ROK SZKOLNY 2019/2020
Ślubowanie klasy I

        22.10.2019r.

- galeria zdjęćSpotkanie z podróżnikiem

        21 października uczniowie klas II-VIII wzięli udział w spotkaniu z podróżnikiem. Tym razem odwiedziliśmy Japonię.

- galeria zdjęćKlasa V odkrywała Beskid Wyspowy

        7.10.2019 r., w piękne polskie babie lato, klasa V zdobyła szczyt Łopień wznoszący się na wysokość 951 m n.p.m.

- galeria zdjęćOblaskowa Moda

        W dniu 14 października, po uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w ramach działań związanych z konkursem "Odblaskowa Szkoła", miał miejsce pokaz mody odblaskowej. Uczniowie klas od IV do VIII przygotowali zestawy strojów odblaskowych promując w ten sposób noszenie odblasków, a tym samym zapewniając sobie bezpieczeństwo w drodze do i ze szkoły. Hasłem przewodnim były słowa: "Bądź widoczny, bądź bezpieczny". Następnie wszyscy uczniowie, łącznie z klasami zerowymi, przemaszerowali ulicami Pierzchowa promując noszenie odblasków. Uczniowie klas młodszych prezentowali znaki drogowe wykonane przy pomocy rodziców, aby zaznaczyć jak ważna jest umiejętność rozpoznawania i przestrzegania znaków drogowych oraz przepisów ruchu drogowego. Nad bezpieczeństwem przemarszu czuwali przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Pierzchowie, rodzice oraz nauczyciele za co im bardzo serdecznie dziękujemy.

- galeria zdjęćDzień Edukacji Narodowej

        14.10.2019r.

- galeria zdjęćKlasa VIII w Miejscu Pamięci Auschwitz-Birkenau

        10.10.2019r.

- galeria zdjęćEgzamin na Kartę Rowerową

        W ramach działań związanych z odblaskowa szkołą, we wtorek - 8 października, w naszej szkole odbył się egzamin na kartę rowerową. Wzięli w nim udział uczniowie klasy piątej i szóstej. Egzamin nadzorował zaproszony policjant z Komendy Gminnej w Gdowie, pan Szymon Bała, który pełni także obowiązki dzielnicowego w naszej miejscowości.
        Egzamin składał się z dwóch etapów. Pierwsza część - egzamin teoretyczny, który badał znajomość przepisów ruchu drogowego, budowy roweru oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Druga część - egzamin praktyczny, czyli jazda na rowerze, na przygotowanym koło szkoły torze przeszkód. Do drugiego etapu przystąpili tylko ci uczniowie, którzy uzyskali wymaganą liczbę punktów w części teoretycznej. Umiejętność jazdy na rowerze opanowali wszyscy zakwalifikowani.
        Mamy dobrą wiadomość dla uczniów, którzy "polegli" na testach. Egzamin poprawkowy odbędzie się 29 października br. Uczniom, którzy zdali egzamin - gratulujemy, a tym, którzy będą poprawiać, życzymy powodzenia!

- galeria zdjęćDzień Zwierząt

        W dniu 8 października z inicjatywy szkolnego Samorządu Uczniowskiego obchodziliśmy Dzień Zwierząt. Uczniowie w dwóch grupach wiekowych mieli możliwość zobaczenia zwierzątek swoich kolegów, a także wysłuchania krótkich prezentacji na ich temat. Pojawiły się między innymi: królik, kilka chomików, jaszczurka - agama brodata, rybki oraz pająki. Największą atrakcją cieszyły się "pupile" absolwenta naszej szkoły - Krystiana Pieprzyka, który zaprezentował nam kilka ogromnych ptaszników, egzotycznego ślimaka pokaźnych rozmiarów, a także wiele innych zasuszonych okazów. Krystian ciekawie opowiadał o swoim hobby, a uczniowie słuchali i wpatrywali się z zaciekawieniem. Następne wspólne spotkanie za... rok? :)

- galeria zdjęćIX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

        4 października klasy III, IV oraz V wzięły udział w IX Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Uczniowie sprawdzali znajomość taliczki mnożenia najpierw podczas "egzaminu", a potem w czasie gier i zabaw.

- galeria zdjęćCOOLTURALNY uczeń - wrzesień 2019r.

        Z przyjemnością informujemy, iż coolturalnymi uczniami września zostali:
kl.I - Anna Horabik
kl.IIa - Leonard Wiktor
kl.IIb - Amelia Mika
kl.III - Gabriela Halberda
kl.IV - Szymon Chojecki
kl.V - Gabriela Surma
kl.VI - Dawid Bankowicz
kl.VII - Artur Michałek
kl.VIII - Aleksandra Dudek
Gratulujemy!!!

Dzień Chłopaka na sporotowo

        30 września 2019r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka, święto bardzo popularne wśród nastolatków. Dziewczęta z SU złożyły chłopcom tym małym i dużym życzenia w dniu ich święta, częstując słodyczami. Z tej okazji chłopcy z kl. IV-VIII rozegrali między klasami mecz piłki nożnej.
        Rywalizację rozpoczęliśmy od meczu pomiędzy klasą V i IV, w którym zwycięstwo odnieśli starsi chłopcy 2:0. Drugi mecz rozegrały klasy VI i VII, był to wyrównany pojedynek, ponieważ chłopcy z tych klasach są w podobnym wieku. Bramki strzelali tylko siódmoklasiści wygrywając 2:0. Ostatnim meczem turnieju była rywalizacja dwóch najstarszych klas, gdzie klasa VIII okazała się o 2 bramki lepsza od swoich kolegów z VII klasy (2:0).

