ROK SZKOLNY 2017/2018
Zakończenie roku szkolnego

        22.06.2018r.
- galeria zdjęć200. rocznica śmierci gen. J.H.Dąbrowskiego

        17.06.2018r.
- galeria zdjęćAkcja "Jak nie czytam, jak czytam"

        Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji cichego czytania "Jak nie czytam, jak czytam". Przez 15 minut każdy z uczniów czytał fragment przyniesionej przez siebie z domu, bądź wypożyczonej z biblioteki książki, którą najbardziej lubi.
- galeria zdjęćBohaterON - odpowiedź Powstańca

        Zachęcamy do przeczytania listu od Powstańca, jaki otrzymał Jakub z klasy V (str.1, str.2).Klasa IV - pielgrzymka do Łagiewnik

        Minął rok od przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej przez naszych czwartoklasistów, dlatego też w dniu 28 maja br. uczniowie klas czwartych, z całej parafii, pielgrzymowali do Centrum Jana Pawła II w Krakowie - Łagiewnikach. Dzieci zwiedziły kościół dolny z przepięknymi mozaikami oraz kościół górny, w którym mogły zobaczyć relikwię Jana Pawła II w postaci sutanny splamionej krwią po zamachu na życie papieża. Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach, w czasie których poznali wiele faktów z życia polskiego papieża. Obejrzeli również replikę Całunu Turyńskiego. W samo południe wszyscy uczestniczyli we mszy świętej, a następnie wysłuchali historii o św. Faustynie. Wyjazd zakończyła przejażdżka windą na taras widokowy oraz spotkanie z Panem Jezusem w kaplicy wieczystej adoracji.
- galeria zdjęćKlasa 7 zwiedza... Mediolan!

        16.05.2018r. klasa VII udała się na czterodniową wycieczkę do Mediolanu i Bergamo. Włoską przygodę rozpoczął lot samolotem - dla wielu uczniów pierwszy w życiu, z Krakowa do Bergamo - miasteczka pod Mediolanem. W ciągu kolejnych dni uczniowie naszej szkoły zobaczyli piękną Katedrę Duomo, Galerię Handlową Wiktora Emanuela II, Operę alla Scala oraz zamek królewski Castello Sforzesco - dom rodzinny naszej królowej Bony.
        Całe miasto obejrzeli podróżując autobusem linii "Hop on, hop off", wyskakując to tu, to tam, aby zobaczyć co ciekawsze miejsca. Sobotnie popołudnie uczniowie spędzili na zwiedzaniu starego miasta Bergamo, które w pierwszy wieczór podziwiali z hotelowego tarasu. Pełne uroku wąskie uliczki i malownicze, małe placyki zapadły w pamięci dzieci, tak samo, jak wspinaczka na zamkowe wzgórze i jazda zabytkową kolejką szynową.
        Serca ich skradła również włoska kuchnia. Pizzom i makaronom nie było końca! Podsumowując wyprawę należy powiedzieć jedno - była ona pierwszą, ale na pewno nie ostatnią w historii naszej szkoły! Już planujemy wycieczkę do Rzymu i Umbrii!
- galeria zdjęćSpartakiada Przedszkolaków

        19.05.18r.
- galeria zdjęćWładysławowo - Zielona Szkoła klasy II

        07.05-14.05.18r.
- galeria zdjęćWładysławowo - Zielona Szkoła klas IV-VI

        06.05-12.05.18r.
- galeria zdjęćGminne obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

        03.05.18r.
- galeria zdjęćŚwięta Majowe... - apel

        30.04.18r.
- galeria zdjęćKościelisko - Zielona Szkoła kl.III

        W dniach 16-21 kwietnia 2018r. przebywaliśmy na "zielonej szkole" w Domu Wczasów Dziecięcych w Kościelisku.
        Zaraz po przyjeździe na miejsce, poznaniu ośrodka, obowiązujących w nim przepisów oraz przyjemności zakwaterowania się w pokoju z rówieśnikami - udaliśmy się na boisko „Orlik”, gdzie był czas na zawody sportowe oraz zabawy z piłką. Po powrocie zadaniem grup (pokoi) było wykonanie wizytówek, a także zaprezentowanie się na wieczorku zapoznawczym. Zakończeniem pierwszego dnia była wspólna dyskoteka z konkursem tańca.
        W drugim dniu pojechaliśmy do Zakopanego do Muzeum Kornela Makuszyńskiego, autora aktualnie czytanej przez nas lektury "Awantura o Basię". Po południu uczyliśmy się piosenek i uczestniczyliśmy w zabawach integracyjnych prowadzonych przez wychowawców ośrodka. Poznaliśmy również szczegóły stroju góralskiego noszonego na Podhalu przez kobiety jak i przez mężczyzn. Na dobranoc oglądaliśmy filmy o przygodach Koziołka Matołka.
        Środa była dniem wyprawy na Kalatówki do Pustelni św. Brata Alberta, niewielkiego drewnianego budynku. Poznaliśmy wiele szczegółów związanych z jego życiem i działalnością. Po drodze odwiedziliśmy Muzeum Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz zapoznaliśmy się z historią kolejki na Kasprowy Wierch. Po obiedzie czekała nas przejażdżka "fasiągami po Kościelisku. Później udaliśmy się na mecz piłki nożnej , a także emocjonującą grę w "dwa ognie".
        W czwartym dniu ponownie udaliśmy się do Zakopanego, tym razem do Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN, gdzie przez wspaniałą zabawę uczyliśmy się zrozumienia oraz szacunku dla tatrzańskiej przyrody. Następnie poszliśmy pod Wielką Krokiew - skocznię narciarską i mogliśmy wreszcie zakupić pamiątki na Krupówkach. Po południu oglądaliśmy występ Szkolnego Zespołu Pieśni i Tańca "POLANY" w Kościelisku. Udaliśmy się również na "bajkowe" miejsce aktywności fizycznej tj. plac zabaw zbudowany w stylu regionalnym oraz siłownię. Wieczorem bawiliśmy się przy muzyce oraz występowaliśmy w konkursie "Mam talent".
        Piątek był dniem wycieczki na Gubałówkę. Piękną panoramę Tatr, a także kwitnące krokusy mogliśmy podziwiać wracając pieszo do Kościeliska. W tym dniu odwiedzili nas pasjonaci gór Celina i Marek Zaniewscy wyświetlając film i autorskie zdjęcia w 3D, równocześnie opowiadając o swoich doświadczeniach górskich zdobywanych podczas wędrówek tatrzańskimi szlakami na najwyższe szczyty. Ogromną frajdą było również w tym dniu malowanie obrazów na szkle, a także lody w najbliższej cukierni.
        W sobotę ostatniego dnia uczestniczyliśmy w apelu pożegnalnym, podczas którego wręczono nam nagrody, dyplomy i wyróżnienia - warto było się starać! Spakowaliśmy walizki i z głową pełną wspomnień, i niezapomnianych doświadczeń wróciliśmy do Pierzchowa. Podczas całego pobytu towarzyszyła nam piękna pogoda i dopisujące wszystkim świetne humory.
                                                                                      Uczniowie klasy III
- galeria zdjęć75. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim

