ROK SZKOLNY 2018/2019
Z żalem informujemy

        Z żalem informujemy, że dnia 21 czerwca 2019 r. zmarł w Gdańsku w wieku 88 lat Pan Czesław Skonka. Wieloletni działacz organizacji turystyczno-krajoznawczych oraz współzałożyciel Stowarzyszenia Miłośników Tradycji Mazurka Dąbrowskiego. Od wielu lat wydawał czasopismo "Pieśń Skrzydlata" poświęcone dziejom i tradycjom "Mazurka Dąbrowskiego" oraz innym polskim pieśniom patriotycznym. Wiele razy odwiedził Pierzchów, gościł w szkolnej Izbie Patrona, przy pomniku i kopcu generała Jana Henryka Dąbrowskiego, Jego sesje i seminaria historyczne poświęcone gen. Dąbrowskiemu i J. Wybickiemu cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Pierzchowa.Dziękujemy, Panie Czesławie.


Zakończenie roku szkolnego

        19.06.2019 r.
- galeria zdjęć


Pożegnanie kl.VIII

        18.06.2019 r.
- galeria zdjęć


Patronuje nam Dąbrowski - apel

        14 czerwca 2019 r. uczniowie z klasy V, VI i VII przygotowali Sejmik Uczniowski poświęcony naszemu Patronowi, gen. Janowi Henrykowi Dąbrowskiemu. Zapoznali zgromadzonych uczniów z krótką historią uformowania przez Dąbrowskiego Legionów Polskich we Włoszech oraz z okolicznościami napisania przez Wybickiego Pieśni Legionów, zwanej Mazurkiem Dąbrowskiego.
- galeria zdjęć


Klasy pierwsze odwiedzają Ogród Zoologiczny w Krakowie

        11.06.2019r.
- galeria zdjęć


Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy

        Uczniowie klas szóstych i siódmych, w dniu 10 czerwca, zmagali się w Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy pod hasłem: "Tu wszystko się zaczęło...". Turniej został zorganizowany z okazji 135. rocznicy urodzin Sługi Bożego o. Anzelma Gądka, kapłana i zakonnika pochodzącego z parafii Niegowić. W bardzo trudnej rywalizacji wzięli udział uczniowie ze szkół parafii Niegowić - 9 drużyn w liczbie 27 uczestników. Drużyna klasy szóstej z Pierzchowa w składzie: Jakub Martyna, Albert Kowal, Dominik Dudek zajęła I miejsce, natomiast drużyna klasy siódmej w składzie: Aleksandra Dudek, Anna Skowronek, Michał Szostak zajęła IV miejsce. Gratulujemy!
- galeria zdjęć


Ogólnopolska akcja czytelnicza "Jak nie czytam, jak czytam"

        "Jak nie czytam, jak czytam" to akcja czytelnicza, która powstała, by złamać stereotyp nieczytającej młodzieży i zamanifestować, że uczniowie czytają wręcz więcej niż dorośli. Jej organizatorem jest redakcja miesięcznika "Biblioteka w Szkole" wraz z bibliotekami i szkołami.
        7 czerwca o godz. 10:00 wszyscy uczniowie naszej szkoły czytali swoje ulubione książki, dołączając się w taki sposób do akcji.
- galeria zdjęć


Zielona Szkoła klas: II i IV

        Władysławowo, 31.05-07.06.19r.
- galeria zdjęć


Niezapominajka

        W dniu 2 czerwca na Zarabiu odbył się Święto Niezapominajki połączone z Gminnym Dniem Dziecka, którego byliśmy współorganizatorami. Dzieci z naszych oddziałów zaśpiewały piosenkę o "Podróżach małych i dużych" i zaprosiły gości do wspólnej zabawy. Pogoda była piękna, atrakcji dla dzieci wiele, więc był to niezwykle udany czas. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania i organizację tejże imprezy.
- galeria zdjęć


Słowacja - wycieczka kl.VIII

        31.05-02.06.2019 r.
- galeria zdjęć


Dzień Dziecka na sportowo

        29.05.2019 r.
- galeria zdjęć


Łagiewniki - wycieczka klasy IV

        27 maja klasa czwarta wraz z opiekunami pielgrzymowała do Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach, aby podziękować Panu Jezusowi za to, że od roku przyjmuje Go do swojego serca.
       Uczniowie uczestniczyli w prelekcji i dowiedzieli się o związku Jana Pawła II z Łagiewnikami. Wzięli również udział w lekcji muzealnej, w czasie której wykonali szereg różnych zadań, a także spróbowali swoich sił w grze terenowej.
        Całość pielgrzymowania dopełniła msza święta, której przewodniczył ks. Łukasz Piórkowski, były wikary parafii w Niegowici.
- galeria zdjęć


