ROK SZKOLNY 2015/2016
TVP3 "Podróże z Góralem" - z udziałem naszych uczniów        11 czerwca gościliśmy w Pierzchowie producentów programu turystycznego "Podróże z Góralem". Podczas kręcenia materiału p.Piotr Jezutek (prowadzący) zaprosił do współpracy naszych uczniów. Zachęcamy do obejrzenie efektów ich pracy - oto FILM.
        W galerii prezentujemy zdjęcia, które otrzymaliśmy od producentów programu. Dziękujemy!

- galeria zdjęćRok szkolny 2015/2016 - filmowe podsumowanie

        Zapraszamy do obejrzenia FILMU podsumowującego rok szkolny 2015/2016.
Zakończenie roku szkonego, pożegnanie kl. VI

        24.06.2016r. obyło się uroczyste pożegnianie uczniów klasy VI oraz zakończenie roku szkolnego. Uczniowie klasy V przygotowali filmowy prezent dla swoich starszych koleżanek i kolegów - OTO ON!

- galeria zdjęćRekor Guinnessa pobity!


        20.06.2016r. dotarła do nas wspaniała informajca. Program Śniadanie Daje Moc, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły, odniósł światowy sukces i trafił do Księgi Rekordów Guinnessa! Była to największej lekcji gotowania zdrowego śniadania.
Tarda, zielona szkoła klas III-VI

        13.06.2016r.-17.06.2016r.

- galeria zdjęćZator - wycieczka kl.I

        W dniu 14 czerwca 2016r. kl. I wybrała się do największego w Polsce Parku Ruchomych Dinozaurów w Zatorze. Piękna słoneczna pogoda uatrakcyjniła wyprawę, w tak ciekawe i niezwykłe miejsce. Park Ruchomych Dinozaurów czaruje nie tylko pięknymi kilkusetletnimi okazami drzew, ale przede wszystkim dinozaurami, które poruszają się i wydają dŸwięki. Także Muzeum Szkieletów i Skamieniałości pomaga zrozumieć i odkrywać historię. Ogromną frajdą był plac zabaw - Lunapark - ze swoja ofertą różnorakich karuzeli, kolejek, zjeżdżalni czy symulatorów. Zakup pamiątek i lodów to również "ważny" punkt wycieczki. Gigantyczne figury owadów w Parku Owadów, z którymi można było obcować, pozwoliły dzieciom bliżej zapoznać się z nimi. Również zwiedzanie domu do góry nogami było niewątpliwie nowym doświadczeniem. Był to udany wyjazd, który dostarczył wielu miłych przeżyć, radosnego uśmiechu i niezapomnianych wrażeń.

- galeria zdjęćJeździec przywracający pamięć - wywiad kl.IV

        Niezwykle ciepły i serdeczny, z dumą i błyskiem w oku mówiący o ojczyźnie. Wielki patriota, miłośnik koni i teatru. Swoją obecnością ożywia miejsce, w którym się pojawia i na długo zapada w pamięć... Pułkownik Włodzimierz "Wowa" Brodecki, bo o Nim mowa, od prawie dwudziestu lat odwiedza Pierzchów i gości w naszej szkole. Uczniowie klasy czwartej skorzystali z okazji, kiedy to pojawił się w placówce w Dniu Patrona Szkoły i postanowili przeprowadzić z Nim wywiad.
        Zachęcamy do lektury WYWIADU!
I Szkolny Festyn Rodzinny - Pierzchów        12.06.2016r.

- galeria zdjęćOgólnopolska akcja "Jak nie czytam, jak czytam"

        10 czerwca o godz. 10:00 w całej Polsce miała miejsce akcja czytania pod hasłem: "Jak nie czytam, jak czytam", również uczniowie naszej szkoły wzięli w niej udział.

- galeria zdjęćDzień Patrona

        6 czerwca 2016r. nasza szkoła obchodziła 198. rocznicę śmierci gen. J.H.Dąbrowskiego. Uczniowie przygotowali montaż słowno-muzyczny poświęcony życiu Patrona. Święto Patrona uświetnili swoją obecnością goście, pułkownik Włodzimierz "Wowa" Brodecki oraz p. dyrektor Helena Wojtas. Pani dyrektor H.Wojtas opowiedziała uczniom ciekawostki z życia Generała oraz o jego ostatnim przed śmiercią pobycie w swoim rodzinnym gnieździe, Pierzchowie. Natomiast pan płk. W.Brodecki z pasją przedstawił dzieciom historię swoich rajdów konnych. Szczególne zainteresowanie wzbudziła opowieść o rajdzie na Monte Cassino.
- galeria zdjęćDzień Dziecka na sportowo, kl. IV-VI

        01.06.16r.
- galeria zdjęćXVII Rajd Szlakiem Papieskim

        21 maja 2016r. przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w XVII Rajdzie Szlakiem Papieskim z Niegowici do Łapanowa. Hasłem przewodnim Rajdu były słowa Jana Pawła II "Podążajcie wiernie drogą Chrystusa".

- galeria zdjęćWycieczka kl. IV i V

        18.05.2016r.

- galeria zdjęć"Mój przyjaciel orzeł" - wycieczka kl.V

        13.05.2016r.- galeria zdjęćSpacer kl.I

        12.05.2016r.

- galeria zdjęćZakopane - wycieczka kl.II

        10.05.-12.05.2016r.

- galeria zdjęćGminny etap konkursu matematycznego "Rachmistrz"

        11 maja w Szkole Podstawowej w Winiarach odbył się gminny etap konkursu matematycznego "Rachmistrz". Wzięło w nim udział 36 uczniów z klas IV-VI. Naszą szkołę reprezentowała trójka uczniów. Miło nam poinformować, iz dwójka z nich zdobyła zaszczytny tytuł "V-ce Rachmistrza" i awansowała do etapu powiatowego. Są to: Patrycja Horabik z klasy VI oraz Mikołaj Szostak z klasy IV.
        Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie powiatowym, który odbędzie się 8 czerwca w Szkole Podstawowej im. Króla Kazimierza Wielkiego w Niepołomicach.
Zaproszenie na XVII Rajd Szlakiem Papieskim

        21.05.2016r. odbędzie się XVII Rajd Szlakiem Papieskim. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.
Oto Zaproszenie, Regulamin Rajdu, Karta Rajdu
Pokazy cyrkowe

        04.05.2016r.

- galeria zdjęćOdwiedziny Chrisa i Collina

        29 kwietnia klasy IV-VI odwiedzili nasi zaprzyjaźnieni native speakerzy - Chris i Collin. Collin właśnie tego dnia obchodził urodziny. Uczniowie przygotowali mu niespodziankę. Zaśpiewali "Happy Birthday" oraz wręczyli torcik z dużą świeczką.

- galeria zdjęć3 Maj - apel

        29.04.2016r.

- galeria zdjęć"Bo Warto Pamiętać" - nasz film

        "Dlaczego warto pamiętać o ważnych dla Polski i lokalności wydarzeniach i postaciach?". Uczniowie Szkoły Podstawowej w Pierzchowie znaleźli odpowiedź na to pytanie...
        27 kwietnia 2016r. w ramach projektu "BO WARTO pamiętać" zmontowany został krótki filmik, który weźmie udział w konkursie. Celem tego zadania była promocja historii i patriotyzmu wśród uczestników projektu i ich rówieśników, rozbudzenie zainteresowań i umiejętności filmowych dzieci oraz tworzenie dobrych praktyk w atrakcyjnym przekazywaniu historii dzieciom ze szkół podstawowych. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie krótkiego (5 minutowego) filmiku promującego historię i odpowiadającego na pytanie "Dlaczego warto pamiętać o ważnych dla Polski i lokalności wydarzeniach i postaciach?". Świetna zabawa przy kręceniu materiału i montowaniu filmu na długo zostanie w pamięci uczniów naszej szkoły, a Was zachęcamy do obejrzenia efektów naszej pracy!
        Film można obejrzeć -> TUTAJ,
Rzymskie imperium i tradycje antyku

        27 kwietnia naszą szkołę odwiedziła grupa artystyczna "Rekonstrukro" z programem "Rzymskie imperium i tradycje antyku".

- galeria zdjęćWojewódzki i Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny "Na ratunek Ziemi"

        Z radością informujemy, że dwoje naszych uczniów odznaczyło się w organizowanym w kwietniu XVI Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym "Na ratunek ziemi". Uczennica klasy czwartej Ania Skowronek wzięła udział w ogólnopolskiej części literackiej, gdzie zajęła zaszczytne pierwsze miejsce. Uczeń tej samej klasy - Antoni Pamuła uplasował się na pierwszym miejscu w sekcji plastycznej - praca płaska (ta część miała zasięg wojewódzki). Uczniowie odebrali nagrody 27 kwietnia w Cinema Park Bonarka w Krakowie. Składamy gratulacje zwycięzcom a w galerii prezentujemy zwycięzką pracę Antka.

- galeria zdjęćMiędzynarodowy Konkurs Fotograficzny "Na ratunek Ziemi"

        Miło nam poinformować, iż Weronika Surma - uczennica kl.VI, reprezentowała naszą szkołę w Międzynarodowy Konkursie Fotograficzny "Na ratunek Ziemi".

- galeria zdjęćWizyta kl.I-III w Teatrze Ludowym

        W dniu 26. kwietnia 2016r. uczniowie z klasy I, II i III pod opieką wychowawców byli w Teatrze Ludowym i obejrzeli spektakl "Pyza na polskich dróżkach". Widowisko oparte jest na poemacie Hanny Januszewskiej i ludowych piosenkach, pochodzących z różnych regionów kraju, jest barwną, roztańczoną i rozśpiewaną lekcją polskiej geografii, historii i przyrody. Wędrówki tytułowej bohaterki - rezolutnej, tryskającej dobrym humorem Pyzy, która uciekła ze stolnicy, żeby wędrować po Polsce, rozbawiły widownię. To dzięki jej fascynującym przygodom, młodzi widzowie mogli podziwiać piękno ojczystego krajobrazu, poznać wybrane regiony Polski, tradycje, zwyczaje i sztukę ludową. Po spektaklu odbyło się spotkanie z aktorem, płk. Włodzimierzem "Wową" Brodeckim, który pokazał uczniom teatr od kulis. Dzieci były na scenie, zobaczyły rekwizyty, którymi posługiwali się aktorzy podczas przedstawienia. W garderobie rozmawiały z aktorem Piotrem Piechą, który w spektaklu grał rolę górala. Potem były w magazynie kostiumów. Dzięki wizycie w teatrze każde dziecko przekonało się, że "Teatr to jest takie miejsce, w którym mocniej bije serce...".

