyskotekę z okazji Dnia Chłopaka. Pomimo iż dyskoteka odbyła się w kameralnym gronie, wszyscy dobrze się bawili.
Realizacja projektu "Super Szkoła" - wrzesień 2007r.
Rozmiar: 66100 bajtów
Opis przebiegu realizacji programu rozwojowego szkoły, realizowanego w ramach Projektu "Super Szkoła" we wrześniu 2007r.
         W ramach Działania II "Spotkanie ze sztuką" dzieci wyjechały do Teatru Ludowego na sztukę "Pyza na polskich dróżkach". Oglądnięcie spektaklu miało na celu poszerzenie wiadomości z historii, geografii i przyrody. Dzieci miały możliwość bezpośredniego kontaktu z żywym aktorem, a także mogły zwiedzić teatr od kulis.
        W ramach Działania III "Nasz Kraków" uczniowie odwiedzili ogród botaniczny. Podczas wyjazdu dzieci poznawały różne gatunki roślin z różnych stref klimatycznych, doświadczały przyjemności z przebywania wśród przyrody oraz aktywnego wypoczynku. Wyjazd do ogrodu miał na celu uwrażliwienie dzieci na piękno przyrody.
        W ramach Działania IV "Do you speak English" - koło j. angielskiego zostały przeprowadzone 3h zajęć lekcyjnych, na których uczniowie mieli możliwość poznania opisu cech charakteru oraz wyglądu zewnętrznego osób. Dzieci korzystały z zakupionych w miesiącu sierpniu słowników oraz zostały im wypożyczone w ramach pracy własnej lektury w j.angielskim. W ramach tego działania zakupiono kasety do słuchania, które będą wykorzystywane na kolejnych zajęciach.
        W ramach Działania VI Sekcja sportowa dzieci wyjeżdżały na basen do Proszówek. W dniach 10, 17 oraz 24 września 2007 roku uczniowie pod okiem instruktorów poznawali i doskonalili technikę pływania. Zaistniałym problemem było małe zainteresowanie uczniów pierwszym wyjazdem na którym do osiągnięcia 100% zakładanych rezultatów brakowało 6 uczniów.
        W ramach Działania VII - Szkolenia dla nauczycieli - nauczyciele poznali metody aktywizujące, a także mieli możliwość zapoznania się z procedurą wprowadzania innowacji pedagogicznych, poprzez co będą mogli motywować uczniów do pracy w ramach zajęć wyrównawczych "Równy start w dorosłe życie".
Wycieczka do Ogrodu Botanicznego w Krakowie
Dnia 26 września,w ramach projektu "Super Szkoła", uczniowie klas I-VI udali się na wycieczkę do najstarszego w Polsce - Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Podczas spaceru po ogrodzie poznaliśmy wiele nowych odmian roślin z różnych stref klimatycznych. Szczególnie spodobały nam się rośliny ze strefy tropikalnej, które zgromadzone są w specjalnych szklarniach. Odwiedziliśmy również Muzeum Botaniczne, którego zbiory obejmują ok. 5000 okazów dendrologicznych, karpologicznych (owoców i nasion) i całych roślin zakonserwowanych w płynach. Była to dla nas niezapomniana lekcja przyrody.
Rajd rowerowy
        Dnia 22 września,uczniowie z klasy V i VI, wzięli udział w rajdzie rowerowym z okazji pożegnania lata i powitania jesieni. Był to Rajd Szlakami Miejsc Pamięci Narodowej Powiatu Wielickiego. Trasa rajdu wiodła przez Niegowić, Krakuszowice, Cichawę, Szczytniki, Brzezie i Szarów. Po drodze zwiedziliśmy pomniki i cmentarze z okresu I i II wojny światowej. Na mecie uczniowie uczestniczyli w konursach rowerowych. Pod koniec imprezy oglądaliśmy pokazy kung-fu. Zadowoleni i z wieloma nagrodami wróciliśmy do domu.
"Pyza na polskich dróżkach"
Dnia 20 września, w ramach projekt "Super Szkoła", uczniowie naszej szkoły (klasy I-VI) byli w Teatrze Ludowym na spektaklu "Pyza na polskich dróżkach". Razem z tytułową Pyzą wędrowali po krainach Polski i poznawali muzykę, obyczaje i zabytki różnych regionów. Spektakl podobał się uczniom, którzy doskonale się bawili,słuchając polskich przyśpiewek regionalnych, oglądając tańce ludowe i stroje. Uczniowie poszerzyli swoje wiadomości z historii, geografii i przyrody Poslki.
X rocznica usypania kopca J.H.Dąbrowskiego
        08.09.2007r. świętowaliśmy dwie rocznice: X rocznicę usypania kopca gen. J.H.Dąbrowskiego w Pierzchowie i 210 rocznicę powstania Mazurka Dąbrowskiego w Reggio Emilia. Uroczystości rocznicowe uświetniły poczty sztandarowe oraz przedstawiciele Gminy Gdów, Starostwa Wielickiego oraz Sejmiku Województwa Małopolskiego. Prezes Małopolskiego Oddziału Miłośników Tradycji Mazurka Dąbrowskiego, major Wł. Wowa Brodecki, wręczył dyrektorowi naszej szkoły ziemię przywiezioną z Rajdu Konnego spod Mokrej, gdzie w 1939r. w czasie kampanii wrześniowej rozegrała się bitwa z Niemcami. Wójt Gminy Gdów ofiarował do Izby Patrona przywiezione z Włoch, z Reggio Emilia, zatopine w szkle włoskie barwy narodowe z 1797r. Podczas uroczystości, nasi uczniowie, zaprezentowali program patriotyczny związany z Patronem oraz powstaniem "Pieśni Leginów Polskich we Włoszech".
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
        Dnia 3 września, mszą świętą, a następnie uroczystym apelem przygotowanym przez klasę IV, rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2007/2008. Wszystkim uczniom życzymy wielu sukcesów!

ROK SZKOLNY 2009/2010
ROK SZKOLNY 2008/2009
ROK SZKOLNY 2006/2007