        19 kwietnia 2018r. uczniowie naszej szkoły już 6 raz wzięli udział w akcji społeczno-edukacyjnej "Żonkile". Akcja organizowana jest co roku w rocznicę wybuchu powstania w getcie w Warszawie przez Muzeum Żydów Polskich POLIN. Uczniowie oglądnęli film pt. "Nie było żadnej nadziei". Samorząd uczniowski wykonał żonkile, które rozdano dzieciom naszej szkoły na pamiątkę tego wydarzenia.
- galeria zdjęćKatyń, Smoleńsk - pamiętamy

        18.04.18r.
- galeria zdjęćKlasy I-III z wizytą w Teatrze Współczesnym

        W dniu 9 kwietnia 2018r. odbyła się wycieczka klas I-III do Teatru Współczesnego w Krakowie. Uczniowie obejrzeli spektakl "Wyspa Skarbów. Tajemnica mapy starego pirata" oraz wzięli udział w warsztatach teatralnych.
- galeria zdjęćApel Wielkonocny

        28.03.18r.
- galeria zdjęćPiłka ręczna chłopców - zawody gminne

        Dnia 22 marca 2018r. na gminnej hali sportowej w Gdowie w ramach "Igrzysk Dzieci" Szkół Podstawowych klas 4-6 odbyły się zawody gminne w mini piłce ręcznej chłopców. Nasza Szkoła również zgłosiła się do turnieju.
        W eliminacjach grupowych - zajmujemy pierwsze miejsce w grupie pokonując wysoko 7:0 SP Jaroszówkę oraz remisując z SP Gdów 1-1, co dało awans do półfinału. W półfinale pokonujemy SP Książnice 2-1. W finale ponownie uczniowie naszej szkoły zagrali z SP Gdów, tym razem przegrywamy 7-2, ostatecznie zajmujemy w klasyfikacji końcowej wysokie drugie miejsce. Pierwsze dwa miejsca na etapie gminnym będą już 10 kwietnia reprezentować Gminę Gdów na zawodach powiatowych. Gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie powiatowym!
- galeria zdjęćWyjazd na narty - stacja Laskowa-Ski

        9 marca 2018r.
- galeria zdjęć"Jeżdżę z głową" - Lubomierz

        7 marca uczniowie naszej szkoły wybrali się na stok narciarski do Lubomierza aby wziąć udział w projekcie "Jeżdżę z głowa". Dla większości uczniów była to pierwsza przygoda z nartami.
- galeria zdjęć"Na ratunek Ziemi"

        7 marca, w Szkole Podstawowej w Trąbkach. odbył się wojewódzki konkurs ekologiczny "Na ratunek ziemi". W tym roku tematem przewodnim były owady. Miło nam poinformować, iż Radosław Dudek (kl. II) w konkursie wiedzy (kat. klas II-III) zajął wysokie II miejsce. Gratulujemy!
- galeria zdjęćWycieczka klas IV-VII

        W piątek, 2 marca uczniowie klas IV-VII uczestniczyli w wycieczce do kina Kampus w Wieliczce, gdzie obejrzeli film zatytułowany "Cudowny chłopak". Następnie grupa udała się do Krakowa, gdzie zwiedzono wystawę "Titanic".
- galeria zdjęć


63. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - gminne eliminacje

        09.02.2018r.
- galeria zdjęćKolejny udział naszych uczniów w zawodach sportowych!!!

        Dnia 7 lutego 2018 r. uczniowie naszej szkoły w wzięli udział w kolejnych zawodach sportowych na etapie gminnym - były to zawody: Tenis stołowy indywidualny dziewcząt i chłopców (Igrzyska Młodzieży) oraz Mini piłka ręczna dziewcząt (Igrzyska Dzieci). Zawody w piłce ręcznej odbyły się na gminnej hali sportowej w Gdowie, natomiast tenis stołowy na auli w budynku szkoły podstawowej (dawnego gimnazjum) w Gdowie.
        W zawodach naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

I. Tenis stołowy:
1. Trzósło Aleksandra
2. Sendorek Oliwia
3. Dudek Karol
4. Skowronek Jakub

II. Piłka ręczna dziewcząt:
1. Pilch Weronika
2. Kulma Nikola
3. Boguta Maja
4. Dudek Aleksandra
5. Skowronek Anna
6. Jurek Aleksandra
7. Kostuch Oliwia
8. Szostak Katarzyna
9. Stachnik Wiktoria
10. Ptak Wiktoria

        Nasi uczniowie na zawodach sportowych zaprezentowali się w nowych strojach sportowych, które współfinansował Wójt Gminy Gdów. Dziękujemy!
- galeria zdjęćWyjazd na narty - Siepraw

        02.02.2018r.
- galeria zdjęćArchidiecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych

        W sobotę 27 stycznia br. w Krakowie - Łagiewnikach miało miejsce Archidiecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych. W spotkaniu tym uczestniczyli również uczniowie ze szkół w Marszowicach, Niegowici oraz Pierzchowa.
        Uczniowie wysłuchali koncertu muzycznego w wykonaniu męskiego zespołu z Boliwii, zapoznali się z życiem plemienia Inków, które przedstawił misjonarz pracujący w Peru, jak również spotkali się z siostrami klaweriankami z Nigerii, które od dziewięciu miesięcy przebywają w Polsce i uczą się języka polskiego. Spotkanie zakończyło się uroczystą Eucharystią w Bazylice Miłosierdzia Bożego, której przewodniczył biskup Jan Zając. Warto wspomnieć homilię, jaką wygłosił ksiądz biskup, gdyż nawiązał do postaci św. Jana Pawła II, św. siostry Faustyny oraz śp. Helenki Kmieć - misjonarki zamordowanej w Boliwii 24 stycznia ubiegłego roku. Po mszy św. ogłoszono wyniki konkursu plastycznego pt.: "Napełnieni Duchem Świętym niesiemy pomoc misjom", w którym uczennica klasy siódmej - Julia Kołos ze szkoły w Pierzchowie zdobyła wyróżnienie.
- galeria zdjęćWikingowie - lekcja dla klas IV-VII