Gminne Konfrontacje Ortograficzne Szkół Podstawowych Gminy Gdów

        22 maja 2019 r. w Gminnym Centrum Kultury w Gdowie 43 uczniów z 11 szkół podstawowych Gminy Gdów wzięło udział w corocznej edycji "Konfrontacji Ortograficznych". W tym roku szkolnym nasza Szkoła była organizatorem tego konkursu. Uczniowie zmagali się z ortografią walcząc o miano Mistrza Ortografii. Zadania konkursowe zostały przygotowane w trzech kategoriach wiekowych: dla uczniów klas III-IV, V-VI i VII-VIII. Uczniowie zmierzyli się z dyktandem i "dziurawcem", a następnie rozwiązali zadanie, w którym wykazali się znajomością zasad ortograficznych.
Naszą szkołę reprezentowały:
Sara Mikuła (klasa IV)
Martyna Chojecka (klasa VI)
Anna Skowronek (klasa VII)

- galeria zdjęć


XX Rajd Szlakiem Papieskim

        18.05.2019 r.
- galeria zdjęć


Wizyta w Domu Pamięci Sługi Bożego Anzelma Gądka w Marszowicach

        Uczniowie klasy szóstej i siódmej, w dniu 09.05.2019 r. zwiedzili Dom Pamięci Sługi Bożego Anzelma Gądka w Marszowicach oraz wzięli udział w zajęciach edukacyjnych przeprowadzonych przez siostry karmelitanki. W ramach zajęć uczniowie zaznajomili się z historią życia i powołaniem Macieja oraz poznali kontekst historyczny w jakim przyszło mu żyć.
        Spotkanie przebiegało w bardzo przyjaznej atmosferze i zakończyło się słodkim poczęstunkiem.
- galeria zdjęć


Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja - apel

        Z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja uczniowie z klasy IV, V, VI i VIII przygotowali uroczysty apel. Konstytucja 3 maja była uchwalona jako pierwsza w Europie, a druga na świecie po Konstytucji amerykańskiej. Była ona próbą ratowania Polski po I rozbiorze. Jest to bardzo ważne święto dla Polaków, które władza komunistyczna zabraniała obchodzić. Ponownie obchodzono je dopiero od 1981 r., a jako święto narodowe od 1989.
- galeria zdjęć


Katyń. Pamiętamy! - apel

        W 79. rocznicę zbrodni katyńskiej odbył się w naszej szkole apel. Uczniowie z klasy V, VI, VII i VIII opowiedzieli zebranym o skrytobójczym mordzie dokonanym przez Sowietów na wiosnę 1940 r. na blisko 22 tysiącach obywateli państwa polskiego, których wzięto do niewoli lub aresztowano po wrześniu 1939r.
- galeria zdjęć


Akcja społeczno-edukacyjnej Żonkile

        Już kolejny raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile, która upamiętnia wybuch powstania w getcie warszawskim w kwietniu 1943 r. Przedstawiciele SU przypinali papierowe żonkile, które stały się dzięki Markowi Edelmanowi (przeżył likwidację getta) symbolem zbiorowej pamięci.
- galeria zdjęć


Szkolny konkurs poezji i piosenki angielskiej

        Dnia 29 maja w naszej placówce odbył się Szkolny Konkurs Piosenki oraz Poezji w Języku Angielskim. Do konkursu zgłosili się uczniowie z klas 0-IV, którzy zaprezentowali wybrane przez siebie utwory. Oficjalne ogłoszenie wyników odbędzie się po weekendzie majowym.
- galeria zdjęć


Konkurs matematyczny "Rachmistrz" - etap gminny

        26 kwietnia w szkole podstawowej w Zręczycach odbył sie gminny etap konkursu matematycznego "Rachmistrz". W konkursie wzięli udział najlepsi matematycy gminy Gdów. Naszą szkołę reprezentowali: Angelika Zając (kl.IV), Wioletta Kołos (kl.V), Sebastian Danaj (kl.VI), Aleksandra Dudek (kl.VII) oraz Patryk Sala (kl.VIII).
        Miło nam poinformować, iż Patryk wywalczył tytuł V-ce Rachmistrza klas ósmych i w maju będzie reprezentował naszą szkołę w etapie powiatowym konkursu. Gratulujemy i trzymamy kciuki!
- galeria zdjęć


Wielkanoc - apel

        05.04.2019r.
- galeria zdjęć


Klasa VIII zwiedza Kraków

        03.04.2019r.
- galeria zdjęć


Wycieczka Pierwszaków do Czasławia

        22.03.2019r.
- galeria zdjęć


Festiwal Zawodów

        W dniu 21.03.2019r. uczniowie klasy VII wzięli udział w Festiwalu Zawodów, gdzie mieli możliwość zapoznania się z ofertami małopolskich szkół. Festiwal miał miejsce w hali Expo w Krakowie.
- galeria zdjęć


