ROK SZKOLNY 2019/2020
Pożegnanie Absolwentów

        26.06.2020r.

- galeria zdjęćJak obliczać punkty do szkoły ponadgimnazjalnej?

        Jak obliczać punkty do szkoły ponadgimnazjalnej? -> szczegóły.
Egzamin Ósmoklasisty

        16-18.06.2020r.

- galeria zdjęćOrganizacja konsultacji w klasach IV-VIII

Zarządzenie nr 9/2019/2020 - ściągnij
Harmonogram konsultacji dla kl.VIII (przygotowanie do egzaminu) - ściągnij
Porcedura bezpieczeństwa - ściągnij + Załącznik - ściągnij
Projekt "Zdalna Szkoła"

        W ramach projketu "Zdalna Szkoła" otrzymaliśmy 3 laptopy Lenovo.

100. urodziny św. Jana Pawła II

       Dzień 18 maja 2020 roku będzie szczególnym dniem dla naszego kraju, dla nas - Polaków. Będziemy wówczas przeżywać setne urodziny NASZEGO RODAKA - ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II. Uczniowie naszej szkoły z klas 0-IV, chcąc pokazać jak bardzo kochają polskiego papieża, przygotowali słodką niespodziankę dla Ojca Świętego, którą można obejrzeć w naszej galerii.

- galeria zdjęć100. urodziny św. Jana Pawła II

        Aby uczcić 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły chętni uczniowie z kl. IV wzięli udział w konkursie na plakat do książki pt. "Za rękę z Papieżem" Justyny Kiliańczyk-Zięba. Prace przesłali: Magdalena Kucharska i Wiktor Sala.

- galeria zdjęćProjekt "Zdalna Szkoła"

        W ramach projketu "Zdalna Szkoła" otrzymaliśmy 3 laptopy.

ZADANIA DLA UCZNIÓW cz.3

        Od 20 kwietnia 2020r. zadania dla uczniów kl.4-8 będą udostępniane w Ms Teams.Manufaktura Tańca

        W związku z sytuacją dotyczącą panującej pandemii, w skutek której zamknięto szkoły i przedszkola, staramy się zapewnić uczniom choć namiastkę nauki tańca, którą obecnie stanowią filmy z układami tanecznymi (youtube) oraz lekcje odbywające się za pośrednictwem komunikatora Skype.
        Niecierpliwie czekamy na otwarcie szkół, mając w zamiarze odrobienie zajęć, które przepadły naszym uczniom. Jeśli nie będzie to możliwe w obecnym roku szkolnym, ci z Państwa, którzy dokonali wpłaty za obecny semestr nauki, uzyskają rabat w wysokości 50% ceny zajęć w kolejnym semestrze. W przypadku zmiany szkoły dziecka lub rezygnacji z dalszej nauki tańca, będzie możliwość ubiegania się w październiku o zwrot połowy dokonanej opłaty.ZADANIA DLA UCZNIÓW cz.2 - realizacja podstawy programowej. Kontakt z pedagogiem szkolnym.

        Zestawy zadań do rozwiązania od dnia 25.03.2020r. oraz szczegóły kontaktu ze szkolnym pedagogiem znajdują się -> TUTAJ
Zajęcia taneczne online

Szanowni Państwo,
        bardzo zależy nam, aby Państwa dzieci kontynuowały naukę tańca. W obecnej sytuacji podejmowanie przez nich aktywności fizycznej w domu jest szczególnie ważne dla ich rozwoju, a przy okazji to świetna propozycja na wesołe spędzanie czasu. Uczniowie mogą trenować układy poznane do tej pory na zajęciach, ale wychodzimy również z innymi inicjatywami, które pomogą w mobilizacji do dalszej nauki.
Poniżej przesyłam Państwu link do naszego kanału w serwisie YouTube, na którym znajdą Państwo filmy z układami tanecznymi. Z ich pomocą nasi uczniowie z pewnością nabędą nowe umiejętności taneczne. Proponujemy również konkursy z atrakcyjnymi nagrodami oraz lekcje tańca online na żywo - nasi instruktorzy czekają na chętne osoby, z którymi będą trenować podczas video-rozmowy. Aby umówić się na takie zajęcia, wystarczy się z nami skontaktować telefonicznie, mailowo lub poprzez Messengera. Wszystkie informacje znajdą Państwo na naszej stronie internetowej www.manufakturatanca.pl w zakładce Aktualności, jak również na naszych profilach w mediach społecznościowych, do których linki także przesyłam poniżej.
Link do kanału: YouTube
Linki do profili: Facebook, Instagram
Wspólnymi siłami przetrwamy trudny okres. Razem z całym zespołem szkoły Manufaktura Tańca życzymy Państwu dużo zdrowia i optymizmu!ZADANIA DLA UCZNIÓW cz.1

        Zestawy zadań do rozwiązania (podczas zawieszenia zajęć na terenie szkoły) dla poszczególnych klas znajdują się -> TUTAJRekolekcje online

        Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w rekolekcjach wielkopostnych! W tym roku w parafii Niegowić będą się one odbywały drogą internetową. Rekolekcje poprowadzi ks. Michał Curzydło, wikariusz parafii pw. św. Michała Archanioła w Sieprawiu. Konferencje dla poszczególnych kategorii wiekowych będą dostępne od poniedziałku do środy na stronie internetowej parafii oraz na jej facebookowym profilu.
                      ks. Jan StołowskiZarządzenie Wójta Gminy Gdów

        Zarządzenie Nr 38/2020 Wójta Gminy Gdów z dnia 11 marca 2020 roku w sprawie przeciwdziałania koronawirusa COVID-19 (-> CZYTAJ)Dzień Kobiet

        9 marca 2020r.