        26.01.2018r. w naszej szkole odbyło się już kolejne spotkanie z żywą lekcją historii. Tym razem uczniowie poznali Wikingów. Zapoznali się z ich historią, kulturą, obyczajami oraz mitologią skandynawską. Zobaczyli zainscenizowane walki Wikingów i ich oręż: kolczugi, hełmy, tarcze, miecze i topory. Wzięli również udział w mini konkursie, w którym nagrodami były magiczne kamienie runiczne.
- galeria zdjęćTyniec - wycieczka klasy IV i V

        Uczniowie klasy IV i V w dniu 25.01.2018r. zwiedzili najstarsze w Polsce opactwo, opactwo benedyktynów w Tyńcu. Po zwiedzeniu klasztoru udali się do zrekonstruowanego pomieszczenia dawnego skryptorium. Poznali pracę skryby i iluminatora oraz etapy powstawania książki rękopiśmiennej. Spróbowali pisać gęsim piórem i atramentem z galasówki.
- galeria zdjęćPowiatowe zawody sportowe w tenisie stołowym indywidualnym i drużynowym chłopców

        Dnia 25 stycznia 2018r. w Koźmicach Wielkich rozegrano powiatowe zawody sportowe w tenisie stołowym indywidualnym i drużynowym chłopców. Uczniowie naszej szkoły: Jakub Martyna i Michał Szostak reprezentowali Gminę Gdów oraz Szkołę Podstawową w Pierzchowie na etapie powiatowym - drużynowo oraz indywidualnie. Ostatecznie drużynowo zajęliśmy wysokie szóste miejsce w Powiecie Wielickim. Gratulujemy!
- galeria zdjęćZabawa Karnawałowa

        24.01.18r.
- galeria zdjęćWieczór Kolęd

        21.01.18r.
- galeria zdjęćDzień Babci i Dziadka

        19.01.18r.
- galeria zdjęćWycieczka kl.III do OSP w Pierzchowie

        18.01.2018r. uczniowie kl. III mieli możliwość bliższego zapoznania się z zawodem strażaka.
        Dzieci mogły z bliska zobaczyć niezbędne wyposażenie oraz specjalistyczny sprzęt wykorzystywany podczas akcji ratowniczych, np. rozpieracz, butlę tlenową, węże, sprzęt medyczny itp., ale również wysłuchać opowiadania o trudnej i niebezpiecznej pracy jaką wykonują strażacy. Dowiedziały się, że działalność straży, nie sprowadza się tylko do gaszenia pożarów, ale służą oni także pomocą ludziom w rożnych sytuacjach, niejednokrotnie narażając swoje zdrowie i życie.
        Niebywałą atrakcją dla uczniów była możliwość przymierzenia hełmów strażackich oraz przebywanie w wozie strażackim. Uczniowie czynnie uczestniczyli w spotkaniu, zadając wiele pytań. Wizyta uświadomiła dzieciom jak trudna i odpowiedzialna jest praca strażaka.

Składamy serdeczne podziękowania dla Mateusza Majki za wzbogacenie i umożliwienie dzieciom pogłębienia wiedzy na temat pracy strażaka.
- galeria zdjęćWycieczka przedszkolaków

        18.01.18r.
- galeria zdjęćWarsztaty "Drewno, Łyko i Kolory"

        16.01.18r. uczniowie klas II-IV uczestniczyli w warsztatach "Drewno, Łyko i Kolor", podczas których wykonali upominki dla Babć i Dziadków.
- galeria zdjęćKolęda Misyjna 2017

        Święta Bożego Narodzenia za nami. Radujemy się z narodzin Pana Jezusa, spotykamy w gronie rodzinnym, śpiewamy kolędy... Ale nie wszyscy mogą się cieszyć z narodzin Pana, bo są kraje, które nie znają Jezusa i czekają, aż misjonarze i misjonarki podzielą się z nimi Dobrą Nowiną. A pomogą w tym wielkim dziele, kolejny już raz, Kolędnicy Misyjni z parafii Wniebowzięcia NMP w Niegowici.
        Tradycyjnie, dzień po Uroczystości Świętego Szczepana, w całej parafii, grupy kolędnicze wraz z opiekunami głoszą wieść o narodzeniu Jezusa.
        Uczniowie Szkoły Podstawowej w Pierzchowie oraz gimnazjaliści z Niegowici ochoczo, jak co roku, włączyli się w to wielkie dzieło. W sześciu grupach, w liczbie 47 osób kolędowali w Pierzchowie, Niewiarowie i Nieznanowicach. Ich kolędniczy wysiłek zaowocował kwotą 5004 zł. Środki te zostały przekazane na pomoc dzieciom w Syrii, która jest objęta wojną nieprzerwanie od 2012 roku. W modlitwie i ofiarach nie zapomnieliśmy również o naszych przyjaciołach na Madagaskarze.
        Wszystkim, którzy zaangażowali się w dzieło kolędowania misyjnego tzn. dzieciom, młodzieży, opiece, rodzicom bardzo serdecznie dziękujemy i wyrażamy nadzieję na dalszą współpracę, a zarazem wsparcie tego, jakże pięknego dzieła w przyszłym roku.
                                                                   Szczęść Boże!
- galeria zdjęćWigilie klasowe

        22.12.17r.
- galeria zdjęćJasełka

        22.12.17r.
- galeria zdjęćSzlachetna Paczka - relacja z wręczenia Paczki

Drogi Darczyńco,
w SZLACHETNEJ PACZCE chcemy pomagać tak, aby ludzie sami radzili sobie w życiu. Dziękujemy, że robisz to razem z nami!
Chcemy wydobywać z ludzi to, co mają w sobie najpiękniejsze. Dzięki przygotowanej przez Ciebie pomocy - wydobywasz piękno z rodziny, sprawiasz, że czuje się dla kogoś ważna. Naprawdę. Będziesz mógł o tym przeczytać w Prezencie.
Ty obdarowałeś rodzinę. A teraz rodzina (oznaczona numerem MLP-3126-564686), wolontariusz, który się nią opiekował chcą teraz obdarować Ciebie.

Relacja z wręczenia paczki Rodzinie.
Prezentów było tak dużo, że ciężko było je zmieścić w małej kuchni i ciasnym pokoju. Pan Marek i pan Jan pomogli wolontariuszom wnieść paczki do domu. Dzieciaki z niedowierzaniem patrzyły na to co się dzieje, mama również była zaskoczona liczbą prezentów. Staś rozpakowywał swoje podarunki z ogromnym uśmiechem na buzi, a Zosia skakała z radości kiedy mama rozpakowała jej wózek dla lalek. Każdy ze szczególnych upominków dla członków rodziny był wyjątkowy. Każda rzecz wyciągana z pięknie zapakowanych pudeł wywoływała na twarzach obdarowanych coraz to większe emocje. Łóżko piętrowe to było spełnienie marzeń mamy i dzieciaków, które teraz będą spać w komfortowych warunkach. Również pan Marek i pan Jan byli mocno wzruszeni podczas rozpakowywania prezentów. Był to szczególny wieczór dla rodziny, która poczuła się niezwykle wyróżniona.