- galeria zdjęćKręcimy teledysk

        W sobotę, 23 kwietnia, uczniowie naszej szkoły kręcili materiał filmowy, z którego powstanie teledysk w ramach projektu "Bo Warto Pamiętać..." fundacji "Bo Warto".

- galeria zdjęćDzień Ziemi


        22 kwietnia uczniowie naszej szkoły brali udział w obchodach "Dnia Ziemi". Akcja ta prowadzona jest corocznie wiosną, a jej celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie.
        Podczas tego przedsięwzięcia nasi uczniowe sprzątali m.in. okolice szkoły oraz Kopca.

- galeria zdjęćLekcja Savoir Vivre

        20 kwietnia naszą szkołę odwiedził Teatr Edukacyjny. Uczniowie klas I-VI wzięli udział w lekcji Savoir Vivre.

- galeria zdjęćGminny Konkurs Pięknego Czytania

       19 kwietnia 2016r w Szkole Podstawowej w Pierzchowie odbył się Gminny Konkurs Pięknego Czytania "Piękne czytanie jest sztuką". W konkursie wzięli udział uczniowie klas od I do VI, którzy zostali wyłonieni w szkolnych eliminacjach. Podzielona na dwie kategorie grupa 51 uczniów, zmagała się z wybranymi przez siebie tekstami, a także z tekstem przygotowanym przez organizatorów. Walka była zacięta, a poziom bardzo wysoki.
       Po wysłuchaniu uczestników i wyczerpujących obradach jury, w składzie:
- pani Ewa Stadtmüller - pisarka, przewodnicząca komisji,
- pani Edyta Trojańska-Urbanik - dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Gdowie
- pani Elżbieta Matuszyk - dyrektor Biblioteki Publicznej w Gdowie, ogłosiło wyniki:

KLASA I
- Mistrz Czytania: Krzysztof Głowiak (SP Gdów)
- V-ce Mistrz Czytania: Sara Mikuła (SP Pierzchów)
- Wyróżnienie: Nataniel Bednarski (SP Bilczyce)

KLASA II
- Mistrz Czytania: Julia Filipiak (SP Gdów)
- V-ce Mistrz Czytania: Aleksandra Jamka (SP Zręczyce)
- Wyróżnienie: Monika Szostak (SP Jaroszówka)

KLASA III
- Mistrz Czytania: Sonia Kanciruk (SP Gdów)
- V-ce Mistrz Czytania: Daria Wlazło (SP Bilczyce)
- Wyróżnienie: Bartłomiej Grabowski (SP Wiatowice)

KLASY IV-VI
- I miejsce: Patrycja Horabik (SP Pierzchów)
- II miejsce: Emil Winiarz (SP Marszowice)
- III miejsce: Jagoda Haranek (SP Zręczyce)
- Wyróżnienia: Natalia Urbanik (SP Gdów), Adrian Górka (SP Wiatowice), Szymon Konieczny (SP Winiary)

Celem konkursu było:
- doskonalenie sztuki pięknego czytania i wypowiadania się;
- kształtowanie kultury czytelniczej;
- rozwijanie twórczych talentów;
- dostrzeżenie walorów wychowawczych i estetycznych literatury w życiu człowieka;
- propagowanie głośnego czytania w środowisku szkolnym i domowym.
Organizatorzy jeszcze raz gratulują zwycięzcom!!

- galeria zdjęćSpotkanie z panią Ewą Stadtmüller

        Jedną ze współczesnych autorek literatury dziecięcej jest Ewa Stadtmüller. Pisarka, urodzona i wychowywana na jednym z krakowskich osiedli, wnosi wiele świeżości w świat literackiej fikcji dla najmłodszych. Niewątpliwy talent pisarki sprawia, że utwory jej cieszą się wielką popularnością, zarówno wśród dzieci, jak i ich rodziców. Utwory dla dzieci pióra Ewy Stadtmüller są wesołe i mądre, przepięknie ilustrowane.
        19.04.2016r. takie właśnie utwory p.Ewa zaprezentowała w naszej szkole na spotkaniu z uczniami klas 0-VI. Prostym i rymowanym językiem z pomocą naszych uczniów przedstawiła historię przygód skrzata, smoka oraz dynamicznie i żartobliwie opisała niektóre zwierzątka. Pani Ewa ogłosiła konkurs na najfajniejszą rymowankę. Czekamy na propozycje w bibliotece, a na zwycięzcę czeka nagroda, jedna z książeczek autorki.

- galeria zdjęćAkcja "Żonkile"        Jak w roku ubiegłym tak i w 2016 nasza szkoła wzięła udział w akcji społeczno-edukacyjnej upamiętniającej wybuch powstania w Getcie Warszawskim. Kiedy 19 kwietnia 1943 r. oddziały niemieckie przystąpiły do ostatecznej likwidacji getta, przeciwstawili im się członkowie Żydowskiej Organizacji Bojowej (ŻOB) i Żydowskiego Związku Wojskowego (ŻZW). W nierównej walce słabo uzbrojeni bojowcy wytrwali trzy tygodnie. W tym czasie Niemcy zrównali getto z ziemią, metodycznie paląc dom po domu, zabijając i wywożąc do obozów mieszkańców getta. Za symboliczną datę zakończenia powstania uznaje się 16 maja 1943r., Getto warszawskie przestało istnieć. Żonkile stały się symbolem upamiętniającym rocznice tego powstania.

- galeria zdjęćGminna gra terenowa

        16.04.16r. nasza szkoła zorganizowała plenerową grę tematyczną poświęconą wielkim osobowościom: ks. Karolowi Wojtyle, gen. Janowi Henrykowi Dąbrowskiemu oraz gen. Tadeuszowi Kościuszce. W grze "Odkryte tajemnice... Ścieżkami ks. Karola Wojtyły, gen. Jana Henryka Dąbrowskiego i gen. Tadeusza Kościuszki" udział wzięło siedem drużyn reprezentujących Szkoły Podstawowe z gminy Gdów, min. z Winiar, Gdowa, Książnic, Niegowici, Wiatowic, Zręczyc i Pierzchowa. Do mety dotarli wszyscy, zajmując kolejne miejsca. Najszybsza i najlepsza okazała się drużyna ze Zręczyc. Zaraz za nią uplasowały się Winiary. Miejsce trzecie zajęła drużyna gospodarzy: Pierzchów.
        Impreza organizowana była w ramach projektu "BO WARTO PAMIĘTAĆ" fundacji "BO WARTO". Głównym celem projektu stało się pielęgnowanie tożsamości narodowej i kształtowanie postaw patriotycznych wśród dzieci ze starszych klas szkół podstawowych. Aby osiągnąć zamierzony cel Szkoła Podstawowa z Pierzchowa postanowiła przybliżyć młodzieży ważne dla Polski i lokalności postacie, dla których patriotyzm oznaczał pracę na rzecz przyszłych pokoleń. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Wójt Gminy Gdów, Małopolski Oddział Stowarzyszenia Miłośników Tradycji Mazurka Dąbrowskiego oraz Komitet Opieki nad Kopcem w Pierzchowie.

- galeria zdjęćMój Pierwszy Mail - zdobyliśy certyfikat!


Zbrodnia Katyńska - apel

        11 kwietnia 2016r. w naszej szkole odbyła się akademia upamiętniająca zbrodnię katyńską. Hasłem przewodnim spotkania były słowa Adama Mickiewicza: "Jeśli zapomnę o nich, Ty Boże zapomnij o mnie". Spotkanie rozpoczęto melodią pt. "Polskie Drogi", a następnie oddano cześć wszystkim pomordowanym na wschodzie. Informacje historyczne wzbogacono utworami literackimi oraz piosenkami, przytoczono również relację dziennikarską wyemitowaną w radiu Berlin. W dalszej części akademii nawiązano do wydarzeń z roku 2010, kiedy to w katastrofie lotniczej w Smoleńsku zginęło 96 osób.

- galeria zdjęćBudżet Obywatelski Woj. Małopolskiego


        W roku 2016 Samorząd Województwa Małopolskiego po raz pierwszy wprowadza budżet obywatelski na poziomie regionalnym. W ramach działań przybliżających cel i zasady tego przedsięwzięcia przewidziane zostały spotkania informacyjne z mieszkańcami Małopolski.
        Zapraszamy do zapoznania się z plakatem informacyjnym, ulotką oraz harmonogramem spotkań.
Topienie Marzanny - kl.I-III

        22.03.16r.

- galeria zdjęćWiosenny teatrzyk

        22.03.16r.

- galeria zdjęćOgólnopolski Konkurs Literatury Fantasy "Źródła Marzeń - Sources Of Dreams" 2016

        22.03.16r.

- galeria zdjęćFestiwal Nauki - Gimnazjum w Niegowici

        22.03.16r. nasi szóstoklasiści wzięli udział w "Festiwalu Nauki" zorganizowanym przez Gimnazjum w Niegowici.

- galeria zdjęćParafialny konkurs na najwyższą palmę - Niegowić

        Miło nam poinformować, iż 20 marca uczniowie klasy III zdobyli pierwsze miejsce w parafialnym konkursie na najwyższą palmę.

- galeria zdjęćGminne zawody sportowe w Pierzchowie

        19 marca, po raz drugi w tym roku szkolnym nasza szkoła była gospodarzem Gminnych Zawodów Sportowych. Tym razem do Pierzchowa przyjechało 10 drużyn dziewcząt szkół podstawowych z Gminy Gdów, by walczyć o prymat najlepszej drużyny w mini piłce ręcznej.
        Mimo ogromnego zaangażowania i starań nie udało się naszym dziewczętom zdobyć miejsca na podium. Ostatecznie nasza drużyna zdobyła czwarte miejsce. Na szczęście humory dopisywały, zawodniczki dobrze się bawiły i dumnie reprezentowały naszą szkołę, która i tym razem, dzięki Komitetowi Rodzicielskiemu, zabezpieczyła wszystkim uczestnikom turnieju drobny poczęstunek.