- galeria zdjęćOdwiedziny Pani stomatolog

        We wtorek 5 marca 2020r. klasy IIa i IIb odwiedziła pani stomatolog Malgorzata Jamka-Kasprzyk. Uczniowie otrzymali cenne wskazówki dotyczące profilaktyki i higieny jamy ustnej. Pogłębili wiadomości na temat codziennego mycia zębów, właściwego odżywiana - czego unikać, żeby nie chorowały, a także jak ważne są regularne wizyty u dentysty oraz prawidłowe dbanie o żeby - jak często i jak długo należy myć zęby. Pani doktor omówiła również techniki prawidłowego szczotkowania zębów. Na zakończenie z dyplomami w rękach uczniowie podziękowali za wspaniałą lekcję.

- galeria zdjęćWycieczka kl.I-III

        4 marca 2020r. klasy I-III pojechały do Teatru Ludowego w Krakowie na spektakl "Królowa Śniegu". Razem z bohaterami przedstawienia odbyli barwną podróż do krainy Królowej Śniegu. Wraz z Gerdą szukającą Kaya, swego przyjaciela i towarzysza beztroskich zabaw, odwiedzili eteryczną krainę kwiatów, bajkowy pałac Księżniczki, a także zmierzyli się ze złowrogimi zbójcami. A wszystko po to, aby w obliczu zła odkryć siłę miłości.

- galeria zdjęćWycieczka kl.V

        Krakowski Rynek jest miejscem niezwykłym. Przekonali się o tym uczniowie klas V, ktorzy 27.02.2020 r. udali się na wycieczkę średniowiecznym krakowskim szlakiem. Spacer ulicami Krakowa rozpoczał się przy Barbakanie, a skończył w Muzeum pod Rynkiem. Uczniowie zobaczyli gotycki Kościół Mariacki, Sukiennice i wieżę ratuszową, a następnie odbyli podróż w czasie... Wytyczony w połowie wieku XIII rynek, stał się główną przestrzenią publiczną miasta; niezmiennie, przez stulecia aż do czasów współczesnych pozostaje sercem Krakowa. Ale by zobaczyć jak wyglądał u schyłku średniowiecza, w czasach gdy przechadzał się po nim Mikołaj Kopernik - trzeba zejść do podziemi... Podziemia Rynku krakowskiego to podróż w przeszłość, ożywioną po wiekach przez archeologów. To rezerwat z nienaruszonymi w wielu miejscach reliktami konstrukcji, obiektów i architektury, to kamienne drogi z koleinami wyżłobionymi przez koła wozów transportujących towary w czasach króla Władysława Łokietka, to najstarsze murowane budowle handlowe Krakowa, ozdoby, monety i różnorakie przedmioty zagubione lub celowo pozostawione przez odwiedzających to miejsce w dawnych czasach. Ale jest to zarazem miejsce, którego klimat buduje także współczesna technika, proponująca nową, inną płaszczyznę spotkań z historią i zabytkami. Wycieczka była zwieńczeniem szeregu lekcji z historii poświęconych epoce średniowiecza.

- galeria zdjęć65. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

        25 lutego 2020r. uczniowie kl. IIa (Ewa Kowal, Zuzanna Szostak oraz Leonard Wiktor) zaprezentowali wybrany przez siebie wiersz oraz fragment prozy w 65. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim - etap gminny (CK Gdów). Miło nam poinformować, iż Leonard Wiktor wywalczył II miejsce. Gratulujemy!

- galeria zdjęćZabawa Wlentynkowa kl.IV-VIII

        20.02.2020

- galeria zdjęćWizyta kl. 6 w Polskiej Akademii Nauk w Krakowie

        Dnia 19.02.2020 odbyła się wycieczka do Polskiej Akademii Nauk na ul. Św. Sebastiana 9 w Krakowie, gdzie uczniowie naszej szkoły pod okiem przewodnika zwiedzali muzeum. W skład muzeum wchodzą wystawy: "Mięczaki świata", "Rozmowa z kamieniem" oraz "Epoka lodowcowa". Uczniowie brali również udział w lekcji "Fascynujący świat pająków", gdzie mogli obcować z żywymi organizmami. Po takiej dawce wiedzy przyszedł czas na relaks w GoJump i nie wiadomo kiedy trzeba było wracać do domku.

