ROK SZKOLNY 2017/2018
Lekcja historii dla kl. IV-VII

        17.11.17r.
- galeria zdjęćGminne obchody Święta Niepodległości

        11.11.17r.
- galeria zdjęćWieczornica Patriotyczna

        09.11.17r.
- galeria zdjęćGminny Przegląd Pieśni Patriotycznej

        09.11.17r.
- galeria zdjęćKlasy V i VII zwiedzają Warszawę

        W dniach 3-4.11.2017r. uczniowie klasy V i VII udali się na wycieczkę do Warszawy. W ciągu dwóch dni pokonując trasę pociągami, autobusami i pieszo dzieci dotarły do najważniejszych miejsc w stolicy. Na naszej mapie pojawił się Pałac Kultury, Zamek Królewski wraz z Kolumną Zygmunta, stare miasto, Uniwersytet Warszawski, Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza, Parlament oraz Pałac w Wilanowie wraz z oranżerią. Podróżując autobusem "Hop on, Hop off" zobaczyliśmy Pomnik Małego Powstańca, Warszawską Syrenkę i pomnik Fryderyka Chopina w Łazienkach Królewskich. Największym zainteresowaniem cieszyło się jednak Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie uczniowie w skupieniu wysłuchali przewodnika, obejrzeli filmy ukazujące historię wojennych działań i uczcili pamięć walczących o naszą stolicę. Słoneczna pogoda umilała pobyt w Warszawie.
- galeria zdjęćWszystkich Świętych - apel

        W ostatni dzień października w Szkole Podstawowej w Pierzchowie odbył się apel przed uroczystością Wszystkich Świętych. Uczniowie klasy pierwszej, drugiej i piątej zastanawiali się nad kwestią świętości. W swoich dialogach starali się powiedzieć, kto może zostać świętym, ilu mamy świętych, czy my mamy szansę na świętość, co robić, aby zostać świętym? W progach szkoły pojawili się nawet sami święci, którzy mówili o swoich zasługach, zachęcając nas tym samym do pracy nad sobą i nad swoją świętością.
- galeria zdjęćHalowa piłka nożna chłopców

        Dnia 24 października 2017 r. na Gminnej hali sportowej przy budynku Gimnazjum w Gdowie odbyły się zawody sportowe w halowej piłce nożnej chłopców w ramach "Igrzysk Dzieci". Szkoła Podstawowa im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego zgłosiła do turnieju drużynę. Szkołę reprezentowali: Obrał Mikołaj, Nowak Kacper, Turakiewicz Bartłomiej, Kowal Albert, Bankowicz Paweł, Szostak Michał, Przeździęk Igor, Martyna Jakub Dudek Dominik.Wszystkim uczestniczkom gratulujemy świetnej sportowej postawy!!!
- galeria zdjęćVIII Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Świętym Janie Pawle II

        24 października 2017r. w Szkole Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niegowici miał miejsce VIII Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Świętym Janie Pawle II. Wzięli w nim udział uczniowie klas czwartych ze szkół w Gdowie, Niegowici, Pierzchowa, Zręczyc, Książnic oraz Bilczyc. Dzieci pracowały w konkurencjach indywidualnych i grupowych rozwiązując szereg pisemnych zadań. Najlepsi uczniowie uczestniczyli w turnieju jeden z dziesięciu. Wyniki przedstawiają się następująco:
Grupowo:
        I miejsce - kl. IVb Gdów
        II miejsce - kl. IVc Gdów
        III miejsce - kl. IVa Niegowić
        IV miejsce - kl. IV Pierzchów
Indywidualnie:
        I miejsce - Julia Kaźmierczak kl. IVb Gdów
        II miejsce - Jakub Mardosz kl. IV Pierzchów
        III miejsce - Krystian Piechnik kl. IVb Gdów
Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom składamy serdeczne gratulacje.