Co chce przekazać wolontariusz?
Serdeczne podziękowanie za wspaniałe prezenty, za zaangażowanie i przekazanie pomocy większej niż ta, która opisana była w formularzu. To będą najpiękniejsze święta dla tej rodziny, pomimo wielu trudności z jakimi musi się borykać na co dzień. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania paczki życzę najpiękniejszych świąt i cudownego Nowego Roku 2018! Dziękuję!!!

Co chce powiedzieć od siebie Rodzina?
"Kochani darczyńcy z całego serca Wam dziękujemy, dzięki Wam nasze święta będą piękne, dzieci szczęśliwe, a kiedy one się cieszą nam żyje się lepiej. Wszystkim i każdemu z osobna życzymy pięknych świąt i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2018!". "Serdecznie dziękujemy za wszystkie przygotowane prezenty, dziękujemy, że ktoś o nas pomyślał, życzymy Wam wszystkiego dobrego!".Kiermasz Świąteczny

        18.12.17r.
- galeria zdjęć"Godzina Kodowania" - międzynarodowa akcja w klasach IV-VI


        "Godzina Kodowania" ("The Hour of Code") to międzynarodowa akcja organizowana przez fundację Code.org. Jej celem jest zachęcenie dzieci i dorosłych do nauki kodowania.
        Do tej międzynarodowej akcji, już po raz trzeci, dołączyli również nasi uczniowie z klas IV-VI. Podczas "The Hour of Code" sprawdzili oni swoją wiedzę i umiejętności poprzez oficjalną stronę fundacji. Uczniowie wykonywali "programistyczne" zadania wraz z ulubionymi postaciami z bajek i filmów. Każdy z nich pracował indywidulanie, w swoim tempie, pomagając sobie wzajemnie.
Dodatkowo szóstoklasiści od początku roku szkolnego pogłębiali swoją wiedzę dotyczącą programowania w Scratch'u, czego efektem były napisane przez nich m.in. proste gry komputerowe.

- galeria zdjęćSzlachetna Paczka - finał akcji

        08.12.17r.
- galeria zdjęćUczniowie naszej szkoły na medal!

        Dnia 7 grudnia 2017 r. na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Gdowie odbyły się gminne zawody sportowe w Tenisie Stołowym Chłopców i Dziewcząt indywidualnym i drużynowym w ramach "Igrzysk Dzieci". Do etapu gminnego zgłosiły się szkoły podstawowe z Gminy Gdów. Zawody były rozgrywane systemem "do dwóch przegranych", zgodnie z przepisami PZTS.
        Szkołę Podstawową w Pierzchowie reprezentowali następujący uczniowie:
Dziewczęta:
1. Dudek Aleksandra
2. Pilch Weronika
Chłopcy:
1. Szostak Michał
2. Martyna Jakub
Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się znakomicie, bowiem awans do kolejnego etapu powiatowego - indywidualnie wywalczyli: Martyna Jakub, Dudek Aleksandra. Natomiast drużynowo chłopcy (Martyna Jakub i Szostak Michał) zajęli wysokie drugie miejsce w całych zawodach co również dało awans do etapu powiatowego! Gratulujemy reprezentacji naszej szkoły oraz życzymy powodzenia w kolejnym etapie powiatowym.
- galeria zdjęćTenis Stołowy Chłopców i Dziewcząt kl.VII - szkolny etap zawodów

        Dnia 6 grudnia 2017r. na sali gimnastycznej w Pierzchowie odbyły się zawody sportowe klasy VII - etap szkolny w Tenisie Stołowym Chłopców i Dziewcząt ramach "Igrzysk Młodzieży Szkolnej". Do etapu szkolnego zgłosiło się prawie 15 uczniów, co świadczy o dużym zainteresowaniu. Zawody były rozgrywane systemem pucharowym, zgodnie z przepisami PZTS. Po bardzo wyrównanych meczach poniżej przedstawiamy wyniki końcowe turnieju:
I. Klasyfikacja końcowa chłopcy:
     1. Dudek Karol
     2. Skowronek Jakub
     3. Sala Patryk
II. Klasyfikacja końcowa dziewczęta:
     1. Sendorek Oliwia
     2. Trzósło Aleksandra
     3. Szczepanik Gabriela
Wszystkim uczestnikom gratulujemy sportowej postawy :-))

- galeria zdjęćOdwiedziny Mikołaja

        06.12.17r.
- galeria zdjęćWycieczka klas I-III

        W dniu 05.12.2017r. uczniowie kl. I-III odwiedzili HistoryLand w Krakowie. W tym niezwykłym miejscu odbyli interaktywną podróż przez dzieje Polski i Polaków. Towarzyszyły im liczne interaktywne atrakcje i 10 makiet zbudowanych z ponad miliona klocków LEGO. Dzieci poznały ważne dla Polski wydarzenia i historyczne miejsca takie jak: osada w Biskupinie, Drzwi Gnieźnieńskie, Bitwa pod Grunwaldem, klasztor na Jasnej Górze, bitwę pod Oliwą, obronę Westerplatte, bitwę pod Monte Cassino, Stocznie Gdańską, Katedrę na Wawelu i Krakowskie Sukiennice. Interakcja sprawiła, że dzieci zapamiętały nie tylko słowa i fakty, ale także wrażenia, emocje i doznania, ponieważ w edukację zaangażowane były wszystkie zmysły. Na zakończenie udali się do sali zabaw, gdzie wcielili się w konstruktorów i budowali z klocków Lego wspaniałe budowle. To była wspaniała lekcja historii, która na długo pozostanie w pamięci.
- galeria zdjęćTenis Stołowy - zawody szkolne

        Dnia 1 grudnia 2017 r. na sali gimnastycznej w Pierzchowie odbyły się zawody sportowe (rocznik 2005 i młodsi) - etap szkolny w Tenisie Stołowym Chłopców i Dziewcząt w ramach "Igrzysk Dzieci". Do etapu szkolnego zgłosiło się prawie 20 uczniów, co świadczy o dużym zainteresowaniu. Zawody były rozgrywane systemem pucharowym, zgodnie z przepisami PZTS. Po bardzo wyrównanych meczach poniżej przedstawiamy wyniki końcowe turnieju:
I. Klasyfikacja końcowa chłopcy:
    1. Martyna Jakub
    2. Szostak Michał
    3. Pilch Maksymilian
II. Klasyfikacja końcowa dziewczęta:
    1. Dudek Aleksandra
    2. Pilch Weronika
    3. Ptak Wiktoria