- galeria zdjęćLekcja historii "na żywo"

        14.02.2020r. w naszej szkole odbyła się lekcja historii na żywo. Uczniowie mogli zobaczyć różne rodzaje broni oraz mundury. Przy okazji dowiedzieli się o historii bitew i powstań oraz ważnych postaciach historycznych.

- galeria zdjęćWieczór Kolęd

        W niedzielę 26 stycznia w Szkole Podstawowej w Pierzchowie odbył się Wieczór Kolęd. Wydarzenie rozpoczęło się przedstawieniem Jasełkowym. Następnie wysłuchaliśmy kolęd w wykonaniu uczniów naszej szkoły oraz absolwentek - Patrycji Horabik oraz Marioli Skowronek. W dalszej kolejności miało miejsce wspólne kolędowanie przy akompaniamencie Pana Marcina Korbuta - nauczyciela muzyki. Na zakończenie odbyła się projekcja filmu z lat dziewięćdziesiątych przedstawiająca "Kolędę" w wykonaniu mieszkańców Pierzchowa. Impreza została zorganizowana przy współpracy Grona Pedagogicznego oraz Rady Rodziców. Swoja obecnością w tym dniu zaszczycili nas: reprezentantka Urzędu Gminy - Pani Bożena Malarczyk, proboszcz parafii Niegowić, ks. dziekan Paweł Sukiennik, a także Panowie: Józef Stachnik, Józef Kostuch oraz Jan Maciuszek - sołtysi Niewiarowa, Pierzchowa i Nieznanowic.
        Podczas wydarzenia odbyła się również charytatywna zbiórka pieniędzy dla Marysi Miąsko - rocznej mieszkanki miejscowości Kwapinka. Dziewczynka choruje na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Koszt leczenia w Stanach Zjednoczonych wynosi 8 mln złotych. Podczas Wieczoru Kolęd w naszej szkole udało się uzbierać kwotę 2404,62 zł. Ślemy wielkie podziękowania dla wszystkich darczyńców.

- galeria zdjęćArchidiecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych

        Archidiecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych odbyło się 18 stycznia 2020 roku w Centrum Jana Pawła II w Krakowie. Kolędnicy Misyjni ze szkoły w Pierzchowie i Niegowici uczestniczyli w tym pięknym spotkaniu w liczbie 55 osób. W czasie spotkania dzieci wzięły udział we Mszy Świętej pod przewodnictwem księdza biskupa Janusza Mastalskiego, który wygłosił do nich przepiękną homilię, zapoznały się z historią Amazonii, wzięły udział w quizie wiedzy misyjnej "Amazonia" metodą kahoot oraz zabawach z krańca świata. Wszyscy uczestnicy spotkania zostali obdarowani misyjnymi pakietami, kalendarzami oraz słodyczami.

- galeria zdjęćZabawa karnawałowa

        14.01.2020r.

- galeria zdjęćKolęda Misyjna 2019

        Święta Bożego Narodzenia za nami. Radujemy się z narodzin Pana Jezusa, spotykamy w gronie rodzinnym, śpiewamy kolędy... Ale nie wszyscy mogą się cieszyć z narodzin Pana, bo są kraje, które nie znają Jezusa i czekają, aż misjonarze i misjonarki podzielą się z nimi Dobrą Nowiną. A pomogą w tym wielkim dziele, kolejny już raz, Kolędnicy Misyjni z parafii Wniebowzięcia NMP w Niegowici.
        Tradycyjnie, dzień po Uroczystości Świętego Szczepana, w całej parafii, grupy kolędnicze wraz z opiekunami głoszą wieść o narodzeniu Jezusa.
        Uczniowie Szkoły Podstawowej w Pierzchowie ochoczo, jak co roku, włączyli się w to wielkie dzieło. W sześciu grupach, w liczbie 58 osób kolędowali w Pierzchowie, Niewiarowie i Nieznanowicach. Ich kolędniczy wysiłek zaowocował kwotą 4663 zł. Środki te zostały przekazane na pomoc dzieciom w Syrii i Amazonii. W modlitwie i ofiarach nie zapomnieliśmy również o naszych przyjaciołach na Madagaskarze.
        Wszystkim, którzy zaangażowali się w dzieło kolędowania misyjnego tzn. dzieciom, młodzieży, opiece, rodzicom bardzo serdecznie dziękuję i wyrażam nadzieję na dalszą współpracę, a zarazem wsparcie tego, jakże pięknego dzieła w przyszłym roku.
        Szczęść Boże!

- galeria zdjęćJasełka

        20.12.2019r.

- galeria zdjęćWycieczka klas drugich

        10.12.2019r. - Centrum Szkła i Ceramiki

- galeria zdjęćMikołajki

        06.12.2019r.

- galeria zdjęćKraków - wycieczka kl. I i III

        03.12.2019r.

- galeria zdjęćGabinet Stomatologiczny - porozumienie

        Porozumienie o udostępnienie gabinetu stomatologicznego - ściągnij
Andrzejki

        28.11.2019r.