- galeria zdjęćSpotkanie z Policjantem (kl.I-VII)

        19.10.2017r.
- galeria zdjęćSzkolna odblaskowa gra terenowa (kl.I-VII)

        19.10.2017r.
- galeria zdjęćWycieczka klas I-III

        17.10.2017r. uczniowie kl. I-III wzięli udział w widowisku "Teatr Lalek czyli tintamareski i inne dziwy...". Dzieci obejrzały również animowaną komedię "Ups! Arka odpłynęła" - opowieść o wielu aspektach w szczególności o sile miłości rodzicielskiej i mocy przyjaźni.
- galeria zdjęćAkcja "Nauczyciel na Medal"        13.10.17r. rozpoczęła się akcja Gazety Krakowskiej - "Nauczyciel na Medal" pod honorowym patronatem Jacka Krupy, marszałka województwa małopolskiego.
        Samorząd Uczniowski zgłosił do tej akcji czterech nauczycieli naszej szkoły, na których można oddawać swoje głosy poprzez wysłanie sms-a. (koszt 2,46 zł z VAT)
W kategorii klas I-III:
- p. Marta Bęben (sms o treści DNA.295 pod numer 72355)
W kategorii klas IV-VII:
- p. Lucyna Samek (sms o treści DNG.329 pod numer 72355)
- p. Jolanta Zając (sms o treści DNG.327 pod numer 72355)
- p. Agnieszka Wilkosz (sms o treści DNG.319 pod numer 72355)
Dzień Nauczyciela

        13.10.17r.
- galeria zdjęćŚlubowanie kl.I

        13.10.17r.
- galeria zdjęćGminne obchody Święta Edukacji Narodowej

        12.10.17r.
- galeria zdjęćWycieczka kl.IV

        10 października uczniowie kl.IV odwiedzili Niedzicę i Mszanę Górną.
- galeria zdjęćHalowa piłka nożna dziewcząt

        Dnia 6 października 2017 r. na Gminnej Hali Sportowej przy budynku Gimnazjum w Gdowie odbyły się zawody sportowe w halowej piłce nożnej dziewcząt w ramach "Igrzysk Dzieci" i "Igrzysk Młodzieży Szkolnej".
        Szkoła Podstawowa im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego zgłosiła do turnieju dwie drużyny w poszczególnych kategoriach wiekowych. Szkołę reprezentowały:
1. Igrzyska Dzieci (rocznik 2005 i młodsi): Pilch Weronika, Kulma Nikola, Dudek Aleksandra, Ptak Wiktoria, Sobczyk Sylwia, Kołos Wioletta, Kostuch Oliwia, Mika Emilia.
2. Igrzyska Młodzieży Szkolnej (rocznik 2002-2004): Pilch Weronika, Kołos Julia, Sala Karolina, Sendorek Oliwia, Szczepanik Gabriela, Trzósło Aleksandra.
Warto zaznaczyć że w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej nasza Szkoła zajęła wysokie II miejsce na etapie Gminnym!
Wszystkim uczestniczkom gratulujemy świetnej sportowej postawy !!!

- galeria zdjęćKurs pierwszej pomocy dla kl.IV-VII - część II

        Od 5 października zaczęła się druga część kursu pierwszej pomocy prowadzonego przez OSP w Pierzchowie, podczas której uczniowie ćwiczą resuscytację krążeniowo-oddechową z użyciem defiblyratora AED.
- galeria zdjęćKibicujemy Hokejowej Lidze Mistrzów!

        03.10.17r., dzięki współpracy z Fundacją Sportowcy Dzieciom, uczniowie ze szkół w Winiarach oraz w Pierzchowie mogli na żywo kibicować zawodnikom meczu hokeja w Lidze Mistrzów. Mecz, na którym byli rozegrał się pomiędzy Cracovią a IFK HELINSKI.
- galeria zdjęćCoolturalny uczeń