        Etap gminny zawodów w tenisie stołowym już w czwartek (7 grudnia) w Szkole Podstawowej w Gdowie. Szkołę Podstawową w Pierzchowie będą reprezentowali: Martyna Jakub, Szostak Michał - chłopcy oraz Dudek Aleksandra, Pilch Weronika - dziewczęta.
        Wszystkim uczestnikom gratulujemy sportowej postawy :-))
- galeria zdjęćCoolturalny uczeń

        Samorząd Uczniowski ogłosił wyniki szkolnego konkursu "Coolturalny Uczeń". W listopadzie tytuł ten otrzymali:
- Klasa I: Gabriela Halberda,
- Klasa II: Radosław Dudek,
- Klasa III: Karolina Halberda,
- Klasa IV: Emila Mika,
- Klasa V: Jakub Martyna,
- Klasa VI: Bartosz Turakiewicz,
- Klasa VII: Marcel Gajda.
Zwycięzcom GRATULUJEMY i... rozpoczynamy edycję grudniową!Zabawa Andrzejkowa

        30.11.17r.
- galeria zdjęć"Odblaksowa Szkoła" - finał akcji

        Nasza szkoła od początku września brała udział w ogólnopolskim konkursie dla szkół podstawowych - "Odblaskowa Szkoła". W trakcie trwania konkursu zorganizowaliśmy w naszej szkole wiele ciekawych i atrakcyjnych dla uczniów spotkań oraz imprez, między innymi: spotkanie z Panem Policjantem, konkursy plastyczne, odblaskowe gry terenowe, imprezę promującą noszenie odblasków - odblaskową dyskotekę. Uczniowie w trakcie trwania konkursu w interesujących formach mogli poznać lub przypomnieć sobie ważne dla ich bezpieczeństwa zasady zachowania się na drodze i nie tylko. Przy okazji mogli przeżyć coś niesamowitego, jak np. możliwość obejrzenia prawdziwej odznaki policyjnej czy kajdanek. Na tym nie koniec. W kolejnych miesiącach roku szkolnego będziemy kontynuować tematykę związaną z bezpieczeństwem na drodze, poprzez sprawdzanie czy uczniowie naszej szkoły noszą kamizelki odblaskowe lub inne elementy odblaskowe. Warto zaznaczyć że w naszej Gminie w konkursie "Odblaskowa Szkoła" zajęliśmy wysokie drugie miejsce."Szlachetna Paczka" - zbieramy dary


         Samorząd Uczniowski, tak jak w poprzednich latach, wybrał rodzinę, której przygotujemy w tym roku świąteczną paczkę w ramach akcji "Szlachetna Paczka" stowarzyszenia "Wiosna". Z góry dziękujemy wszystkim, którzy włączą się do naszej zbiórki. Dary proszę przynosić do szkoły. Zbiórka trwa do 7 grudnia!
Kod rodziny: MLP-3126-564686.

Opis rodziny:
Pani Marta (26 l.) wraz ze swoim partnerem Markiem (27 l.) wychowuje dwoje dzieci - syna Stasia (4 l.) oraz córkę Zosię (2 l.). W prowadzeniu gospodarstwa domowego pomaga pan Jan (42 l.) - brat pani Marty. Pani Marta od dłuższego czasu była samodzielną osobą. Z małej miejscowości wyjechała do dużego miasta, aby podjąć pracę. Kolejnym szczęśliwym momentem w jej życiu było poznanie pana Marka. Niestety w niedługim czasie musiała się zmierzyć ze śmiercią obojga rodziców i powrotem w rodzinne strony. Na jej barkach spoczęło utrzymanie domu po rodzicach i uregulowanie wszystkich kwestii formalnych. Pozostając bez pracy, a także po urodzeniu dzieci pani Marta została zmuszona do zaciągnięcia pożyczek na bieżące wydatki i zobowiązania. Pomimo pracy sezonowej pana Marka, wsparcia finansowego rodziny przez pracującego na etat pana Jana oraz pieniędzy z zasiłku rodzinnego i programu Rodzina 500+, sytuacja finansowa rodziny nie jest łatwa. Łączny przychód rodziny to 3090 zł, po odliczeniu kosztów utrzymania domu i zobowiązań kredytowych pozostaje miesięcznie ok. 473 zł na jednego członka rodziny. Pani Marta i pan Marek są bardzo dumni ze swoich dzieci, to dla nich każdego dnia starają się o poprawę warunków lokalowych. Dużym wsparciem dla rodziny jest pomoc pana Jana, który pomaga w utrzymaniu domu. Cała rodzina jest silnie ze sobą związana. Wszyscy mocno podkreślają, że więzi rodzinne i pomoc sobie nawzajem to rzeczy najważniejsze w życiu.

Zbieramy m.in.:
- niepsującą się żywność (np. makarony, cukier, kasze, ryż, olej, dżemy, konserwy mięsne i rybne, warzywa w puszkach, słodycze, płatki śniadaniowe, kawę, herbatę itp.),
- produkty żywnościowe dla dzieci (np. soczki, desery owocowe, przetwory warzywne itp.),
- środki czystości (proszek do prania, płyny czyszczące, płyny do mycia naczyń, szampon, pasty do zębów (w tym dla dzieci), szczoteczki do zębów (w tym dla dzieci), mydło/żel myjący, chusteczki nawilżone, pampersy w rozmiarze 5 itp.),

Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego:
- łóżko piętrowe dla dzieci (obecne łóżka, w których śpią dzieci są stare i zniszczone).

Szczególne upominki:
Staś ucieszyłby się z samochodu na baterie, Zosia z lalki z wózkiem, Marta z kompletu biżuterii, Marek marzy o perfumach i zestawie do golenia, a Jan o zestawie kosmetyków.

Podsumowanie projektu "Służba Ojczyźnie jest moim prawem - za przykładem gen. Józefa Hallera"        Głównym celem Projektu "Służba Ojczyźnie jest moim prawem - za przykładem gen. Józefa Hallera" jest podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej oraz promowanie i kształtowanie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży poprzez nowatorskie upowszechnianie wiedzy historycznej związanej z "Błękitną Armią" i generałem Józefem Hallerem. Projekt w całości poświęcony przez Senat RP generałowi Józefowi Hallerowi - przypada dokładnie w roku 2017 - setną rocznicę utworzenia Błękitnej Armii. To ten wybitny polski dowódca i polityk połączył uczestników, którzy podjęli różne wyzwania projektowe, aby zrealizować postawione przed nimi ww. cele.
        Sposobem na upowszechnianie wiedzy o tej wybitnej postaci i "Błękitnej Armii" były działania podejmowane w ramach "Tygodnia z gen. Józefem Hallerem". Udział w projekcie wymagał od jego uczestników nie tylko zapoznania się z historią "Błękitnej Armii" i życiorysem gen. Józefa Hallera, ale także ich kreatywnego przedstawienia poprzez organizację gier, konkursów, prelekcji i innych działań aktywizująco-poznawczych.
        W tygodniu z gen. Józefem Hallerem wzięła udział cała społeczność uczniowska naszej szkoły. W ciągu tych kilku dni przeprowadzono konkurs plastyczny zwieńczony wystawą prac, zorganizowano prace grupowe o charakterze wiedzowym i artystycznym, lekcje historii z wykorzystaniem technologii multimedialnej oraz prelekcje o życiu i działalności generała przygotowane przez uczniów klasy 7 dla młodszych koleżanek i kolegów. Udział w projekcie przypominać będzie gazetka ścienna, poświęcona Józefowi Hallerowi i jego Błękitnej Armii, przygotowana specjalnie z tej okazji przez uczniów klasy 7.
- galeria zdjęćWyjazd kl. IV i VI do Teatru Współczesnego