- galeria zdjęćWycieczka klasy IV i VII

        27.11.2019r. uczniowie klasy IV i VII obejrzeli piękny i wzruszający spektakl pt. "Katarynka" w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie. Następnie odwiedzili Park Trampolin GOjump.

- galeria zdjęćOdwiedziny górnika

        26 listopada 2019r. Przedszkolaki w Pierzchowie odwiedził niezwykły gość - górnik z Kopalni Soli w Wieliczce. Opowiedział dzieciom historię wielickiej kopalni, pokazał i dał posmakować wielkiej bryły soli oraz zapoznał z tajnikami pracy górnika pod ziemią. Dzieci były zachwycone strojem górniczym oraz ciekawostkami dotyczącymi specyfiki tego zawodu.

- galeria zdjęćWycieczka klasy VI i VIII

        26.11.2019r. - Kraków

- galeria zdjęćŚwięto Pluszowego Misia

        25 listopada 2019r uczniowie klas 0-3 obchodzili Święto Pluszowego Misia. Na sali gimnastycznej zebrały się dzieci wraz ze swoimi ukochanymi misiami, aby razem z nimi bawić się i świętować. Dzieci z oddziału przedszkolnego w Pierzchowie i Nieznanowicach przygotowały część artystyczną, w której przypomniały jak ważny jest miś dla wszystkich milusińskich i nie tylko. Nie obyło się bez zabaw i konkurencji, w których dzieci a także Panie Wychowawczynie wykazały się wspaniałą znajomością misiowych postaci a także sporą wyobraźnią. Niespodzianką było spotkanie z niezwykłym gościem - Kubusiem Puchatkiem, który zaprosił dzieci do tańca oraz z panem pszczelarzem, który opowiedział nam o roli pszczół i powstawaniu miodu. Na zakończenie na wszystkich zebranych czekał słodki poczęstunek oraz pamiątkowe medale.

- galeria zdjęćWysyłamy kartki do Natalki!

        Lekarze zdiagnozowali glejaka mózgu IV stopnia u 5-letniej Natalki. Nikt nie wie, ile pozostało jej czasu, dlatego rodzice postanowili przyspieszyć Boże Narodzenie w ich domu. Pomóc może każdy, ponieważ wystarczy wysłać Natalce świąteczną kartkę!

- galeria zdjęćOdwiedziny klowna

        22.11.2019r.

- galeria zdjęćWycieczka klas drugich

        21.11.2019r. - Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

- galeria zdjęćMisyjny konkurs plastyczny

        W związku z ogłoszeniem przez Papieża Franciszka Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego Października 2019, Wydział Duszpasterstwa Misyjnego w Krakowie ogłosił konkurs misyjny na temat: "Ochrzczeni i posłani: Kościół Chrystusa z misją w świecie". Celem konkursu było rozwijanie w uczniach wrażliwości na potrzeby Kościoła misyjnego i budzenie ducha solidarności z dziećmi i młodzieżą w najuboższych krajach świata. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tymże konkursie przygotowując ciekawe prace.
        Uczennica klasy szóstej MARTYNA KRÓL ZDOBYŁA PIERWSZE MIEJSCE! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

- galeria zdjęćWieczornica

        13.11.2019r.

- galeria zdjęćSpotkanie z płk. Włodzimierzem "Wową" Brodeckim

        13.11.2019r.

- galeria zdjęćKlasa I poznaje pracę pielęgniarki

        Na zajęciach kl.1 poznawała pracę pielęgniarki i uczyła się jak dbać o zdrowie. Pomogła nam w tym mama Ani, która pracuje w szpitalu. Pani Sylwia w sposób profesjonalny zapoznała nas z tymi zagadnieniami. Bardzo dziękujemy i życzymy, aby Pani zawsze z taką pasją wykonywała swoją pracę.

- galeria zdjęćWarsztaty tkackie

        W dniu 5.11.2019r. uczniowie kl. V wzięli udział w warsztatach tkackich, które odbyły się w Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu. Uczyli się sztuki wiązania nitek, tak aby wykonać... efektowną bransoletkę lub naszyjnik z włóczki. Choć początki nie były łatwe, to piękny efekt nagrodził wszelkie trudności.

- galeria zdjęćSzkolny konkurs plastyczny "Jestem widoczny, jestem bezpieczny"

        14 października został rozstrzygnięty konkurs plastyczny organizowany w ramach projektu "Odblaskowa szkoła", którego celem było promowanie bezpieczeństwa dzieci w drodze do i ze szkoły. W konkursie wzięli udział uczniowie klas zerowych aż po klasę siódmą. Na apelu 5 listopada przedstawiono wyniki:
Klasy młodsze:
I miejsce - Król kl. III
II miejsce - Amelia Mika kl. II b
III miejsce - Jan Angrecki kl. II a
Klasy starsze:
I miejsce - Maksymilian Pilch kl. VI
II miejsce - Oliwia Długosz kl. V
III miejsce - Piotr Stachnik kl. IV
Wyróżnienia:
Jolanta Kowal kl. "0"
Krzysztof Jankowicz kl. "0"
Oliwia Stachel kl. I
Gabriela Dudek kl. II a
Marcin Perek kl. II a
Julia Stankowicz kl. II a
Artur Stachel kl. II b
Dominik Szostak kl. II b
Jakub Mikuła kl. III
Milena Michalik kl. IV
Alicja Kowal kl. IV
Agnieszka Bobeł kl. V
Sara Mikuła kl. V
Jakub Mardosz kl. VI
Emilia Mika kl. VI
Martyna Chojecka kl. VII
Maja Boguta kl. VII
Jakub Martyna kl. VII
Zwycięzcom oraz wyróżnionym gratulujemy!