XIX Wojewódzki Konkurs Ekologiczny "NA RATUNEK ZIEMI" - gala wręczenia nagród

        22 marca w Kampusie Wielickim rozdano nagrody zwycięzcom XIX edycji Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego "Na ratunek ziemi". Miło nam poinformować, iż nagrody odebrali również uczniowie naszej szkoły. Radosław Dudek zajął III miejce w turnieju wiedzy ekologicznej (kategoria klas II-III). Doceniono również fotografię Bartosza Pamuły, który zdobył III miejsce (kategoria klas 0-III). Gratulujemy!
- galeria zdjęć


Pierwszaki witają wiosnę

        21.03.19r.
- galeria zdjęć


Spektakl "Kartki z Powstania"

        15.03.2019r.
- galeria zdjęć


Zawody w tenisie stołowym indywidualnym w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej

        Dnia 14 marca w Koźmicach Wielkich odbyły się zawody sportowe w tenisie stołowym indywidualnym etap powiatowy. Naszą Szkołę i Gminę Gdów reprezentowali: Anna Skowronek i Michał Szostak. Ogromny sukces odniosła Anna Skowronek, która została wicemistrzynią w tenisie stołowym dziewcząt w Powiecie Wielickim!!! Ania awansowała do dalszego etapu rejonowego w Skawinie już 28 marca. Trzymamy kciuki! Powodzenia :)
- galeria zdjęć


Mistrzostwa gminy Gdów w piłce ręcznej dziewcząt

        W sobotę 09.03.2019r. na Gminnej Hali Sportowej odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej Gminy Gdów w piłce ręcznej dziewcząt. Nasza Szkoła zajęła III miejsce.
Reprezentacja Szkoły:
1. Kulma Nikola
2. Sobczyk Sylwia
3. Jurek Aleksandra
4. Stachnik Wiktoria
5. Kostuch Oliwia
6. Boguta Maja
7. Długosz Gabriela
8. Król Martyna
Gratulujemy świetnej postawy sportowej!!!
- galeria zdjęć


Rekrutacja do klasy I oraz oddziału przedszkolnego

        Szanowni Państwo,
informujemy, że od dnia 4 marca 2018 r. rozpoczyna się rekrutacja do oddziałów przedszkolnych i klasy I na rok szkolny 2019/2020 do Szkoły Podstawowej w Pierzchowie. Wnioski można odebrać w sekretariacie szkoły lub pobrać ze strony internetowej (zakładka "Dokumentacja").
        Dokumenty należy złożyć do 22 marca 2019 r.


W jaki sposób ułatwić uczniom omawianie niełatwej lektury?

        Przychodzi czas, że trzeba stanąć twarzą w twarz z tematem II wojny światowej. Z nim to zmierzyli się uczniowie klasy VI i VIII. Aby ułatwić im analizę trudnych lektur, do szkoły przybyła Pani Sylwia Zając - emerytowana nauczycielka, która opowiedziała naszym dzieciom o czasach jej dzieciństwa, które przypadło na okres II wojny światowej.
- galeria zdjęć


Podsumowanie V Gminnej Gali Sportu

        W niedzielę, 24 lutego, na Gminnej Hali Sportowej w Gdowie odbyła się V Gala Sportu. Podczas Gali poznaliśmy laureatów Konkursu na najlepszego Sportowca, Drużynę, Trenera i Nauczyciela WF-u Roku 2018 Gminy Gdów. Celem Gali było uhonorowanie osiągnięć sportowych uczniów w sporcie szkolnym i klubowym oraz podziękowania dla nauczycieli WF-u oraz Trenerów za zaangażowanie i całoroczną pracę.
        Uczeń naszej Szkoły Jakub Martyna zajął wysokie II miejsce na V Gminnej Gali Sportu w kategorii Sport Szkolny klasy IV-VI chłopcy. Natomiast Nauczyciel naszej Szkoły Krzysztof Obrał otrzymał wyróżnienie w konkursie Nauczyciel Roku 2018. Gratulujemy!!!
- galeria zdjęć