- galeria zdjęćWieczorny wyjazd do Teatru Współczesnego

        Dnia 17 marca 2016r. uczniowie klas IV oraz V wzięli udział w wieczornym wyjeździe do Teatru Współczesnego w Krakowie, gdzie obejrzeli sztukę pt. "Chłopcy z Placu Broni". Stylowe kostiumy i realistyczna scenografia (wzbogacona multimedialnym akcentem, ruchem, kolorem i ekspresją świateł) przeniosły widzów na ulice dawnego Budapesztu, uruchamiając ich wyobraźnię i czyniąc to spotkanie niezapomnianym. Po zakończonym spektaklu dzieci uczestniczyły w godzinnych warsztatach teatralnych, gdzie zgłębiały tajniki aktorstwa, a także poprzez spontaniczne gry uczyły się koordynacji ruchowej.

- galeria zdjęćOdwiedzamy Planetarium w Niepołomicach

        W dniu 15 marca kl. I wybrała się do Planetarium w Niepołomicach. Podczas prelekcji, połączonej z seansem filmowym, uczniowie mieli możliwość przeżywania przygód wraz z astronautami. Symulacja podróży wokół Ziemi pozwoliła zobaczyć naszą piękną planetę oczami kosmonautów. Uczestnicząc w niezwykłym pokazie, podczas którego w pełnym zaciemnieniu projektor wyświetlał ponad 4000 gwiazd na kopule o średnicy 8 metrów, siedząc w wygodnych fotelach dzieci podziwiały zjawiska atmosferyczne związane m.in z wyglądem gwieździstego nieba na różnych szerokościach geograficznych oraz ruchem planet w Układzie Słonecznym.
        Mimo, że pochmurna pogoda uniemożliwiła oglądanie nieba przez teleskop, to wycieczka okazała się bardzo interesująca. Pozwoliła przeżyć niezwykłe przygody i pogłębić wiadomości poczynione na zajęcach w szkole.

- galeria zdjęćKlasa II zwiedza Kraków

        10 marca 2016 r. klasa II była na wycieczce w Krakowie. Najpierw uczniowie byli w Filharmonii na Koncercie dla dzieci pt. "Muzyka i Dusza". Spotkanie w filharmonii przybliżyło dzieciom świat dźwięków oraz umożliwiło obcowanie z muzyką klasyczną. Razem z Babcią Melodią, Dziadkiem Rytmusem i Kuzynką Klawiaturką, uczniowie poznali brzmienie instrumentów smyczkowych - skrzypiec, altówki, wiolonczeli, kontrabasu oraz dowiedzieli się, że one mają duszę. Potem wszyscy udali się na spacer Traktem Królewskim. Pani przewodnik ciekawie opowiadała o zabytkach, które były mijane po drodze - Barbakan, Brama Floriańska, dom Jana Matejki. W Bazylice Mariackiej dzieci podziwiały piękny Ołtarz Wita Stwosza. Udało się także wysłuchać hejnału z wieży mariackiej oraz zobaczyć Sukiennice. Ulicą Grodzką klasa dotarła pod Wawel. Pomimo tego, że pogoda nie dopisała, wycieczka była ciekawa i udana.

- galeria zdjęćZgłębiamy tajniki robotyki

        10 marca, podczas koła zainteresowań "Umiem, rozumiem, wiem..." uczniowie zgłębiali tajniki robotyki. Podczas zajęć samodzielnie złożyli robota, a następnie podjęli próbę jego programowania. I trzeba przyznać, że zadanie to wykonali WSPANIALE!!! Na początku robot musiał pokonać różne trasy, na których znajdowały się przeszkody. Kolejne zadanie było plastyczne - robocik rysował na kartce prostokąt. Uczniom tak się spodobało programowanie, że "nauczyli" robota tańczyć!
       Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z naszym nowym "mechanicznym uczniem".

- galeria zdjęćCK w Gdowie - wręczenie nagród

        10 marca w Centrum Kultury w Gdowie odbyło się wręczenie nagród i dyplomów w IX Konkursie na najpiękniejszą: palmę, pisankę, kartkę i stroik wielkanocny. W uroczystości wzięli udział również nasi uczniowie. Palma klasy trzeciej zdobyła pierwsze miejsce. Gartulujemy!!!

- galeria zdjęćWizyta kl.V w Teatrze Współczesnym w Krakowie

        Dnia 9 marca 2016r. odbyła się wycieczka do Teatru Współczesnego w Krakowie. W wyjeździe uczestniczyli uczniowie klasy V. Głównym celem był udział w spektaklu pt. "Pan Twardowski", będącym adaptacją słynnej powieści Józefa Ignacego Kraszewskiego pt. "Mistrz Twardowski". Przedstawienie było piękne, a uczniowie nim zachwyceni. Bardzo podobała im się gra świateł i zmieniające się dekoracje. Jednak największe emocje wywołała muzyka i pięknie grane postacie. Po zakończonym przedstawieniu uczniowie wzięli udział w krótkich warsztatach, podczas których poszerzyli swoją wiedzę na temat iluzji w teatrze. Wyjazd do teatru wywołał wiele pozytywnych emocji o czym świadczyły uśmiechy i komentarze po opuszczeniu teatru. Już odliczamy czas do kolejnej wizyty we Współczesnym, a ta szykuje się w maju!

- galeria zdjęćO czym szumią wierzby?

        W dn. 7.03.2016r. uczniowie kl. 1-3 uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym pt. "O czym szumią wierzby", które odbyło się na sali gimnastycznej Gimnazjum w Niegowici. Dzieci dowiedziały się co zrobić, aby chronić przyrodę i dbać o czyste środowisko.

- galeria zdjęćAsante!

        26.02.2016r. odwiedził nas gość z Warszawy, p.Sebastian Biały - polski koordynator akcji "Buty dla Afryki". Pan Sebastian osobiście podziękował całej społeczności szkoły za przyłączenie się do tej charytatywnej akcji.
        Podczas spotkania uczniowie klas IV-VI poznali historię akcji oraz jej wielką wagę (buty w Afryce są potrzebne przede wszystkim dla ratowania zdrowia). Pan Sebastian opowiadał też o swojej wielkiej pasji - bieganiu! Wszyscy słuchali Go z wielkim zaciekawieniem.
        Podczas zbiórki udało nam się zebrać 2 kartony butów, które za pośrednictwem polskiego koordynatora polecą do... Kenii!


- galeria zdjęć61. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - etap powiatowy

        23.02.2016r.

- galeria zdjęćSportowy poniedziałek

        15.02.2016r.

- galeria zdjęćZabawa choinkowa kl. IV-VI

        09.02.2016r.

- galeria zdjęćZabawa choinkowa kl. "0"-III

        09.02.2016r.

- galeria zdjęćNasi trzecioklasiści kodują!

"Nauka pisania programów to gimnastyka mózgu. Pozwala wypracować umiejętność
efektywnego myślenia o rzeczach niezwiązanych z informatyką"
                                                                               Bill Gates


        W dzisiejszych czasach coraz częściej można usłyszeć, iż język kodowania powinno się znać tak jak język obcy. Przykłady z całego świata pokazują, iż nauka podstaw programowania jest możliwa już od wczesnych etapów nauczania i to właśnie wówczas przynosi najlepsze efekty.
        3 stycznia uczniowie klasy III, podczas zajęć komputerowych, wzięli udział w międzynarodowej akcji "Godzina Kodowania" ("The Hour of Code"). Dzieci rozwiązywały łamigłówki wraz z bohaterami bajki "Angry Birds", ucząc się tym samym podstaw programowania obiektowego. Warto podkreślić, iż podczas pracy wykorzystywali Oni zarówno proste elementy-obiekty, jak i pętle (powtórzenia)!
        Ich wysiłki zostały nagrodzone - Trzecioklasiści zdobyli certyfikat!


Projekt "Bo warto pamiętać..."

        Nasza szkoła kolejny raz dołączyła do Projektu fundacji BO WARTO! Tym razem organizatorzy postanowili zwrócić uwagę młodych na kwestię patriotyzmu. Głównym celem Projektu pt.: "BO WARTO PAMIĘTAĆ..." będzie pielęgnowanie tożsamości narodowej i kształtowanie postaw patriotycznych dzieci ze starszych klas szkół podstawowych poprzez upamiętnienie wybranych z historii Polski ważnych rocznic i postaci ważnych dla Polski i dla lokalności z jednoczesnym przekazaniem wiedzy na ten temat i promocją postaw patriotycznych.

Rekrutacja do szkoły 2016/2017

        Od 15 lutego 2016r. w sekretariacie szkoły oraz poprzez szkolną stronę internetową (zakładka "Dokumentacja") będzie można pobrać wnioski niezbędne do postępowania rekrutacyjnego do szkoły podstawowej na rok szkolny 2016/2017.

Wieczór kolęd

        Wieczór kolęd to jedyny taki wieczór, który zgromadził zaproszonych gości, rodziców, uczniów i przyjaciół szkoły. Wszyscy zebrani mieli okazję obejrzeć jasełka pt. "Kolęda na niebie, kolęda na ziemi", posłuchać kolęd w wykonaniu uczniów i absolwentów naszej szkoły oraz Pań z KGW w Pierzchowie, a także wspólnie kolędować. To piękne, że ten wieczór łączy wszystkich i wyzwala niesamowite emocje, bo wtedy trud przygotowań ma sens...
        Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy za rok.


- galeria zdjęć


UAWAGA! Zmiana planu lekcji

        Od 1 lutego 2016r. ulega zmianie tygodniowy rozkład zajęć. Szczegóły -> - TUTAJ .Dzień Babci i Dziadka

        14.01.2016r.

- galeria zdjęć"Godzina Kodowania" - międzynarodowa akcja


               "Nie tylko graj na swoim telefonie, zaprogramuj go"
                                          Prezydent Barack Obama


        "Godzina Kodowania" ("The Hour of Code") to międzynarodowa akcja organizowana przez fundację Code.org. Jej celem jest zachęcenie dzieci i dorosłych do nauki kodowania. Vint Cert, jeden z twórców internetu, powiedział 2 lata temu na spotkaniu w Warszawie, że w dzisiejszych czasach trzeba znać język kodowania tak, jak trzeba znać język obcy.
        W 2015 roku Tydzień Edukacji Informatycznej przypadł na 7-13 grudnia. Jednak w "Godzinie Kodowania" można uczestniczyć przez cały rok, 24/7, z dowolnego miejsca, w którym jest dostęp do Internetu.
        Do tej międzynarodowej akcji dołączyli również nasi szóstoklasiści. Już od początku roku szkolnego pogłębiali swoją wiedzę dotyczącą zarówno algorytmiki jak i programowania obiektowego w Scratch'u, czego efektem były napisane przez nich programy, w tym m.in. gry komputerowe. Dodatkowo w styczniu sprawdzili swoją wiedzę i umiejętności poprzez oficjalną stronę fundacji. Uczniowie wykonywali "programistyczne" zadania, m.in. rozwiązywali łamigłówki z Angry Birds, Star Wars czy Minecraft lub tworzyli różne figury geometryczne jeżdżąc po lodzie wraz Anną i Elsą z Krainy Lodu.
        Po tym "sprawdzianie" klasa 6 zdobyła oficjalny certyfikat uczestnictwa w "The Hour of Code".