        03 października Samorząd Uczniowski ogłosił wyniki szkolnego konkursu "Coolturalny Uczeń". We wrześniu tytuł ten otrzymali:
- Klasa I: Oliwier Gadzina,
- Klasa II: Alicja Kowal,
- Klasa III: Karolina Halberda,
- Klasa IV: Emila Mika,
- Klasa V: Martyna Chojecka,
- Klasa VI: Aleksandra Dudek,
- Klasa VII: Aleksandra Trzósło.
Zwycięzcom GRATULUJEMY i... rozpoczynamy edycję październikową!
- galeria zdjęćKurs pierwszej pomocy dla kl.IV-VII

        Jednostka OSP w Pierzchowie jest w trakcie realizacji projektu "Ratownicy na start". W ramach projektu druhowie przeprowadzą w naszej szkole kurs pierwszej pomocy wg poniższego harmonogramu:
Klasy IV oraz V: 2.X (poniedziałek) godz. 12:10-13:45 oraz 5.X (czwartek) godz. 11:20-12:55,
Klasa VI: 17.X (wtorek) godz. 12:10-13:45 oraz 20.X (piątek) godz. 11:20-12:55,
Klasa VII: 4.X (środa) godz. 12:10-13:45 oraz 18.X (środa) godz. 12:10-13:45.
        Planowany jest także kurs pierwszej pomocy dla rodziców wraz z uczniami z klas "0"-III.
- galeria zdjęć"Epidemia, czary mary i alchemia"

        2 października do naszej szkoły zawitała grupa "Zaelektryzowani" ze spektaklem p.t. "Epidemia, czary mary i alchemia".
- galeria zdjęćWycieczka kl.III

        2 października wraz z całą klasą pojechaliśmy na wycieczkę do Zalesian, aby uczestniczyć w tradycyjnym wypieku chleba. To dzięki pani Stanisławie udało nam się poznać tajemnice pulchnego i smacznego wypieku. To ona pozwoliła nam na własnej skórze poznać ciężką pracę piekarza.
        Pierwszą naszą atrakcją było własnoręczne wyrabianie ciasta, po wcześniejszym dodaniu do zaczynu soli, serwatki z wodą oraz mąki. Gdy ciasto było już dostatecznie wyrobione mogliśmy na jakiś czas zostawić je, aby wyrosło i w tym czasie udać na pole, by w promieniach jesiennego słońca rozegrać sportowe konkurencje. Po powrocie obserwowaliśmy formowanie przez panią zgrabnych bochenków i znowu musieliśmy poczekać, aż ciasto w foremkach wyrośnie. Czas ten wykorzystaliśmy piekąc kiełbaski przy ognisku, co było dla nas ogromną frajdą. Gdy ciasto wyrosło, pomogliśmy włożyć je do rozgrzanego pieca i teraz tylko czekać, aż chleb się upiecze. Postanowiliśmy jednak nie marnować tego czasu i udaliśmy się do pobliskiego lasu. Tym razem utrwaliliśmy wcześniej zdobyte wiadomości w praktyce tj. z jakich warstw zbudowane są nasze lasy oraz jak się w nich nie zgubić. Udało nam się również poobserwować grzyby i nie były to tylko grzyby trujące. Po powrocie z lasu nadeszła w końcu upragniona chwila. Wszyscy z wielkimi uśmiechami na twarzy mogliśmy cieszyć się efektami naszej wspólnej pracy - pięknie wyrośniętymi bochenkami chleba.
        Wycieczka zakończyła się w bardzo miłej i wesołej atmosferze, dzięki czemu do domu wróciliśmy pełni nowych doświadczeń i niezapomnianych wrażeń.
                                                                                             Uczniowie klasy III
- galeria zdjęćVII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

        29 września uczniowie klas III-VII przyłączyli się do VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, podczas którego sprawdzili swoją "tabliczkową" wiedzę. Uczniowie, którzy pomyślnie przeszli egzamin otrzymali certyfikaty.
        Egzamin poprzedzony był tygodniową powtórką tabliczki mnożenia. Z tej okazji w naszej szkole powstały "matematyczne schody".
- galeria zdjęćJesienne sztafetowe biegi przełajowe