Klasy VI, VII oraz VIII w Kampusie Wielickim

        22.02.2019r uczniowie klasy VI, VII i VIII obejrzeli piękny i wzruszający spektakl pt. "Oskar i Pani Róża" w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie.
        Jak zachowamy się kiedy przyjdzie na nas czas, kiedy staniemy oko w oko ze śmiercią i utracimy kontrolę nad własnym losem? To pytania, których unikają nawet dojrzali i odpowiedzialni ludzie. Konfrontacja z przemijaniem przeraża nawet najsilniejszych z nas... A co, gdy nagle twarzą w twarz z nieuleczalną i śmiertelną chorobą stanąć musi... dziesięciolatek..?
        Oskar i Pani Róża, to przejmująca historia małego chłopca, który umiera na raka. Jego dni są policzone, a on sam nie wie jak radzić sobie wobec takiego wyroku... któż z nas by wiedział... Spektakl przenosi nas do realiów oddziału onkologicznego - miejsca, z którego nieraz się nie wraca. To praktycznie dom Oskara - głównego bohatera. To tam Oskar próbuje rozmawiać z Bogiem, to tam traci nadzieję i obwinia siebie za to, że jest chory. Tam jednak też poznaje osobę niezwykłą - Panią Różę - wolontariuszkę, która za cel postawiła sobie walkę o godność i duszę umierającego dziecka.
        Był to spektakl niełatwy poprzez swoją tematykę, jednak zaskakująco ciepły i niosący ze sobą nadzieję. Bohaterowie to zwykli ludzie - tacy sami jak ci, którzy siedzieli na widowni i wspólnie z aktorami cierpieli, płakali, ale czasem i śmiali się do łez.


Udział naszych uczniów na zawodach powiatowych w ramach Igrzysk Dzieci

        Amelia Skowronek i Nadia Jurek reprezentowały Szkołę Podstawową w Pierzchowie i Gminę Gdów w szkolnych zawodach sportowych w tenisie stołowym indywidualnym w ramach "Igrzysk Dzieci". Gratulujemy!
- galeria zdjęć


Uczniowie z Pierzchowa na medal!!!

        Uczniowie naszej Szkoły dnia 16 lutego wzięli udział w Gminnych Zawodach Sportowych w Tenisie Stołowym w kategorii: Igrzyska Młodzieży Szkolnej Chłopcy i Dziewczęta oraz Igrzyska Dzieci Chłopcy i Dziewczęta. W ogólnej klasyfikacji zajmujemy wysokie miejsca:
Michał Szostak - 3 miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Chłopcy,
Anna Skowronek - 1 miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Dziewczęta,
Nadia Jurek - 6 miejsce w Igrzyskach Dzieci Dziewczęta,
Amelia Skowronek - 3 miejsce w Igrzyska Dzieci Dziewczęta.
Drużynowo, w Igrzyskach Dzieci, drużyna z Pierzchowa (Nadia Jurek i Amelia Skowronek) zajmują wysokie 3 miejsce na etapie gminnym.
Wszyscy uczniowie w/w będą już dnia 19 lutego reprezentować Szkołę w Pierzchowie oraz Gminę Gdów na etapie powiatowym w Koźmicach Wielkich, życzymy powodzenia!:-)))
- galeria zdjęć


Zabawa karnawałowa

        14.02.19r.
- galeria zdjęć


Spotkanie z Podróżnikiem

        13 lutego uczniowie naszej szkoły zostali zabrani na wycieczkę do... Amazonii!
- galeria zdjęć


Wyjazd do Sieprawia

        Uczniowie naszej szkoły w piątkowe popołudnie (8 lutego), wspólnie ze Szkołą Podstawową w Gdowie, wybrali sie na stok narciarski do Sieprawia, aby doskonalić swoje umiejętności narciarskie. Wszyscy spisali się na medal!
        Uczniom podczas wyjazdu dopisała pogoda oraz świetna sportowa postawa.
- galeria zdjęć


V Wojewódzki Festiwal Językowy w Niegowici

        6 lutego zostały ogłoszone wyniki V Wojewódzkiego Festiwalu Językowego w Niegowici. Miło nam poinformować, iż nasi ucznowie klasy VIII zdobyli I miejsce w konkursie filmowym!
- galeria zdjęć


Spotkanie z Policjantem

        4 lutego uczniowie starszych klas uczestniczyli, w ramach "Dnia Bezpiecznego Internetu", w spotkaniu z Policjantem.
- galeria zdjęć


Klasy I-III w Filharmonii

        4 lutego uczniowie klas I-III wybrali się do Filharmonii Krakowskiej, na koncert z cyklu "Muzyka w kolorach. Kolor srebrno - złoty".
- galeria zdjęć