- galeria zdjęćButy dla Afryki


        Masz w szafie sportowe buty, których już nie nosisz? Nie wyrzucaj ich, mogą się jeszcze przydać! Buty dla Afryki, czyli polski oddział fundacji Shoe4Africa po raz kolejny wyśle paczki z obuwiem do Kenii. Koordynatorem akcji na terenie Polski jest Sebastian Biały, z którym nasz szkoła nawiązała współpracę.
        Sebastian Biały wyjaśnia, że buty w Afryce są potrzebne przede wszystkim dla ratowania zdrowia. Chodzenie boso powoduje bezpośredni kontakt z pasożytami, które po dostaniu się do organizmu atakują system odpornościowy człowieka, a także same mogą wywoływać różnego rodzaju choroby. W kenijskich warunkach sportowe obuwie, a w szczególności obuwie do biegania sprawdza się najlepiej. Jest lekkie, przewiewne, a jednocześnie zakrywa całą stopę.
        Pomysłodawcą tej akcji i założycielem fundacji Shoe4Africa jest były amerykański profesjonalny biegacz Toby Tanser. Fundacja zaczęła wiele lat temu od wysyłki butów do Kenii, ale dziś ma na swoim koncie między innymi wybudowanie tam szkoły i szpitala dla dzieci.
        Polska paczka z butami zostanie wysłana do Kenii w lutym. Punkt zbiórki butów z terenu naszej gminy znajduje się w naszej szkole! Zbieramy buty zarówno nowe jak i używane (jednak nieuszkodzone i wyczyszczone/wyprane). Obuwie zbieramy do 10 lutego 2016r.
Więcej informacji na profilu FB Buty dla Afryki oraz na stronie www.shoe4africa.org.

- galeria zdjęćKolęda Misyjna

        "Bóg się rodzi, moc truchleje..." - tę oto nowinę kolędnicy misyjni zanieśli w dniu dzisiejszym (tj. 28 grudnia ) do domów na terenie całej parafii Niegowić. W niedzielę 27 grudnia otrzymali błogosławieństwo i zostali rozesłani do wszystkich domów.
        Uczniowie szkoły podstawowej w Pierzchowie wspomagani uczniami gimnazjum w Niegowici kolędowali w trzech wioskach: Pierzchowie, Niewiarowie i Nieznanowicach. Od godziny 8:30 sześć potężnych grup w liczbie 50 dzieci, w kolorowych strojach, reprezentujących kraje misyjne, głosiło Dobrą Nowinę, dzieliło się z ludźmi wiarą i radością z Bożego Narodzenia oraz zapraszało ich do wspólnej troski o misje. Serca naszych parafian okazały się bardzo czułe na potrzeby dzieci z Afryki i Madagaskaru co zaowocowało zebraną kwotą pieniężną w wysokości 4211 zł. Dzieci zakończyły trud kolędowania w godzinach popołudniowych i bezpiecznie wróciły do swoich domów.
        Część pieniędzy (1500 zł) zostanie przekazana zaprzyjaźnionej szkole na Madagaskarze, a pozostała pomoże w realizacji projektów misyjnych w Afryce. Wszystkim, którzy zaangażowali się w dzieło kolędowania misyjnego tzn. dzieciom, młodzieży, opiece, bardzo serdecznie dziękuję i wyrażam nadzieję na dalszą współpracę w przyszłym roku.
                     Szczęść Boże!

- galeria zdjęćJasełka

22.12.15r.

- galeria zdjęć


Wigilie klasowe

21-22.12.15r.

- galeria zdjęć


"Szlachetna paczka" - relacja z wręczenia paczki Rodzinie

Drogi Darczyńco,
razem daliśmy rodzinie w trudnej sytuacji nadzieję na lepsze jutro! Dziękujemy za czas oraz zaangażowanie w przygotowanie paczki. Miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarkiem, ale strzałem prosto w serce. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.
Wolontariusz, który opiekował się rodziną (oznaczoną numerem MLP II-1289-515533), chciał przekazać kilka słów od siebie.
Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki:
Paczka rozpakowywana była pod nieobecność dzieci - z przyczyn niezależnych od nas, dlatego tych reakcji opisać nie mogę - na dzień dzisiejszy, natomiast ilość paczek zaskoczyła nas wszystkich, a samych obdarowanych najbardziej. Pani Bożenka przepięknie wyglądała w ładnym gustownym płaszczyku, wielka radość była z witamin - jako czegoś co doda siły z całą pewnością. Posegregowane pieczołowicie zostały artykuły spożywcze i środki czystości.
Co chce Państwu przekazać wolontariusz:
Ja od siebie bardzo jeszcze raz dziękuję za wybór tej rodziny i muszę powiedzieć, że działanie tych witamin Pluszz było magiczne bo wszyscy od razu są dużo zdrowsi ;-) Z tą Paczką jakoś tak przyszło do tej Rodziny dużo dobrych wiadomości dlatego to był prawdziwie magiczny weekend, za który jeszcze raz dziękuję. Mam do przekazania kartkę przygotowaną przez Rodzinę i mam nadzieję na spotkanie z Darczyńcą jeszcze nie raz ;-)
Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:
Rodzina bardzo seredecznie dziękuje Drogim Darczyńcom i posyła kartkę z życzniami świątecznymi.

XV edycja SZLACHETNEJ PACZKI to 612 rejonów, w których ponad 10 500 wolontariuszy spotkało się z ponad 20 770 rodzinami. Paczki dla nich przygotowało ponad 700 000 darczyńców. Dziękujemy, że byliście razem z nami.

Muzeum Archeologiczne w Krakowie - wycieczka kl. IV i V

        18 grudnia 2015r. uczniowie kl. IV i V odwiedzili Muzeum Archeologiczne w Krakowie. Dzieci uczestniczyły w warsztatach dotyczących historii pisma.
        Uczniowie kl. V brali udział w module pt. "Zapomniani Sumerowie". W podróż do odległej Mezopotamii wprowadziły ich barwne slajdy. Na zajęciach dzieci poznały historię i zwyczaje najstarszej cywilizacji - Sumerów, a podczas warsztatów odciskały pismo klinowe na glinianych tabliczkach (techniką stosowaną przez Sumerów) oraz wykonały biżuterię sumeryjską.
        Klasa IV zwiedziła wystawę pt. "Bogowie starożytnego Egiptu". W części warsztatowej uczniowie poznali pismo hieroglificzne. Na wysuszonych tabliczkach glinianych za pomocą rylców "świętymi rzeźbami" napisali swoje imiona, a później wymalowali różnokolorowymi farbami.

- galeria zdjęć"... aby każdy miał Wigilię..." - kolejna świąteczna akcja Samorządu Uczniowskiego!

"Wtedy jest Boże Narodzenie..."

Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata
i wyciągasz do niego ręce,
jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać,
jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad,
które jak żelazna obręcz uciskają ludzi
w ich samotności,
jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei "więźniom",
tym, którzy są przytłoczeni ciężarem fizycznego,
moralnego i duchowego ubóstwa,
jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze,
jak bardzo znikome są twoje możliwości
i jak wielka jest twoja słabość,
jest Boże Narodzenie.

Zawsze, ilekroć pozwolisz, by Bóg
pokochał innych przez ciebie,

Zawsze wtedy,
jest Boże Narodzenie.

                     Matka Teresa z Kalkuty

        ... Czas radości, miłości i spokoju... Czas, gdy jesteśmy zwyczajnie najedzeni! Ale czy wszyscy? Niestety nie... Kierując się słowami Matki Teresy z Kalkuty oraz chęcią pomocy tym, którzy w te Święta liczyć będą jedynie na ciepły posiłek, ogłaszamy zbiórkę żywności na rzecz Jadłodajni św. Faustyny w Krakowie (Kuchnia Parafialna). Produkty spożywcze typu: mąka, cukier, makaron, kasza, ryż, konserwy itp. zbierane są na terenie szkoły oraz w dwóch sklepach w Pierzchowie. Akcja trwa w dniach 14-18. grudnia 2015r. 21.XII.2015r przedstawiciele Rady Uczniowskiej wraz z opiekunem przekażą zebrane artykuły Siostrom Zakonnym prowadzącym Jadłodajnię. Sprawmy, aby każdy miał Wigilię...
"Szlachetna Paczka" - podziękowanie

12.12.15r.

IV Festiwalu Piosenek Andrzeja Zielińskiego - CK w Gdowie

11.12.2015r.

- galeria zdjęć oraz relazja z TVP Wieliczka"Szlachetna Paczka" - finał akcji na terenie szkoły

        11.12.2015r. miał miejsce finał szkolnej akcji "Szlachetna Paczka". Samorząd Uczniowski zebrał, posegregował i zapakował zebrane dary dla "naszej" Rodziny. W najbliższą sobotę paczki zostaną dostarczone do magazynu w Dobczycach, skąd będą przewiezione bezpośrednio do Rodziny.
        Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom!!!