- galeria zdjęćWycieczka klas I-III

        29 października 2019 r. uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do Kina Kijów w Krakowie. Najpierw mieliśmy przyjemność oglądać ciekawe widowisko teatralne pt. "Tańce połamańce - czyli teatralnie i filmowo o sztuce tańca". Pani oraz bardzo śmieszny Pan zapoznali nas z poszczególnymi rodzajami tańca. Mogliśmy oglądać i podziwiać piękne wykonanie poszczególnych tańców, m.in. krakowiaka, tango, hip-hop, stepowania czy paso doble. Wraz z uczniami z innych szkół potańczyliśmy trochę do wybranej muzyki. Potem oglądaliśmy projekcję filmu "Sarka", w którym bohaterzy musieli pokonać wiele trudności, aby dostać się do upragnionej krainy poprzez tereny skute lodem i śniegiem.
Odwiedzamy Wadowice

        28.10.2019r. uczniowie klasy IV i VII udali się z wizytą do Wadowic - miasta Karola Wojtyły. W pierwszej kolejności nasze kroki skierowaliśmy do Domu Rodzinnego Jana Pawła II, gdzie obejrzeliśmy nowoczesną, multimedialną wystawę narracyjną, która nie tylko pozwoliła poznać lub odkryć na nowo życie, działalność i nauczanie Człowieka, który zmienił oblicze współczesnego świata, ale też zabrała nas w podróż w czasie, dotykając najnowszej historii Polski.
        Naszą podróż dopełniła przejażdżka pociągiem, który zabrał nas do miejsc związanych z osobą Papieża. Na zakończenie skosztowaliśmy kremówki papieskie - ulubiony deser Lolka Wojtyły z czasów jego dzieciństwa.

- galeria zdjęćWycieczka klasy I

        W niedzielne popołudnie (27.10) uczniowie klasy I wraz z rodzicami i wychowawczynią udali się na wycieczkę integracyjną do lasu w nadleśnictwie Chrostowa. Korzystając z gościnności Pana Leśniczego rodzice rozpalili ognisko na terenie leśniczówki, a dzieci udały się na spacer po lesie. Pogoda była wspaniała, więc podziwialiśmy piękną złotą polską jesień. Pan Leśniczy oprowadził dzieci ścieżką edukacyjną i wspólnie tropiliśmy przyrodę. Była to fantastyczna lekcja, której nie da się zapomnieć. Po powrocie wspólnie z rodzicami dzieci piekły kiełbaski oraz zachwycały się smakiem pieczonych w ognisku ziemniaczków. Po posiłku były: gry, zabawy, konkursy oraz radosny śpiew. Ten czas na długo pozostanie w naszej pamięci.

- galeria zdjęć"Szkoła pamięta"

        24 i 25 października 2019r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Szkoła pamięta".
Przed zbliżającymi się dniami, w których pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii - tej ogólnonarodowej i lokalnej. Klasy VI, VII oraz przedstawiciele kl. IV udali się pod pomnik i na kopiec gen. J. H. Dąbrowskiego, naszego Patrona oraz na cmentarz w Niegwici, by zapalić znicze, jako wyraz pamięci i szacunku dla dokonań uczestników I i II wojny światowej oraz bohaterów związanych z historią naszej miejscowości i regionu.

- galeria zdjęćSpektakl "Kamienie na szaniec"

        "Lecz zaklinam - niech żywi nie tracą nadziei i przed narodem niosą oświaty kaganiec;
        a kiedy trzeba - na śmierć idą po kolei, jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec!..."
(J. Słowacki "Testament mój")