Dzień Babci i Dziadka

        10.01.2019r
- galeria zdjęć


Archidiecezjalne spotkanie Kolędników Misyjnych w Mucharzu

        Tradycją już jest Archidiecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych. W tym roku (05.01) kolędnicy misyjni spotkali się w parafii pw. Świętego Wojciecha w Mucharzu. Rozpoczął je biskup Antoni Długosz, który prowadził z dziećmi śpiew i zabawę. Przewodniczył również Mszy Świętej koncelebrowanej, w której uczestniczył misjonarz z Tanzanii oraz przybyli z grupami kolędniczymi księża. Po Mszy Świętej wszyscy zebrani wyruszyli w pochodzie Trzech Króli po ulicach Mucharza. Był to szczególnie radosny i rozśpiewany pochód, w czasie którego towarzyszyła nam góralska orkiestra. Pochód zaprowadził nas do szkoły na gorący posiłek - grochówkę, herbatę i ciastka. Po obfitym posiłku dzieci mogły się zabawić na sali gimnastycznej przy śpiewie i muzyce orkiestry. Spotkanie zakończyła wspólna modlitwa, uroczyste błogosławieństwo oraz śpiew papieskiej "Barki" jak i kolęda "Oj, Maluśki, Maluśki". Ksiądz Tadeusz Dziedzic podziękował wszystkim kolędnikom za trud kolędowania i zaprosił do tego dzieła na przyszły rok.
        W czasie spotkania został rozstrzygnięty konkurs na szopkę oraz konkurs plastyczny "W mocy Bożego Ducha głosimy Ewangelię", w którym wzięliśmy udział zdobywając dwa wyróżnienia: Wioletta Kołos kl.V i Martyna Król kl.V. Wyróżnionym uczennicom dziękujemy i gratulujemy.
- galeria zdjęć


Kolęda Misyjna 2018

        Tradycyjnie już, w okresie Bożego Narodzenia, społeczność Szkoły Podstawowej w Pierzchowie otwiera swoje serca na potrzeby innych.
        Również i w tym roku 27. grudnia uczniowie wędrowali od domu do domu by podzielić się radością Świąt Bożego Narodzenia i pomóc dzieciom w Burundi i Rwandzie jak również zaprzyjaźnionej szkole na Madagaskarze. W godzinach porannych sześć grup wraz z opiekunami w liczbie 52 dzieci wyruszyło z kolęda misyjną do rodzin w Pierzchowie, Niewiarowie i Nieznanowic. Wspólne kolędowanie zaowocowało kwotą 5017 złotych, która została przekazana na pomoc dzieciom w Rwandzie, Burundi i Madagaskarze. Uczniom wędrówkę utrudniał deszcz i chłód, dlatego też doceniamy ich trud włożony w tegoroczne kolędowanie.
       Wszystkim, którzy zaangażowali się w dzieło kolędowania misyjnego - dzieciom, młodzieży, opiece, rodzicom bardzo serdecznie dziękuję i wyrażam nadzieję na dalszą współpracę, a zarazem wsparcie tego, jakże pięknego dzieła w przyszłym roku.
                                                          Szczęść Boże!
- galeria zdjęć


Klasowe wigilie

        20-21.12.2018r
- galeria zdjęć


Jasełka - teatr cieni

        20.12.2018r
- galeria zdjęć


Ciekawa lekcja historii

        Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wesołej lekcji historii "Ku Niepodległej", w której zaprezentowane były stroje z epoki oraz repliki broni używanych przez powstańców i w I wojnie światowej. Podczas pokazu uczniowie wzięli udział we wspólnej zabawie, przebrani zostali w stroje powstańca, szwoleżera, kosyniera, sanitariuszki, walczyli w pojedynkach, opatrywali rannych.
- galeria zdjęć


Szlachetna Paczka - relacja z wręczenia Paczki

Drogi Darczyńco,
Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze!
Miłość wyrażana jest poprzez wrażliwość na drugiego człowieka. Darczyńcy SZLACHETNEJ PACZKI dodatkowo okazują ją w prezencie, który trafia prosto w serca rodziny. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś pomaga spełnić nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.
Cieszymy się, że jesteś częścią tej radości, którą przeżywała obdarowana rodzina podczas dostarczenia Paczki.
Wolontariusz, który opiekował się rodziną (oznaczonej numerem SWI-1355-584542), chciał przekazać kilka słów od siebie.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki:
Po dotarciu do rodziny wraz z Panią Kingą wnieśliśmy paczki do mieszkania, Rodzina była w szoku, że tak dużo paczek otrzymali. Pani Magdalena, była bardzo wzruszona, z tak pięknego widoku. Wszyscy dostaliśmy propozycję, wypicia kawy.

Co chce przekazać Tobie wolontariusz:
Dziękuję bardzo za miłą współpracę. Zrobiliście naprawdę świetną robotę. Obdarzyliście rodzinę wielką radością. Dzięki Wam będzie mieć święta pełne miłości i radości. Życzymy Wam spokojnych i zdrowych, a także Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

Co chce powiedzieć od siebie rodzina:
Dziękujemy z całego serca za otrzymane dobro, życzymy wesołych i zdrowych świąt i szczęśliwego Nowego Roku!Szlachetna Paczka - finał akcji

        06.12.18r. uczniowie naszej szkoły spakowali upominki przekazane w ramach Szlachetnej Paczki. W tym dniu prezenty zostały przewiezione bezpośrednio do Rodziny.
- galeria zdjęć


Spotkanie z Mikołajem w Teatrze Współczesnym w Krakowie

        Przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III obejrzały spektakl "Królowa Śniegu" oraz spotkały się z Mikołajem.
- galeria zdjęć