        Dnia 20.11 uczniowie klas IV i VI udali się do Teatru Współczesnego w Krakowie, gdzie mogli poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia oglądając spektakl zatytułowany "Opowieść Wigilijna" będący inscenizacją opowiadania Charles'a Dickensa. Tego dnia dzieci uczestniczyły również w warsztatach teatralnych przygotowanych dla nich przez aktorów teatru.
- galeria zdjęćKonkurs biblijny - sukcesy w etapie szkolnym

        17 listopada br. odbył się etap szkolny Biblijnego Konkursu Tematycznego dla uczniów klas V, VI, VII szkół podstawowych pt.: "Z Dobra Nowiną przez życie". Do etapu szkolnego konkursu przystąpiło 7 uczniów naszej szkoły. Rozwiązywali oni zadania związane ze znajomością Ewangelii według św. Jana. Trzy osoby - Aleksandra Dudek kl. VI, Michał Szostak kl. VI oraz Aleksandra Trzósło kl. VII zakwalifikowały się do etapu rejonowego, który będzie miał miejsce 18 stycznia 2018 r. w Myślenicach. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach konkursowych!!!Mini koszykówka chłopców

        Dnia 17 listopada 2017r. na Gminnej Hali Sportowej przy budynku Gimnazjum w Gdowie odbyły się zawody sportowe w "mini koszykówce chłopców" w ramach "Igrzysk Dzieci". Naszą szkołę reprezentowali: Turakiewicz Bartosz, Szostak Mikołaj, Skowronek Gabriel, Vavric Filip, Długosz Sebastian, Przeździęk Igor, Nowak Kacper, Michałek Szymon, Szostak Michał, Pamuła Antoni, Dudek Dominik praz Danaj Sebastian.
        Wszystkim uczestniczkom gratulujemy świetnej sportowej postawy, warto zaznaczyć że w zawodach nasi uczniowie zajęli wysokie 3 miejsce!!!
- galeria zdjęćLekcja historii "na żywo"

        17.11.2017r. w naszej szkole odbyła się "lekcja historii na żywo", której tematem była antyczna Grecja. Uczniowie dowiedzieli się o greckiej historii pełnej wojen, o świecie pełnym przygód, mitów i opowieści z Hellady. Zapoznali się również z replikami broni, stanęli oko w oko ze starożytnym żołnierzem, wzięli udział w konkursach i zabawach.
- galeria zdjęćKurs pierwszej pomocy dla uczniów z klas I-III i ich rodziców

        15.11.17r.
- galeria zdjęćSpotkanie z Policjantem - kl.IV-VII

        W poniedziałek 13.11.2017 r. uczniowie klas IV- VII wzięli udział w spotkaniu z policjantem z wydziału do spraw nieletnich i patologii. Podczas prelekcji policjant przywołał najczęściej popełniane przez młodzież wykroczenia, a także nadmienił, jakie konsekwencje czekają tych, którzy się ich dopuszczają. Podjęty został między innymi temat cyberprzemocy, wagarowania oraz posiadania różnego rodzaju używek. Po wysłuchaniu wykładu nasi podopieczni mieli szansę zadać pytania, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi.Gminne obchody Święta Niepodległości

        11.11.17r.
- galeria zdjęćWieczornica Patriotyczna

        09.11.17r.
- galeria zdjęćGminny Przegląd Pieśni Patriotycznej

        09.11.17r.
- galeria zdjęćKlasy V i VII zwiedzają Warszawę

        W dniach 3-4.11.2017r. uczniowie klasy V i VII udali się na wycieczkę do Warszawy. W ciągu dwóch dni pokonując trasę pociągami, autobusami i pieszo dzieci dotarły do najważniejszych miejsc w stolicy. Na naszej mapie pojawił się Pałac Kultury, Zamek Królewski wraz z Kolumną Zygmunta, stare miasto, Uniwersytet Warszawski, Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza, Parlament oraz Pałac w Wilanowie wraz z oranżerią. Podróżując autobusem "Hop on, Hop off" zobaczyliśmy Pomnik Małego Powstańca, Warszawską Syrenkę i pomnik Fryderyka Chopina w Łazienkach Królewskich. Największym zainteresowaniem cieszyło się jednak Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie uczniowie w skupieniu wysłuchali przewodnika, obejrzeli filmy ukazujące historię wojennych działań i uczcili pamięć walczących o naszą stolicę. Słoneczna pogoda umilała pobyt w Warszawie.
- galeria zdjęć


Coolturalny uczeń

        Samorząd Uczniowski ogłosił wyniki szkolnego konkursu "Coolturalny Uczeń". W październiku tytuł ten otrzymali:
- Klasa I: Gabriela Halberda,
- Klasa II: Amelia Skowronek,
- Klasa III: Karolina Halberda,
- Klasa IV: Emila Mika,
- Klasa V: Martyna Chojecka,
- Klasa VI: Aleksandra Dudek,
- Klasa VII: Aleksandra Trzósło.
Zwycięzcom GRATULUJEMY i... rozpoczynamy edycję listopadową!
- galeria zdjęćWszystkich Świętych - apel

        W ostatni dzień października w Szkole Podstawowej w Pierzchowie odbył się apel przed uroczystością Wszystkich Świętych. Uczniowie klasy pierwszej, drugiej i piątej zastanawiali się nad kwestią świętości. W swoich dialogach starali się powiedzieć, kto może zostać świętym, ilu mamy świętych, czy my mamy szansę na świętość, co robić, aby zostać świętym? W progach szkoły pojawili się nawet sami święci, którzy mówili o swoich zasługach, zachęcając nas tym samym do pracy nad sobą i nad swoją świętością.
- galeria zdjęćHalowa piłka nożna chłopców