        24 października uczniowie klasy VII oraz VIII obejrzeli w Oratorim św. Kingi w Bochni spektakl pt. "Kamienie na szaniec". Utrzymana w naturalistycznej konwencji adaptacja dzieła Aleksandra Kamińskiego stanowiła wzruszającą opowieść o sile przyjaźni, patriotyzmie i honorze. Skoncentrowana, na autentycznych wydarzeniach spod Arsenału, narracja odsłoniła przed naszymi uczniami trzy twarze naznaczone piętnem wojny. Młodzi przyjaciele - Alek, Zośka i Rudy, wkraczają w dorosłość z głowami pełnymi marzeń i planów. Wrzuceni wprost w wir okupacyjnej rzeczywistości, muszą zejść do niepodległościowego podziemia i stać się żołnierzami, a pełne dramatyzmu epizody z życia okupowanej stolicy przeplatają się z ich codziennymi dylematami i troskami.
        Klimatu opętanej wojną Warszawy dopełniły oryginalne zdjęcia i wzmagająca napięcie muzyka. Dzięki tym zabiegom historia chłopców z Szarych Szeregów stała się także, a może i przede wszystkim, pretekstem do dialogu o współczesnym pokoleniu i jego wartościach. Jakie miejsce zajmuje dziś pojęcie ojczyzny, honoru, odwagi i przyjaźni? Czy młodzi ludzie odnaleźliby w sobie takie pokłady determinacji i woli zwycięstwa? I wreszcie, czy potrafiliby się zjednoczyć w walce o niepodległą ojczyznę?

- galeria zdjęćPierwsza wizyta przedszkolaków w kinie

        23 października 2019 r. dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Pierzchowie oraz Nieznanowicach wybrali się na swoją "Pierwszą wizytę w kinie". Przedszkolaki miały okazję zwiedzić niedostępne dla widzów miejsca w kinie, dowiedzieć się jak powstaje obraz na ekranie oraz uczestniczyć w przygotowaniu przysmaków każdego kinomana. Dzieci zobaczyły również specjalnie przygotowany dla nich film, który dostarczył wielu powodów do uśmiechu oraz pokazał jak wyglada życie na safari. Z całą pewnością był to udany dzień dla przedszkolaków.

- galeria zdjęć"My uczniowie kl.1 Szkoły Podstawowej w Pierzchowie Ślubujemy..."

        W dniu 22.10.2019r. bardzo ważne wydarzenie przeżyli najmłodsi uczniowie naszej szkoły. W obecności rodziców, nauczycieli i całej społeczności uczniowskiej zdali swój pierwszy egzamin. Wędrując przez cztery Krainy: Muzyki, Pracy, Miłości i Mądrości wykonywali kolejne zadania, w ten sposób starali się zrzucić zaklęcie złej wróżki, bo tylko dobrem można pokonać zło!!! Po zdanym egzaminie pierwszaki zostały odczarowane i mogły złożyć ślubowanie, następnie odbyła się ceremonia pasowania na ucznia. A w dowód tego, że zostali uczniami Pani Dyrektor wręczyła uczniom legitymacje szkolne. Potem był już czas na życzenia, prezenty i... słodki poczęstunek. Gratulujemy Pierwszakom i życzymy, aby zawsze z takim zapałem i radością wypełniali obowiązki szkolne.

- galeria zdjęćX Międzyszkolny Turniej Wiedzy "My, Jana Pawła uczniowie"

        22 października 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niegowici odbył się X Międzyszkolny Turniej Wiedzy "My, Jana Pawła uczniowie". W turnieju wzięli udział uczniowie klas piątych ze szkół w: Bilczycach, Gdowie, Marszowicach, Książnicach, Wiatowicach, Pierzchowie, Zręczycach oraz Niegowici. Dzieci zmagały się z wieloma zadaniami indywidualnie jak również drużynowo. Szkołę w Pierzchowie reprezentowali następujący uczniowie: Hubert Sala, Sara Mikuła oraz Angelika Zając. Wyniki przedstawiają się następująco:
Drużynowo:
I miejsce - Pierzchów
II miejsce - Bilczyce
III miejsce - Niegowić kl. Vb
Indywidualnie:
I miejsce - Hubert Sala - Pierzchów
I miejsce - Franciszek Tarnowski - Bilczyce
II miejsce - Sara Mikuła - Pierzchów
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

- galeria zdjęćSpotkanie z podróżnikiem

        21 października uczniowie klas II-VIII wzięli udział w spotkaniu z podróżnikiem - p.Samuelem Kempskim. Tym razem p.Samuel opowiedział nam o Japonii.

- galeria zdjęćKlasa V odkrywała Beskid Wyspowy

        7.10.2019 r., w piękne polskie babie lato, klasa V zdobyła szczyt Łopień wznoszący się na wysokość 951 m n.p.m.

- galeria zdjęćOblaskowa Moda

        W dniu 14 października, po uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w ramach działań związanych z konkursem "Odblaskowa Szkoła", miał miejsce pokaz mody odblaskowej. Uczniowie klas od IV do VIII przygotowali zestawy strojów odblaskowych promując w ten sposób noszenie odblasków, a tym samym zapewniając sobie bezpieczeństwo w drodze do i ze szkoły. Hasłem przewodnim były słowa: "Bądź widoczny, bądź bezpieczny". Następnie wszyscy uczniowie, łącznie z klasami zerowymi, przemaszerowali ulicami Pierzchowa promując noszenie odblasków. Uczniowie klas młodszych prezentowali znaki drogowe wykonane przy pomocy rodziców, aby zaznaczyć jak ważna jest umiejętność rozpoznawania i przestrzegania znaków drogowych oraz przepisów ruchu drogowego. Nad bezpieczeństwem przemarszu czuwali przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Pierzchowie, rodzice oraz nauczyciele za co im bardzo serdecznie dziękujemy.