Wizyta Mikołaja

        06.12.2018.
- galeria zdjęć


Warsztaty przedszkolaków

        4 grudnia, przedszkolaki z Pierzchowa wraz z rodzicami wykonali piękne lampiony ze słoików. Oprócz tego ozdabiali kartki świąteczne i bombki. Zapalone lampiony zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie!
- galeria zdjęć


Klasa III zwiedza Wiśnicz

        W dniu 29 listopada 2018r. o godz.9:00 udaliśmy się na wycieczkę do Wiśnicza. Celem wycieczki było zwiedzanie 600 letniego zamku, który mieści się na wzgórzu i został zbudowany przez Jana Kmitę w drugiej połowie XIV w. Zamek przez lata bardzo się zmieniał, zmieniali się też właściciele. Zamek ma kształt nieregularny, składa się z dwóch pięter. Na parterze zobaczyliśmy kuchnię i dowiedzieliśmy się, że tu powstała pierwsza polska książka kucharska. Następnie udaliśmy się krętymi schodami (dla służby) na pierwsze piętro, gdzie znajduje się pokój spowiedzi. Dowiedzieliśmy się ciekawostkę, że władca miał zwyczaj podsłuchiwania swojej żony w czasie spowiedzi. Na drugie piętro wyszliśmy schodami dla gości i znaleźliśmy się w sali konferencyjnej, a potem w sali balowej. Tam dziewczynki w strojach dam dworu zatańczyły taniec dworski, a chłopcy złożyli ślubowanie i zostali pasowani na rycerzy. Było to dla nas wielkie przeżycie. Oczywiście cały miesiąc trwały przygotowania do tego ważnego wydarzenia.
       Później przeszliśmy do Bastionu VR, gdzie za pomocą okularów Oculus odbyliśmy lot przez XVII wieczny wiśnicki zamek. Zobaczyliśmy jego wnętrze i życie mieszkańców. Te atrakcje na długo pozostaną w naszej pamięci.
                                                                                                                                Uczniowie kl. III
- galeria zdjęć


Zabawa Andrzejkowa

        29.11.18r.
- galeria zdjęć


Dzień pluszowego misia

        23.11.18r.
- galeria zdjęć


Klasa VIII podbija Włochy

        12.11.18r. - 17.11.18r. -> Sprawozdanie z wycieczki napisane przez uczniów klasy VIII
- galeria zdjęć


Gminne eliminacje w tenisie stołowym drużynowym chłopców i dziewcząt w ramach "Igrzysk Młodzieży Szkolnej"

        Uczniowie naszej szkoły dnia 17 listopda na sali gimnastycznej w Pierzchowie wzięli udział w gminnym turnieju tenisa stołowego w ramach "Igrzysk Młodzieży Szkolej" w kategorii chłopców i dziewcząt. Nasza szkołę reprezentowali:
1. Kategoria chłopców:
- Skowronek Jakub
- Dudek Karol
- Szostak Michał
2. Kategoria dziewcząt:
- Skowronek Anna
- Dudek Aleksandra
Warto podkreślić, że drużyna chłopców z naszej szkoły zajęła wysokie 3 miejsce. Gratulujemy!!!
- galeria zdjęć


Klasy V i VI zwiedzają Kraków

        14.11.18r.
- galeria zdjęć


Wieczornica

        09.11.18r.
- galeria zdjęć


List Minister Edukacji do Rodziców

        08.11.18r. - List Minister Edukacji w sprawie szczepień ochronnych


Wizyta żołnierza u przedszkolaków

        30 października u przedszkolaków odbyło się spotkanie z żołnierzem. Najmłodsi z wielkim zainteresowaniem słuchali interesujących opowieści z życia prawdziwego żołnierza. Przy okazji mogli przymierzyć hełm, kamizelkę czy też położyć się w śpiworze żołnierskim. Zobaczyliśmy jak skacze się ze spadochronem. Malowaliśmy twarz specjalna farbą. To było bardzo ciekawe spotkanie, które wzbudziło w nas poczucie tak ważnych cech jak odwaga, odpowiedzialność i pracowitość. Dziękujemy za odwiedziny Panie Żołnierzu!
- galeria zdjęć


40. rocznica wyboru Papieża Jana Pawła II - apel

        40 lat temu - dokładnie 16.10.1978 roku krakowski kardynał Karol Wojtyła został powołany na tron Piotrowy. Papieżem został nie Włoch, ale Polak. Polak, który zmienił oblicze świata i Kościoła. Uczniowie z klasy czwartej postanowili uczcić to wydarzenie przygotowując montaż słowno - muzyczny o polskim papieżu. Akademia odbyła się w przededniu Uroczystości Wszystkich Świętych.
- galeria zdjęć