- galeria zdjęćKlockoland

        W dn.8.12.2015r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz kl. II i kl. III odwiedziły Interaktywne Centrum Nauki i Zabawy KLOCKOLAND w Krakowie. Na wstępie zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Następnie wraz z przydzielonym animatorem jedna grupa podziwiała i aktywnie bawiła się ponad 40 interaktywnymi eksponatami wykonanymi z klocków LEGO, wśród nich były: sterowane roboty, pociągi oraz najróżniejsze zwierzaki i wiele, wiele innych, a druga udała się do fabryki św. Mikołaja, gdzie dzieci budowały ozdoby z klocków LEGO oraz stroiły nimi 3 metrową choinkę również wykonaną z klocków LEGO. Następnie produkowały zabawki, które trafiły do magazynu elfów. Szczególną atrakcją był Mikołajkowy wyścig reniferów - robotów zdalnie sterowanych. Po bardzo emocjonujących wyścigach udaliśmy się na górę, gdzie dzieci pisały lub rysowały list do św. Mikołaja, każdy otrzymał bombkę ozdobioną przez LEGO roboty oraz breloczek z klockiem LEGO. Każde grzeczne dziecko dostało od robotycznego św. Mikołaja dyplom z pieczątką grzecznego dziecka. Potem nastąpiła zmiana grup tak, aby wszystkie dzieci miały możliwość zabawy. Duże wrażenie zrobiły na nas zestawy kolekcjonerskie z serii Star Wars, Władca Pierścieni, Lego Przygoda, Lego Friends, City, roboty LEGO Mindstorms, które zawierają po kilka tysięcy elementów. Wycieczka była bardzo ciekawa i dostarczyła nam wielu wrażeń.
- galeria zdjęćOdwiedziny Mikołaja

        07.12.2015r.
- galeria zdjęćMikołajki klasy I na Zaczarowanym Wzgórzu w Czasławiu

        4 grudnia na Zaczarowanym Wzgórzu pojawił się ze swoim zaprzęgiem osobliwy i bardzo oczekiwany gość - Święty Mikołaj, który obdarował wszystkich upominkiem.
        Dzieci przywitał wesoły Aniołek, który przygotował mnóstwo atrakcji. Były konkursy, śpiew, robienie ozdób świątecznych (aniołki), lukrowanie pierników, opowieść o prawdziwym Św. Mikołaju. Był też czas dla brzuszka – gorąca czekolada z pysznym ciasteczkiem.
        Każdy również mógł usiąść na koniu i poczuć się jak prawdziwy jeździec, odbywając krótką przejażdżkę pod czujnym okiem instruktora.
        Miłą zabawą okazało się karmienie zwierząt w przydomowym mini-zoo, a szczególną frajdą dojenie sztucznej krowy.
        Wycieczka dostarczyła wiele niezapomnianych wrażeń.
- galeria zdjęćPoczuj magię tych Świąt... z klasą V

        Na świętego Mikołaja czeka każde dziecko. Musi być list, ciasteczka i mleko... Przygotowaniom nie ma końca... Słowem - grudzień to magiczny miesiąc! Oczekiwanie, radość, wspólnie spędzony czas! 4 grudnia 2015r. przekonała się o tym klasa V, która w ramach klasowych Mikołajek postanowiła przygotować się do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Podczas lekcji z wychowawcą uczniowie wykonywali świąteczne ozdoby: bombki, choinki z szyszek, filcowe serca i gwiazdki oraz kartki z życzeniami. Udało się nawet stworzyć szopkę! Wszystkie prace już niebawem ozdobią klasę, wprowadzając do niej świąteczny klimat! Wspólnie spędzony czas oraz praca w grupach pozytywnie wpłynęły na integrację uczniów, a radość z efektu końcowego oraz mały poczęstunek, pozwoliły na chwilę odsunąć troski dnia codziennego. Czekamy na Święta!!!
- galeria zdjęć"Moja pasja, moje życie"

        W dn. 4 grudnia uczniowie kl. 3 byli na spotkaniu pt. "Moja pasja moje życie", które odbyło się w SP w Łazanach. Bohaterem tego spotkania był p. Paweł Kękuś - poeta i kibic Wisły Krakow. Jest to człowiek niepełnosprawny, który swoim uporem pokazuje ludziom zdrowym jak być szczęśliwym. W czasie spotkania wysłuchaliśmy i obejrzeliśmy utwory napisane przez p. Pawła w wykonaniu uczniów SP w Łazanach.
- galeria zdjęć"Szlachetna Paczka"

         Samorząd Uczniowski wybrał rodzinę, której przygotujemy w tym roku świąteczną paczkę w ramach akcji "Szlachetna Paczka" stowarzyszenia "Wiosna". Z góry dziękujemy wszystkim, którzy włączą się do naszej zbiórki. Dary proszę przynosić do szkoły. Zbiórka trwa do 8 grudnia!
Kod rodziny: MLP II-1289-515533.

Zbieramy m.in.:
- niepsującą się żywność (np. makarony, cukier, kasze, ryż, olej, dżemy, konserwy mięsne i rybne, warzywa w puszkach, słodycze, płatki śniadaniowe, kawę, herbatę, nutelle, itp.),
- zestawy witamin dla starszej osoby,
- przybory szkolne (zeszyty, bloki, kredki, farbki, plastelina, papier kolorowy, nożyczki, klej, piórnik, przybory do pisania, mazaki, itp.),
- środki czystości (proszek do prania, płyny czyszczące, płyny do mycia naczyń, szampon, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, mydło/żel myjący, rękawice gumowe, kosmetyki, itp.),

Potrzebna też jest odzież (może być używana, niezniszczona) dla:
- dziewczynki 14 lat - (szczególnie spodnie jeansy, buty zimowe rozm. 38),
- chłopca 7 lat - 134/140 cm (szczególnie kurtka).
Chłopiec marzy o stroju kowboja na karnawał.

Opis Rodziny:
Pani Bożena (32 l.) mieszka wraz ze swoją mamą panią Krystyną (72 l.) oraz siostrą Sabiną (42 l.). Wspólnie opiekują się dziećmi pani Bożeny: Agnieszką (10 l.) i Pawłem (7 l.). Pani Bożena kiedyś była energiczną, wesołą kobietą, ukończyła studium ekonomii i turystyki, wieczorami pracowała w Delikatesach i opiekowała się dziećmi, które są jej największą radością. Niestety pojawiły się problemy małżeńskie, w pracy uległa wypadkowi, co w konsekwencji doprowadziło do sporych kłopotów finansowych, a potem do załamania nerwowego. Dziś pani Bożenka nie jest już tą samą kobietą. Utrzymuje się z zasądzonych alimentów oraz wspólnie z chorą mamą i siostrą prowadzą gospodarstwo domowe.
Wśród najważniejszych potrzeb rodzina wymieniała środki czystości i żywność trwałą, gdyż są to rzeczy do życia niezbędne. Bardzo przydałaby się również pralka (półautomatyczna ze względu na oszczędność wody), gdyż stara się zepsuła.Gwiazdka dla zwierzaka


        Informujemy , iż nasza szkoła dołączyła do akcji "GWIAZDKA DLA ZWIERZAKA" organizowanej przez "Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami". Naszym zadaniem jest zebranie jak największej ilości konserw oraz suchej karmy dla psów oraz kotów ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ulicy Rybnej 3 w Krakowie. Każda - nawet najmniejsza ilość ma znaczenie! Karmy oraz konserwy będą zbierane w terminie od 25 listopada do 18 grudnia 2015r. Należy je składać w wyznaczonym miejscu w sali klasy IV. Zachęcamy do aktywnego udziału!Andrzejki kl. IV-VI

        25 listopada 2015r.
- galeria zdjęćŚwięto Pluszowego Misia - oddział przedszkolny Pierzchów

        25 listopada 2015r. w naszym przedszkolu odbyło się "Święto Pluszowego Misia". Tego dnia obchodzony jest na całym świecie dzień poświęcony tej pluszowej zabawce znanej wszystkim pod nazwą angielską "teddy bear". W uroczystości wzięły udział dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III. Najpierw przedszkolaki wszystkich powitały, później prowadząca - wychowawczyni przedstawiła krótką historię tego święta. Następnie odbyły się recytacje wierszy i śpiewanie piosenek w wykonaniu przedszkolaków, takie jak "Miś" oraz "O kochaniu Misia". Nie brakło również znanych pląsów i zabaw, takich jak "Jadą, jadą misie" oraz "Stary niedźwiedź". Były róznież konkursy, m.in.:
- wyjadanie miodku z talerzyków,
- bieg po linie z misiem,
- "chodzenie leśną ścieżką między drzewami".
Nie brakło konkursu rysunkowego dla nauczycieli.
        Imprezę zakończyły podziękowania oraz wręczenie dyplomów dla uczestniczących. Poza uroczystością dzieci przeszły również w "pochodzie z misiami w klasach IV-VI" oraz wybrały się na spacer po miejscowości z przyniesionymi misiami.
        Przedszkolaki wzięły też udział w konkursie "Mój przyjaciel Miś", który był zorganizowany przez MCK w Krakowie. Wprawdzie nie zostaliśmy laureatami tego konkursu, jednak uczący, dzieci i nauczyciele mogą podziwiać ich piękne prace w galerii prac oddziału przedszkolnego.
- galeria zdjęćŚwięto Pluszowego Misia - oddział przedszkolny Nieznanowice

        25 listopada 2015r. "Skrzaty" z oddziały przedszkolnego w Nieznanowicach obchodziły "Święto Pluszowego Misia". Tego dnia dzieci brały m.in. udział w zabawach "Smaczny miodek" oraz "Moja przytulanka" oraz konkursie "Mój przyjaciel Miś".
- galeria zdjęćOgólnopolska kampania edukacyjno-prewencyjna "Ambasadorzy Bezpiecznego Internetu"


        Drodzy Rodzice. Zachęcamy do zapoznania się z kolejną kampanią -"Ambasadorzy Bezpiecznego Internetu". Ma ona na celu ochronę małoletnich w Polsce przed zagrożeniami wiążącymi się z korzystaniem z internetu.
        Celem projektu jest m.in. wsparcie otoczenia dziecka w Polsce - rodziców i nauczycieli - poprzez dostarczanie wiedzy na temat kształtowania właściwych nawyków korzystania z internetu i propagowanie istniejących rozwiązań technicznych w tym zakresie.
        Zachęcamy do odwiedzenia strony kampanii www.ambasadorzy.kulturaonline.pl, gdzie można m.in. zapoznać się z "Ulotką dla Rodziców" oraz uczestniczyć w bezpłatnych szkoleniach on-line.Homo Tabletis