        Dnia 24 października 2017 r. na Gminnej hali sportowej przy budynku Gimnazjum w Gdowie odbyły się zawody sportowe w halowej piłce nożnej chłopców w ramach "Igrzysk Dzieci". Szkoła Podstawowa im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego zgłosiła do turnieju drużynę. Szkołę reprezentowali: Obrał Mikołaj, Nowak Kacper, Turakiewicz Bartłomiej, Kowal Albert, Bankowicz Paweł, Szostak Michał, Przeździęk Igor, Martyna Jakub Dudek Dominik.Wszystkim uczestniczkom gratulujemy świetnej sportowej postawy!!!
- galeria zdjęćVIII Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Świętym Janie Pawle II

        24 października 2017r. w Szkole Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niegowici miał miejsce VIII Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Świętym Janie Pawle II. Wzięli w nim udział uczniowie klas czwartych ze szkół w Gdowie, Niegowici, Pierzchowa, Zręczyc, Książnic oraz Bilczyc. Dzieci pracowały w konkurencjach indywidualnych i grupowych rozwiązując szereg pisemnych zadań. Najlepsi uczniowie uczestniczyli w turnieju jeden z dziesięciu. Wyniki przedstawiają się następująco:
Grupowo:
        I miejsce - kl. IVb Gdów
        II miejsce - kl. IVc Gdów
        III miejsce - kl. IVa Niegowić
        IV miejsce - kl. IV Pierzchów
Indywidualnie:
        I miejsce - Julia Kaźmierczak kl. IVb Gdów
        II miejsce - Jakub Mardosz kl. IV Pierzchów
        III miejsce - Krystian Piechnik kl. IVb Gdów
Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom składamy serdeczne gratulacje.

- galeria zdjęćSpotkanie z Policjantem (kl.I-VII)

        19.10.2017r.
- galeria zdjęćSzkolna odblaskowa gra terenowa (kl.I-VII)

        19.10.2017r.
- galeria zdjęćWycieczka klas I-III

        17.10.2017r. uczniowie kl. I-III wzięli udział w widowisku "Teatr Lalek czyli tintamareski i inne dziwy...". Dzieci obejrzały również animowaną komedię "Ups! Arka odpłynęła" - opowieść o wielu aspektach w szczególności o sile miłości rodzicielskiej i mocy przyjaźni.
- galeria zdjęćAkcja "Nauczyciel na Medal"        13.10.17r. rozpoczęła się akcja Gazety Krakowskiej - "Nauczyciel na Medal" pod honorowym patronatem Jacka Krupy, marszałka województwa małopolskiego.
        Samorząd Uczniowski zgłosił do tej akcji czterech nauczycieli naszej szkoły, na których można oddawać swoje głosy poprzez wysłanie sms-a. (koszt 2,46 zł z VAT)
W kategorii klas I-III:
- p. Marta Bęben (sms o treści DNA.295 pod numer 72355)
W kategorii klas IV-VII:
- p. Lucyna Samek (sms o treści DNG.329 pod numer 72355)
- p. Jolanta Zając (sms o treści DNG.327 pod numer 72355)
- p. Agnieszka Wilkosz (sms o treści DNG.319 pod numer 72355)
Dzień Nauczyciela

        13.10.17r.
- galeria zdjęćŚlubowanie kl.I

        13.10.17r.
- galeria zdjęćGminne obchody Święta Edukacji Narodowej

        12.10.17r.
- galeria zdjęćWycieczka kl.IV

        10 października uczniowie kl.IV odwiedzili Niedzicę i Mszanę Górną.
- galeria zdjęćHalowa piłka nożna dziewcząt

        Dnia 6 października 2017 r. na Gminnej Hali Sportowej przy budynku Gimnazjum w Gdowie odbyły się zawody sportowe w halowej piłce nożnej dziewcząt w ramach "Igrzysk Dzieci" i "Igrzysk Młodzieży Szkolnej".
        Szkoła Podstawowa im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego zgłosiła do turnieju dwie drużyny w poszczególnych kategoriach wiekowych. Szkołę reprezentowały:
1. Igrzyska Dzieci (rocznik 2005 i młodsi): Pilch Weronika, Kulma Nikola, Dudek Aleksandra, Ptak Wiktoria, Sobczyk Sylwia, Kołos Wioletta, Kostuch Oliwia, Mika Emilia.
2. Igrzyska Młodzieży Szkolnej (rocznik 2002-2004): Pilch Weronika, Kołos Julia, Sala Karolina, Sendorek Oliwia, Szczepanik Gabriela, Trzósło Aleksandra.
Warto zaznaczyć że w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej nasza Szkoła zajęła wysokie II miejsce na etapie Gminnym!
Wszystkim uczestniczkom gratulujemy świetnej sportowej postawy !!!

- galeria zdjęćKurs pierwszej pomocy dla kl.IV-VII - część II

        Od 5 października zaczęła się druga część kursu pierwszej pomocy prowadzonego przez OSP w Pierzchowie, podczas której uczniowie ćwiczą resuscytację krążeniowo-oddechową z użyciem defiblyratora AED.
- galeria zdjęćKibicujemy Hokejowej Lidze Mistrzów!

        03.10.17r., dzięki współpracy z Fundacją Sportowcy Dzieciom, uczniowie ze szkół w Winiarach oraz w Pierzchowie mogli na żywo kibicować zawodnikom meczu hokeja w Lidze Mistrzów. Mecz, na którym byli rozegrał się pomiędzy Cracovią a IFK HELINSKI.
- galeria zdjęćCoolturalny uczeń

        03 października Samorząd Uczniowski ogłosił wyniki szkolnego konkursu "Coolturalny Uczeń". We wrześniu tytuł ten otrzymali:
- Klasa I: Oliwier Gadzina,
- Klasa II: Alicja Kowal,
- Klasa III: Karolina Halberda,
- Klasa IV: Emila Mika,
- Klasa V: Martyna Chojecka,
- Klasa VI: Aleksandra Dudek,
- Klasa VII: Aleksandra Trzósło.
Zwycięzcom GRATULUJEMY i... rozpoczynamy edycję październikową!
- galeria zdjęćKurs pierwszej pomocy dla kl.IV-VII

        Jednostka OSP w Pierzchowie jest w trakcie realizacji projektu "Ratownicy na start". W ramach projektu druhowie przeprowadzą w naszej szkole kurs pierwszej pomocy wg poniższego harmonogramu:
Klasy IV oraz V: 2.X (poniedziałek) godz. 12:10-13:45 oraz 5.X (czwartek) godz. 11:20-12:55,
Klasa VI: 17.X (wtorek) godz. 12:10-13:45 oraz 20.X (piątek) godz. 11:20-12:55,
Klasa VII: 4.X (środa) godz. 12:10-13:45 oraz 18.X (środa) godz. 12:10-13:45.
        Planowany jest także kurs pierwszej pomocy dla rodziców wraz z uczniami z klas "0"-III.
- galeria zdjęć"Epidemia, czary mary i alchemia"