Odblaskowy happening

        26.10.18r.
- galeria zdjęć


Zawody sportowe w halowej piłce nożnej chłopców

        Uczniowie naszej szkoly dnia 20 października wzięli udział w zawodach sportowych w halowej piłce nożnej chłopców w ramach igrzysk dzieci (rocznik 2006 i młodsi). Zawody odbyły się na sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Zręczycach. Naszą szkołę reprezentowali: Kowal Albert, Martyna Jakub, Danaj Sebastian, Dudek Dominik, Długosz Sebastian, Kowal Szymon, Boguta Filip.
- galeria zdjęć


"Odblaskowa szkoła" - spotkanie klas "0"-VIII z Policjantem

        Dnia 19 października na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Pierzchowie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z Policjantem z Gminnej Komendy Policji w Gdowie. Uczniowie mogli wysłuchać wykładu ma temat bezpiecznej drogi do i ze szkoły, dlaczego warto nosić odblaski itp. Na zakończenie uczniowie zadawali pytania związane z bezpieczeństwem na drodze oraz kartą rowerowa, na które Pan Policjant odpowiadał.
- galeria zdjęć


Klasa III z wizytą w Warszawie

        W dniu 18.10.2018r. kl. III w komplecie udała się pociągiem na wycieczkę do stolicy. Celem wyprawy było Centrum Nauki Kopernik. Jest to fantastyczne miejsce, gdzie dzieci mogły poznawać prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. W majsterni podejmowali wyzwania inżynieryjne, a na zakończenie odwiedzili Planetarium Niebo Kopernika. Były to niezapomniane chwile, które dostarczyły wiedzy i pozwoliły poznawać prawa przyrody wieloma zmysłami.
- galeria zdjęć


Egzamin na Kartę Rowerową

        18.10.2018r.
- galeria zdjęć


Pierwsza wycieczka klas pierwszych oraz klasy drugiej

        18.10.2018r. uczniowie kl. Ia, Ib i II odbyły pierwszą w tym roku wycieczkę do kina "Kijów" na widowisko "Baśnie świata - podróż po niezwykłych kulturach", podczas którego dzieci miały możliwość zapoznania się z elementami różnorodnych kultur jak np. tybetańska, węgierska, indiańska czy chińska. A wszystko to w oparciu o legendy i baśnie pochodzące z danych regionów. Uczniowie obejrzeli również animowany film pt. "Tedi i poszukiwacze zaginionego miasta". Prawdopodobnie każdy chce choć przez chwilę, być archeologiem lub Indianą Jonesem. Razem z Tedim można było spełnić swoje marzenia i wyruszyć na przygodę życia.
- galeria zdjęć


IX Międzyszkolny Turniej Wiedzy "Święty Jan Paweł II - Nasz Wielki Patron"

        17 października 2018 r. w szkole podstawowej w Niegowici odbył się IX Międzyszkolny Turniej Wiedzy "Święty Jan Paweł II - Nasz Wielki Patron". W turnieju wzięli udział uczniowie klas piątych ze szkół w: Bilczycach, Winiarach, Wiatowicach, Pierzchowie, Zręczycach oraz Niegowici. Dzieci zmagały się z wieloma zadaniami indywidualnie jak również drużynowo. Szkołę w Pierzchowie reprezentowali następujący uczniowie: Wioletta Kołos, Emilia Mika, Jakub Mardosz. Wyniki przedstawiają się następująco:
Drużynowo:
I miejsce - Pierzchów
II miejsce - Zręczyce kl. Vb
III miejsce - Niegowić kl. Vb
Indywidualnie:
I miejsce - Jakub Mardosz - Pierzchów
II miejsce - Szymon Smoter - Zręczyce kl. Va
III miejsce - Wioletta Kołos - Pierzchów
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

- galeria zdjęć


Pasowanie na Ucznia

        Dnia 17 października 2018 r. odbyło się uroczyste Ślubowanie klas I. W tym roku wyjątkowo w naszej szkole są dwie klasy I. Pani dyrektor Grażyna Pogorzelczyk-Kluska powitała gorąco pierwszoklasistów oraz zaproszonych gości: p. Julitę Natkaniec (dyr GCOO), nauczycieli, uczniów, rodziców. Pierwszaki zaprezentowały program artystyczny z elementami humoru "Jak oni ślubują".
        W niezwykle podniosłej atmosferze przed pocztem sztandarowym szkoły uczniowie klas I złożyli uroczyste ślubowanie, a następnie każdy uczeń został pasowany przez dyrektora szkoły. Nie obyło się bez prezentów przygotowanych przez Radę Rodziców.
        Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Pani dyrektor oraz Pani J.Natkaniec złożyły serdeczne życzenia wszystkim nauczycielom za nauczanie i wychowanie młodego pokolenia. Na koniec zdjęcia pierwszoklasistów, wspólny poczęstunek, miłe rozmowy. Jesteśmy przekonani, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia.
- galeria zdjęć