        Drodzy Rodzice. Zachęcamy do zapoznania się z kampanią "Mama, tata, tablet" prowadzoną przez Fundację "Dzieci Niczyje". Kampania ta powstała z myślą o rodzicach dzieci w wieku od 0 do 6 lat. Akcja przestrzega przed zbyt wczesnym i niekontrolowanym udostępnianiem dzieciom urządzeń elektronicznych, jak tablety czy smartfony. Autorzy kampanii wskazują jednocześnie kiedy i jak udostępniać media elektroniczne z pożytkiem dla rozwoju najmłodszych.
        Na stronie kampanii www.mamatatatablet.pl można m.in. zapoznać się z "Broszurą dla Rodziców" oraz ciekawą kreskówką pt. "Homo tabletis".
Ogólnopolski konkurs matematyczny dla uczniów klas 1-6 - "Triathlon matematyczny"

        Serdecznie zapraszamy uczniów klas 1-6 do udziału w konkursie matematycznym "Triathlon matematyczny".
        Przez 3 tygodnie, co tydzień na stronie triathlon.matzoo.pl publikowana będzie nowa konkurencja "triathlonu", czyli zadania matematyczne do rozwiązania przez uczestników konkursu. Dla każdej klasy przygotowane są odpowiednie pod względem trudności zadania do rozwiązania. Aby rozwiązać zadania użytkownik musi być zalogowany na platformie. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Harmonogram przebiegu konkursu:
- 4 listopada 2015 - publikacja platformy konkursowej pod adresem http://triathlon.matzoo.pl.
- 20 listopada 2015 - publikacja zadań pierwszej konkurencji.
- 27 listopada 2015 - publikacja zadań drugiej konkurencji.
- 4 grudnia 2015 - publikacja zadań trzeciej konkurencji.
- 10 grudnia 2015 - termin udzielania odpowiedzi we wszystkich konkurencjach.
- 14 grudnia 2015 - ogłoszenie wyników losowania, nagrodzonych uczestników konkursu.
Teatrzyk kukiełkowy "Tomcio"

        W dniu 12.11.2015r. odwiedził naszą szkołę teatrzyk kukiełkowy "Tomcio" z Nowego Sącza. Uczniowie klas 0-IV mieli możliwość oglądać przedstawienie pt. "Bezcenna Przyjaźń". Bajka ta ukazała dzieciom, czym jest przyjaźń i jak warto o nią dbać. Dziadek - główny bohater hodował i dbał o swe zwierzęta - myszkę, świnkę, osła i koguta. Jego przywiązanie do swych zwierząt zniknęło w momencie, gdy na drodze stanął handlarz. W zamian za znikomej wartości przedmioty, gospodarz sprzedał zwierzęta. Dopiero po jakimś czasie staruszek zrozumiał swój błąd, wyruszył w świat, aby odzyskać swoich przyjaciół. Bajka miała szczęśliwe zakończenie. Przyjaciele wrócili do domu i zrozumieli, że w życiu nie są ważne rzeczy materialne, czy też drobiazgi. Największą wartością jest przyjaźń, która daje prawdziwe i trwałe szczęście. I to przesłanie niech pozostanie w naszych sercach i umysłach.

- galeria zdjęćOdblaskowa szkoła - sprawozdanie        Sprawozdanie z "Odblaskowej szkoły" -> ściągnij
Gminne obchody 97. rocznicy Odzyskania Niepodległości

        11 listopada 2015r.

- galeria zdjęćPatriotyczna Wieczornica

"Dzisiaj wielka jest rocznica -
jedenasty listopada!...
Tym, co zmarli za Ojczyznę,
hołd wdzięczności Polska składa..."


        10 listopada 2015r. w przeddzień Święta Odzyskana Niepodległości w naszej szkole odbyła się Wieczornica Patriotyczna dla mieszkańców. Zaszczycili nas swoją obecnością: p.Julita Natkaniec - kierownik GZEAS-u w Gdowie, p.Helena Wojtas - emerytowany dyrektor SP w Pierzchowie, płk Włodzimierz "Wowa" Brodecki, ks. Prałat Paweł Sukiennik oraz p.Józef Kostuch - sołtys Pierzchowa.
        Po montażu słowno-muzycznym, w którym uczniowie szkoły przedstawili historię naszej Ojczyzny oraz ukazali oblicza współczesnego patriotyzmu wystąpił Chór "Serenada" pod kierunkiem p.Hanny Dziewońskiej. Uczestnicy wysłuchali pięknych pieśni, nie tylko legionowych. Z kolei pierzchowskie Dąbrowszczanki zachwyciły nas swoim repertuarem, a w szczególności pieśnią "Ojczyzno ma". Następnie rozpoczęło się wspólne śpiewanie piosenek patriotycznych. Po występie wszyscy skosztowali pierzchowskich ciast, przygotowanych przez KGW oraz rodziców naszej szkoły.- galeria zdjęćI Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej

        10.11.15r. w Szkole Podstawowej w Gdowie odbył się I Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej. Miło nam poinformować, iż w kategorii soliści Sara Mikuła wyśpiewała I miejsce! Natomiast nasz duet, w skład którego wchodziły Julia Danaj oraz Patrycja Horabik, w kategorii małe zespoły wokalne zdobył II miejsce. GRATULUJEMY!!!
Ogólnopolska próba bicia Rekordu Guinnessa - "Największa lekcja gotowania zdrowego śniadania - wiele lokalizacji"

        W dn. 6.11.2015r. Ponad 900 szkół podstawowych w całej Polsce przystąpiło do drugiej próby pobicia rekordu w największej lekcji przygotowania zdrowego śniadania. Do bicia rekordu Guinnessa dołączyli także nasi uczniowie z kl. 0-3 wraz z rodzicami i nauczycielami. Dzieci musiały wykonać dania według scenariusza podanego przez organizatora. W menu znalazł się twarożek z warzywami, z którego dzieci wyczarowały fantastyczne kształty: myszki, jeżyki, kotki, biedronki, motylki, itp. Następnie wykonały kanapkę i pięknie ją ozdobiły, aby była nie tylko pożywna, ale i apetycznie wyglądała. Kolejnym zadaniem było wykonanie dwóch owocowych szaszłyków. Wszystkie dzieci bardzo dokładnie i z dużym zaangażowaniem wykonywały wszystkie czynności dzięki czemu na ich stołach zagościły smaczne i pięknie wyglądające potrawy śniadaniowe. Dowiedziały się też, że smaczny i zdrowy pierwszy posiłek to podstawa energii i humoru na cały długi dzień. Potem wszyscy razem zjedli zdrowe śniadanie pamiętając o tym, że "Śniadanie daje moc".
        W tej wielkiej lekcji gotowania towarzyszyli nam świadkowie w osobach p. Julity Natkaniec (kierownik referatu oświaty w Gdowie) oraz p. Łukasza Grabowskiego (szefa kuchni w sali bankietowej "Allegra") oraz dwóch stewardów w osobach: p. Bartosza Kwiatkowskiego oraz p. Marcina Sochy (szefowie kuchni z krakowskich restauracji). Wszyscy Panowie należą do Stowarzyszenia Małopolskich Kucharzy i Cukierników.
        Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do tej nietypowej lekcji, a szczególnie rodzicom uczniów za pomoc w organizacji.

- galeria zdjęć"Kurtyna w górę ... czyli teatr od kulis" - wizyta w teatrze klas IV-VI

        Centrum Kultury w Gdowie w ramach Programu "Kultura Dostępna" realizuje projekt "Kurtyna w górę... czyli teatr od kulis". W ramach projektu dla dzieci zostanie zorganizowanych 5 wyjazdów do teatru Groteska w Krakowie połączonych z warsztatmi aktorskimi. Czas realizacji: październik-listopad.
        6.11.2015r. uczniowie klas IV-VI, w ramach w/w projektu, pojechali do Teatru Groteska na spektakl pt. "Adonis ma gościa". Adonis, tytułowy bohater, to zarozumiała papuga, zapatrzona w "czubek własnego nosa", gotowa całymi dniami zachwycać się sobą dla zdobycia pochlebstw. Niespodziewany gość, wrona, który pojawia się w jego domu, uświadamia Adonisowi całą marność dotychczasowego życia. W sztuce nie zabrakło wspaniałej muzyki i tekstów piosenek. Po spektaklu uczniowie zwiedzili teatr od kulis, największym zainteresowaniem cieszyły się różnego rodzaju maski.- galeria zdjęćPiesza wycieczka klasy II do Pierzchowca

        W Dzień Zaduszny, 2. listopada 2015r. uczniowie klasy drugiej z wychowawczynią poszli do Miejsca Pamięci Narodowej - pod Kopiec i Pomnik gen. Jana Henryka Dąbrowskiego. Uczniowie oddali hołd Patronowi szkoły, zapalili znicze i złożyli kwiaty.

- galeria zdjęćI Szkolny Konkurs pieśni i piosenek patriotycznych

        30 października 2015r. w naszej szkole odbył się "I Szkolny Konkurs pieśni i piosenek patriotycznych". Wystąpili w nim chętni uczniowie z kl. I-VI. Jury I miejsce w kategorii małe zespoły przyznało tercetowi z kl. VI w składzie: Julia Danaj, Patrycja Horabik oraz Nikola Turakiewicz, zaśpiewały one piosenkę pt. "Dziewczyna z granatem"; II miejsce przyznano tercetowi z kl. III w składzie: Martyna Chojecka, Sebastian Danaj i Dominik Dudek, którzy zaśpiewali piosenkę "Przybyli ułani pod okienko", a III miejsce wywalczył duet z kl. I, Sara Mikuła i Gabrysia Surma, dziewczynki zaśpiewały "Czerwone maki na Monte Cassino". W kategorii solistów I miejsce wyśpiewała Oliwia Długosz z kl. I piosenką "Moja Ojczyzna".

- galeria zdjęćWszystkich Świętych - apel

        30.10.15r.

- galeria zdjęćŚwięty Jan Paweł II - Nasz Wielki Patron

        29 października 2015r. w OSP Niegowić miał miejsce VI Międzyszkolny Turniej pod hasłem "Święty Jan Paweł II - Nasz Wielki Patron". W turnieju uczestniczyli uczniowie klas czwartych z następujących szkół: Bilczyce, Gdów, Książnice, Niegowić, Pierzchów, Wiatowice, Winiary. Dzieci pracowały indywidualnie i drużynowo. Drużyna ze szkoły podstawowej w Pierzchowie odniosła podwójne zwycięstwo zdobywając:
- I miejsce drużynowo (Aleksandra Dudek, Anna Skowronek, Bartosz Turakiewicz)
- I miejsce indywidualnie (Anna Skowronek)
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

- galeria zdjęć"Gotyk na Wawelu" - wycieczka kl. VI

        29.10.2015r. uczniowie kl. VI kolejny już raz odwiedzili Wawel. Tym razem tematem był "Gotyk na Wawelu". Młodzież zwiedziła salę Kazimierzowską, salę Jadwigi i Jagiełły, Pani przewodnik omówiła miejsce powstania stylu gotyckiego, zastosowania jego form architektonicznych na XIV wiecznym Wawelu. Zajęcia dotyczące sztuki rycerskiej prowadzone były w salach Skarbca Koronnego, a tematyka życia codziennego na wystawie "Wawel Zaginiony".