- galeria zdjęćDzień Edukacji Narodowej

        14.10.2019r.

- galeria zdjęćKlasa VIII w Miejscu Pamięci Auschwitz-Birkenau

        10.10.2019r.

- galeria zdjęćEgzamin na Kartę Rowerową

        W ramach działań związanych z odblaskowa szkołą, we wtorek - 8 października, w naszej szkole odbył się egzamin na kartę rowerową. Wzięli w nim udział uczniowie klasy piątej i szóstej. Egzamin nadzorował zaproszony policjant z Komendy Gminnej w Gdowie, pan Szymon Bała, który pełni także obowiązki dzielnicowego w naszej miejscowości.
        Egzamin składał się z dwóch etapów. Pierwsza część - egzamin teoretyczny, który badał znajomość przepisów ruchu drogowego, budowy roweru oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Druga część - egzamin praktyczny, czyli jazda na rowerze, na przygotowanym koło szkoły torze przeszkód. Do drugiego etapu przystąpili tylko ci uczniowie, którzy uzyskali wymaganą liczbę punktów w części teoretycznej. Umiejętność jazdy na rowerze opanowali wszyscy zakwalifikowani.
        Mamy dobrą wiadomość dla uczniów, którzy "polegli" na testach. Egzamin poprawkowy odbędzie się 29 października br. Uczniom, którzy zdali egzamin - gratulujemy, a tym, którzy będą poprawiać, życzymy powodzenia!

- galeria zdjęćDzień Zwierząt

        W dniu 8 października z inicjatywy szkolnego Samorządu Uczniowskiego obchodziliśmy Dzień Zwierząt. Uczniowie w dwóch grupach wiekowych mieli możliwość zobaczenia zwierzątek swoich kolegów, a także wysłuchania krótkich prezentacji na ich temat. Pojawiły się między innymi: królik, kilka chomików, jaszczurka - agama brodata, rybki oraz pająki. Największą atrakcją cieszyły się "pupile" absolwenta naszej szkoły - Krystiana Pieprzyka, który zaprezentował nam kilka ogromnych ptaszników, egzotycznego ślimaka pokaźnych rozmiarów, a także wiele innych zasuszonych okazów. Krystian ciekawie opowiadał o swoim hobby, a uczniowie słuchali i wpatrywali się z zaciekawieniem. Następne wspólne spotkanie za... rok? :)

- galeria zdjęćIX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

        4 października klasy III, IV oraz V wzięły udział w IX Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Uczniowie sprawdzali znajomość taliczki mnożenia najpierw podczas "egzaminu", a potem w czasie gier i zabaw.

- galeria zdjęćCOOLTURALNY uczeń - wrzesień 2019r.

        Z przyjemnością informujemy, iż coolturalnymi uczniami września zostali:
kl.I - Anna Horabik
kl.IIa - Leonard Wiktor
kl.IIb - Amelia Mika
kl.III - Gabriela Halberda
kl.IV - Szymon Chojecki
kl.V - Gabriela Surma
kl.VI - Dawid Bankowicz
kl.VII - Artur Michałek
kl.VIII - Aleksandra Dudek
Gratulujemy!!!

Dzień Chłopaka na sporotowo

        30 września 2019r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka, święto bardzo popularne wśród nastolatków. Dziewczęta z SU złożyły chłopcom tym małym i dużym życzenia w dniu ich święta, częstując słodyczami. Z tej okazji chłopcy z kl. IV-VIII rozegrali między klasami mecz piłki nożnej.
        Rywalizację rozpoczęliśmy od meczu pomiędzy klasą V i IV, w którym zwycięstwo odnieśli starsi chłopcy 2:0. Drugi mecz rozegrały klasy VI i VII, był to wyrównany pojedynek, ponieważ chłopcy z tych klasach są w podobnym wieku. Bramki strzelali tylko siódmoklasiści wygrywając 2:0. Ostatnim meczem turnieju była rywalizacja dwóch najstarszych klas, gdzie klasa VIII okazała się o 2 bramki lepsza od swoich kolegów z VII klasy (2:0).

- galeria zdjęć"Odblaskowa szkoła" - spotkanie z Policjantem klasy 0-VIII

        Dnia 24 września na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Pierzchowie uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z Policjantem z Gminnej Komendy Policji w Gdowie. Uczniowie wysłuchali prelekcji na temat bezpiecznej drogi do i ze szkoły, poruszania się rowerem, samochodem oraz autobusem szkolnym, jak również o zasadności noszenia kamizelek odblaskowych oraz innych odblaskowych elementów, które to Pan Policjant przyniósł w prezencie. Na zakończenie uczniowie zadawali pytania związane z pracą policji, wyposażeniem, bezpieczeństwem na drodze oraz kartą rowerową, na które Pan Policjant wnikliwie odpowiadał. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze.