Klasa VIII w Miejscu Pamięci Auschwitz - Birkenau

        17.10.2018r.
- galeria zdjęć


Odświeżacz powietrza dla przedszkolaków

        Każdy oddział przedszkolny dostał odświeżacz powietrza finansowany ze środków Marszałka Województwa Małopolskiego w celu poprawy jakości powietrza. W tym celu 10 października do oddziału przedszkolnego zawitała Pani z Urzędu Gminy Gdów, która zachęcała do wspólnego kreowania postaw proekologicznych mających na celu poprawę jakości powietrza. Dzieci aktywnie brały udział w prezentacji i zadaniach na temat zdrowego środowiska. Dzięki tej prelekcji dzieci dowiedziały się jak silnym zagrożeniem dla zdrowia jest oddychanie zanieczyszczonym powietrzem. Mamy nadzieję, że zastosowanie tego typu rozwiązania jakim jest Odświeżacz wpłynie pozytywnie na samopoczucie i zdrowie najmłodszych.
- galeria zdjęć


Halowa piłka nożna dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Mlodzieży Szkolnej

        Uczennice naszej szkoly wzięly udział w turnieju gminnym w halowej piłce nożnej dziewcząt w ramach współzawodnictwa międzyszkolnego "Igrzyska Dzieci (rocznik 2006 i mlodsi)" i "Igrzyska Mlodzieży Szkolnej (rocznik 2003-2005)". Warto zaznaczyc że uczennice naszej szkoly w kategorii "Igrzyska Dzieci" zajęły 3 miejsce na etapie gminnym.

Naszą szkołę reprezentowaly:
Igrzyska dzieci: Oliwia Kostuch, Emilia Mika, Natalia Surma, Wioletta Kolos, Sylwia Sobczyk, Wiktoria Stachnik.
Igrzyska Mlodzieży Szkolnej: Anna Skowronek, Aleksandra Dudek, Wiktoria Ptak, Nikola Kulma, Sendorek Oliwia.

- galeria zdjęć


Przedszkolaki w Wieliczce

        W dniu 4 października przedszkolaki z oddziału w Pierzchowie i Nieznanowicach odbyli wycieczkę do pobliskiej Wieliczki. Odwiedzili Muzeum Żup Krakowskich, gdzie poznali bliżej postać św. Kingi i historie kopalni. Brali udział w bardzo ciekawych warsztatach pt. "Z solą lub bez" i dzięki temu udało się naszym przedszkolakom rozdrobnić bryłę soli, poznać tajniki kiszenia kapusty, a także wykonać własne solniczki z masy solnej. Na koniec zwiedzili Tężnie, korzystając z jej walorów zdrowotnych. Wycieczka sprawiła wiele radości.
- galeria zdjęć


Klasy V, VI i VII zwiedzają Warszawę

        W dniach 26 - 28 września klasy V, VI oraz VII uczestniczyły w wycieczce do Warszawy. Pierwszego dnia uczniowie przechodząc ulicą Krakowskie Przedmieście zobaczyli m.in. Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza, oraz Pałac Kultury i Nauki. 27 września był dniem niezwykle aktywnym. O poranku dzieci udały się na Cmentarz Powązkowski, następnie do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie wzięły udział w lekcji muzealnej. Kolejnym punktem była wizyta w Centrum Nauki Kopernik, które niewątpliwie na zawsze pozostanie w ich pamięci. Wieczorną atrakcją była wizyta na Stadionie Narodowym, gdzie uczestnicy zobaczyli m.in. pomieszczenia strefy zawodniczej wykorzystywane podczas meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej oraz centrum medialne PGE Narodowego, które przeznaczone jest dla dziennikarzy. Trzeciego dnia uczniowie zwiedzali Stare Miasto oraz Zamek Królewski, a następnie udali się do ogrodu Łazienki Królewskie, gdzie uczestniczyli w przygotowanej wcześniej grze terenowej. Podczas trzydniowego pobytu w stolicy towarzyszyła im niezwykła Pani Ania - przewodnik z pasją, rodowita mieszkanka Warszawy, która dzieliła się z uczestnikami swą obszerną wiedzą na temat swojego ukochanego miasta.
- galeria zdjęć


Otwarcie boiska sportowego

        26.09.2018r.
- galeria zdjęć


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

        03.09.2018r. uroczystym apelem rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.ROK SZKOLNY 2017/2018
ROK SZKOLNY 2016/2017
ROK SZKOLNY 2015/2016
ROK SZKOLNY 2014/2015
ROK SZKOLNY 2013/2014
ROK SZKOLNY 2012/2013
ROK SZKOLNY 2011/2012
ROK SZKOLNY 2010/2011
ROK SZKOLNY 2009/2010
ROK SZKOLNY 2008/2009
ROK SZKOLNY 2007/2008
ROK SZKOLNY 2006/2007