- galeria zdjęćLekcja "Pani Muzyka i Pan Dźwięk zapraszają do kina"

        29.10.2015r. uczniowie kl. I-III wzięli udział w wyjazdowej lekcji "Pani Muzyka i Pan Dźwięk zapraszaja do kina. Historia dźwięku i muzyki w kinie".- galeria zdjęćŚlubowanie kl.I

        W dniu 28 października w sali gimnastycznej 17 pierwszoklasistów w rytmie Poloneza wkroczyło w poczet uczniów "Szkolnej Krainy Wiedzy". Pasowanie na ucznia to moment, na który czeka niejeden pierwszak. To wieloletnia polska tradycja, podczas której pierwszoklasiści składają ślubowanie i oficjalnie zostają włączeni do społeczności szkolnej. Dzięki temu dzieci, mają poczucie, że bycie uczniem jest czymś ważnym i cennym. Uroczystość odbyła się w obecności starszych kolegów i koleżanek, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i zaproszonych gości: byłej dyrektor Szkoły Podstawowej w Pierzchowie - pani Heleny Wojtas oraz kierownik Gminnego Zespołu Ekonomicznego Administracyjnego Szkół w Gdowie - pani Julity Natkaniec.
        Na wstępie Dyrektor Szkoły pani Grażyna Pogorzelczyk-Kluska powitała wszystkich zebranych, a przewodnicząca SU skierowała kilka ciepłych słów do pierwszoklasistów. Podczas akademii uczniowie z dumą zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszych miesiącach nauki, odpowiadając na wiele pytań starszego kolegi. Wykazali się wiedzą o Polsce i jej symbolach, znajomości przepisów ruchu drogowego, jak należy chronić przyrodę oraz jak należy zachować się w szkole. Z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. "Egzamin" został zaliczony. Można więc było przystąpić do ślubowania. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym złożyli tekst ślubowania, a chwilę później przy nastrojowej muzyce Pani Dyrektor za pomocą magicznego ołówka dokonała pasowania na ucznia. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów, teczek, słowników, a także upominków ufundowanych przez starszych kolegów oraz rodziców. Małą niespodzianką było wypicie przez dzieci niewielkiej ilości soku z cytryny, co należało zrobić z uśmiechem na twarzy, z czym poradzili sobie dzielnie. Na zakończenie uczniowie klasy II przygotowali część artystyczną życząc swoim nowym kolegom powodzenia. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.
        Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a pierwszakom życzymy wielu sukcesów w naszej szkole.

- galeria zdjęćLekcja "Wzór na bohatera, kto jest dzisiaj bohaterem"

        27.10.201r uczniowie klas IV-VI wzięli udział w multimedialnej lekcji kinowej, zatytułowanej "Bohater - od starożytności do współczesności". Zajęcia podzielone były na dwie części. Pierwszą część stanowiła prelekcja, połączona z prezentacją. Uczniom przedstawione zostały sylwetki bohaterów, którzy zapisali się w historii literatury. Dzieciom przybliżone zostały sylwetki min.: Achillesa, Herkulesa, Joanny D’arc, Leonarda da Vinci, św. Rity i współczesnych bohaterów: Spidermana, Hulka, Ironmana i Batmana. Następnie uczestnicy spotkania zobaczyli film pt. "Olbrzym z jeziora".


UNICEF - Projekt "Mali uczniowie idą do szkoły"


        Miło nam poinforowamć, iż nasza szkoła przystąpiła do projektu UNICEF "MALI uczniowie idą do szkoły". Jest to projekt edukacyjno-pomocowy, w ramach którego uczniowie wezmą udział w zajęciach na temat dostępu do edukacji na świecie. W oparciu o specjalnie przygotowane materiały dowiedzą się dlaczego miliony dzieci nie mogą chodzić do szkoły, jak wygląda sytuacja w tym zakresie w różnych regionach świata i co robi UNICEF, aby umożliwić jak największej liczbie dzieci zdobywanie wiedzy. Na podstawie materiału filmowego, nakręconego w tym roku w Mali, polscy uczniowie poznają problemy swoich rówieśników z Afryki.
        Jako, że celem UNICEF jest upowszechnienie edukacji, to sposób niesienia pomocy też powinien mieć wymiar edukacyjny. Dlatego nasi uczniowie stworzą swoje własne książki. Wszystkie książki, które w życiu czytamy wzbogacają nas. Te książki będą miały dodatkową, szczególną funkcję - przyniosą korzyść innym dzieciom. Każdy uczeń może stworzyć dowolną książkę - krótką opowieść przygodową, bajkę, opowiadanie, tomik poezji czy też komiks. Rodzaj literatury, jak i technika wykonania są dowolne. Książki mogą być wzbogacone ilustracjami, zdjęciami, rysunkami.
        Wszystkie stworzone przez uczniów książki zostaną zaprezentowane podczas specjalnie zorganizowanej imprezy – "Dnia Książki dla Afryki" - a zaproszeni do szkoły goście będą mogli nabyć daną książkę w zamian za przekazanie darowizny na wysłanie dzieci w Mali do szkoły.
Wycieczka do Muzeum Archeologicznego w Krakowie

        24.10.2015r. grupa uczniów z kl. IV i V uczestniczyła w wycieczce do nowohuckiego Oddziału Muzeum Archeologicznego w Krakowie, które znajduje się w renesansowej rezydencji Branickich (tzw. lamus - budowla o walorach obronnych, pełniła wówczas rolę wieży obronno-mieszkalnej). Tam uczniowie zobaczyli wystawę o pradziejach, szczególne zainteresowanie wzbudził szkielet kobiety sprzed wielu tysięcy lat. Następnie dzieci uczestniczyły w zajęciach ceramicznych. Najwięcej emocji wzbudził wykop archeologiczny, gdzie każdy chciał wykopć jak najwięcej "skarbów" w postaci koralików, kości, czy części ceramiki. Nie obyło się również bez jesiennej zabawy w pięknym kobiercu liści.

- galeria zdjęćPowrót Native Speakerów - Chrisa i Collina

        W dniu 21 października Szkołę w Pierzchowie odwiedzili stali bywalcy z roku ubiegłego - Chris Nunnerly (Walijczyk) oraz Collin Morris (Anglik). Tym razem Panowie uczestniczyli w regularnych lekcjach w klasach piątej oraz trzeciej. Celem spotkania było utrwalenie ostatnio poznanych struktur gramatycznych oraz słownictwa, a co najistotniejsze doskonalenie sprawności mówienia z rodzimymi użytkownikami języka. Mimo iż klasa trzecia uczestniczyła w tego typu spotkaniu po raz pierwszy, zachwyciła wszystkich swoją wiedzą oraz ogromną aktywnością. Czekamy na kolejną wizytę.

- galeria zdjęćMój Pierwszy Mail

        Miło nam powiadomić, iż 22 października nasi uczniowie wzięli udział w zajęciach dodatkowych pt. "Mój Pierwszy Mail. Bezpieczeńswto w Internecie". Tym sposobem nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiego konkursu przygotowanego przez Wirtualną Polskę przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.
        Celem konkursu jest edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z poczty e-mail, wzmacniania bezpieczeństwa dzieci w Internecie, ochrony danych osobowych oraz wspierania polskich rozwiązań technologicznych i publicznych szkół podstawowych.
        Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie pierwszymail.wp.pl

- galeria zdjęć


Wycieczka do Galerii Malarstwa XIX-wiecznego w Sukiennicach

        15 października 2015r. uczniowie kl. VI oraz kilkoro uczniów z kl. V wzięło udział w wycieczce do Galerii Malarstwa XIX-wiecznego w Sukiennicach. Podczas niestandardowego zwiedzania ekspozycji malarstwa i rzeźby dzieci wysłuchały opowieści pani Renaty o artystach i ich dziełach, a także otrzymały zadania do rozwiązania, które pomogły im utrwalić zdobytą wiedzę i lepiej zgłębić świat sztuki.

- galeria zdjęćDzień Edukacji Narodowej - akademia

        Dnia 14.10.2015r. odbyła się uroczysta Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie naszej szkoły przygotowali humorystyczne przedstawienie oraz wiele ciekawych piosenek, obrazujących ciężką pracę nauczycieli.
        Po przedstawieniu Pani Dyrektor złożyła Nauczycielom życzenia, dziękując im za trud włożony w ich pracę i życząc dalszych sukcesów pedagogicznych. Następnie głos zabrała przewodnicząca Rady Rodziców pracującej przy Szkole, która podziękowała Gronu za pracę i życzyła nauczycielom wytrwałości. Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia wszystkim pracownikom naszej szkoły oraz wręczyli im drobny, słodki upominek. Uwieńczeniem spotkania był wspaniały poczęstunek przy kawie, przygotowany przez Radę Rodziców.

- galeria zdjęćWieczorek poetycki

        Projekt "Odejść na zawsze, by stale być blisko..."- ks. Jan Twardowski w oczach młodych był ważnym i szczególnym zadaniem w roku 2015, rok ten bowiem ogłoszony został "Rokiem ks. Jana Twardowskiego na Mazowszu". Zasadniczym celem Projektu było upamiętnienie 100. rocznicy urodzin księdza. To programowe zadanie zostało włączone w cykl wydarzeń artystycznych, edukacyjnych i popularnonaukowych realizowanych w różnych częściach Polski. Patronat honorowy nad tymi wydarzeniami przyjęła Małżonka byłego Prezydenta RP, Pani Anna Komorowska, a do Komitetu Honorowego, którego przewodniczącym został ks. Kard. Kazimierz Nycz włączyło się prawie 30 osób.Przygotowany regulamin projektu przewidywał wykonanie różnych zadań. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. gen Jana Henryka Dąbrowskiego zmierzyli się z trzema z pośród czterech, a były to: wykonanie pracy plastycznej do wybranego utworu księdza Jana Twardowskiego, zielnik przygotowany zgodnie z regulaminem oraz wieczorek poetycki.
        9 października podsumowano roczną pracę uczniów, choć oficjalne zakończenie Projektu będzie miało miejsce 28 października 2015 w Kurii Metropolitalnej. Przygotowane na wieczór utwory księdza Jana Twardowskiego wzruszyły zebraną w sali publiczność. Celem zorganizowanego spotkania było przybliżenie nadzwyczajnej twórczość księdza, jego genialnego talentu i czarującej osobowość. Uczestnicy mogli wysłuchać interpretacji nie tylko uczniów, ale i nauczycieli. W ramach projektu zawiązała się współpraca między szkołami w Pierzchowie i Przebieczanach.