        2 października do naszej szkoły zawitała grupa "Zaelektryzowani" ze spektaklem p.t. "Epidemia, czary mary i alchemia".
- galeria zdjęćWycieczka kl.III

        2 października wraz z całą klasą pojechaliśmy na wycieczkę do Zalesian, aby uczestniczyć w tradycyjnym wypieku chleba. To dzięki pani Stanisławie udało nam się poznać tajemnice pulchnego i smacznego wypieku. To ona pozwoliła nam na własnej skórze poznać ciężką pracę piekarza.
        Pierwszą naszą atrakcją było własnoręczne wyrabianie ciasta, po wcześniejszym dodaniu do zaczynu soli, serwatki z wodą oraz mąki. Gdy ciasto było już dostatecznie wyrobione mogliśmy na jakiś czas zostawić je, aby wyrosło i w tym czasie udać na pole, by w promieniach jesiennego słońca rozegrać sportowe konkurencje. Po powrocie obserwowaliśmy formowanie przez panią zgrabnych bochenków i znowu musieliśmy poczekać, aż ciasto w foremkach wyrośnie. Czas ten wykorzystaliśmy piekąc kiełbaski przy ognisku, co było dla nas ogromną frajdą. Gdy ciasto wyrosło, pomogliśmy włożyć je do rozgrzanego pieca i teraz tylko czekać, aż chleb się upiecze. Postanowiliśmy jednak nie marnować tego czasu i udaliśmy się do pobliskiego lasu. Tym razem utrwaliliśmy wcześniej zdobyte wiadomości w praktyce tj. z jakich warstw zbudowane są nasze lasy oraz jak się w nich nie zgubić. Udało nam się również poobserwować grzyby i nie były to tylko grzyby trujące. Po powrocie z lasu nadeszła w końcu upragniona chwila. Wszyscy z wielkimi uśmiechami na twarzy mogliśmy cieszyć się efektami naszej wspólnej pracy - pięknie wyrośniętymi bochenkami chleba.
        Wycieczka zakończyła się w bardzo miłej i wesołej atmosferze, dzięki czemu do domu wróciliśmy pełni nowych doświadczeń i niezapomnianych wrażeń.
                                                                                             Uczniowie klasy III
- galeria zdjęćVII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

        29 września uczniowie klas III-VII przyłączyli się do VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, podczas którego sprawdzili swoją "tabliczkową" wiedzę. Uczniowie, którzy pomyślnie przeszli egzamin otrzymali certyfikaty.
        Egzamin poprzedzony był tygodniową powtórką tabliczki mnożenia. Z tej okazji w naszej szkole powstały "matematyczne schody".
- galeria zdjęćJesienne sztafetowe biegi przełajowe

        W dniu 27 września 2017 r. w ramach "Igrzysk Dzieci" szkół podstawowych odbyły się gminne zawody sportowe w jesiennych sztafetowych biegach przełajowych na etapie gminnym. Zawody odbyły się na boisku piłkarskim przy Budynku Gimnazjum w Gdowie.
Zawody były podzielone na dwie kategorie:
1. Dziewczęta: rocznik 2005 i młodsze, dystans 800 m (razem sztafeta 10 x 800 m)
2. Chłopcy: rocznik 2005 i młodsi, dystans 1 000 m (razem sztafeta 10 x 1 000 m)
Szkoła Podstawowa w Pierzchowie zajęła V miejsce - chłopcy, VI miejsce - dziewczęta.
        Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:
1. Dziewczęta: Pilch Weronika, Dudek Aleksandra, Ptak Wiktoria, Boguta Maja, Chojecka Martyna, Kołos Wioletta, Sobczyk Sylwia, Jurek Aleksandra, Kostuch Oliwia.
2. Chłopcy: Obrał Mikołaj, Nowak Kacper, Turakiewicz Bartosz, Szostak Michał, Przeździęk Igor, Martyna Jakub, Dudek Dominik, Długosz Krzysztof, Kowal Szymon, Zając Jakub.

- galeria zdjęćOdblaskowa szkoła

        Po raz kolejny nasza Szkoła bierze udział w konkursie "Odblaskowa Szkoła" organizowany przez: Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.
       Celem konkursu jest zwiększenie aktywności szkół i rodziców w zakresie wyposażania uczniów w kamizelki oraz elementy odblaskowe. Ponadto celem akcji jest: pokazanie jak ważne jest bezpieczeństwo dzieci w drodze do i ze szkoły, przypominanie o ustawowym obowiązku korzystania przez dzieci z elementów odblaskowych.
        Akcja ma formę konkursu promującego, najbardziej aktywne szkoły podstawowe realizujące ideę wyposażania uczniów w elementy odblaskowe.
        W ramach akcji "Odblaskowa szkoła" zostanie przeprowadzonych szereg inicjatyw:
- konkursy plastyczne promujące noszenie odblasków,
- spotkania z policjantem,
- pogadanki w klasach z wychowawcami,
- konkursy wiedzy,
- gazetki klasowe o tematyce "odblaskowa szkoła",
- odblaskowa dyskoteka,
- inne.
Międzynarodowy Dzień Kropki

        W dniu 15.09.2017r obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Historia Dnia Kropki sięga roku 2009r. Wtedy to po raz pierwszy w szkołach przeczytano książeczkę "The Dot"- to niepozorna, napisana oszczędnym językiem historia Vastii - dziewczynki, która nie wierzy we własne możliwości. W tym roku do tych obchodów włączyła się także nasza szkoła. Uczniowie kl. 1-3 obejrzeli krótki animowany film o historii Vastii, a następnie we wszystkich klasach odbyły się zajęcia z "Kropką" w roli głównej. Zajęcia te miały na celu pomóc dzieciom odkryć talenty, które drzemią w każdym z nas.

- galeria zdjęćAkcja "BohaterON"

        Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "BohaterON" - wyślij kartkę do Powstańca. Piękne, płynące z serca podziękowania zapisane zostały na specjalnych pocztówkach, które już niebawem trafią do żyjących świadków Powstania Warszawskiego.

- galeria zdjęćUroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

        04.09.2017r.

- galeria zdjęć


ROK SZKOLNY 2016/2017
ROK SZKOLNY 2015/2016
ROK SZKOLNY 2014/2015
ROK SZKOLNY 2013/2014
ROK SZKOLNY 2012/2013
ROK SZKOLNY 2011/2012
ROK SZKOLNY 2010/2011
ROK SZKOLNY 2009/2010
ROK SZKOLNY 2008/2009
ROK SZKOLNY 2007/2008
ROK SZKOLNY 2006/2007