- galeria zdjęćOdwiedziny OSP z Łazan

        23 września 2019 dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Pierzchowie odwiedzili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łazanach. Wyjątkowi goście promowali bezpieczne poruszanie się po drodze, stosowanie odblasków a także przypomnieli przedszkolakom numery alarmowe i zasady wzywania pomocy. Strażacy zaprezentowali różne rodzaje swoich strojów a przedszkolaki mogły choć troszkę poczuć się jak oni zakładając prawdziwy strażacki kask i rękawice.

- galeria zdjęćLiczymy, programujemy, uruchamiamy... - koło zainteresowań klasy VI

        Od września na terenie naszej szkoły organizowane są różne dodatkowe zajęcia, w tym koła zainteresowań. Jednym z nich jest koło matematyczno-informatyczne dla klasy VI. Podczas wrześniowych spotkań uczniowie mieli okazję programać trzy robociki, które miały m.in. pokonać zbudowany przez nich tor przeskód.

- galeria zdjęćOgólnopolska akcja BohaterOn w naszej szkole

        W tym roku szkolnym uczniowie klasy IV biorą udział w ogólnopolskiej akcji BohaterON - włącz historię!, mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Na lekcji wychowawczej nauczyciel zapoznał uczniów z tematem obrony Warszawy, przedstawił sylwetki Powstańców, a na koniec zachęcił ich do napisania listów, wykonania własnoręcznie laurek lub wysyłki pocztówek okolicznościowych z naszej miejscowości. Za pośrednictwem kampanii chcemy promować wśród naszych uczniów patriotyczne postawy i tożsamość narodową, a także tworzyć wspólnotę pamiętającą o historii naszego kraju i jego bohaterach przez cały rok. W tym celu umożliwiamy każdemu zainteresowanemu uczniowi wysyłkę pocztówki, listu bądź laurki do wybranego Powstańca Warszawskiego.
        Przez trzy edycje kampanii do uczestników walk o stolicę napisano ponad pół miliona kartek! Nasza szkoła od początku włącza w akcję społeczność uczniowską, więc i nasze dowody uznania trafiły do Powstańców, w wielu przypadkach stając się początkiem pięknego dialogu pokoleń. W szczególnym roku 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego chcemy zwrócić uwagę uczniów na istotę opowiadania naszej historii przez nas samych. Włączmy historię!!

- galeria zdjęćOdkrywamy Solilandię

        Klasy IIa i IIb zwiedzały Kopalnię Soli w Wieliczce.

- galeria zdjęć"Odblaskowa Szkoła" - udział w akcji

        "Bądź widoczny, bądź bezpieczny"

        W roku szkolnym 2019/20 Szkoła Podstawowa im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Pierzchowie po raz kolejny przystępuje do konkursu "Odblaskowa Szkoła" zorganizowanego przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym oraz dbanie o bezpieczeństwo dzieci w drodze do i ze szkoły.

Harmonogram działań w ramach akcji:
1.Sprawdzenie wyposażenia uczniów w kamizelki odblaskowe oraz elementy odblaskowe.
2.Promowanie noszenia kamizelek odblaskowych i odblasków podczas wyjść i wycieczek szkolnych.
3.Konkurs plastyczny dla klas I-III pt. "Jestem widoczny - jestem bezpieczny".
4.Konkurs plastyczny dla klas IV-VI.
5.Wykonanie przez uczniów klas młodszych ilustracji pt. "Bezpieczeństwo nie tylko na drodze".
6.Konkurs Wiedzy o ruchu drogowym dla uczniów klasy IV-VIII.
7.Spotkanie z policjantem dla wszystkich klas.
8.Wykonanie gazetek promujących bezpieczeństwo w salach lekcyjnych oraz na korytarzu szkolnym.
9.Promowanie bezpieczeństwa wśród społeczności parafii Niegowić poprzez ogłoszenie zachęcające do korzystania z elementów odblaskowych w ramach akcji "Bądź widoczny, bądź bezpieczny".
10.Wycieczka po Pierzchowie jako odblaskowy happening.
11.Zorganizowanie odblaskowego pokazu mody przez uczniów klas IV-VIII.

Nowe godziny rozpoczynania lekcji

        Od 02.09.2019r. w naszej szkole obowiązują nowe godziny rozpoczynania zajęć lekcyjnych:

1.) 8:00 - 8:45
2.) 8:55 - 9:40
3.) 9:50 - 10:35
4.) 10:50 - 11:35
5.) 11:45 - 12:30
6.) 12:40 - 13:25
7.) 13:35 - 14:20
8.) 14:30 - 15:15ROK SZKOLNY 2018/2019
ROK SZKOLNY 2017/2018
ROK SZKOLNY 2016/2017
ROK SZKOLNY 2015/2016
ROK SZKOLNY 2014/2015
ROK SZKOLNY 2013/2014
ROK SZKOLNY 2012/2013
ROK SZKOLNY 2011/2012
ROK SZKOLNY 2010/2011
ROK SZKOLNY 2009/2010
ROK SZKOLNY 2008/2009
ROK SZKOLNY 2007/2008
ROK SZKOLNY 2006/2007