- galeria zdjęć50-o lecie KGW z Pierzchowa

        11.10.2015r.

- galeria zdjęćWycieczka klasy IV i V

        W sobotę, 3 października 2015r., w ramach zajęć dodatkowych grupa uczniów z kl. IV i V udała się na wycieczkę krajoznawczo-historyczną do Lipnicy Murowanej. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od lipnickiego Rynku, gdzie znajduje się kolumna św. Szymona z Lipnicy, potem udaliśmy się do zabytkowego XV-wiecznego kościółka św. Leonarda, który został wpisany w 2003r. na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na koniec zostawiliśmy sobie Kamienie Brodzińskiego. W czasie pieszej wędrówki udało nam się znaleźć trochę grzybów, hubę, ostańce z piaskowca oraz parę innych skarbów natury.

- galeria zdjęćDzień Chłopaka

        30.09.2015r. Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym przez Szkolną Radę Uczniowską. Z okazji "Dnia Chłopaka" cała społeczność szkolna podziwiała zmagania chłopców z klas I - VI, którzy musieli zmierzyć się z różnymi zadaniami, min. przyszyciem guzika, uczesaniem dziewczyny, wykonaniem makijażu. Dodatkowo sprawdzana była również wiedza naszych Panów. Chłopcy odpytani zostali z dziedziny sportu i motoryzacji. Jednym z najważniejszych punktów był test "Na kucharza", w którym to kandydaci do tytułu "Najlepsi chłopcy w szkole", musieli pochwalić się znajomością sztuki kulinarnej! Zwyciężyli uczniowie klasy IV, którym jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

- galeria zdjęćRanking małopolskich szkół podstawowych - rok 2015

        Portal miastopociech.pl opublikował "Ranking wszystkich MAŁOPOLSKICH szkół podstawowych 2015". Miło nam poinformować, iż nasza szkoła uplasowała się na 4. pozycji spośród jedenastu szkół naszej gminy.260. rocznica urodzin gen. J.H.Dąbrowskiego

        20.09.2015r.

- galeria zdjęćMagic Show

        18.09.2015r.

- galeria zdjęćPiesza wycieczka kl.V

        17.09.2015r.

- galeria zdjęćVI edycja Małopolskiego Konkursu "Odblaskowa Szkoła"

        W tym roku nasza szkoła, jako 1 z 3 szkół z naszej gminy, przystąpi do kokursu "Odblaskowa Szkoła". Warto zaznaczyć, że nie po raz pierwszy bierzemy udział w tym konkursie.
        Celem konkursu jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Daje on możliwość wykazania, że szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Ponadto celem akcji jest zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym. Akcja ma formę konkursu promującego najbardziej aktywne szkoły podstawowe i społeczności lokalne, realizujące ideę wyposażania uczniów w elementy odblaskowe.

Wycieczka kl. III

        W dniu 17.09.2015r. klasa III udała się na wycieczkę do lasu w Kamionnej. Celem wycieczki było poznanie warstw lasu oraz roślin i zwierząt, które go zamieszkują. Wycieczkę rozpoczęliśmy od spotkania z p.Wiesławem Michałkiem, który jest myśliwym i dzięki niemu wybraliśmy właśnie ten las, jako cel naszej wycieczki. Pan Wiesław po powitaniu i słowie wstępnym zaprowadził nas do myśliwskiej chatki, w drodze pokazał nam paśniki i lizawki dla zwierząt oraz opowiadał jak myśliwi opiekują się zwierzętami. Gdy dotarliśmy do celu dowiedzieliśmy się, jakie zwierzęta zamieszkują las i zobaczyliśmy niektóre z nich: lisa, kunę tchórza, wiewiórkę, sójkę oraz skórę z dzika. Z kolei przyszła pora na spotkanie z leśniczym, który opowiedział nam o swojej pracy oraz roślinach żyjących w lasach. Wielką frajdę zrobiło nam szacowanie, a następnie mierzenie grubości pni różnych drzew. Po wysiłku umysłowym przyszedł czas na posiłek, który przygotowali nam rodzice, a był to przepyszny kociołek myśliwski. Po posiłku czekała na nas niespodzianka - konkurs na najlepszego łowcę zwierząt. Na wyznaczonym terenie lasu zostały ukryte zwierzęta, a naszym zadaniem było ich znalezienie. Najlepszy okazał się Artur Michałek, który znalazł 3 z 6 ukrytych zwierząt. Po tak emocjonującym konkursie potrzeba nam było trochę wyciszenia. Pani podzieliła nas na grupy i udaliśmy się obserwować przyrodę, a dokładniej warstwy lasu i ich mieszkańców. Pracowaliśmy z dużym zaangażowaniem, korzystając z lup i książeczek pt. "Warstwy lasu", które otrzymaliśmy od p.W.Michałka. Efekty naszej pracy były znakomite! Po powrocie do "bazy" czekały na nas przepyszne ziemniaczki pieczone w ognisku oraz kiełbaski. To wszystko dzięki naszym kochanym rodzicom. Kolejnym punktem programu było spotkanie z myśliwym p.Wojciechem, który zagrał nam na rogu różne sygnały myśliwskie i opowiedział o polowaniach. Po tak bogatym programie, zmęczeni, ale radośni i bogaci w zdobytą wiedzę i doświadczenie wróciliśmy do domów. Wycieczka na długo pozostanie w naszej pamięci. Zachęceni obserwowaniem przyrody nie poprzestaliśmy na tym, co było na wycieczce. Otrzymaliśmy jeszcze różne gadżety i książki o lesie, w których trzeba wykazać się zdobytą wiedzą, aby zostać "Miłośnikiem Przyrody". Bardzo dziękujemy rodzicom, a szczególnie Państwu Kindze i Wiesławowi Michałkom za wszelką pomoc w zorganizowaniu wycieczki.

- galeria zdjęćSpecer do Pierzchowca oddziału przedszkolnego

        Jesteśmy dumni ze swojego Patrona - gen. J.H Dąbrowskiego. Posiadamy Kopiec i Pomnik wzniesione ku Jego czci. Dlatego 16 września 2015r. nasze przedszkolaki udały się na spacer do Pierzchowca, do miejsca gdzie urodził się Generał.
        Dzieci poznały krótką historię zabytków, śpiewały też "Mazurka Dąbrowskiego". W ten sposób realizowany jest w naszym przedszkolu jeden z najważniejszych celów, jakim jest wychowanie w duchu patriotyzmu.

- galeria zdjęćKonkurs "Wzorowa łazienka"        Nasza szkoła przystąpiła do konkursu "Wzorowa łazienka". Nagrodą dla zwycięzcy jest remont szkolnych łazienek o wartości 30000zł.
        Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy plastycznej lub literackiej ilustrującej "wzorową łazienkę". Prace konkursowe będą udostępnione na stronie internetowej konkursu, gdzie każdy może oddać swój głos. Głosy te będą przeliczane na punkty. Szkoła, która zdobędzie najwięcej punktów - wygrywa. Każdy może oddać jeden głos dziennie . Konkurs trwa do 30.11.2015r.
        Zachęcamy do oddawanie głosów na prace naszych uczniów. Galeria naszej szkoły znajduje się pod adresem http://www.wzorowalazienka.pl/galeria/505

Rozpoczęcie Roku Szkolnego

        01.09.2015r.

- galeria zdjęćUAWAGA! Nowy rozkład jazdy szkolnego autubusu

        Od 1 września 2015r. ulega zmianie trasa jazdy szkolnego autobusu. Szczegóły -> - TUTAJ .UAWAGA! Nowe godziny rozpoczynania lekcji

        Od 1 września 2015r. ulegają zmianie godziny rozpoczynania zajęć lekcyjnych. Szczegóły -> - TUTAJ .Stypendium Szkolne - informacja

        Od 1 do 15 września 2015 roku w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Gdowie należy składać wnioski o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2015/2016. Szczegółowe informacje TUTAJ -> INFORMACJAReforma podręcznikowa - informacja MEN

        Darmowe podręczniki i ćwiczenia dla kl. I, II i IV w roku szkolnym 2015/2016 -> INFORMACJA DLA RODZICÓWWyprawka Szkolna 2015/2016

        Szcegółowe informacje dotyczące Wyprawki Szkolnej zostały zamieszczone na stronie MEN -> INFORMACJAOgólnopolski projekt "Czytam wszędzie"


        "Wolne Lektury" to biblioteka internetowa czynna 24 godziny na dobę, 365 dni w roku, której zasoby dostępne są całkowicie za darmo. W jej zbiorach znajduje się 3398 utworów, w tym wiele lektur szkolnych zalecanych do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, które trafiły już do domeny publicznej. Wszystkie dzieła są odpowiednio opracowane - opatrzone przypisami, motywami i udostępnione w kilku formatach - HTML , TXT , PDF, EPUB, MOBI, FB2. W bibliotece znajduje się również kilkaset audiobooków, czytanych przez takich aktorów jak: Danuta Stenka, Jan Peszek czy Andrzej Chyra. Można ich słuchać w formatach MP3 i Ogg Vorbis. Audiobooki są również dostępne w formacie DAISY dostosowanym do potrzeb osób słabowidzących, niewidomych oraz osób mających trudności z czytaniem.
Zachęcamy do odwiedzenia strony -> http://wolnelektury.pl/


ROK SZKOLNY 2014/2015
ROK SZKOLNY 2013/2014
ROK SZKOLNY 2012/2013
ROK SZKOLNY 2011/2012
ROK SZKOLNY 2010/2011
ROK SZKOLNY 2009/2010
ROK SZKOLNY 2008/2009
ROK SZKOLNY 2007/2008
ROK SZKOLNY 2006/2007