        W dniu 27 września 2017 r. w ramach "Igrzysk Dzieci" szkół podstawowych odbyły się gminne zawody sportowe w jesiennych sztafetowych biegach przełajowych na etapie gminnym. Zawody odbyły się na boisku piłkarskim przy Budynku Gimnazjum w Gdowie.
Zawody były podzielone na dwie kategorie:
1. Dziewczęta: rocznik 2005 i młodsze, dystans 800 m (razem sztafeta 10 x 800 m)
2. Chłopcy: rocznik 2005 i młodsi, dystans 1 000 m (razem sztafeta 10 x 1 000 m)
Szkoła Podstawowa w Pierzchowie zajęła V miejsce - chłopcy, VI miejsce - dziewczęta.
        Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:
1. Dziewczęta: Pilch Weronika, Dudek Aleksandra, Ptak Wiktoria, Boguta Maja, Chojecka Martyna, Kołos Wioletta, Sobczyk Sylwia, Jurek Aleksandra, Kostuch Oliwia.
2. Chłopcy: Obrał Mikołaj, Nowak Kacper, Turakiewicz Bartosz, Szostak Michał, Przeździęk Igor, Martyna Jakub, Dudek Dominik, Długosz Krzysztof, Kowal Szymon, Zając Jakub.

- galeria zdjęćOdblaskowa szkoła

        Po raz kolejny nasza Szkoła bierze udział w konkursie "Odblaskowa Szkoła" organizowany przez: Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.
       Celem konkursu jest zwiększenie aktywności szkół i rodziców w zakresie wyposażania uczniów w kamizelki oraz elementy odblaskowe. Ponadto celem akcji jest: pokazanie jak ważne jest bezpieczeństwo dzieci w drodze do i ze szkoły, przypominanie o ustawowym obowiązku korzystania przez dzieci z elementów odblaskowych.
        Akcja ma formę konkursu promującego, najbardziej aktywne szkoły podstawowe realizujące ideę wyposażania uczniów w elementy odblaskowe.
        W ramach akcji "Odblaskowa szkoła" zostanie przeprowadzonych szereg inicjatyw:
- konkursy plastyczne promujące noszenie odblasków,
- spotkania z policjantem,
- pogadanki w klasach z wychowawcami,
- konkursy wiedzy,
- gazetki klasowe o tematyce "odblaskowa szkoła",
- odblaskowa dyskoteka,
- inne.
Międzynarodowy Dzień Kropki

        W dniu 15.09.2017r obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Historia Dnia Kropki sięga roku 2009r. Wtedy to po raz pierwszy w szkołach przeczytano książeczkę "The Dot"- to niepozorna, napisana oszczędnym językiem historia Vastii - dziewczynki, która nie wierzy we własne możliwości. W tym roku do tych obchodów włączyła się także nasza szkoła. Uczniowie kl. 1-3 obejrzeli krótki animowany film o historii Vastii, a następnie we wszystkich klasach odbyły się zajęcia z "Kropką" w roli głównej. Zajęcia te miały na celu pomóc dzieciom odkryć talenty, które drzemią w każdym z nas.

- galeria zdjęćAkcja "BohaterON"

        Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "BohaterON" - wyślij kartkę do Powstańca. Piękne, płynące z serca podziękowania zapisane zostały na specjalnych pocztówkach, które już niebawem trafią do żyjących świadków Powstania Warszawskiego.

- galeria zdjęćUroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

        04.09.2017r.

- galeria zdjęć


ROK SZKOLNY 2016/2017
ROK SZKOLNY 2015/2016
ROK SZKOLNY 2014/2015
ROK SZKOLNY 2013/2014
ROK SZKOLNY 2012/2013
ROK SZKOLNY 2011/2012
ROK SZKOLNY 2010/2011
ROK SZKOLNY 2009/2010
ROK SZKOLNY 2008/2009
ROK SZKOLNY 2007/2008
ROK SZKOLNY 2006/2007