- galeria zdjęć"Odblaskowa szkoła" - spotkanie z Policjantem klasy 0-VIII

        Dnia 24 września na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Pierzchowie uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z Policjantem z Gminnej Komendy Policji w Gdowie. Uczniowie wysłuchali prelekcji na temat bezpiecznej drogi do i ze szkoły, poruszania się rowerem, samochodem oraz autobusem szkolnym, jak również o zasadności noszenia kamizelek odblaskowych oraz innych odblaskowych elementów, które to Pan Policjant przyniósł w prezencie. Na zakończenie uczniowie zadawali pytania związane z pracą policji, wyposażeniem, bezpieczeństwem na drodze oraz kartą rowerową, na które Pan Policjant wnikliwie odpowiadał. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze.

- galeria zdjęćLiczymy, programujemy, uruchamiamy... - koło zainteresowań klasy VI

        Od września na terenie naszej szkoły organizowane są różne dodatkowe zajęcia, w tym koła zainteresowań. Jednym z nich jest koło matematyczno-informatyczne dla klasy VI. Podczas wrześniowych spotkań uczniowie mieli okazję programać trzy robociki, które miały m.in. pokonać zbudowany przez nich tor przeskód.

- galeria zdjęćOgólnopolska akcja BohaterOn w naszej szkole

        W tym roku szkolnym uczniowie klasy IV biorą udział w ogólnopolskiej akcji BohaterON - włącz historię!, mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Na lekcji wychowawczej nauczyciel zapoznał uczniów z tematem obrony Warszawy, przedstawił sylwetki Powstańców, a na koniec zachęcił ich do napisania listów, wykonania własnoręcznie laurek lub wysyłki pocztówek okolicznościowych z naszej miejscowości. Za pośrednictwem kampanii chcemy promować wśród naszych uczniów patriotyczne postawy i tożsamość narodową, a także tworzyć wspólnotę pamiętającą o historii naszego kraju i jego bohaterach przez cały rok. W tym celu umożliwiamy każdemu zainteresowanemu uczniowi wysyłkę pocztówki, listu bądź laurki do wybranego Powstańca Warszawskiego.
        Przez trzy edycje kampanii do uczestników walk o stolicę napisano ponad pół miliona kartek! Nasza szkoła od początku włącza w akcję społeczność uczniowską, więc i nasze dowody uznania trafiły do Powstańców, w wielu przypadkach stając się początkiem pięknego dialogu pokoleń. W szczególnym roku 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego chcemy zwrócić uwagę uczniów na istotę opowiadania naszej historii przez nas samych. Włączmy historię!!

- galeria zdjęćOdkrywamy Solilandię

        Klasy IIa i IIb zwiedzały Kopalnię Soli w Wieliczce.

- galeria zdjęć"Odblaskowa Szkoła" - udział w akcji

        "Bądź widoczny, bądź bezpieczny"

        W roku szkolnym 2019/20 Szkoła Podstawowa im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Pierzchowie po raz kolejny przystępuje do konkursu "Odblaskowa Szkoła" zorganizowanego przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym oraz dbanie o bezpieczeństwo dzieci w drodze do i ze szkoły.

Harmonogram działań w ramach akcji:
1.Sprawdzenie wyposażenia uczniów w kamizelki odblaskowe oraz elementy odblaskowe.
2.Promowanie noszenia kamizelek odblaskowych i odblasków podczas wyjść i wycieczek szkolnych.
3.Konkurs plastyczny dla klas I-III pt. "Jestem widoczny - jestem bezpieczny".
4.Konkurs plastyczny dla klas IV-VI.
5.Wykonanie przez uczniów klas młodszych ilustracji pt. "Bezpieczeństwo nie tylko na drodze".
6.Konkurs Wiedzy o ruchu drogowym dla uczniów klasy IV-VIII.
7.Spotkanie z policjantem dla wszystkich klas.
8.Wykonanie gazetek promujących bezpieczeństwo w salach lekcyjnych oraz na korytarzu szkolnym.
9.Promowanie bezpieczeństwa wśród społeczności parafii Niegowić poprzez ogłoszenie zachęcające do korzystania z elementów odblaskowych w ramach akcji "Bądź widoczny, bądź bezpieczny".
10.Wycieczka po Pierzchowie jako odblaskowy happening.
11.Zorganizowanie odblaskowego pokazu mody przez uczniów klas IV-VIII.

Nowe godziny rozpoczynania lekcji

        Od 02.09.2019r. w naszej szkole obowiązują nowe godziny rozpoczynania zajęć lekcyjnych:

1.) 8:00 - 8:45
2.) 8:55 - 9:40
3.) 9:50 - 10:35
4.) 10:50 - 11:35
5.) 11:45 - 12:30
6.) 12:40 - 13:25
7.) 13:35 - 14:20
8.) 14:30 - 15:15ROK SZKOLNY 2018/2019
ROK SZKOLNY 2017/2018
ROK SZKOLNY 2016/2017
ROK SZKOLNY 2015/2016
ROK SZKOLNY 2014/2015
ROK SZKOLNY 2013/2014
ROK SZKOLNY 2012/2013
ROK SZKOLNY 2011/2012
ROK SZKOLNY 2010/2011
ROK SZKOLNY 2009/2010
ROK SZKOLNY 2008/2009
ROK SZKOLNY 2007/2008
ROK SZKOLNY 2006/2007